Şimdi Ara

İsrail ablukasındaki Gazze’den güneş enerjili araba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İsrail ablukasındaki Gazze’den güneş enerjili araba

Gazze’nin 2007 yılında Hamas’ın kontrolüne geçmesi üzerine İsrail’in abluka altına aldığı Gazze, değil bilimsel gelişmeler, insani yaşam ihtiyaçların karşılanabilmesi noktasında bile ciddi ölçüde kısıtlı imkanlara sahip.

Sürekli olarak İsrail askerinin saldırıları sonucu ölümlerin olduğu kentte iki üniversite öğrencisi, kısıtlı imkanlarla ilgi çekici bir iş ortaya koydu. 23 yaşındaki iki El-Ezher Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi öğrencisi, mezuniyet projeleri için güneş enerjisi ile çalışan bir araç üretti.

Ayrıca Bkz.Rüzgar enerjisi kapasitesi, nükleeri ikiye katlamak üzere 

Çok ilkel bir formda olsa da ülkeye umut aşılayan çalışmada ortaya çıkan aracın üstünde ve arkasında iki parçadan oluşan solar paneller mevcut. Güneşten elde edilen enerji ile pillerini şarj eden araç, bu piller ile 4 saat boyunca güneşe gerek olmaksızın motorlarını besleyebiliyormuş. 200kg ağırlığındaki güneş enerjili araba, saatte maksimum 35km hıza ulaşabiliyor.

Projenin arkasındaki isimler olan Cemal el-Mikati ve Halid el-Berdevil, projenin yapımı aşamasında ekonomik sıkıntılardan dolayı parçaları temin etmekte epey zorlanmış. Bu nedenle eski otomobil parçalarından da faydalanan ikili, bazı parçaları ise kendi olanaklarıyla üretmiş.

• Araçta neden amerikan nike amblemi kullanmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3, 2, 1 ve adam ABD'de

• Bunun gazzede olması ilginç tarafı herhalde çünkü ülkemizde çoğu üniversitede güneş enerjili arabalar yapılıyor. Hatta yarışları düzenleniyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah belanı versin terör devleti israil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badboy3304 -- 14 Ekim 2016; 21:19:07 >
  • İsrail ablukasındaki Gazze’den güneş enerjili araba

Bu neyin nesi ya ?
  • Şunun yanına ONİGİRİ CAR yazsaymış herkese japon arabası diye kakalardık. :D Ayrıca o imkanlarda daha ne olacaktı adam yapmış işte!

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLastNinja

İsrail ablukasındaki Gazze’den güneş enerjili araba

Bu neyin nesi ya ?

1 Sitede ki bir reklam site dışına link atamış olabilir ve anti virüs yazılımın onu yakalamış olabilir.

2 Diğer sekmede o site açık olabilir mi? antivirüs yazımının onun için uyarı vermiştir ve bu uyarıyı genelde vpn(udp) bağlantılarında veriyor kaspersky.

3 anti virüs yazılımın çalışıyor işte daha ne istiyon, ayrıca sitede bir şey olduğunu düşünüyorsan buradan değil destek bölümünden yardım istemelisin daha mantıklı olur. ;)

• gxhero kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,

Diğer sekmede bahsedilen site açık değil,

Bilgilendirme için teşekkür ederim tekrar, sağ olsun eset smart security :)
  • TheLastNinja T kullanıcısına yanıt
    Eset kullandığınızı gördüm ben kaspersky kullanıyorum, bende vpn kullanırken benzer mesaj alıyorum demek istemiştim cümleyi yanlış kurdum! 😁✌
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.