Şimdi Ara

Meizu, Exynos yonga setinden vazgeçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yılın sonlarına doğru yeni bir amiral gemi akıllı telefon tanıtmayı planlayan Meizu, yonga seti olarak da en iyiler arasında yer alan Exynos 8890’den yana tercihini kullanmıştı. Bununla birlikte işler firmanın istediği gibi gitmedi.

Meizu PRO 6S adını alması beklenen yeni akıllı telefon, yılın en güçlüleri arasına adını yazdıracaktı ancak başkan yardımcısı Li Nan’ın ifadelerine göre Exynos 8890 yonga setindeki 4G modem, uyumluluk konusunda bazı problemler çıkarınca vazgeçildi. Riske girmek istemeyen firma, rotayı farklı bir çözüme çevirdi.

Yaşanan sıkıntılar net olarak bilinmiyor ancak Meizu daha çok Çin sınırları içerisinde satış yaptığı için muhtemelen ülkedeki hücresel veri altyapılarıyla ilgili olabilir. Bu bakımdan firmanın Helio P20 gibi MediaTek çözümlerine yönelmesi olası.

Ayrıca Bkz.USB Tip-C üzerinden ses aktarım standardı tanımlandı

16nm üretim sürecine sahip olan Helio P20 yonga setinde 8 adet Cortex-A53 çekirdeği ve 2 adet Mali-T880 çekirdeği bulunuyor. Üretim süreci sayesinde enerji verimliliği sağlayan yonga setinin en önemli tarafı şüphesiz çift kanal LPDDR4 bellek desteği sunması.

Meizu PRO 6S en güçlülerden birisi olamayacak ancak bant genişliği ve akıcılık anlamında firmanın en iyisi olmaya aday. Modelde ayrıca 5.2 inçlik Full HD Super AMOLED ekran, 4GB LPDR4 RAM, 21MP çözünürlüğünde lazer otomatik odaklamalı kamera, 32-bit / 192kHz ses yongası, USB 3.1 Tip-C kablosu gibi özellikler olması bekleniyor. 

• Mediatek çözümlerine yönelen her firma için düşünce aynı fazla enerji tüketimi, ısınma bu nedenlerden dolayı tüketiciler başka telefonları tercih ediyor.

Tüketicinin gözünde:
    Qualcomm yada exynos işlemci kullanan telefonlar kaliteli (pekte haksız değiller)

• Mediatek kullanan cihazları üst seviye olarak göremiyorum, önyargıdan ötürü değil, diğer firmaların chiplerinin GPUlarından performans anlamında yıllarca geriden geldikleri için.

• 2 mali-t880 çekirdekli gpu dışında iyi işlemci gibi. Snap 625 rakibi sanırım.

• Gerçekten de kendi rızalarıyla mı vazgeçti?

• Redmi note 2 Telefonumu Mediatek yüzünden bıraktım. Şimdi ise 780 tl ye aldığım redmi note 3 Pro kullanıyorum. Telefonda sıfır sıkıntı..

• Mediatek quallcomm a karşı, AMD nin İntele duruşu gibi. Fiyat performans.
    Root kolaylığı, imei atma kolaylığı gibi daha geniş kök kontrol sağlıyor.
    Zaten ucuz. Aynı performansta 2 telefonun mediatek-qualcomm fiyat farkı 150-200 lirayı buluyor. Ay az ısınıyo ay pil yakmıyo ay kıl ay yün diyecek bir şey yok.
    Bütün mallar ortada, kim ne yönden telefon isterse öyle alıyor.
    Ben şahsen mediatek işlemcili telefonları tercih ederim. amacım 120k antutunun ve bütün oyunların, ramin kameranın köküne vurmak deği, siz 3000 lira vereceksiniz okey, bendeki 500 liralık telefona kötü mü diyeceksiniz ? ne kadar ekmek o kadar köfte.
    Geliştiriciler mediatek te daha aktif, daha fazla seçenek mevcut. bu mediateki iyi yapmyor, qualcommu da kötü yapmıyor. kısacası tüketicinin isteğine bağlı.

Sd410 taşıyan telefonla mt6752 taşıyan telefonun fiyatı aynı, mt 2 kat daha performanslı, en üst seviyeye hitap eden TOP işlemci değil MTK, çok beklentisi olmayan parasını kullanmayı bilen tüketici için var.

• Snap 617 kullanıyorum 940 tl yetiyor

• 2 nesil Meizu telefonu kullandım sonraki nesili ise arkadaşımdan deneyimledim. Meizu işlemciyi yongayı bıraksın kamera işine yönelsin. Bu kadar kötü çalışan bir kamera daha görmedim. Sensörün aynısını Sony, Samsung' da kullanıyor modele göre ama nasıl bir beceriksizlikse kameraları berbat çalışıyor Meizu2 ların. AF kafasına göre takılıyor, açılış süreleri fena, çekme anındaki tepkiler bir acayip...

• Bu telefonu bekliyordum kaç aydır.
    Kötü oldu açıkçası.
    Bari P20 falan değilde Helio X30 kullansalar.
    Halihazırda kullandığım telefon Helio X10 kullanıyor.
    Fiyatına göre tabii ki iyi ama GPU açık ara berbat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberin başlığına bakmam yetti malum editör imzalı haber olduğunu anlamak için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Redmi note 2 Telefonumu Mediatek yüzünden bıraktım. Şimdi ise 780 tl ye aldığım redmi note 3 Pro kullanıyorum. Telefonda sıfır sıkıntı..

Bende redmi note 2 kullanmıştım,Şuan redmi note 3 pro kullanıyorum aynı şekilde, anladım ki son 1,5 yıldır çıkan tüm mediatek işlemcilerin enerji verimliliği sıfır,cihaz bildiğiniz su niyetine içiyordu 3000 mah bataryayı. Helio x40 a kadar bu çöplük devam edecek sanırım.Markası ne olursa olsun mediatekli cihazlardan şuanlık uzak durmakta fayda var bence.Seneye umarım kendilerini düzeltirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Redmi note 2 Telefonumu Mediatek yüzünden bıraktım. Şimdi ise 780 tl ye aldığım redmi note 3 Pro kullanıyorum. Telefonda sıfır sıkıntı..

Bende redmi note 2 kullanmıştım,Şuan redmi note 3 pro kullanıyorum aynı şekilde, anladım ki son 1,5 yıldır çıkan tüm mediatek işlemcilerin enerji verimliliği sıfır,cihaz bildiğiniz su niyetine içiyordu 3000 mah bataryayı. Helio x40 a kadar bu çöplük devam edecek sanırım.Markası ne olursa olsun mediatekli cihazlardan şuanlık uzak durmakta fayda var bence.Seneye umarım kendilerini düzeltirler.

Mtk p10 islemcide aşırı şarj harcama sorunu yok. Evet x10 işlemci pili sömürüyordu(Arkadaşta redmi note 2 var, 3 saat ekran süresi veriyor.) ama p10 işlemcili telefonlarda bu sorun yok. Reeder p10s, Meizu m3 note modellerinde bunu gördüm. 3000 mah işlemcili Reeder p10s'nin şarjı harika gidiyor.

• Hadi performansa düşkün olmayanlara hitap etsin ama şarj tüketimi de basarisiz

• YAHU MAL FİRMA YA.. KOYSANA EN AZINDAN MALİ T880 MP8 GİBİ BİR GPU.. AMA YOK İLLA KISACAK GPU DAN.. BARİ EN ÜST SEVİYE ÇİPSETİNDE OLSUN GÜÇLÜ GRAFİK İŞLEMCİ AMA ODA YOK EN FAZLA T880MP4.. İŞLEMCİSİ İYİ AMA GPU DAN KAYBEDİYOR.. AYNI HUAWEI..

• Modem uyumsuzluğu hikaye. Geçen sene meizu pro 5'te exynos 7420 kullandılar ancak dünyada çok satamadılar neden? Samsung işlemcileri daha çok kendisi için kullanıyor ve başkalarına fazla sayıda işlemci vermeye pek razı değil. Bu sene de exynos işlemcilerini sınırlı sayıda veririm deyince meizu yetkilileri almaktan vazgeçmiştir.
    MediaTek'teh büyük miktarda işlemciyi daha ucuza alabiliyorlar. Ancak arkadaşların dediği gibi MediaTek'in mali gpu'ları hep kırpılmış oluyor.

• Attan inip eşeğe binmişler

• quote:

Orijinalden alıntı: erci501

Haberin başlığına bakmam yetti malum editör imzalı haber olduğunu anlamak için :)

sende ne zeka varmış başlığa bakında haberi kimin yazdığını bilebiliyorsun ee sonra ?
  • 8890'daki Nöral sistem yok sanırım diğer firmalarda. Gerçi her sene %50 arttırdığını söyleyen Apple ile hep rakiplerini yeren Qualcomm'un pek böyle inovatif şeyler yapacağını sanmıyorum.

• Mtk'nın kötü olduğunu biliyor bu konuda xiaomi iyi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.