Şimdi Ara

Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli getirildi: Güncelleme: OneDrive'a da engel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
0
Favori
4.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli getirildi: Güncelleme: OneDrive'a da engel 
    Dünyanın en büyük bulut servislerinden ikisi Google Drive ve Dropbox'a Türkiye'den erişim engeli getirildi. Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu tarafından engellenen her iki dosya barındırma hizmetinin sayfalarına da akşam saatlerinden bu yana erişilemiyor.

Google Drive ve Dropbox'ın erişime kapatılmasının altında ise Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın hacklenen mail hesabının yattığı konuşuluyor. İddialara arasında hack'lenen mail hesabının içinde yer alan bazı önemli mail'lere ait bilgilerin Google Drive ve Dropbox hesaplarına yüklenerek paylaşılmasına karşı bir tedbir olarak bu hamlenin yapılması var. BTK'nın internet sitesi üzerinden yayınladığı karar yazısı ise şöyle:

5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (drive.google.com) hakkındaki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nın 08/10/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-156393 sayılı kararına istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

Güncelleme: Erişime kapatılan dosya barındırma hizmetlerine Microsoft tarafından sunulan OneDrive da eklendi. 

Google Drive ve Dropbox'a nasıl ulaşırsınız?

Bulut servisleri dünyanın her tarafında olduğu gibi ülkemizde de çok yoğun bir şekilde kullanılıyor, dolayısıyla çok kısa bir erişim engeli bile birçok insanın yarı yolda kalmasına neden olabilir. BTK'nın akşam saatlerinde getirdiği bu erişim engelini aşmak için yapabileceğiniz tek şeyse bir VPN servisinden yararlanmak.

40. sürümüyle beraber ücretsiz ve sınırsız VPN hizmeti sunan Opera'yı bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Opera'nın iOS ve Android cihazlar için hazırladığı VPN uygulamasının linkleri de aşağıda bulunuyor.

-iOS

• sabah 9 da giremedim bu akşam engellenmemiştir. Şuanda connect yapıyor ama girilmiyor.

• Bu çabaları da sürü psikolojisine uymayan insanları güldürüyor keşke bilseler idi.

• Kendi menfaatleri için yapamayacakları şey yok, halkmış,devletmiş,bilmemneymiş umurlarında değil malesef.

Bu kadar çabayı halk için,devlet için gösterselerdi çok farklı olabilirdi herşey.

İnsanların bir sürü dosyası yüklü o hizmetlerde,mağdur olur mu olmaz mı hiç düşünen yok.
  • E şimdi bu korku değil de ne? Madem temiz olduğunu iddia edersin neden engellersin?

• Acaba kimin kirli çarşafları döküldü de akılları sıra önlem(!) alıyorlar :)

• Güzel bir gelişme.
    Yerli ve milli erişim engelleme alanında büyük gelişme gösteriyoruz.

• Bugün teknoloji bakanı argeye şöyle yardım teknoloji kurumlarına yardım hibe vericez diyor acaba diyorum bu sefer ülke iyiye mi gidecek akşamına işlerine gelmeyen gerçek mailler-olaylar ortaya çıkmasın diye dropbox ve google drive engelleniyor .Yok abi bu ülkeden bir cacık olmaz ben umudumu kaybettim her geçen gün daha da kötüye gidiyor durumumuz sonumuz hayrolsun.
  • Ezikliğin tabiatında engel koymak vardır.

• Ben gayet de giriyorum, Hiç bir problem yok ;)

• Günlerdir 1-2 mail yayınlarken ne yasak ne de herhangi bir açıklama vardı.
    Tümü birden torrent olarak verilince anında yasak.

İşin ilginci adamlar haber sitelerinde konuyu haber haline getirdikleri andan 15-20 dakika sonra ilgili konu linkine yasak gelmesi. Özel bir ekip takip altına almış. Google indekslediği anda yasak listesine ekliyorlar. :)

Yarın sabaha kadar fiber kablo koptu 2 hafta internet yok derlerse şaşırmam.

• Damat gmail kullanıyormuş heklemişler. Mailler 7 dakikada engelleme istenecek kadar temiz!

• Delirmemek elde değil, koca servisleri 1-2 küçük olay için engelliyorlar. Hani URL bazında engelleme gelmişti?

Orta-Üst düzey kullanıcı için sorun yok ama sakıncalı içerik barındırmayan siteleri uçurmaları insana kafayı yedirtiyor.

Drive'a el atmışken Blogger, Gmail derken arama motoruyla birlikte kapatın da işiniz yarım kalmasın.

Bir de bu RedHack denen grubun hala aktif olduğunu bilmiyordum.

• Bakalım neler çıkacak gün yüzüne.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android telefonlar verileri nereye yedekleyecek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Montaj dublaj dublör, pardon o başkaydı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 9 Ekim 2016; 11:48:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlerine gelmediği her şeyi engelliyorlar, milleti düşünen yok ! O hizmetleri yığınla insan kullanıyor. Ayrıca kirli çamaşırlarınız ortaya dökülse ne olacak, malum kitle ne olursa olsun destekliyor zaten, millete de sövsen o dosyalarda problem olmaz hatta oy bile artabilir belki neyin korkusu bu anlamış değilim !

• Kedidir kedi...

• Open dns kullanıyorum, vpn yok. Sıkıntısız giriyor

• Saka mi bu?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.