Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • de-ka kardesım ınan baska bır 180 lık araca bınmem lazım eger ondada varsa ıcım rahat edecek genel bır durum dıcem ama yalnız bende varsa o kotu bır hal alacak cozulmesı ıcın ugrasacam..

suan 180 lık bır arkadas bulsam o benım kadar dıkkat etmedıgınden bende yok deme olasılıgıda yuksek ama 1.6 115 e bınınce aradkı fark hıssedılıyor ve bunu sadece 100kg yaparmı dıe de dusunuyor ınsan
    :d
  • Bence sen yinede başka 180 lik bul ve dene, aynıysa sorun yok, bunların kaderi bu der, sineye çekersin,aynı zamanda rahatlarsın, değilse sadece sende varsa servise gider bir hal çaresine baktırırsın, başka türlü bu sorunu çözemezsin gibi gözüküyor.
  • 1.3 ecoflex kullanan arkadaşlar performansı konusunda bir değerlendirme yapabilirlermi,motor sesi falan nasıl
  • MErhaba arkadaşlar bende Yeni astra almaya karar verdim bu gün bayi ile anlaştım astra 1.3 cdti cosmo 51.000 tl karter muhafaza hediye ama bi sorunum var sorun değilde

1- gümüş renk

2- füme rengi (lansman rengi )

2 rengin arasında kaldım siz ne tavsiye edersiniz
  • Lansman rengi Siyah (inci siyahı) diye biliyorum.Ben bugün teknik gri 1.4 140 hp aldım, füme de deniyo teknik griye galiba.Tavsiyem teknik gri ama lansman rengi dersen siyah almalısın.Renkler ve zevkler tartışılmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: yasmincafe

MErhaba arkadaşlar bende Yeni astra almaya karar verdim bu gün bayi ile anlaştım astra 1.3 cdti cosmo 51.000 tl karter muhafaza hediye ama bi sorunum var sorun değilde

1- gümüş renk

• siz rüzgar sesi dediniz ,ben kaybolan donanımlar derken bir anda bir his geldi 1.4 140 hp sport teknik gri alıverdim,bile bile inşallah pişman olmam :)))

quote:

Orijinalden alıntı: çağlar 52

RÜZGAR SESİNE ÇÖZÜM BULAN OLURSA FORUMDA PAYLAŞŞIN LÜTFEN...
  • allah kazasız belasız rüzgar sessiz termostat arızasız fren debraj müşürü arızasız debriyaj yay sessiz kullanmayı nasip etsin
  • quote:

MErhaba arkadaşlar bende Yeni astra almaya karar verdim bu gün bayi ile anlaştım astra 1.3 cdti cosmo 51.000 tl karter muhafaza hediye ama bi sorunum var sorun değilde

1- gümüş renk

quote:

Orijinalden alıntı: yılmazfb

siz rüzgar sesi dediniz ,ben kaybolan donanımlar derken bir anda bir his geldi 1.4 140 hp sport teknik gri alıverdim,bile bile inşallah pişman olmam :)))

aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanın
    araçlarınızı ne zaman teslim alacaksınız?
    nekadar süre verdiler?

• quote:

Orijinalden alıntı: zzyilmaz
    Ayrıca forumda okuduklarımdan anladığım, bir çok kişi aldıkları donanımların bir kısmının arabalarda olmadığından bahsetmiş. NG Astra teknik özellikler ve donanım listesinin en altına bakarsanız şunu görürsünüz.
    Bu broflürdeki bazı resimler, standart teslimata dahil olmayan aksesuarlar› içermektedir.
    ‹çerik bas›l›fl tarihindeki koflullara ba¤l›d›r. Yap›m ve donan›mda de¤ifliklik yapma hakk›m›z mahfuzdur. Burada
    bas›l› olan renkler, gerçek renklerden farkl›l›k gösterebilir. Burada gösterilmifl olan iste¤e ba¤l› aksesuarlar,
    ekstra ücrete tabidir. Almanya Federal Cumhuriyeti d›fl›nda, mühendisilik özellikleri ve araç donan›mlar› farkl›l›k
    gösterebilir. Bölgenizdeki otomobillerimizin tüm özellikleri konusunda, lütfen Opel bayinizden bilgi isteyiniz.
    GENERAL MOTORS TÜRK‹YE LTD. fiT‹. Torbal› - ‹zmir Kas›m 2009
    Anlayacağınız üzere GM size hiç bir şeyi taahhüt etmiyor. Ama bayii ile anlaşma yaparken imzaladığınız sözleşmede neler yazıyor, bu çok önemli. Nasıl bir sözleşme imzaladığınızı bilerek imzalamanız da fayda var diye düşünüyorum.

quote:

siz rüzgar sesi dediniz ,ben kaybolan donanımlar derken bir anda bir his geldi 1.4 140 hp sport teknik gri alıverdim,bile bile inşallah pişman olmam :)))

Bu "kaybolan donanımlar" konusu yüzünden Opel ve GM Türkiye'nin haddinden fazla eleştirildiğini görüyorum. Donanım paketlerinde değişiklik tüm üreticilerin yaptığı bir uygulamadır. Tabii ki başlangıçta sunulmuş olan bir donanımın sonradan kaldırılmış olması bizim açımızdan hoş değil, ancak üreticinin bu tercihinin arkasında pek çok neden olabilir. Ayrıca burada söz konusu olan tek donanım kapı içi aydınlatması, o da 2011 model yılından itibaren Sport'dan kaldırılmış. Enjoy'da zaten yoktu, Cosmo'da ise halen var. Ben öyle "aldıkları donanımın bir kısmı araçlarda yokmuş" gibi bir durum göremiyorum. Burada esas şikayet konusu, satış temsilcilerinin 2010 Sport'ların broşürlerini, fotoğraflarını görmüş, showroomlarda araca binmiş, test etmiş ve söz konusu donanımı bilen müşterileri 2011 model araç aldıkları veya sipariş ettikleri takdirde bu donanımın olmayacağı konusunda uyarmıyor olmaları, siteyi ve dokümanları yeterince hızlı güncellememeleri ve bu tip değişiklikleri duyurmamaları olabilir.

USB konusunu ise ayrı değerlendirmek gerekir, sorunlu bir parça ve bunun yenilenmesindeki bir tedarik problemi nedeniyle bazı modeller bir süreliğine bu donanımı içermeyecek. Aracı normalde USB ile gelmesi beklenen müşteriler bu donanımın bedeli kadar eksik ödeme yapıyorlar. Elbette o donanımı bekleyen müşteri için can sıkıcı bir durum, ama neredeyse orijinali kadar entegre olabilecek ve orijinali ile hemen hemen aynı fiyata Opel ürünü aksesuarlarla bu eksikliği gidermek mümkün.

Kimsenin avukatlığını yapmaya kalktığım sanılmasın, sadece eleştirileri doğru noktalarda ve dozunda yapmak gerekir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 12 Ekim 2010; 22:13:09 >

• quote:

Lansman rengi Siyah (inci siyahı) diye biliyorum.Ben bugün teknik gri 1.4 140 hp aldım, füme de deniyo teknik griye galiba.Tavsiyem teknik gri ama lansman rengi dersen siyah almalısın.Renkler ve zevkler tartışılmaz.

quote:

1- gümüş renk

Ne kadara aldiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.f. diri

quote:

Lansman rengi Siyah (inci siyahı) diye biliyorum.Ben bugün teknik gri 1.4 140 hp aldım, füme de deniyo teknik griye galiba.Tavsiyem teknik gri ama lansman rengi dersen siyah almalısın.Renkler ve zevkler tartışılmaz.

quote:

1- gümüş renk

Ne kadara aldiniz ?

51.000 tl aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem_e

quote:

1- gümüş renk

quote:

aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanın
    araçlarınızı ne zaman teslim alacaksınız?
    nekadar süre verdiler?

Benim Alacağım araç bayinin elinde var ama plaka çıkması artık randevu ile imiş oyuzden önümüzdeki çarşamba ancak diyor hanımefendi

bua rada haklısınız lansman rengi siyah imiş :)

aslında araç 51050 tl idi bayide dedimki bayana karter muhafaza hediye din 50 tl yide düşün imkansız yapamayız diyor bende okadar sinirlendim

kalkdım gidiyordum vazgeçtim arabayı almaktan gitti biri ile konuştu geldi tmm dedi dediklerinizi verebiliyorum öle aldım yoksa yine alamıyordum astra(1-2 denemem daha önce başarısızlıkla sonuçlanmıştıda)

• Ne dandik firma tam anlamıyla bu kelime karşılyor sanırım hislerimi:)Toyota da 2 müşteriden şikeyet geldi diye adamlar aracı inceledikten sonra yüzbinlerce aracı dünya da toplatıyorlar,başkanı çıkıyor adam nerdeyse ağlıcak kameralar önünde,opel de de millet bağırıyor araçtan sesler geliyor, şurasında burasında sorun var diye,hiçbir opel yetkilisi çıkıpta açıklama yapmıyor.Sanırım Opel yöneticileri bahama adalarında tatil yapıyor 1 yıldır,ee yeni kasa için o kadar çalıştılar hakettiler 1 yıllık izni!Dandik kelimesi az bile bunlara.
  • Valla serdar hocam kapı içi aydınlatması diyip kucumsemeyelım. Ben vazgectim mesela. Guzel bi hava katıyodu araca. Farklılık yaratıyordu. Şimdi sıradan olmuş.
  • quote:

1- gümüş renk

Hayırlı olsun.
    Allah kaza bela vermesin..
    Usb var mı? :)
  • quote:

serdar99
    USB konusunu ise ayrı değerlendirmek gerekir, sorunlu bir parça ve bunun yenilenmesindeki bir tedarik problemi nedeniyle bazı modeller bir süreliğine bu donanımı içermeyecek. Aracı normalde USB ile gelmesi beklenen müşteriler bu donanımın bedeli kadar eksik ödeme yapıyorlar. Elbette o donanımı bekleyen müşteri için can sıkıcı bir durum, ama neredeyse orijinali kadar entegre olabilecek ve orijinali ile hemen hemen aynı fiyata Opel ürünü aksesuarlarla bu eksikliği gidermek mümkün.

Kimsenin avukatlığını yapmaya kalktığım sanılmasın, sadece eleştirileri doğru noktalarda ve dozunda yapmak gerekir diye düşünüyorum.

usb ile ilgili sonradan taktıran oldu mu hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan2009 -- 12 Ekim 2010; 23:41:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilds

Valla serdar hocam kapı içi aydınlatması diyip kucumsemeyelım. Ben vazgectim mesela. Guzel bi hava katıyodu araca. Farklılık yaratıyordu. Şimdi sıradan olmuş.

O zaman size bir adet Cosmo yazıyorum

Şaka bir yana, tabii ki küçümsemiyorum. Kimi müşteri için küçücük bir ayrıntı almaya karar verdirecek ya da vazgeçirecek kadar önemli olabilir. Benim takıldığım nokta, eleştirilerin "araçlarda donanımlar eksik çıkıyormuş"'a kadar vardırılmış olmasıdır.
  • kardes ıkı musterı degıl 7 arac kaza ypmıs bu nedenden ufakmıs gıbı gordugun hata babamın ılk aurısınde de vardı 2 sene bındı kımse gıkını cıkarmadı 7 kaza ve 21 sıkayetten sonra gaz pedalı bırden ucurum yada onunde full trafık bır yerde basılı kalmasın dıe hatalı yaptıkları ısı duzeltmek adına cagırdılar

suan bır aurıs daha var bızde onun ıcınde gaz pedalına bır parca taktılar .. ses konusuna gelınce gel bır bınde gor aurıstekı seslerı adamlar on konsol tıkırdıyor dıye butun aracları toplatmadılar herhalde :D

gecen mynetede bak mercedeste dıreksıon kutundakı bı arzadan oturu 300 000 ın aracı gerı cagırmıstı amerıkada

her aracta sesler var opel de de mevcut ha gonul ısterkı olmasın cozm bulunsun bıran once ama malesef merkezlerden uzaklastıkca servıs kalıtesıde hızmet kalıtesıde dusuk canım ulkemde gelısmekte olan her ulkenınde kaderı bu sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut
    ben bırseyı merak edıyorum sımdı 1.6 115 cosmoyla 1.6 180 hp cosmonun suspansıyon sıstemı farklımı acaba?

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK
    aynı olması lazım flexride veya spor süspansiyon olmadığı durumlarda...

quote:

Orijinalden alıntı: vehicle_dynamics
    Firmalar farklı motor ve şanzıman ile araç çıkarabilmelerine rağmen aynı modelin farklı direksiyon ve süspansiyonlu versiyonunu çıkaramazlar. Çünkü bu parçalar birinci dereceden güvenlik malzemesi olduğundan geliştirilmesi ve test edilmesi çok büyük masraf ve zaman gerektirir.

Soruyu soran ve yanıt veren arkadaşlarımızın "farklı süspansiyon" ifadesinden anladıkları şey aynı olmayabilir, Astra J ile ilgili teknik bilgileri vererek konuya biraz açıklık getirmek isterim.

Üreticilerin bir model aracın tüm versiyonlarında aynı temel tasarımı ve öğeleri içeren süspansiyon sistemleri kullandıkları doğrudur, bu ancak o aracın çok özel bir pist versiyonunu üretmeleri halinde değişebilir, o durumda süspansiyon sistemi tamamen farklı bir tasarımla yarış araçlarına özgü bir hale getirilebilir.

Ancak, seri üretim versiyonlarda süspansiyon tasarımı aynı kalmakla birlikte, aynı komponentlerin farklı esneklikte, farklı yük mukavemetlerine sahip varyantları kullanılabilmekte ve bu da aracın sürüş karakterini, konforunu, yol tutuşunu artık o süspansiyon sistemine "farklı" denebilecek kadar değiştirebilmektedir.

Örnek olarak Astra J'nin ön süspansiyon düzeneğine bakarsak :

Tüm versiyonlarda aynı olan komponentler: Ön travers, amortisör burçları, şasi destek paneli, amortisör montaj tertibatı ve amortisör körüğü.

Motor ve şanzıman kombinasyonları, klimalı-klimasız olma durumu ve standart/alçaltılmış spor/flexride/kötü yol paketi gibi farklı şasilere göre değişen parçalar ise şunlar : aks mafsalı(2), lastik amortisör takozu(4), stabilizatör mili (viraj denge çubuğu)(2), stabilizatör mafsalı(2), süspansiyon kolu (salıncak)(2), burçlu lastik salıncak takozu(2), yay(24) ve amortisör(15). Parantez içindeki sayılar aynı komponentin kaç farklı çeşidi olduğunu gösteriyor.

Direksiyon sisteminde ise iki farklı direksiyon kutusu mevcut : Biri standart, diğeri ise alçaltılmış spor şasi ile birlikte gelen (yüksek oranlı dişli kullanılarak turu azaltılmış, elektromekanik asist oranı düşük).

1.6 ve 1.6T motorlu modeller özelinde bakarsak (ikisinin de düz şanzıman ve standart şasi olduğu varsayımı ile); ön düzeneklerinde aks mafsalları, amortisörleri ve yayları birbirinden farklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 13 Ekim 2010; 9:33:55 >

• serdar abı bınlerce kez tessekur ederım ınan bana senın verdıgın bılgıler ısıgında ıcımız rahatlıyor ..sımdı ben klasık test aracına bındım dıreksıon da tıtreme fılan yoktu benımkınde tıtreme dıorum ama dıstan gozlenmıyor ıcten vuruntu seklınde oluyor sanırım bana ozel bır durum olmama olasılıgı var ..bır servıse goturecem ama bır sonuc cıkacagını dusunmuyorum acıkcası:D
  • 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.