- x
İŞTE YENİ OPEL ASTRA!
15526 Cevap1477840 Görüntüleme47 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     109 [111] 113 114 115 116 117 118      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

201 Mesaj
5 Ekim 2010; 18:50:32 

quote:

Orijinalden alıntı: betito

olur tabiki kardeşim, ben adanaya sordum hatta işyerime yakın olduğu için gidip görüştüm ama mersinden daha yüksek fiyat verdiler. o_fırat arkadaşımız ethem beyle görüşüp bi fiyat alsın, biz de ona göre gidip konuşalım.

Tamam dostum o zaman yine görüşürüz,ellerinde bit tane siyah 2010 cosmo 1.4 t var düşünüyorsan uygun fiyata verecez diyorlardı

HONDA CİVİC 2011 BEYAZ ELEGANCE..NAVİTECH NX-41
NİKON D3100 18-55 55-200
ASUS N55s

2705 Mesaj
5 Ekim 2010; 20:26:52 

biz böyle körü körüne bu fiyatlara astra aradığımız sürece opel Türkiye bizi kazıklamaya devam edecek.her gün bir özellik çıkartıyorlar araçlardan.

161 Mesaj
5 Ekim 2010; 20:55:10 

quote:

Orijinalden alıntı: m.f. diri

Bugün 5 Ekim. Liste hala güncellenmedi, bi iki küçük donanım haricinde. Haklı çıkacağımı sanıyorum. Astra J ve Astra H' de bi kıpırdama yok, sanıyorum Ekim gibi Kasım ayı da böyle gececektir.

Kasım' ın sonuna dogru artık, ozellikle de Aralık ve Ocak basinda ise tam bir kaos ortami olucak sayin DH' ci ve Opelsever kardeslerim. (: Ne dersiniz. ?

Gedizler bana Opel'in fiyat olarak VW'ı kıstas aldığını, onlar indirim yaparsa indirim yaptıklarını söyledi.

2011 NG Opel Astra 1.4 T Cosmo (Sunroof CD Navi 500)

161 Mesaj
5 Ekim 2010; 20:59:00 

quote:

Orijinalden alıntı: alahan1963

Sn.M.F.DİRİ,

demişsiniz.Kaostan kastınızın ne olduğunu bilemiyorum ama ben de yılın sonunda almayı planladığımdan oluşacak kaosun paydaşlarından biri olacağım.Yılın sonunu da, fiyatların birazcık olsa da düşeceğini umut ettiğimden bekliyorum.Ancak opelin son yaptığı gizli zamlara bakılacak olursa yıl sonu indirimi hayal gibi...Umarım yanılırım.

Ayrıca Çok önemli bir konu hakkında bilgilerinize başvurmak istiyorum.

Özellikle 1.4 Turbo Sport ve Cosmo araçlara Son bir ay içinde sahip olan ya da son bir ay içinde sipariş veren ve NORMAL ALICI (Bayi yakını olmayan)İstanbul'lu arkadaşlara :

1-) Kampanyalı fiyatlardan kaç bin TL.indirim alabildiniz? (Aracın yalın hali ile yanıt verirseniz çok makbule geçecek yani extraları afl vb. gibi katmadan)
2-) Sipariş verdiğinizde ise pazarlık nasıl oldu.Yani araç geldiğinde ücreti artarsa sizin toplam bedelinize olduğu gibi mi yansıyacak ya da yaptığınız pazarlık oranı kadar mı yansıyacak, tersi olursa yani olmaz ya aracın fiyatı düşerse anlaştığınız bedel üzerinden ne kadar inecek?

Yardımcı olur ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

Bayiye gelen araçlardan beğendim....

Astra J 1.4 T 140 HP+CD500 Navi+Sunroof = 51.000

Benimki istisnai bir fiyat galiba... Çünkü başka bir Opel bayi bu fiyata inanamadı.

2488 Mesaj
5 Ekim 2010; 21:22:10 

kampanyalı liste fiyatlarına bakınca gerçekten 51.000 TL iyi fiyat

515 Mesaj
5 Ekim 2010; 22:24:09 

Sayın Saint2,

Anadolu yakasında oturuyorsunuz sanırım.Ben de istanbuldan alacağım aracımı da, rica etsem hangi bayi bu söyleyebilirmisiniz? Sport için bir girişimde bulunayım,Bakarsınız sene sonunu beklemeye gerek bırakmayacak bir indirim yaparlar..

Bildiğini anlatmayan alçaktır.
Opel ASTRA J 2011
1.4T 140 Hp.Cosmo+CD500,Teknik Gri,Manuel
Nikon d5100+18-55 Kit Lens,AF-S Dx 50 mm.1,8 G,Lowepro Nova 170 AW, Vanguard Espod Plus 204 AP
HTC Touch Diamond 2

161 Mesaj
6 Ekim 2010; 0:04:52 

quote:

Sayın Saint2,

Anadolu yakasında oturuyorsunuz sanırım.Ben de istanbuldan alacağım aracımı da, rica etsem hangi bayi bu söyleyebilirmisiniz? Sport için bir girişimde bulunayım,Bakarsınız sene sonunu beklemeye gerek bırakmayacak bir indirim yaparlar..

Ben aracımı Zeytinburnu Balkan Otomotiv'den aldım. Ancak 1 Ekim itibariyle zam geleceğini söylemişlerdi.
Bana sorarsanız Anadolu tarafında olan Gedizler'e gidin. Kişisel görüşüm orada ciddi indirim alabileceğiniz... Hatta Volkan Bey'e gidin direkt.
Fiyat sormak için değil de almak için geldiğinizi hissettirirseniz indirim sizin için tatmin edici olacaktır. Bunun dışında ellerindeki bir araç için de güzel indirim oluyor.
Opel indirimi genelde bayi karından kısarak yapıyor. O nedenle araç gelene kadar fiyatta düşüş olduysa bu bayi karından mı yoksa Opel Türkiye'nin karından mı önemli. Ortada araç yokken çok sağlıklı bir indirim pazarlığı olamadığını düşünüyorum. Yani belki daha çok düşebilecekken bunun riskini alamıyorlar. Ama Türkiye'ye en çok Sport ekipmanla geldiği için bence şanslısınız.

Saygılar.

Ek: Bugün Balkan Oto'ya gittiğimde koyu gri bir sport gördügümü hatırlıyorum. Bana PM ile cep telefonunuzu atarsanız oraya tekrar gittiğimde yarın veya öbür gün (Çarşamba veya Perşembe) ekstra indirim için bastırabilirim. Çünkü bana iyilik borçları var. (Cep telefonu bilgi verebilmek için tabii ki. :)) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint2 -- 6 Ekim 2010; 0:12:18 >

227 Mesaj
6 Ekim 2010; 8:09:58 

quote:

kardeşim, ben 1.4 140'lık cosmo + cd500 araç istiyorum. yalnız bişey merak ettim, şu cyclone navi. dediğiniz sistem sadece cd500 olan araçlar için mi alınabiliyor? yoksa cd500 almadan da göğüse oturtabiliniyor mu?

Yok kardeş cd 500 e gerek kalmadan takıyorlar bunda artı olarak dvd oynatıcı filan var daha tam karıştıramadım ama güzel gibi bu arada senin fiyatı sormaya fırsatım olmadı bugün telefon açarım hız sabitleyici arızası için debriyaj müşürü arızalı sipariş edelim dediler 20 gün sonra gelecekmiş yine debriyaj yağlandı aydınlatmayı söküp içine sünger yerleştirdiler bu sefer sol taraftan ses gelmeye başladı kaynağını bulamadım ama yakında bulup onuda yaptıracam yılmak yok

2012 S60 DRIVe Premium
2011 MyFiesta TDCİ

76 Mesaj
6 Ekim 2010; 8:51:26 

quote:

Orijinalden alıntı: o_firat

Yok kardeş cd 500 e gerek kalmadan takıyorlar bunda artı olarak dvd oynatıcı filan var daha tam karıştıramadım ama güzel gibi bu arada senin fiyatı sormaya fırsatım olmadı bugün telefon açarım hız sabitleyici arızası için debriyaj müşürü arızalı sipariş edelim dediler 20 gün sonra gelecekmiş yine debriyaj yağlandı aydınlatmayı söküp içine sünger yerleştirdiler bu sefer sol taraftan ses gelmeye başladı kaynağını bulamadım ama yakında bulup onuda yaptıracam yılmak yok

Opel serviste mi taktırdın dostum. Ne kadara mal oldu sorabilir miyim? Bir de fotoğraf koyabilirsen forumca sana minnettar oluruz

14 Mesaj
6 Ekim 2010; 9:01:44 

quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

Tamam dostum o zaman yine görüşürüz,ellerinde bit tane siyah 2010 cosmo 1.4 t var düşünüyorsan uygun fiyata verecez diyorlardı

teşekkürler dostum, ben 2011 düşünüyordum ama iyi bir indirim olursa 2010 da olur çok sorun değil. sen hangisinden istiyordun? gittiğimde ikimiz içinde konuşayım gerekirse..

348 Mesaj
6 Ekim 2010; 9:12:41 

quote:

Orijinalden alıntı: poker face

Orijinalden alıntı: Bjk@@N

Bende sport modelini almak için gittim bayiye fakat ellerinde 1.4turbo olarak sadece enjoy plus vardı bekleyemedim aldım karartılmış farlar ve özellikle krom cam çıtaları yakışıyo astralara çıtaları almak için sorduğumda 1.800tl en son olacağı 1.400tl dediler bende vazgeçtim internetten araştırdım elif tuningde 400liraya buldum fakat örjinaliini taktırmak istiyorum size fiyat verdiler mi ya da aramızda bu konuda bilgisi olan var mı uygun fiyata bnerden temin ederiz ??

Yanlış hatılamıyorsam orjinalini 800 TL dediler yan sanayide gelecekmiş daha gelmemiş. Geldiği zaman bana hediye edicekler yan sanayiyi.

227 Mesaj
6 Ekim 2010; 9:34:40 

quote:

Orijinalden alıntı: metuemre

Opel serviste mi taktırdın dostum. Ne kadara mal oldu sorabilir miyim? Bir de fotoğraf koyabilirsen forumca sana minnettar oluruz

Walla Emre kardeş uzun araştırmalar sonucunda en uygun Konya da buldum tevfik elektronik diye bir firma serviste aynı ürüne 2300 dediler ben 1900 e 10 taksit aldım fotoğraflarını çektim zaten gün içerisinde yayınlamaya çalışırım

2012 S60 DRIVe Premium
2011 MyFiesta TDCİ

14 Mesaj
6 Ekim 2010; 9:58:30 

quote:

o zaman cd500'e almaya hiç gerek yok, aracı aldığımda dışarı çıkmadan cyclone navi. taktırırım. üstelik neredeyse aynı fiyat. buarada arızaların için geçmiş olsun diyelim, nazarlık say bunları. allah beterinden saklasın

84 Mesaj
6 Ekim 2010; 10:42:31 

quote:

Walla Emre kardeş uzun araştırmalar sonucunda en uygun Konya da buldum tevfik elektronik diye bir firma serviste aynı ürüne 2300 dediler ben 1900 e 10 taksit aldım fotoğraflarını çektim zaten gün içerisinde yayınlamaya çalışırım

Fotoğrafları bizle paylaşabilirmisiniz?

Opel Astra J 1,3 Ecoflex 95 HP Cosmo Olimpik Beyaz
E52

78 Mesaj
6 Ekim 2010; 11:36:35 

Herkese merhaba,

Ben de sizler gibi uzun zamandır peşinde koştuğum Yeni Astramı dün akşam itibariyle Opel Erpaş'tan teslim aldım. 2011 Cosmo Active Select+CD500 Siyah renk aldım. 1.4 turbo'nun otomatiğini almak istiyordum ama daha fazla bekleyemedim.

İlk sürüş izlenimlerim;

- Aracın içerden ve dışardan görünüşü muhteşem. AFL+ ve CD500 çok ayrı bir hava katıyor. Navigasyon hazır kurulu ve çalışır durumda. Türkiye haritaları da yüklenmiş durumda. Navi tuşuna basmamla haritada yerimi bulması bir oldu gerçekten çok hızlı.

- Active Select'li test aracını daha önce denemiş olmama rağmen performansından bazı şüphelerim vardı ama aracın hızlanması gayet iyi ve yeterli. Tepki süresi bir miktar geç ama zamanla alışıcaz artık. Kullandıkça yeni izlenimlerimi de aktarıcam.

- Kataloglarda görülen yuvarlak krom çerçeveli küllük kapağı araçta yoktu sordum ve 2011 modellerde artık olmadığı cevabını aldım. O bölüm bardak koyma bölümü olmuş ve üzeri açık. Onun dışında her hangi bir donanımsal eksiklik yok. Usb girişi mevcut. Test ettim sorunsuz çalışıyor.

Sorularınıza elimden geldiğince cevap verebilirim.

Darısı yeni araç alacakların başına.

2011 Astra J 1.6 115HP Active Select Cosmo Siyah + CD500 Navi

515 Mesaj
6 Ekim 2010; 11:59:54 

Geçmiş olsun henüz araç almamış olan arkadaşlara , sport modelden, önce usb, sonra kapı içi aydınlatmalar şimdi de tümünden küllük gitmiş..

İyi de opel neden bir açıklama yapma zahmetinde bulunmaz ki..Size gösteriyoruz ama gördüğünüzü alamazsınız diye..Sorsan diyecekler ki "opel haber vermeden .......falan filan..İyi de parasını verdiğimiz şeyin nerelerinin eksik geldiğini bilmek hakkımız değilmi allahaşkına???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alahan1963 -- 6 Ekim 2010; 12:04:03 >

Opel ASTRA J 2011
Nikon d5100+18-55 Kit Lens,AF-S Dx 50 mm.1,8 G,Lowepro Nova 170 AW, Vanguard Espod Plus 204 AP
HTC Touch Diamond 2

177 Mesaj
6 Ekim 2010; 13:14:34 

USB ile kapı içi aydınlatmalar beraber kaldırıldı sanırım..
Küllük ve çakmak Avrupa'da ek bi özellik gibi( sigara içenleriçin özel paket gibi ) koyuluyormuş.. Ama küllük hoş durduğu için( küllü yokken boş güzel görünmüyor bnce) ben istedim aracı almadan takacaklar..

astra j 1.3 cdti ecoflex sport - siyah inci

201 Mesaj
6 Ekim 2010; 13:25:25 

quote:

teşekkürler dostum, ben 2011 düşünüyordum ama iyi bir indirim olursa 2010 da olur çok sorun değil. sen hangisinden istiyordun? gittiğimde ikimiz içinde konuşayım gerekirse..

Benim almak istediğim 1.4 turbo sport 2011 model ama dizelini bir test edebilsem arada fazla fiyat farkı olmadığı için onuda düşünmüyor değilim.Vallahi iyi indirim yaparsanız iki tane alcam falan de fiyat farkettirir sanırım

HONDA CİVİC 2011 BEYAZ ELEGANCE..NAVİTECH NX-41
NİKON D3100 18-55 55-200
ASUS N55s

12126 Mesaj
6 Ekim 2010; 14:01:38 

küllük gitmiş ya çakmak?
telefon şarj etmek için olmazsa olmazlardan malum 3g çıktığından beri en baba telefon bile ancak bir gün dayanıyor aktif kullanılıyorsa?

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
  • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

161 Mesaj
6 Ekim 2010; 14:46:54 

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

küllük gitmiş ya çakmak?
telefon şarj etmek için olmazsa olmazlardan malum 3g çıktığından beri en baba telefon bile ancak bir gün dayanıyor aktif kullanılıyorsa?

Çakmak yeri sadece cep telefonu için değil birçok şey için kullanılıyor. Ör. Navigasyon cihazı vs.
O nedenle kaldıracaklarını zannetmiyorum.

8269 Mesaj
6 Ekim 2010; 15:17:30 

Çakmak yok, yerine 12V güç çıkışı var.

Küllük siparişle getirtilebilir, parça kodunu bulur yazarım, isteyenler bayiden fiyat bilgisi alıp sipariş geçer.

USB kaldırılmadı, muhtemelen parça tedarik sorunu giderildikten sonra gelen araçlarda olacak.

Kapı içi aydınlatmalar artık sadece Cosmo'da standart.
Almanya'da Sport'la deri döşeme opsiyonu alındığında geliyor ama maalesef bu opsiyon bizde yok.

Opel bunu hep yapıyor maalesef. Ben 2007'de Corsa Sport aracımı aldığımda torpido gözü aydınlatması, önde ve arkada kapı açıldığında yanan taban aydınlatmaları, arkada okuma lambaları, ışıklandırmalı far kontrol düğmesi ve ışıklandırmalı cam açma düğmelerini içeren "Işık Paketi" standart idi. Bu özelliklere B sınıfı araçlarda pek sık rastlanmıyordu ve aracın iç mekanına gerçekten de ayrı bir hava katıyordu. Aradan iki yıl bile geçmeden ilk maliyet kısma girişimini bu paketi Sport'dan kaldırarak yaptılar.

Birkaç mesaj öncesinde bir arkadaşın da dediği gibi, yeni özellikler ekleneceğine, mevcut olanları kaldırmaları çok can sıkıcı.

2007 Opel Corsa 1.4 Sport, 5 kapı, düz vites, magma kırmızısı
Panorama Sunroof, ESP, HSA, DDS, Koltuk ısıtma, Yol bilgisayarı, Cruise Control, Koyu lensli arka aydınlatma grubu, 17" Opel jantlar
OPC-Line iç paket (direksiyon simidi, vites topuzu, pedal seti), OPC-Line dış paket (bodykit, yan logolar), Solar Reflect ön cam, Solar Protect arka & yan arka koyu renk camlar,
Touch & Connect (Navigasyon, Bluetooth, USB), Elektrokromatik dikiz aynası, 215/45/17 ContiSportContact3 yaz lastikleri, 205/50/17 ContiWinterContact TS 830 P kış lastikleri
http://img803.imageshack.us/img803/4702/zdscf4638.jpg

227 Mesaj
6 Ekim 2010; 15:57:39 

Arkadaşlar kusura bakmayın cep telefonuyla çekildi hepsi pek net değil idare edin artık

http://img826.imageshack.us/i/05102010052.jpg
http://img834.imageshack.us/i/06102010054.jpg
http://img29.imageshack.us/i/06102010056.jpg
http://img443.imageshack.us/i/06102010057.jpg
http://img801.imageshack.us/i/06102010058.jpg
http://img23.imageshack.us/i/06102010059.jpg/
1.4 turbonun performansı merak eden arkadaşlara gazı köklemeden düz yolda yakaladığım hız
http://img137.imageshack.us/img137/9315/05102010049.jpg
Buda beyaz renk bu arabaya gitmiyor diyen arkadaşlara ithafen
http://img831.imageshack.us/img831/7839/06092010034.jpg

2012 S60 DRIVe Premium
2011 MyFiesta TDCİ

227 Mesaj
6 Ekim 2010; 16:02:48 

Ben bu işi beceremedim bilen biri varsa düzeltiversin bi zahmet kusura bakmayın bu arada betito kardeşim 1.4 turbo enjoy plus 41500 sport 43500 fiyat aldım ikiside beyaz hazırdada varmış eğer ciddiysen cumartesi beraber gidelim bi 500 tl daha indiririz heralde

2012 S60 DRIVe Premium
2011 MyFiesta TDCİ

515 Mesaj
6 Ekim 2010; 16:41:56 

Sayın Serdar99,

quote:

Küllük siparişle getirtilebilir, parça kodunu bulur yazarım, isteyenler bayiden fiyat bilgisi alıp sipariş geçer.

Diyorsunuz .Ama küllük sport modelin opsiyon listesinde yok. Yani bayilerin ifadesiyle "opsiyon listesinde olmadığından" Parasını vermek istediğimizde dahi getirtemiyoruz.Aynı şey blutooth için de geçerli.Üstelik bu özellik opel Türkiyenin resmi sitesinde türkçe olarak tanıtılmış ve sanki istersek alırız gibi bir hava yaratılmış.Ancak yine opsiyonlar listesinde yok ve bayilere sorduğumuzda aynı nedenle "maalesef" diyorlar.
Sorgulama anlamında düşünmeyin lütfen. İstiyorum ki yapabileceklerimizin yani sipariş vererek getirtebileceklerimizin sınırını bilelim.Şimdi ez cümle biz bütün bu özelliklerin hangisini getirtebilip hangisini getirtemeyeceğimizi nereden bileceğiz? Bayilerin paşa gönlünemi yoksa bilgisiz satış görevlilerinin ezbere verdikleri bilgilere göre mi hareket edeceğiz? Şunun doğrusu nedir?

-Bir bayi şöyle dedi: "Evet sportlarda iç kapı aydınlatması artık yok ama yerleri hazır sonradan taktırabilirsiniz." Gel de inan..
-Yukarıda bir arkadaş ise; evet küllük yokmuş ama arabayı teslim alırken verecekler? Nasıl ?

Saygı ve sevgilerimle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alahan1963 -- 6 Ekim 2010; 16:43:40 >

Opel ASTRA J 2011
HTC Touch Diamond 2

12126 Mesaj
6 Ekim 2010; 16:42:48 

quote:

Sayın Serdar99,

Diyorsunuz .Ama küllük sport modelin opsiyon listesinde yok. Yani bayilerin ifadesiyle "opsiyon listesinde olmadığından" Parasını vermek istediğimizde dahi getirtemiyoruz.Aynı şey blutooth için de geçerli.Üstelik bu özellik opel Türkiyenin resmi sitesinde türkçe olarak tanıtılmış ve sanki istersek alırız gibi bir hava yaratılmış.Ancak yine opsiyonlar listesinde yok ve bayilere sorduğumuzda aynı nedenle "maalesef" diyorlar.
Sorgulama anlamında düşünmeyin lütfen. İstiyorum ki yapabileceklerimizin yani sipariş vererek getirtebileceklerimizin sınırını bilelim.Şimdi ez cümle biz bütün bu özelliklerin hangisini getirtebilip hangisini getirtemeyeceğimizi nereden bileceğiz? Bayilerin paşa gönlünemi yoksa bilgisiz satış görevlilerinin ezbere verdikleri bilgilere göre hareket edeceğiz? Şunun doğrusu nedir?

-Bir bayi şöyle dedi: "Evet sportlarda iç kapı aydınlatması artık yok ama yerleri hazır sonradan taktırabilirsiniz."
-Yukarıda bir arkadaş ise; evet küllük yokmuş ama arabayı teslim alırken verecekler? Nasıl ?

Saygı ve sevgilerimle..

küllük kolay yedek parçadan tedarik edilir.

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.

12126 Mesaj
6 Ekim 2010; 16:48:45 

quote:

Arkadaşlar kusura bakmayın cep telefonuyla çekildi hepsi pek net değil idare edin artık

0

0

0

0

0

0

1.4 turbonun performansı merak eden arkadaşlara gazı köklemeden düz yolda yakaladığım hız
0

0

arkadaşa yardımcı oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiFoSi_BJK -- 6 Ekim 2010; 16:59:42 >

8269 Mesaj
6 Ekim 2010; 17:02:03 

quote:

Sayın Serdar99,

Sorgulama anlamında düşünmeyin lütfen. İstiyorum ki yapabileceklerimizin yani sipariş vererek getirtebileceklerimizin sınırını bilelim.Şimdi ez cümle biz bütün bu özelliklerin hangisini getirtebilip hangisini getirtemeyeceğimizi nereden bileceğiz? Bayilerin paşa gönlünemi yoksa bilgisiz satış görevlilerinin ezbere verdikleri bilgilere göre mi hareket edeceğiz? Şunun doğrusu nedir?

-Bir bayi şöyle dedi: "Evet sportlarda iç kapı aydınlatması artık yok ama yerleri hazır sonradan taktırabilirsiniz." Gel de inan..

Saygı ve sevgilerimle..

Opsiyon listesinde olmadığı doğru ama ben "getirtilebilir" derken araçtan bağımsız olarak sonradan getirtmeyi kastettim. Bir üstteki mesajda @tifosi arkadaşımın da dediği gibi yedek parçadan parça kodu ile siparişi verilir, en fazla 15 gün içinde gelir. "arabayı teslim alırken küllük verecekler" diyen arkadaşa da bu şekilde siparişle getirteceklerdir, hâtta belki bayinin, parça ithalatçısı firmaların veya Torbalı'nın parça stoklarında bile olabilir. Akşama sistemden bakıp size yedek parça kodunu yazarım, yarın bayiyi arayıp yedek parça sorumlusu ile görüşürsünüz, parça kodundan size fiyat ve stok durumunu söyler.

İç kapı aydınlatmaları için kesin bir bilgim yok, ama pek çok donanımı sonradan taktırmak mümkündür, bu da öyle olabilir. Yani teorik olarak mümkün.

2007 Opel Corsa 1.4 Sport, 5 kapı, düz vites, magma kırmızısı
Panorama Sunroof, ESP, HSA, DDS, Koltuk ısıtma, Yol bilgisayarı, Cruise Control, Koyu lensli arka aydınlatma grubu, 17" Opel jantlar
OPC-Line iç paket (direksiyon simidi, vites topuzu, pedal seti), OPC-Line dış paket (bodykit, yan logolar), Solar Reflect ön cam, Solar Protect arka & yan arka koyu renk camlar,
Touch & Connect (Navigasyon, Bluetooth, USB), Elektrokromatik dikiz aynası, 215/45/17 ContiSportContact3 yaz lastikleri, 205/50/17 ContiWinterContact TS 830 P kış lastikleri
http://img803.imageshack.us/img803/4702/zdscf4638.jpg

515 Mesaj
6 Ekim 2010; 18:41:06 

Sayın Serdar99,

İlgin ve tatminkar yanıtların için teşekkür ederim.Şu opelin almanya sitesinde sonradan eklenebilecek opsiyonlarda 2 adet blutooth başlığı var.Biri darkapsamlı ki fiyatı da az, diğeri ise geniş kapsamlı.O dar kapsamlı olanı, arabayı sipariş verirken talep edebiliyormuyuz, ya da sonradan serviste ekletme imkanımız var mı bir araştırırsanız çok sevinirim.Biliyorsunuz sport direksiyonunda blutooth düğmeleri mevcut ama işlevsiz.Yani düşünüyorum da hiç kullandırtmamayı düşünüyor olsalardı tıpkı enjoylarda olduğu gibi direksiyon üzerine hiç koymazlardı.Haksızmıyım?

Sevgi ve saygılarımla..

Opel ASTRA J 2011
HTC Touch Diamond 2

515 Mesaj
6 Ekim 2010; 18:47:11 

Sayın O_Fırat,

Takdırdığınız navigasyonun blutooth özelliği olduğunu farkettim.Acaba bu özellik, direksiyondaki butonlarla koordinelimi çalışıyor yani direksiyon üzerindeki blutooth düğmeleri kullanılabilir hale geliyor mu?
Ayrıca sendeki ekran, normalde cd500 ekranının gireceği yerin boyutlarına gelmiş..Oysa cd400 de ki ekranın kapladığı yüzey cd500 e göre daha küçük. Normalde küçük olan o alana, büyük ekranı nasıl monte ettiler.Aracın göğsünümü kestiler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alahan1963 -- 6 Ekim 2010; 18:49:27 >

Opel ASTRA J 2011
HTC Touch Diamond 2

84 Mesaj
6 Ekim 2010; 18:57:41 

0

0

Bir kaç resim de benden.
Ha bir haber daha; sonradan usb takılması için çalışma yaptıklarına dair duyum aldım.

E52

84 Mesaj
6 Ekim 2010; 19:01:15 

quote:

Sayın O_Fırat,

Takdırdığınız navigasyonun blutooth özelliği olduğunu farkettim.Acaba bu özellik, direksiyondaki butonlarla koordinelimi çalışıyor yani direksiyon üzerindeki blutooth düğmeleri kullanılabilir hale geliyor mu?
Ayrıca sendeki ekran, normalde cd500 ekranının gireceği yerin boyutlarına gelmiş..Oysa cd400 de ki ekranın kapladığı yüzey cd500 e göre daha küçük. Normalde küçük olan o alana, büyük ekranı nasıl monte ettiler.Aracın göğsünümü kestiler ?

Kesme felan yok
0

bu konuyor

E52

12126 Mesaj
6 Ekim 2010; 19:02:16 

bu navi cd400e mi entegre tam çözemedim ben olayı:S

84 Mesaj
6 Ekim 2010; 19:14:00 

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

bu navi cd400e mi entegre tam çözemedim ben olayı:S

Evet. ilgili tuşlar dokunmatik zaten . dieğer tuşlar cd400 e entegre. direksiyon üzerindeki tuşlarda uyumlu. istediğin yere usb çıkışı verirsin.
dikkat edersen önceki ekranın alt kısmı yukarı doğru meyil verir. bu 90 derece kesen diklikte. ordan kazanılan alanla bu doluyor.

E52

177 Mesaj
6 Ekim 2010; 19:29:42 

quote:

Saygı ve sevgilerimle..

küllük zaten kolayca çıkarılıp takılabilen bi parça, elimizde vardır olmadı birinden çıkarır seninkine takarız ona istetiriz dedi bayi..

227 Mesaj
6 Ekim 2010; 19:32:18 

quote:

Sayın O_Fırat,

Direksiyondan ses yükseltip alçaltılabiliyor bide radyo kontrol edilebiliyor aramalara ekrandan cvp verebiliyorsunuz cd 400 ün sadece cd yatağını değiştiriyorlar orjinal ekranın üzerinede cyclone ekranı takıyorlar göğüsü kesmeye kalksalardı inanın hayatlarının hatasını yaparlardı kesinlikle izin vermezdim sonuç olarak gayet memnunum orjnalden 200 tl fazla verdim ama hem dvd oynatıcım hem usb girişim hemde blutooth kontrolüm oldu alacak olanlara tavsiye ederim...
Saygılar Fırat...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

177 Mesaj
6 Ekim 2010; 19:33:17 

arkadaşlar sportta kapı içi aydınlatmalardan başka sanki bi aydınlatma daha çıkartılmıştı ama hatırlayamadım var mı öyle birşey bilen?
bir de bu aydınlatmalar ve USB'yi sonradan sport'a ekletebilecek miyiz acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eruslu -- 6 Ekim 2010; 19:46:38 >

14 Mesaj
6 Ekim 2010; 21:41:58 

quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

Benim almak istediğim 1.4 turbo sport 2011 model ama dizelini bir test edebilsem arada fazla fiyat farkı olmadığı için onuda düşünmüyor değilim.Vallahi iyi indirim yaparsanız iki tane alcam falan de fiyat farkettirir sanırım

ok. dostum, senin için hem 1.4 t sport hem de dizel için fiyat alırız.

14 Mesaj
6 Ekim 2010; 21:49:33 

quote:

Ben bu işi beceremedim bilen biri varsa düzeltiversin bi zahmet kusura bakmayın bu arada betito kardeşim 1.4 turbo enjoy plus 41500 sport 43500 fiyat aldım ikiside beyaz hazırdada varmış eğer ciddiysen cumartesi beraber gidelim bi 500 tl daha indiririz heralde

çok sagolasın kardeşim, bu fiyatlar 2011 model için değil mi? yalnız iki konu var, birincisi ben cosmo modelinden istiyorum, diğeri ise cumartesi uygun olur ama ben yarın için de izinliyim. biran önce halledeyim diyorum artık. yarın senin adını versem olur mu?

14 Mesaj
6 Ekim 2010; 22:06:49 

quote:

http://img831.imageshack.us/img831/7839/06092010034.jpg

ben beyaz ve siyah arasında kararsızdım ama bu fotoğraftan sonra beyazda karar kıldım. allah güle güle kullanmayı nasip etsin kardeşim.

248 Mesaj
6 Ekim 2010; 22:16:01 

takılan navıgasyonun ekranın renk tonları gosterge ve panel ışıklarıyla aynı olabilirdi.mavı ekran ve dıger renkler sırıtıyo gıbıme geldi.

Yeni opel astra 14.140 hp sport teknik gri

44 Mesaj
7 Ekim 2010; 0:57:33 

quote:

Geçmiş olsun henüz araç almamış olan arkadaşlara , sport modelden, önce usb, sonra kapı içi aydınlatmalar şimdi de tümünden küllük gitmiş..

İyi de opel neden bir açıklama yapma zahmetinde bulunmaz ki..Size gösteriyoruz ama gördüğünüzü alamazsınız diye..Sorsan diyecekler ki "opel haber vermeden .......falan filan..İyi de parasını verdiğimiz şeyin nerelerinin eksik geldiğini bilmek hakkımız değilmi allahaşkına???

1.4 t sport 2011 i boşa beklemişim,hayal kırıklığına uğradım,usb ve kapı içi aydınlatmalar olmadan plus paket ile arasında pek fazla fark kalmamış gibi,
gerçekten bizim marka ve modele gösterdiğimiz ilginin farkında değiller galiba,zorla Toyota ya da Honda ya yöneltiyorlar, ayrıca bu dakika itibariyle sitelerinde hala düzeltmemişler,

acaba AFL siz cosmo olabiliyor mu

Opel Astra 1.4 140hp Sport teknik gri cyclone navi

2705 Mesaj
7 Ekim 2010; 8:29:19 

adamlar müşteri isteklerini takmıyorlar,müşteri odaklı bir satış sistemleri yok.
ben bunu koyarım şunu koyarım alan alır,almayan almaz gibi bir havaları var.
kendileri bilir...bu tip olaylar markayla müşteri arasındaki bağların kopmasına neden oluyor..

76 Mesaj
7 Ekim 2010; 8:51:48 

Ben de aracı satın aldıgımda küllük yoktu. Aksesuar olarak şık göründüğü için Serdar99 kardeşimin verdiği linkten Almanyadaki bir arkadaşım vasıtasıyla küllük ve çakmak setini getirtmiştim. Ama aracı teslim almaya gittiğimde küllüğü bir şekilde temin edip arabama koyduklarını gördüm. O yüzden elimde daha hic kullanamadıgım orjinal küllük ve çakmak seti kaldı. Almak isteyen olursa hiçbir kar koymadan aldıgım fiyat olan 20Euro'ya(15Euro+5Euro shipping) verebilirim arkadaşlar. Özelden ulaşabilirsiniz. Bu da Serdar99 kardeşimin gönderdiği link;
http://cgi.ebay.ph/Rauc...chrustung-/400152483787

Cyclon navigasyon benim de çok hoşuma gitti aslında ama aracı satarken +2000TL'yi fiyata pek yansıtamayız gibi geliyor ne dersiniz arkadaşlar

515 Mesaj
7 Ekim 2010; 9:24:45 

Sayın Orhan2009 ve Diğer cylone navi.taktıran arkadaşlar,

Bu olay benim için çok önemli olduğundan ısrarla üzerinde duruyorum ,çok didiklediğim için beni bağışlayın.

1-) Bu cylone navi.Opel Yetkili servislerinde mi taktırılıyor?
2-) Opelde takıldığında sanırım garantide sorun olmaz ama dışarıda taktırıldığında garanti olayı biter diye düşünüyorum.(Bu bir soru değildi )
3-) Cylone navi.takıldığında ,navinin ilk açılışında yine opel yazısı çıkıyor mu?
4-) Bu navigasyon ile opelin cd 500 navigasyonu arasında bazı düğmelerin çalışmaması vb.gibi HİÇ Mİ fark yok? Hiç mi bir eksiklik yok? Yani cylone takıldığında, göğüsteki ve direksiyondaki düğmelerin hepsi aktif ve çalışır durumda mı?
5-) Cylone navide kullanılan harita programı tüm illeri ayrıntısı ile kapsıyor mu?
6-) Ücretsiz Güncelleme garantisi veriyorlar mı, veriyorlarsa kaç sene?
7-) Güncelleme olayını kim yapacak.Takan firmamı, yoksa harita sağlayıcı firma mı? Yoksa kendimiz mi güncelleyebileceğiz?
8-) Bu navigasyon ile birlikte gelen usb aparatını opelin orinal yerine mi (Aux yanına mı? ) koyuyorlar.
9-) Biliyorsunuz sport modellerde blutooth aktif olmadığından tavan ışıklandırması üzerinde cosmolarda olduğu gibi bir mikrofon yok.Peki o zaman bu cylone daki blutoothu kullanarak ve telefonu kulağınıza götürmeden nasıl gelen çağrının sesini duyuyor ya da sizin sesinizi karşıya gönderiyorsuunuz?

Sorular çok ama ilgilenir ve sırası ile yanıtlarsanız bu kardeşinizi çok memnun edersiniz.

Saygı ve sevgilerimle..

Opel ASTRA J 2011
HTC Touch Diamond 2

227 Mesaj
7 Ekim 2010; 9:29:53 

quote:

çok sagolasın kardeşim, bu fiyatlar 2011 model için değil mi? yalnız iki konu var, birincisi ben cosmo modelinden istiyorum, diğeri ise cumartesi uygun olur ama ben yarın için de izinliyim. biran önce halledeyim diyorum artık. yarın senin adını versem olur mu?

Olur tabi gerekeni yapar ama sana tavsiyem bırak paran cebinde kalsın 2011 model 1.4 turbo enjoy plus alaşım jantlı beyaz aracı alalım sana 41000 e bitiririz haftasonuda arabanla dolaşırsın ben aldım hiçbir eksiklik hissetmiyorum yinede karar senin

2012 S60 DRIVe Premium
2011 MyFiesta TDCİ

227 Mesaj
7 Ekim 2010; 9:36:51 

quote:

Sayın Orhan2009 ve Diğer cylone navi.taktıran arkadaşlar,

Bu olay benim için çok önemli olduğundan ısrarla üzerinde duruyorum ,çok didiklediğim için beni bağışlayın.

1-) Bu cylone navi.Opel Yetkili servislerinde mi taktırılıyor?
2-) Opelde takıldığında sanırım garantide sorun olmaz ama dışarıda taktırıldığında garanti olayı biter diye düşünüyorum.(Bu bir soru değildi )
3-) Cylone navi.takıldığında ,navinin ilk açılışında yine opel yazısı çıkıyor mu?
4-) Bu navigasyon ile opelin cd 500 navigasyonu arasında bazı düğmelerin çalışmaması vb.gibi HİÇ Mİ fark yok? Hiç mi bir eksiklik yok? Yani cylone takıldığında, göğüsteki ve direksiyondaki düğmelerin hepsi aktif ve çalışır durumda mı?
5-) Cylone navide kullanılan harita programı tüm illeri ayrıntısı ile kapsıyor mu?
6-) Ücretsiz Güncelleme garantisi veriyorlar mı, veriyorlarsa kaç sene?
7-) Güncelleme olayını kim yapacak.Takan firmamı, yoksa harita sağlayıcı firma mı? Yoksa kendimiz mi güncelleyebileceğiz?
8-) Bu navigasyon ile birlikte gelen usb aparatını opelin orinal yerine mi (Aux yanına mı? ) koyuyorlar.
9-) Biliyorsunuz sport modellerde blutooth aktif olmadığından tavan ışıklandırması üzerinde cosmolarda olduğu gibi bir mikrofon yok.Peki o zaman bu cylone daki blutoothu kullanarak ve telefonu kulağınıza götürmeden nasıl gelen çağrının sesini duyuyor ya da sizin sesinizi karşıya gönderiyorsuunuz?

Sorular çok ama ilgilenir ve sırası ile yanıtlarsanız bu kardeşinizi çok memnun edersiniz.

Saygı ve sevgilerimle..

1-) Hem opel servislkerinde hem cyclone yetkili servislerinde takılabiliyor tek farkı dışarda 300-400 tl daha ucuz.
2-) Servistede takılsa dışardada takılsa garanti bozulmuyor sadece müzik sisteminde bir arıza olduğunda bakmıyorlar.
3-) Evet çıkıyor koyduğum resimdende görebilirsin.
4-) Evet çalışır durumda hiçbir ayara gerek kalmadan kendisi arabayla uyumlu çalışmaya başlıyor.
5-) Evet kapsıyor.
6-) 2 sene boyunca gerek yok diyorlar güncelleme olunca ister kendiniz internetten indirin yükleyin isterseniz getirin biz yardımcı oluruz dediler.
7-) Takan firma veya kendimiz cyclone internet sitesinden günceleyebilirmişiz.
8-) Benimkini torpido gözünün içine koydular.
9-) İşte bak bu konu hakkında hiçbir bilgim yok ama ses geliyormu diye sorarsan evet geliyor kaynağıda pek ilgimi çekmiyor doğrusu :)) .

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

2012 S60 DRIVe Premium
2011 MyFiesta TDCİ

515 Mesaj
7 Ekim 2010; 9:50:29 

Sayın O_Fırat,

Ayrıntılı yanıtlar için teşekküğr ederim.

quote:

9-) İşte bak bu konu hakkında hiçbir bilgim yok ama ses geliyormu diye sorarsan evet geliyor kaynağıda pek ilgimi çekmiyor doğrusu :)) .

Demişsin. Herhalde hoparlörlerden geliyor ses. Peki senin sesin karşıya nasıl gidiyor.Gelen sesi duyduğuna göre telefonun bu özelliğini test etmişsin demektir.Peki ya senin sesin? Karşı taraf seni duyuyormuydu

Saygı ve sevgilerimle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alahan1963 -- 7 Ekim 2010; 9:51:44 >

Opel ASTRA J 2011
HTC Touch Diamond 2

14 Mesaj
7 Ekim 2010; 10:24:12 

Olur tabi gerekeni yapar ama sana tavsiyem bırak paran cebinde kalsın 2011 model 1.4 turbo enjoy plus alaşım jantlı beyaz aracı alalım sana 41000 e bitiririz haftasonuda arabanla dolaşırsın ben aldım hiçbir eksiklik hissetmiyorum yinede karar senin [/quote]

dostum aslında haklısın 6 ay önce ev aldım ve şuanda okadar çok lüksüne kaçmama gerek yok ama sırf afl+ ve digital klima yüzünden cosmo istiyorum. birazdan gidecem gedizlere, arabaya biran önce binme isteğimi dizginleyebilirsem cosmoyu beklerim. tersi olursa dediğin gibi haftasonunu yeni arabamla geçiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi betito -- 7 Ekim 2010; 10:26:08 >

227 Mesaj
7 Ekim 2010; 10:34:19 

quote:

Sayın O_Fırat,

Ayrıntılı yanıtlar için teşekküğr ederim.

Demişsin. Herhalde hoparlörlerden geliyor ses. Peki senin sesin karşıya nasıl gidiyor.Gelen sesi duyduğuna göre telefonun bu özelliğini test etmişsin demektir.Peki ya senin sesin? Karşı taraf seni duyuyormuydu

Saygı ve sevgilerimle..

Rica ederim arkadaşım evet sesim karşıya gidiyordu net bir şekilde sorunsuz bir görüşme yaptım. :)

2012 S60 DRIVe Premium
2011 MyFiesta TDCİ

14 Mesaj
7 Ekim 2010; 10:49:33 

quote:

Rica ederim arkadaşım evet sesim karşıya gidiyordu net bir şekilde sorunsuz bir görüşme yaptım. :)

o_fırat dostum hayırlısıyla arabayı aldıktan sonra navi. konusunda da başını birazz ağrıtacam, şimdiden kusura bakma ayrıca pm attım bi bakabilirsen sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi betito -- 7 Ekim 2010; 10:51:41 >

227 Mesaj
7 Ekim 2010; 11:07:29 

quote:

o_fırat dostum hayırlısıyla arabayı aldıktan sonra navi. konusunda da başını birazz ağrıtacam, şimdiden kusura bakma ayrıca pm attım bi bakabilirsen sevinirim...

Ne demek herzaman yardımcı olurum msjını cvpladım bu arada.

2012 S60 DRIVe Premium
2011 MyFiesta TDCİ

76 Mesaj
7 Ekim 2010; 11:38:16 

Arkadaşlar yakıt tüketimleriniz ne durumda. Benim araç 2 ay oldu 3500kmyi devirdi, şu an 7.3lt/100km ortalamada. 7ye düşürsem çok kral olacak bakalım

107 Mesaj
7 Ekim 2010; 13:00:06 

quote:

Dostum cylone navi kullanmadım ama buna benzer birçok cihaz kullandım.Karşıdakinin sesi arabanın hoparlöründen çıkıyor.Arabada konuşanın sesi ise cihazın arkasına takılan küçük bir mikrofon yardımıyla iletilir.Montaj sırasında bu mikrofunun montajını yaparken büyük ihtimal gizliyorlar o yüzden gözükmüyor aracın içinde.Navigasyon haritasının güncellemesi ise bu tür oem cihazlarda genellikle çok kolay hatta üstündeki gelen yazılımıda değiştirme gibi bir imkanınızda var.Harita güncellemesi kullandığı program hangi harita şirketiyle anlaştıysa o harita şirketinin o program için geliştirdiği haritayı indirip sadece karta kopyalamnız kafidir.Dediğim gibi cihazı unlock yapıp birçok program kullanma şansına da sahip oluyorsunuz bu tür oem cihazlarda.

by ScorpioN

136 Mesaj
7 Ekim 2010; 13:02:44 

quote:

Orijinalden alıntı: mhrdemir

Herkese merhaba,

Ben de sizler gibi uzun zamandır peşinde koştuğum Yeni Astramı dün akşam itibariyle Opel Erpaş'tan teslim aldım. 2011 Cosmo Active Select+CD500 Siyah renk aldım. 1.4 turbo'nun otomatiğini almak istiyordum ama daha fazla bekleyemedim.

İlk sürüş izlenimlerim;

- Aracın içerden ve dışardan görünüşü muhteşem. AFL+ ve CD500 çok ayrı bir hava katıyor. Navigasyon hazır kurulu ve çalışır durumda. Türkiye haritaları da yüklenmiş durumda. Navi tuşuna basmamla haritada yerimi bulması bir oldu gerçekten çok hızlı.

- Active Select'li test aracını daha önce denemiş olmama rağmen performansından bazı şüphelerim vardı ama aracın hızlanması gayet iyi ve yeterli. Tepki süresi bir miktar geç ama zamanla alışıcaz artık. Kullandıkça yeni izlenimlerimi de aktarıcam.

- Kataloglarda görülen yuvarlak krom çerçeveli küllük kapağı araçta yoktu sordum ve 2011 modellerde artık olmadığı cevabını aldım. O bölüm bardak koyma bölümü olmuş ve üzeri açık. Onun dışında her hangi bir donanımsal eksiklik yok. Usb girişi mevcut. Test ettim sorunsuz çalışıyor.

Sorularınıza elimden geldiğince cevap verebilirim.

Darısı yeni araç alacakların başına.

Kaça aldınız acaba aracı?

Sevgi, saygi, dostluk.

342 Mesaj
7 Ekim 2010; 13:10:25 

Sayın O_Fırat,

Direksiyonun üzerindeki Bluetooth tuşları kullanılabiliyor mu?
Donma problemi var mı? (Serviste taktıran 3 kişi bu problemle geri dönüş yapmış. Bende taktıracaktım bu bilgi üzerine vazgeçtim.)

Vw Passat TDI 1.6 105 HP Comf. Man. 2012 - Ford Kuga 2.0 TDCI Titanium 2012

227 Mesaj
7 Ekim 2010; 13:10:53 

quote:

Orijinalden alıntı: metuemre

Arkadaşlar yakıt tüketimleriniz ne durumda. Benim araç 2 ay oldu 3500kmyi devirdi, şu an 7.3lt/100km ortalamada. 7ye düşürsem çok kral olacak bakalım

Ben hala km de 30 kuruş yakıyorum ortalamaya pek dikkat etmedim ama