Şimdi Ara

Bir Prof'un Pentax K10D Fotoları.Buyrun..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Takip ettiğim diğer bir forum sitesinden fotoları buraya eklemek istedim.. Prof ellerde makinenin performanısını görmek güzel oldu.. Sonuçlar çok etkileyici..

Alıntının Açıklama kısmı..Kit lensler ve 14mm prime lenslerle cekilmesi herhangi bir photoshop işlemi yapılmaması sonucunda meydana gelmiş fotolar

"......Kendisi profesyonel bir fotoğrafçı olan arkadaşım Hüsnü Atasoy Türkiye'ye ithal edilen Pentax K10D yi ilk satın alan profesyonel sanatçılarımızdan biridir.Hüsnü bey makinasını alır almaz Togo,Gana,Benin,Batı Afrika gibi yerlere seyahate gitmişti.Kendisi ile geçen hafta bu seyahat dönüşünde telefonla görüşüp K10D hakkındaki izlenimlerini,makinanın zor koşullar altındaki performansını sormuştum.

Arkadaşım yaşanan mevsim itibarı ile şu an Afrikada Hamatan rüzgarlarının estiğini ,bu rüzgarlardan dolayı açık mavi bir gökyüzü bulmanın imkansız olduğunu ,Sahra çölünden kalkan kumların ve tozun beyaz bir gökyüzü yarattığını söyledi.
    Aşırı sıcak havaya ,tozlu koşullara,batı Afrika sahillerindeki rutubete rağmen Pentax K10D nin mükemmel çalıştığını,makinanın bu performansı ile kendisini çok şaşırttığını ifade etti.

Pentax K10d nin fokus hızını inanılmaz bulduğunu söyleyen arkadaşım o derece tozlu bir ortamda insanın duş alıp beş dakika dışarıda dolaştıktan sonra tekrar duş aldığında üzerinden çamur gibi su aktığı hava koşullarında sık sık objektif değiştirmesine rağmen sensör kirlenme sorunu'da yaşamadığını söyledi.

Fotoğraflar tamamen orijinal olup makinadan çıktıkları haliyle yüklenmiştir.
    Fotoğraflar 100 ıso dan 1600 ıso ya kadar çeşitli ıso aralıklarında çekilmiş (fotoğraf bazında çekim değerlerini merak ettiklerinizi sorabilirsiniz) ,çekimler 18-55mm. ve 50-200mm. lik kit lenslerin yanında 14mm.lik Pentax F/2.8 prıme lens ile çekilenlerden seçilmişlerdir.Bu seçimin sebebi K10D nin kit lens performansının ortaya çıkartılması içindir.Malum bizlerin K10D yi bu denli zorlu koşullarda deneme fırsatımızın olmaması,hem benim için,hem K10d kullanıcıları için hemde bu makinayı almayı düşünen arkadaşlarımız için K10D nin performansı hakkında iyi fikirler verecektir.

Hüsnü Atasoy arkadaşımın öz geçmişinden'de kısaca bahsetmek gerekirse kendisi 1958 yılı Uşak doğumludur.Fotoğrafçılığa 1973 yılında Balıkesir'de başladı.1983 yılından sonra Profesyonelliğe adım atan arkadaşım bir çok çeşitli karma sergiye katılmış ,ilk kişisel sergisine 1993 yılında açmıştır.
    Şu an aynı zamanda eğitmen'lik de yapan Hüsnü Atasoy'un 1999-2002 yılları arasında'ki çalışmalarını kapsayan 2003 de
    yayınlanmış "ASSOS" adlı bir albümü bulunmaktadır.(http://www.husnuatasoy.com )
    Hüsnü Atasoy un fotoğrafları daha önce NTV de O AN adlı Oğuz Hakseverin sunduğu programı izleyen arkadaşlarımıza hiçte yabancı gelmeyecektir.

Bu topic'teki tüm fotoğraflar Pentax K10D ile Togo,Benin ve Batı Afrika'da çekilmişlerdir.Çekimlerde Pentax 14mm.F/2.8 , 18-55mm. ve 50-200mm. lik kit lensler kullanılmıştır.Fotoğraflar makinadan çıktıkları haliyle yüklenmiştir.
    Fotoğrafları küçültme işleminde P/S yazılımı kullanılmıştır....."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pascal.Nouma -- 3 Şubat 2007; 18:28:14 >

•  Bir Prof'un Pentax K10D Fotoları.Buyrun..

• Fotoğraflar çok güzel

Ayrıca bu zenciler karışı aşırı bir sempatim var ya
  • Beşiktaşlıysan nouma'dan dolayı olabilir. Bende noumadan dolayı bi sempati var da :)
  • Süper Fotolar
  • sanırım biraz da makinayı kullanan kişi de makinanın hakkını vermiş.. çok güzel fotoğraflar
  • orası yadsınamaz bir gerçek.. Sonuçta prof birisi tarafından çekilmişş

en önemlisi kit lenslerin başarısı.. Özellikle nikon ve canon'un kit lensleriyle kıyaslandıgında
  • sondan ikinci resimde bi acayiplik var. ışıgın az olmasından kaynaklanıyor galiba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurmad

sondan ikinci resimde bi acayiplik var. ışıgın az olmasından kaynaklanıyor galiba.

evet bende farkettim.. o fotoğrafı sisli bir havada çekmiş sanırım..
  • evet acıklamada da belirttiğim gibi.. hava koşulları cok kötüymüş..
  • Walla onu bunu bilmem, Karşımda HDTV seyreder gibi oldum, Netlik, renkler ve fotograflardaki derinlik hissi bir tuhaf oldum, şimdi biz s6000fd'lerden bunu beklersek yandık ki, ne yandık, Çekeni de ayrıca bir kutlamak lazım, moralimi acayip bozduğu için
  • s6000fd'den de böyle foto bekleme be abii... :)
  • Bizimkisi espri tabi ama gerçekten çok etkilendim.... Demek ki hava birde pırıl pırıl olsaymış.....
    quote:

Orjinalden alıntı: bisquit

s6000fd'den de böyle foto bekleme be abii... :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: bisquit

Beşiktaşlıysan nouma'dan dolayı olabilir. Bende noumadan dolayı bi sempati var da :)

al benden de o kadar !

siyah beyaz !
    ölüm yaşam !
  • ya şu güzel bayandan 2 sonraki resim, kenarlardaki insanların kafaları ince uzun. Acaba kabilede bi genetik olay mı yoksa bu pentax ın marifeti mi?
  • Kötü slr yoktur, profesyonel olmayan fotoğrafçı vardır.
    Bu arkadaş'a hangi slr'yi verseniz benzer sonuçları alırdı. Makinalar gelişiyor ama biz kendimizi ne kadar geliştiriyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zer Gıfari -- 6 Şubat 2007; 18:17:44 >
  • fotolar çok canlı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.