Şimdi Ara

Google Andromeda, başlangıcı iki cihaz ile yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Andromeda, başlangıcı iki cihaz ile yapıyor

Google’ın Android ve Chrome işletim sistemlerini bir araya getireceği Andromeda platformunun ilk işaretleri gündeme bomba gibi düştü. Aradan kısa bir süre geçmeden yeni platformun ilk olarak iki cihazda boy göstereceği iddiaları gündeme geldi.

Google’ın 4 Ekim tarihinde yapacağı etkinlikte Pixel olarak isim değişikliğine gittiği HTC imzalı iki yeni akıllı telefonunu tanıtması bekleniyor. Ayrıca Android 7.1 güncellemesinin de bu etkinlik ile birlikte dağıtıma başlayacağı ifade ediyor.

Google’ın sürprizleri bununa sınırlı kalmayacak. Andromeda işletim sisteminin erken sürümünü teknoloji dünyası ile tanıştıracak olan Google, yol haritasına da netlik kazandıracak. Andromeda işletim sisteminin ön izleme olarak yıl sonuna yetişebileceği ifade ediliyor.

Yeni Cihazlar

Gelecek yıl ise Andromeda platformu ilk cihazlarda kendisine yer bulacak. Bunlardan birisi Huawei’nin Nexus tableti. Bu yıl itibariyle Google’ın terk etmesini beklediğimiz Nexus ismi yeniden karşımıza çıkıyor. Bu noktada eski isme neden yer verildiği biraz karanlık. 4 Ekim tarihinde muhtemelen bu karışıklık giderilecektir.

Huawei Nexus tablet modelinin geliştiricilere hitap edecek bir ürün olması bekleniyor. Yıl sonunda piyasaya çıkacak olan tablet geliştiricilere de bir referans olacak. Andromeda işletim sistemi kullanıma sunulmadan önce Google’ın geliştirici desteğini arkasına almak istediği tahmin ediliyor.

Diğer taraftan son kullanıcıya ulaşması beklenen ilk Andromeda cihazı bir dizüstü modeli olacak. 12.3 inçlik bir ekran barındıracak ultra ince dizüstü modeline Intel Core M3 veya Core i5 işlemciler hayat verecek. 8GB/16GB RAM, 32GB/64GB/128GB depolama kapasitesi, iki adet USB Tip-C portu, 4 mikrofon, arka aydınlatmalı klavye, ekran kalemi desteği, 10 saat pil ömrü gibi özelliklere sahip olması beklenen modelin fiyatı da 800$ seviyesinde olacak. Piyasaya çıkış tarihi ise gelecek yılın sonbahar ayları.

Ayrıca Bkz.Nintendo NX’in çıkışı gecikmeyecek

Chrome OS döneminde bir iki istisna dışında düşük fiyat politikasına bağlı kalan Google, Andromeda ile çıtayı biraz daha yükseltecek gibi görünüyor. Üst seviyede mücadele etmek için Andromeda platformunda ne tür ön çıkan özellikler olacak zamanla göreceğiz. 

• su an ki ust seviye cihazlar andromeda guncellemesi alacak mi? s7,g5 filan...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanları daha iyi takip etmenin yollarını arıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 800$ ney ya! O paraya Surface alırım.

• 4 mikrofon nedir? Ne yapacaklar 4 mikrofonla?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

4 mikrofon nedir? Ne yapacaklar 4 mikrofonla?

Büyükanne kulakların neden büyük ?

Seni daha iyi duyabilmek için ..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 800 Dolara notebook satacaklarsa hiç uğraşmasınlar.Kimse daha iyi windows ve macos bilgisayarlar varken o kadar para verip de almaz.Chromebook gibi ucuza satmaları lazım yoksa bu iş olmaz.

• Fbi falanda sizin ne yaptiginizi merak ediyor zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 7 alayim dedim patladi guvenemem. iPhone 7 alayim dedim delikçiyim olmaz.Nexus alayim dedim andromeda ?? Almiyorumlan yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5B59C177F

su an ki ust seviye cihazlar andromeda guncellemesi alacak mi? s7,g5 filan...
    android ve chrome os un birleşimi olan bu sistem ARM tabanında rahat çalışır çünkü x86 komut setlerini kullanmaz. dolayısı ile intel in işlemcilerini kullanması çoook mantıksız ama tabii bu tahmin edebileceğiniz sebeplere dayanıyor yanii fiyatı artan cihazdan daha fazla kar alırlar.

oysa şuda bir gerçektir ki ARTIK ARM teknolohjisi öyle bir gelişti ki apple in A9X çipsetindeki işlemci intel in (atomlarını geçin) core-M leri ile çoğu konuda kafa kafaya performans sergiliyor(tabii karşılaştırma x86 dışı)

kaynak:http://www.extremetech.com/mobile/221881-apples-a9x-goes-head-to-head-against-intels-core-m-in-arm-x86-grudge-match

ve tabii A10 fusion da çıktı... ve ciddi manada parformans artışı var. oda şu derece:
    tek çekirdek işlemde A10, intel in XEON 2697v2 işlemcisin den daha fazla performans veriyor! Kaynak:http://www.theverge.com/2016/9/16/12939310/iphone-7-a10-fusion-processor-apple-intel-future

millet bu olay basit bir şey değil!.. şu arm mimariside öyle cisc mimarisi gibi zorda değil...

Neyse konuya döner isek gelecek özgür mimari ve işletim sistemlerine kayacak gibi... buda liberal kapitalist markalara kayacak gibi...

• andromeda yı biraz bilgisayar/tablet arayüzüne yakın düşününün. dolayısı ile zaten android olan cihazlara androidi de kapsayan pc seviyesindeki sistemleri yüklemezler. Mesela şöyle düşün zenfone 2 atom olmasından dolayı windows 7,8,10 kurulana biliniyor ama bu kadar gücü bir cep telefonunda kullanmak zor ve pratik değil(işe yarayabilir ama genel manada değil). AMA xda developers gibi gruplar andromeda yı diğer cihazlara çıkartabilirler.
  • Başka bir konuyu dile getirmek istiyorum. Zira 7.1i görünce beni bi dellenme aldı.

Her yıl yeni android olayı kabak tadı vermeye başladı. Özellikle küsuratla program kuramama durumları çekilir çile değil. 4.4 e yüklenmiyor 4.4.2ye yükleniyor haspam. Nasılda telefon değiştirmek zorunda kalıyorsun. Üreticilerin çoğu 1, çok nadiri 2 sürüm üste güncelleme sağlıyor. 5 versiyon varsa 7yi görürsen öp başına koy ama o da ne? Çok sevdiğin uygulama v7.1 istiyor. Hoppala ve de cuppala...

Bu sıkıntıyı bir kere daha dile getirip en içten duygularımla kulaklarını çınlatıyorum...

• .exe çalıştırabilirse iyi bir iş yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Başka bir konuyu dile getirmek istiyorum. Zira 7.1i görünce beni bi dellenme aldı.

Her yıl yeni android olayı kabak tadı vermeye başladı. Özellikle küsuratla program kuramama durumları çekilir çile değil. 4.4 e yüklenmiyor 4.4.2ye yükleniyor haspam. Nasılda telefon değiştirmek zorunda kalıyorsun. Üreticilerin çoğu 1, çok nadiri 2 sürüm üste güncelleme sağlıyor. 5 versiyon varsa 7yi görürsen öp başına koy ama o da ne? Çok sevdiğin uygulama v7.1 istiyor. Hoppala ve de cuppala...

Bu sıkıntıyı bir kere daha dile getirip en içten duygularımla kulaklarını çınlatıyorum...

+1
  • Biraz pahalı olmuş değerlenir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.