Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
37
Favori
1.785.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alahan1963

Aracı almadık ama sabah akşam bu işe kafa yorduğumdan,mesai harcadığımdan aklıma tuhaf tuhaf sorular takılıyor. Meselamı : Navigasyon çalışırken yani bir bayan ya da bay size yol tarif ederken AYNI ANDA cd den müzikte dinlenebiliyormu acaba? Yani aynı anda 2 ses nasıl oluyor da çıkabiliyor (oluyorsa tabii). Bilgisayarlarda olabiliyor ama araçlarda da olabiliyormu merak ettim açıkçası , sorumu hem cd500 sahipleri hem de sonradan taktırılabilen cyclone marka navi sahipleri yanıtlayabilirse çok sevinirim böylece eğer varsa aradaki farkı da görmüş/bilmiş oluruz.

Sevgi ve saygılarımla...

Hala nehir ve hakim gri araç sahibi arkadaşlardan foto beklemekteyim.Üstelik bugün hava açık...

CD500 için cevap veriyorum:

Dinlediğiniz CD veya radyonun sesi iyice kısılıyor, kadın "200 metre sonra sağa dönün" diyor, arkasından ses eski haline geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint2

quote:

Aracı almadık ama sabah akşam bu işe kafa yorduğumdan,mesai harcadığımdan aklıma tuhaf tuhaf sorular takılıyor. Meselamı : Navigasyon çalışırken yani bir bayan ya da bay size yol tarif ederken AYNI ANDA cd den müzikte dinlenebiliyormu acaba? Yani aynı anda 2 ses nasıl oluyor da çıkabiliyor (oluyorsa tabii). Bilgisayarlarda olabiliyor ama araçlarda da olabiliyormu merak ettim açıkçası , sorumu hem cd500 sahipleri hem de sonradan taktırılabilen cyclone marka navi sahipleri yanıtlayabilirse çok sevinirim böylece eğer varsa aradaki farkı da görmüş/bilmiş oluruz.

Sevgi ve saygılarımla...

Hala nehir ve hakim gri araç sahibi arkadaşlardan foto beklemekteyim.Üstelik bugün hava açık...

CD500 için cevap veriyorum:

Dinlediğiniz CD veya radyonun sesi iyice kısılıyor, kadın "200 metre sonra sağa dönün" diyor, arkasından ses eski haline geliyor.

Arabam kirli eğer kirli olarak resim istersen çekip koya bilirim

• quote:

Sevgi ve saygılarımla...

Sayın Alahan1963,

CD500'de yol tarif eden bayanın (bay sesi yok) sesi ile aynı anda çalan cd ya da radyonun sesine girişim yaptırabiliyorsunuz. Şöyle ki radyo veya cd dinlerken bu ses arzu ederseniz kesiliyor sadece navigasyon anonslarını duyuyorsunuz sonra diğer ses devreye tekrar giriyor. Ya da çok önemli bir maç dinliyorsunuz tam gol pozisyonu oldu ama navigasyon tarifi yapacak ablam da ısrarla yol tarif edecek yaptığınız ayarla ikisinin de sesini aynı anda duymanız mümkün. Arka plandan gelen navigasyon sesini 12 kademeli olarak dominant ya da resesif olarak ayarlayabiliyorsunuz :)

Aynı menüde anonsun ses yüksekliğini de ayarlayabiliyorsunuz. Müzik sesi yüksek çıkarken anons sesi düşük de çıkabiliyor. Bu ayarları yaptığınız menü de ayrıca test imkanı da mevcut.Yani ayarı yaptıktan sonra tüm menülerden çıkıp da anonsu beklemek zorunda değilsiniz. Test anonsunu dinleyip artım veya azaltıma gidebilirsiniz.

(PS: cyclone kullanmadığım için o konuda bilgim yok.)

Saygılar,

• quote:

Orijinalden alıntı: yılmazfb

Henüz teslim almadigim aracim için (basta pazarlıkta kullanmadik,saglık olsun)
    Boya,motor ve döşeme koruma önerdiler ,250 tl istediler,

Bayide benzer işlemi yaptıran varsa deneyimlerini paylasabilir mi?
    Bir ziebart vb cok daha pahalı yapıyor bu ısı cok kalite farkı var mıdır?
    Saygılarımla

Boya koruma işlemini (Ziebartta "0" araçlar için uygulanan Diamond Gloss uygulaması) aracımı aldıktan 1 ay sonra yaptırdım. Web sitesinde yazan fiyat 479TL idi. Pazarlıkla 70TLx5 taksit şeklinde anlaştık.

Yapılan işlem 4-5 saat sürüyor.

Bu konuda edindiğim iki tecrübe var:

1) Boya korumayı keşke aracı aldığım gün ya da ertesi günü yaptırsaydım. Keşke 1 ay gecikmeseydim.
    2) Bu işlem sırasında keşke aracın yanında kalsaydım.

Saygılar,

• Yanıt veren arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimle..
    Bir konuda daha (çok önemli olmasa da aracımı almadan tanımama yol açıyor) bilgi sahibi oldum.Zaten, bütün kışkırtıcı extra özelliğine rağmen ben de orjinal navigasyonu tercih edeceğim..Diye düşünüyorum

Bu arada Sayın Yasmincafe,

Eğer aracın rengini görebileceksem neden olmasın Şimdiden teşekkürler.
  • Sayın Drwaverunner,

quote:

1) Boya korumayı keşke aracı aldığım gün ya da ertesi günü yaptırsaydım. Keşke 1 ay gecikmeseydim.

Demişsiniz .Size bu kadar keşke dedirtecek ne ola ki?
  • Bunu ek bilgi olarak yazıyorum. Merak edenler için...

CD500 ile desteklenen iPod modelleri:

iPod nano (1., 2. ve 3. nesil)
    iPod klasik (6. nesil)
    iPod touch (1. ve 2. nesil)

Ayrıca kitapçıktaki bir not:

Sistem tarafından desteklenmeyen yeni model iPod ile başka bir yazılım yüklenmiş (örn. Rockbox) iPod.

Tabi bunlar için USB girişi lazım :)

Yukarıda yazılanlar Infotainment System kitapçığından alıntıdır.

Saygılar,
  • Taze Taze Yeni çekdim Resimleri :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasmincafe -- 21 Ekim 2010; 15:28:29 >

• quote:

Sayın Drwaverunner,

quote:

Demişsiniz .Size bu kadar keşke dedirtecek ne ola ki?

Sayın Alahan1963,

1) Aracımın sol tarafında birisi arka çamurluk üzerinde diğeri ön çamurluk üzerinde 1cm2'lik bir yüzeyde boyada bir pürüzlenme mevcut. Ziebart çalışanları kuş pisliğinin neden olduğunu söylediler. Emin olmak için opel servisindeki boya bölümündeki usta ile de görüştüm kendisi de aynı teşhisi koydu. Ziebart çalışanın dediğini aynen aktarıyorum" boya koruma yapıldıktan sonra bu pürüzlenme oluşmazdı ama pürüzlendikten sonra biz bişey yapamıyoruz."

2) Detaylar çok güzel çalışılmamış. Arabayı yıkkattıktan sonra bizzat kurulanmasını her seferine kendim yapıyorum ve her seferinde boya koruma malzemesinin boyaya tam yedirilmemiş beyaz kalıntılarını temizliyorum. Yaptıracak arkadaşlara tavsiyem boya korumadan sonra aracı teslim alırken tüm kapıları, kaputu ve bağajı açıp detayları güzelce kontrol etmeleri ya da bu işlem sırasında müdahalede bulunmaları. Ziebart kötü anlamında demiyorum ama benim gittiğim şubeden memnun kalmadım.

• Orijinalden alıntı: yasmincafe

Taze Taze Yeni çekdim Resimleri :D

Kirli olan bu mu :)

Allah kazadan beladan korusun, keyifle sürün.

Saygılar,
  • Merhaba arkadaşlar,

Forum uzun süredir takip ediyorum ama şu yakıt tüketimleri ile ilgi olarak paylaşımlarımızı yapabilirmiyiz. Benim araçmı çok yakıyor yoksa normalmi bu.

Benim araç
    Astra j Enjoy plus 1.6 ........... 11 lt/1000 km şehir içi ( klima 1. kademede) Araç 2200 km de.

ilginiz için teşekkür eder kazasız sürüşler dilerim.

Saygılamla,

Brusk01
  • Birkaç fotoğraf da benden.

İlgilenenlere,

Umarım yükleyebilmişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drwaverunner -- 21 Ekim 2010; 16:11:17 >

• AMin Allah Herkese Kazasız Belasız Kullanmayı nasip etsin İnşallah
  • Sayın Yasmincafe,

Fotoğraflar için teşekkür ederim.Aracınızın rengi ve tabiiki siyah renk en çok karşılaşılan ya da başka bir deyimle en çok tercih edilen renkler arasında.Kirli olsa dahi çok güzel görünüyorlar.Güle güle kullanın, nazara inanmam ama inananlar için "nazar değmesin" diye de ekleyeyim.Gerçekten hem siyah hem de teknik gri güzel renkler ve bu arabaya da yakışmışlar.
    Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ki (aslında tartışılır ama konuyu dağıtmayayım) ama örneğin ben hakim griyi seçenekler arasından eledim.Canlısını görmek nasip olmadı ama fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile bu kararı verdim.Neden derseniz ;sanki hakim gri de sanki astarı vurulmuş da asli rengi unutulmuş ve astarlı hali kalmış gibi bir durum var.Bu rengi alanlar lütfen gücenmesin zaten "gücendirme kotamı" doldurdum bugün.Ama dedim ya BENCE...

Keşke şu nehir grisi hakkında da değerlendirme yapabileceğim bir fotoğraf/fotoğraflar olsa elimizde..Ne dersiniz bu renge sahip olan arkadaşlar.Yardımcı olabilecekmisiniz ??

• nehir grisi çok yakın bir arkadaşım aldı...bense teknik gri aldım...nasip olursa aracıma salı günü kavuşaccağım...

nehir grisi, teknik griye göre çok daha güzel duruyor...renk gece loş ışıkta daha açık hoş bir görüntü veriyor....gündüz ise daha koyu görünüyor...ben bayinini elinde olmadığından iki seçim arasından teknik griyi seçtim...ama hala aklım nehir grisinde...tabii ki zevkler herkese göre değişiklikler gösterir...renk seçimi zor iş...kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: drwaverunner

quote:

Orijinalden alıntı: drak

Aracın yağ miktarına baktım eksilme yok ama siyahlaşmış durumda bu araçlarda kalan yağ ömrü yağın kalitesi ve miktarına göre mi tayin ediliyor yoksa kullanım süresi ve gidilen km'ye göre mi sanırım öncelikle bu durumu açıklığa kavuşturmalıyız.

Sayın comrade62; yağmur sensörü devrede iken geri vitese takıldığında arka silecekler kendiliğinden devreye giriyor ayrıca manuel olarakta arka silecekleri devreye sokabiliyoruz.

Sayın drwaverunner; Yağ ömrünü gösteren tabloyu kendinizde sıfırlayabiliyorsunuz şu an nasıl yapıldığını tam hatırlamıyorum ama kullanma kılavuzunda yazıyor
    Ayrıca kapıların hareket halinde otomatik kapanması işlemini yine ayarlardan aktifleştirmek veya iptal etme şansımız mevcut

CD500 kullananlar kapıların araç harekete başladıktan sonra kitlenmesini config tuşuna basarak araç ayarları menüsünden yapabilirler.

Yağ %'sini de resetlerken aracın anahtarı kontakta iken (araç çalışır durumda olmayacak) set/clear'a uzun süre basılması ile yapılıyor diye hatırlıyorum fakat eksik yazmış olabilirim.

Arkadaşlar,

Yağın %'sini resetlemek ile ilgili verdiğim bilgiye ilave yapmak istiyorum. Yukarıda yazmış olduğum işlemler yapılırken fren pedalına da basılması gerekiyor.

Bilgi ekranında çıkan "Yakında motor yağını değiştirin" uyarısı için tavsiye edilen 1 hafta ya da 500km içerisinde (hangisi önce gelirse) motor yağının ve filtresinin değiştirilmesi.

• kardeslerım navıgasyonda bır yere gıtmek ıcın secım yapacaksak bunu nasıl gerceklestırıyoruz ben bulamadım da
  • quote:

Orijinalden alıntı: boracho

nehir grisi çok yakın bir arkadaşım aldı...bense teknik gri aldım...nasip olursa aracıma salı günü kavuşaccağım...

nehir grisi, teknik griye göre çok daha güzel duruyor...renk gece loş ışıkta daha açık hoş bir görüntü veriyor....gündüz ise daha koyu görünüyor...ben bayinini elinde olmadığından iki seçim arasından teknik griyi seçtim...ama hala aklım nehir grisinde...tabii ki zevkler herkese göre değişiklikler gösterir...renk seçimi zor iş...kolay gelsin

bu araca en iyi giden renk beyazdır. hatları çok belirgin ediyor
  • arkadaşlar ısıtmalı yan aynalardaki ısıtmayı çalıştırmak için ne yapmamız gerekiyor? arka cam ısıtmasıyla beraber mi çalışıyor yoksa ayrı bir tuşu falan mı var? bir kaç gündür yağmur yağıyor camlar yan aynalar buğulanmış oluyor ve bilmediğim için mecbur elim siliyorum aynaları:) bu konu hakknda bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

kardeslerım navıgasyonda bır yere gıtmek ıcın secım yapacaksak bunu nasıl gerceklestırıyoruz ben bulamadım da

NAVI tulunun yanındaki DEST (destination kelimesinin kısaltması, gidilecek yer - istikamet anlamında) tuşuna basarsanız; daha sonra Adres girilmesi kısmına çok fonksiyonlu düğmeyi kullanarak Ülke Şehir Cadde Kavşak ve No'yu girip navigasyonu başlat'a tıklayarak tanımladığınız adrese mesafe hesabı başlatılır ve route çizilir.
  • 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.