Şimdi Ara

Sadece 1 MB boyutunda, daha az veri kullanan 'Shazam Lite' yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece 1 MB boyutunda, daha az veri kullanan 'Shazam Lite' yayınlandı 
    Bildiğiniz gibi son dönemde Messenger ve Facebook gibi birçok popüler mobil uygulama "Lite" olarak nitelendirilen, orijinal uygulamadan çok daha az depolama alanına ihtiyaç duyan ve veri kullanımı konusunda cimri davranan sadeleştirilmiş sürümlerini yayınlıyorlar. Bu akıma ayak uyduran son isim ise Shazam oldu.

Her geçen gün müzik bulma servisinden ziyade müzik çevresinde şekillenen bir sosyal ağa dönüşen Shazam, sadece 1 MB boyutundaki "Shazam Lite"ı görücüye çıkardı. Temel amacı yavaş internet hızlarında, sınırlı kota durumunda ya da düşük donanım özelliklerine sahip akıllı cihazlarda dinlettiğiniz şarkıyı bulmak olan uygulama, -isminden de anlaşılacağı üzere- şarkı önerileri ve en çok aranan parçalar gibi gereksiz görülen birçok özellikten arındırılmış.

Üstelik çevrimdışı çalışma özelliği ile şarkıları kaydeden Shazam Lite, internete bağlandığınız anda parçanın ismini ve sanatçısını buluyor. Şimdilik sadece Hindistan, Vietnam, Endonezya, Filipinler, Nijerya ve Venezuela’da indirmeye sunulan uygulama, Android 2.3 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışabiliyor. 

• Donanımhaberin yazdığı tam yerinde bir cümle olmuş. Böyle gereksiz özellikleri koyarak uygulamayı şişirmenin bir manası yok benim için önemli olan müzikği bulması geresi teferruat gereksiz.

"-isminden de anlaşılacağı üzere- şarkı önerileri ve en çok aranan parçalar gibi gereksiz görülen birçok özellikten arındırılmış."

• TrackID ile kıyaslayınca nasıl acaba. TrackID iyi hoş da bazı Türk parçalarda sıkıntılı.

• çok iyi olmuş. shazam açılıp kendine gelene kadar şarkı bitiyordu.

• Tr de yayinlansin da hemen indirelim

• ille insanları dinlemek için ; gerekirse 1 mb yaptık diyorsunuz yani !
    her şey büyük planın ufak birer parçası zaten !

hadi hayırlısı !

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

ille insanları dinlemek için ; gerekirse 1 mb yaptık diyorsunuz yani !

hadi hayırlısı !

Bu haberden çıkardığınız bu mu yani. Ülkece paranoyak olduk arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazywinner3

quote:

hadi hayırlısı !

Bu haberden çıkardığınız bu mu yani. Ülkece paranoyak olduk arkadaş

Nükte yapmis kendince ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hadi hayırlısı !

Yav hehe

• çevrimdışı ne demek yahu şu türkçe'ye çevrilen terimleri aklımda tutamıyorum.online mı offline mı?

eleştirecekler çıkar şimdi.ortaokul,lise ve mühendislik eğitimimi ingilizce aldım.yani terimleri yalnız ingilizce öğrendim.işim gereği de yurtdışıyla çalışıyor ve günlük yazışmalarımın 99%'u ingilizce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

çevrimdışı ne demek yahu şu türkçe'ye çevrilen terimleri aklımda tutamıyorum.online mı offline mı?

eleştirecekler çıkar şimdi.ortaokul,lise ve mühendislik eğitimimi ingilizce aldım.yani terimleri yalnız ingilizce öğrendim.işim gereği de yurtdışıyla çalışıyor ve günlük yazışmalarımın 99%'u ingilizce.

Offline hocam

Çevrim-dışı (off) buradan aklınıza gelebilir belki

• quote:

hadi hayırlısı !

İnsanları dinlemek saçma değilmi biraz.Bizim gibilerle işi ne yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deve Katili

quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

çevrimdışı ne demek yahu şu türkçe'ye çevrilen terimleri aklımda tutamıyorum.online mı offline mı?

Offline hocam

Çevrim-dışı (off) buradan aklınıza gelebilir belki

evet olabilir.hep karıştırıyordum.çok teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.