Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tiamol kardes ne yazıkkı ruzgar sesıne bır care yok ama ben su farların altından suphelenıyorum baya bır acıklık var orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: alahan1963

Sayın Serdar99,

Bir kere olsun sizden önce davranabilmiş olduğumdan dolayı mutluyum. Ancak o mesajın devamındaki sorun konusunda hala tereddütlüyüm.Eğer opel Türkiye madem aksesuarlar bölümünde bulunan ürünleri, talep edilse dahi getirmeye yanaşmıyor , o zaman sormazlarmı adama; madem öyle neden o bölümü türkçeleştirerek veriyorsunuz sitenizde diye..Madem, parası ödenecek olsa dahi getiremiyorsun/getirtemiyorsun neden sanki istenirse satabilecekmişsin gibi bir açıklama yapıyorsun.(Opel Türkiye sitesinde aksesuarların bazıları tanıtılmış ve türkçe olarak açıklaması yapılmış ve hatta almanya sitesine link verilmiş ücretleri görülebilsin diye.)

Ayrıca konuyu dağıtmak istemiyorum gerçi ama biraz önce opelimnet sitesinde bir mesaja ve buna yazılan onlarca mesaja dikkat edince yukarıda bir arkadaşın sorduğu ve yanıtlanmayan bir soru beynimi "yaktı" desem yeridir:

ARAÇI SİPARİŞ VERDİK YA DA MEVCUTLARDAN BİR TANE SEÇTİK.

Özellikle bu kısmı büyük yazdım ki dikkatlerden kaçmasın Aracı teslim almaya gidiyoruz.Hani önceki sayfalarda bazı arkadaşlar bahsetmişti ya; " pazarlık yaptık ve yüksek indirim aldık." vb. Forumda da; bu tür durumlarda aracın aslında hasarlı/kazalı/kusurlu araçlar olabileceğinden bu nedenle dikkatli olunması gerektiğinden, fazla indirim yapıldığında böyle bir durumla karşılaşma olasılığımızın yüksek olunduğundan söz edilmişti.

Peki bizler satın almak için gittiğimiz aracın;

1-) Bayinin show-room araçlarından biri olup olmadığını,
    2-) Aslında Müşterinin bilgilendirilerek ucuza satılması gereken araçlardan biri olduğunu nasıl ayırt edebileceğiz?

Bahsettiğim sitede epey sayıda opel zedekişi vardı .Aracını sıfır diye aldığı halde hasbelkader, sonradan bayi tarafından boyanarak satıldığını öğrenen.Bu duruma düşmemek için ne tavsiye ediyorsunuz bizlere? Bunun sorgulanması mümkünmü bir şekilde???

aynı duruma bir akrabam maruz kaldı. "0" ford focus aldı. aracı teslim almaya giderken yanında kaportacı bir arkadaşıyla gitmiş. tam aracı teslim alacakken arkadaşı aracın tavanı hariç heryerinin boyalı olduğunu tespit etmiş. bayi kendini savunmaya çalışsa da yeni bir araç getirtilerek kusursuz olan yeni araç teslim edildi. yeni araç alacak arkadaşlar bu konuda dikkatli olsunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: tiamol

simdi tam hatirlayamiyorum ama forumda bir arkadas servisin ruzgar sesini bulmak icin hava girebilecek yerlere bant yapistirarak sesin geldigi yerin bulundugunu soylemisti. bu yer davlumbazin camurlukla birlestigi yermiydi eger oyleyse izalasyon yapildiktan sonra ruzgar sesi kesildi mi. lutfen bu soruma cevap verilmesi benim icin cok onemli zira bu sebeptan dolayi aracimi satacam nerdeyse. inanilmaz sinirimi bozuyor bu ruzgar sesi. kafayida iyice taktim heralde ondan baska sesde duymaz oldum. bugun 2008 model bir 318 d mtech full bir bmw ile nerdeyse takas ediyordum. bmw servisindeki ikinci elden sorumlu genc bir cocuk yazik edersin bence yapma dedi de beni ikna etti .

yani ya bu ruzgar sesi gidecek ya da araba tumden gidecek maalesef.

kardeşim o arkadaş bendim...sakarya ekin opel servisinde çözüldü..arabayı götürdüğün servis arasın burayı servis müdürü serdar bey ayrıntılı yardımcı olur..sesin geldiği yer evet davlumbaz arkasındaki süngerler yerinden çıkmış onlar yapıyormuş..her iki ön çıtaların olduğu yerden ses geliyordu..

• quote:

Orijinalden alıntı: kaandogru

quote:

simdi tam hatirlayamiyorum ama forumda bir arkadas servisin ruzgar sesini bulmak icin hava girebilecek yerlere bant yapistirarak sesin geldigi yerin bulundugunu soylemisti. bu yer davlumbazin camurlukla birlestigi yermiydi eger oyleyse izalasyon yapildiktan sonra ruzgar sesi kesildi mi. lutfen bu soruma cevap verilmesi benim icin cok onemli zira bu sebeptan dolayi aracimi satacam nerdeyse. inanilmaz sinirimi bozuyor bu ruzgar sesi. kafayida iyice taktim heralde ondan baska sesde duymaz oldum. bugun 2008 model bir 318 d mtech full bir bmw ile nerdeyse takas ediyordum. bmw servisindeki ikinci elden sorumlu genc bir cocuk yazik edersin bence yapma dedi de beni ikna etti .

kardeşim o arkadaş bendim...sakarya ekin opel servisinde çözüldü..arabayı götürdüğün servis arasın burayı servis müdürü serdar bey ayrıntılı yardımcı olur..sesin geldiği yer evet davlumbaz arkasındaki süngerler yerinden çıkmış onlar yapıyormuş..her iki ön çıtaların olduğu yerden ses geliyordu..

tiamol arkadaşımız belçikada. sizde sanırım önce işlem sadece sol tarafa yapılmıştı sesin geldiği yere, daha sonra sağdan da geldiğini farketmiştiniz ondan sonra da aynı işlem sağ tarafa da yapıldı. doğru mu hatırlıyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: B.A.L

sayın astracılar sizlere birşey sormak istiyorum bugün manisadaki otomobil fuarında yeni astraya bindim aracın sürüş pozisyonu iç genişliği kesinlikle harikaydı ama birşey dikkatimi çekti aracın ışıklarını mı yakmaya çalıştım yoksa 4 lülerini mi tam hatırlamıyorum aracın hız göstergesi ile devir göstergesi hafiften titredi bu göz yanılgısı değil bundan eminim acaba neden böyle oldu bu bir problem mi demek?

bu olabiliyor mesela benim araçta da camları açıp kaparken devir saatinde ufak değişmeler oluyor
    bu bir sorun değil
  • quote:

Bu sorun tüm astralarda bulunan ortak bir sorun olduğuna göre tüm astralarda mı çıkmış bu süngerler yerinden? Hayretki hayret...

quote:

simdi tam hatirlayamiyorum ama forumda bir arkadas servisin ruzgar sesini bulmak icin hava girebilecek yerlere bant yapistirarak sesin geldigi yerin bulundugunu soylemisti. bu yer davlumbazin camurlukla birlestigi yermiydi eger oyleyse izalasyon yapildiktan sonra ruzgar sesi kesildi mi. lutfen bu soruma cevap verilmesi benim icin cok onemli zira bu sebeptan dolayi aracimi satacam nerdeyse. inanilmaz sinirimi bozuyor bu ruzgar sesi. kafayida iyice taktim heralde ondan baska sesde duymaz oldum.

Tiamol arkadaşımız bu konuda oldukça dertli.Peki diğer kullananlar..? Hakikaten çok mu ses geliyor içeri, çok mu rahatsız edici bir ses bu? Kullanan arkadaşlar lütfen bu konuda net bir açıklama yaparmısınız? Ayrıca bu sesten bir şekilde kurtulan yok mu aramızda hiç? Yani herhangi bir işlem yaptırmış ve sorunu çözmüş olan kimse yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7309DB214 -- 10 Ekim 2010; 0:49:00 >

• abı 120 sabıt gıderken her aracta olan ve benım bındıgım c segmentte hemen hemen hepsınde olan ses bundada var ... bırazdaha faza sayılır bundakı ...

arkadasın dedıgı ses sanırım tıkır tıkır bır sestı o sunger olayını halletıklerı eger ruzgar tamamen kesıldıyse helal olsun herkeste uygulasın bunu...

aractan sesler gelıor ama benım bındıgım c4 megane cıvıc megane 3 hepsınde vardı bu olar golf mk5 hepsınde vardı ınanın mazda 3 tede var oda kuzenın
  • quote:

quote:

Kaandogru kardes bu bahsettigin sungerler yerine takildiktan sonra ses kesildi ya da azaldi mi? Bende hem sagdan hem soldan geliyor ama surucu tarafindan cok daha fazla geliyor.ben ruzgar sesinden bahsediyorum ama tikirti falan degil yani. Baya bir Cam acik gibi yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiamol -- 10 Ekim 2010; 1:28:49 >

• tiamol kardesım ben bu ses konusunda cok hassasım yanı herkes bıner arabasına farketmezben hemen duyarım .. mesela suana kadar dıle getırılmedı ama camları otomatık ındırmeye basıp ındırınce azcıkta olsa dısarda kalıyor ıkıncı kez basmak gerekıyor ...bu megane 3 tede vardı bende yok dıen arkadasa dıkkatlı bakın dıyınce baktı ve ondada vardı ... ruzgar sesı degıldı kardesınkı sanırım boyle yagmur yagıyor gıbı bır ses gelıyor dıyordu ...

sol farla sag far altında acıklık var soldakı acıklık barız daha fazla acaba ordan mı yıyoruz ruzgarı bız ya:D:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan2009

quote:

Orijinalden alıntı: boracho

arkadaşlar,
    dün opelden sipariş ettiğim iki araçtan birincisini aldım.insignia 1,6 180 hp. faturada usb girişi olmadığı belirtiliyor ve -220 lira bedel düşülüyor...sizde de böyle oldu mu acaba...olmadı ise faturanın dökümünü buraya koyabilirim...hakkınızı arayabilirsiniz...

Bu ayrıntıyı bizle paylaşırmısınız?

belgeleri takipçiye teslim ettim..pzt fsaturdan kopya alıp burda paylaşırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

tiamol kardesım ben bu ses konusunda cok hassasım yanı herkes bıner arabasına farketmezben hemen duyarım .. mesela suana kadar dıle getırılmedı ama camları otomatık ındırmeye basıp ındırınce azcıkta olsa dısarda kalıyor ıkıncı kez basmak gerekıyor ...bu megane 3 tede vardı bende yok dıen arkadasa dıkkatlı bakın dıyınce baktı ve ondada vardı ... ruzgar sesı degıldı kardesınkı sanırım boyle yagmur yagıyor gıbı bır ses gelıyor dıyordu ...

sol farla sag far altında acıklık var soldakı acıklık barız daha fazla acaba ordan mı yıyoruz ruzgarı bız ya:D:D

o zaman bir kaporta bandi alip ruzgar gelebilecek yerlere yapistirarak deneme yanilma yoluyla kendimiz bulmamiz gerekecek.
  • 2011 modelde 100km üstünde ön camdan gelen ses problemi çözülmüş mü arkadaşlar???

bir de ben bu yokuşta destek sistemine hala alışamadım. rampada duruyorum kalkarken stop ettiriyorum aracı. ben hayatım boyunca yokuşta kalkarken stop ettirmemiştim hiçbir aracı ama bu araçla sürekli ettiriyorum bıktım artık yokuşta durduktan sonra ayağı frenden çekip gaza hafifçe yüklenildiğinde araç hala frenliyor kendini. sonuç stop.. iki üç saniye beklemek lazım bırakması için ama kırmızı ışıkta dururken kimse sizin iki üç saniye yokuş destek sisteminizin devreden çıkmasını beklemiyor.. stop ettirip hemen yeniden basıyorum marşa öyle kalkıyorum artık

• tiamol ruzgar sesi davulumbazın ıcındekı ıkı parcanın birleştiği yeRdekı açıklıktan kaynaklandıgını soyledıler tamam yalıtın dedim yalıtım yapıldı ses kesilmedi.inan sinir bozucu hele gece yolculugunda sürüş kalitesını inan düşüruyo sanki 15 senelık bır araba kullanıyo gıbısin.müzik sesini yükselterek duyamamaya çalışıyorum ama bır yere kadar.toplu olarak şikayette bulunalım bir çözum bulsunlar,eskı h kasa astramı özlüyorum.alpersaglik
    fren lamba titremesi ve boşta gaza basınca frenin kendılıgınden ındıgı için fren müşürünün cruıse control içinde debrıyaj müşürü değişecek dıye söylendi.RÜZGAR SESİ İÇİN ÇÖZÜM!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

quote:

Orijinalden alıntı: B.A.L

sayın astracılar sizlere birşey sormak istiyorum bugün manisadaki otomobil fuarında yeni astraya bindim aracın sürüş pozisyonu iç genişliği kesinlikle harikaydı ama birşey dikkatimi çekti aracın ışıklarını mı yakmaya çalıştım yoksa 4 lülerini mi tam hatırlamıyorum aracın hız göstergesi ile devir göstergesi hafiften titredi bu göz yanılgısı değil bundan eminim acaba neden böyle oldu bu bir problem mi demek?

bu olabiliyor mesela benim araçta da camları açıp kaparken devir saatinde ufak değişmeler oluyor
    bu bir sorun değil

webislander, peki neden böyle oluyor onu merak ediyorum yani ne bileyim ben huylanıyorum acaba elektrik aksamında bi problem mi var diye yani bunun ne olduğunu da bilmiyorum ilerde problem çıkarır mı araç park halindeyken ışığını yakarken ne bileyim camlarını açarken oynar durur mu yani bana bi rahatsızlık verdi bu durum koca fuarda bindiğim en güzel ve bana göre en geniş arabaydı astra kaldı ki yanında insignia sw vardı bana göre ondan bile genişti fluence ten peugeot 308 den ve 3008 den filan geniş ve kaliteliydi e marka zaten belli opel yani öyle dandik bi marka değil bildiğim kadarıyla almanyada üretiliyor astralar ama o olay beni rahatsız etti acaba o her astra da mı gerçekleşiyordur bir çözümü var mıdır akü kendini mi şarj etmemiştir nedir yani mesele

• selam arkadaşlar,
    acaba en iyi tonlar için ayarlarınız nasıl yaptınız müzik sisteminde bas, orta ve tiz olarak?
  • teknik anlatımını bilmiyorum tam ama klimayı açarken de yapıyor bunu.ama teknik olarak açıklama merak ediyorsan bilen birinden dinlememiz lazım.takma kafaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

Bugün 1.4 140 hp test ettim araç daha 6 km de,açıkcası 115 hplikten sonra anlı şanlı bir ivmelenme hissedemedim birde aşırı bir motor sesi var araç yeni olduğundanmı bilmiyorum 115 hp olan gayet sesszidi,aracı yerine koyduğumuzda acayip bir yanık kokusu oluştu motoru bir açtım abartmıyorum kokudan gözlerim yaşardı barut kokusu gibiydi sıfır araç alanlarda buna benzer birşey oldumu yoksa araçda sorunmu var aceba

test ettiğiniz araç, bayide test aracımıydı?.
  • quote:

quote:

quote:

Kaandogru kardes bu bahsettigin sungerler yerine takildiktan sonra ses kesildi ya da azaldi mi? Bende hem sagdan hem soldan geliyor ama surucu tarafindan cok daha fazla geliyor.ben ruzgar sesinden bahsediyorum ama tikirti falan degil yani. Baya bir Cam acik gibi yani.

süngerler yerinden çıkmış her ikiside yerine sabitlediler evet ses kesildi..

• Bu arada aracım ikide bir soğutma sıvısı eksik arızası veriyor hadi bakalım hayırlısı..
  • Bugün aracımın altını vurdum.
    Kartel koruma vardı ve şimdilik bir sorun gözükmüyor ama yarın lift ile altına baktıracağım.
    Allahtan çok yavaş gidiyordum.

Tam da olacağı varmış denecek bir olay... Bahçe tarzı bir yere girecekken girişin bulunduğu yerde arıza yapıp park etmiş bir araç olduğu için aracın arkasından giriş yapayım dedim. Ama orada da kot farkı varmış, aracın ön lastikleri hava kaldı. Kolayca çıkardık ama vurmuş da oldum....

• 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.