Şimdi Ara

PTT, drone’lar ile kargo teslimatı yapmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PTT, drone’lar ile kargo teslimatı yapmaya hazırlanıyor

Kuruluşu 1840 yılına kadar uzanan PTT, bugün modern çözümler ile Türk halkına hizmet götürmeye devam ediyor. Kurumun Mart 2016’da atanan yeni genel müdürü Kenan Bozgeyik ise belirlenen vizyoner bakışa yönelik ilgi çekici açıklamalar yaptı.

Özellikle PTT Kargo’nun ülkedeki rakipleri ile yarışmanın yanı sıra dünyadaki standartları ülkeye getirecek çözümler üzerinde yoğunlaştığına dikkat çeken genel müdür, PTT bünyesinde kurulan ARGE merkezinin önemine dikkat çekiyor.

Burada kullanılabilecek yeni teknolojiler üzerine araştırmalar yapıldığını ve farklı iş modelleri üzerine yoğunlaştığını anlatan Bozgeyik, buradan çıkan ilk projenin Kargomatik olduğunu anlattı. Kargomatik ile PTT Kargo müşterileri kargolarını AVM’lerden hatta şehrin merkezindeki noktalardan, şubeye gitmeye gerek kalmadan teslim alabiliyor.

Drone ile Teslimat

ABD’de drone ile pizza ve kargo teslimatlarına ilişkin çeşitli çözümler üzerindeki çalışmaları duymuştuk. PTT Kargo da tıpkı Amazon’un yaptığı gibi drone teknolojileri üzerinde çalışmalar yürütüyormuş. Kenan Bozgeyik, özellikle ulaşılması zor bölgeler için bir çözüm olmasını umdukları drone’ların gecikmeleri önleme adına da etkili rol oynayabileceğine inandıklarını belirtiyor. Çalışmalara ilişkin bir takvim veya süreç bilgisi ise mevcut değil.

• Ptt önce normal teslimat standartlarımı yerine getirsin...

• çalarlar o drone'u :D

• Müşteriye takip sunumunu şu şekilde yapan firmadan çok şey beklememek lazım.

1. Torbaya eklendi
    2. Torba açıldı.
    3. Torba kapandı.

Sonra millet Google'da aratıyor "torba kapandı" ne anlama geliyor diye. Normal insanın anlayacağı şekilde yapsana şunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 27 Eylül 2016; 14:39:44 >
  • Amazon yapınca bişey yok ptt yapınca auv

• Öncelikle PTT'yi kutlamak lazım. Ama böyle bir sisteme sadece çok profesyonel bilindik firmalarla uygulamaları lazım diğer türlü droneların çalınma ihtimali çok yüksek.

• 16:30 şube kapanış ... ptt çalışma saatini düzenlemeli ilk önce.

• Apartman dairesine nasıl teslimat yapsın bu yav. Bahçeli evde kaç kişi oturuyor Türkiye'de.

Artık pek bir işimize yaramayan posta kutularında olduğu gibi binaların çatısında bu tip cihazların paket bırakabilecekleri posta alanları olması lazım sistemin düzgün çalışması için. Ordan da binanın içine gelecek millet öyle teslim alacak. Yoksa aha ben drone ile yükü taşıyorum drone ile teslimat yapacağım dersen mevcut teslimatın binde birini bile yapamazsın.

• Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle evrak, kargo yada vb gönderilerin teslimatını.. canlı insanlar ile gerçekleştirmeyi ve sağlam ulaştırmayı becersinler. Saçma sapan sistemlerini düzeltip.. hizmet sunsunlar, sonrasın da ise elbette drone kısmına geçiş yapılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonofmana

Bazıları amazon yapınca işte memleket böyle olur ...bizim ülkemize 2040 ta anca gelir diyordu ..o arkadaş adresini versin ptt drone ile "kapak" yollayayım .Kargo ödemesi benden söz .

Yobazlar gene çok oldu ... İşte bunlar hep laik cumhuriyetçi çağdaş modern giyinen , çocuk parkı istemeyen tayfanın eserleri =)

Neyse ciddi ciddi şimdi biri çıkar evet bizim sayemizde oldu felan . Şaka bir yana ellerine sağlık pttnin .

Gerçekten drone'suz olarak PTT'nin işleyiş sistemine baktığında.. Bu aşamaya gelene kadar iyi bir şekilde hizmet sunduğunu yada sunacağını mı düşünüyorsun?..
    Yada PTT Amazon gibi sistemli ve iyi hizmet veren bir kuruma dönüştü de bizim mi haberimiz yok?.
    Meseleyi Anıtkabir'e, cumhuriyete yada çocuk parkına taşıyıp, eleştiri yapmayı bile beceremeyen bir zihniyetin.. başka konular üzerinden, subliminal mesaj vermeye çalışması da ayrı bir komiklik. Sana basit bir açıklama yapayım hizmet konusunda.. PTT ye veya herhangi bir firmaya kargo, evrak yada başka bir işlem için gittiğinde hizmet bedelini ödeyerek bunun karşılığı olan.. gerekli bakım, özen ve ihtimamı alıyor-musunuz?. Senin söylemin tıpkı çölde kum tanesi aramak kadar gereksiz olmuş..

• evin kapısını çalmaya üşenen ptt görevlisi dron'dan paketi bir yerlere atıp gider..

• Amazon yapsa vayyy dersiniz

• İş İlanı Veren firma: PTT

Alınacak personel : Drone

Aranılan şartlar : KPSS 'den 50 ve üzeri almak :D

• ptt yi millet pek sevmez ama

bir yurt içi kargodan ya da diğer özel kargolardan daha başarılı bence

ya da bana hiç kötü yanı denk gelmedi

çoğu cumartesi çalışmaz ya da 16:30 da kapatır direk şubesini, ya da elektrik faturasını ödemek için sıra bekleyen onlarca yaşlı amcayı teyzeyi beklemekle gecer ömrünüz ama şubeleri çok fazladır, çevrenizde onlarca ptt vardır.

bir çok online alışveriş sitesi var hiç biri de ptt ile çalışmaz nedense.
  • Yalnız bizim çarpık sokaklarımızda her yerde elektrik direkleri ve kabloları varken drone işi biraz göz boyamaya kaçıyor.

• haber ptt fotoğraf dhl....

• eskiden
    bak postacı geliyor selam veriyor
    herkes ona bakıyor merak ediyor
    çok teşekkür ederiz postacı sana
    pek sevinçli haberler getirdin bana

derdik
    şimdi

bak drone geliyor hava atıyor
    herkes ona bakıyor merak ediyor
    çok teşekkür ederiz drone sana
    pek şık kutular getirdin bana

• quote:

quote:
    Orijinalden alıntı: sonofmana

Bazıları amazon yapınca işte memleket böyle olur ...bizim ülkemize 2040 ta anca gelir diyordu ..o arkadaş adresini versin ptt drone ile "kapak" yollayayım .Kargo ödemesi benden söz .

Yobazlar gene çok oldu ... İşte bunlar hep laik cumhuriyetçi çağdaş modern giyinen , çocuk parkı istemeyen tayfanın eserleri =)

Neyse ciddi ciddi şimdi biri çıkar evet bizim sayemizde oldu felan . Şaka bir yana ellerine sağlık pttnin .

Gerçekten drone'suz olarak PTT'nin işleyiş sistemine baktığında.. Bu aşamaya gelene kadar iyi bir şekilde hizmet sunduğunu yada sunacağını mı düşünüyorsun?..
    Yada PTT Amazon gibi sistemli ve iyi hizmet veren bir kuruma dönüştü de bizim mi haberimiz yok?.
    Meseleyi Anıtkabir'e, cumhuriyete yada çocuk parkına taşıyıp, eleştiri yapmayı bile beceremeyen bir zihniyetin.. başka konular üzerinden, subliminal mesaj vermeye çalışması da ayrı bir komiklik. Sana basit bir açıklama yapayım hizmet konusunda.. PTT ye veya herhangi bir firmaya kargo, evrak yada başka bir işlem için gittiğinde hizmet bedelini ödeyerek bunun karşılığı olan.. gerekli bakım, özen ve ihtimamı alıyor-musunuz?. Senin söylemin tıpkı çölde kum tanesi aramak kadar gereksiz olmuş..

Ben yazar değilim , sevmem hikaye yazmayı .Ama emin ol senden daha güzel hikaye okumasını bilenleri dinledim . Bu olaydaki basit durumu anlayamayıp ya da anlayıp ama bunu nasıl manipüle ederim diye uğraştığını da biliyorum . Bunda da daha iyi olabilirsin sana güveniyorum. Senden çok daha iyileri var . Mesela bu kadar duble yol aypıldı ama bu egzoz dumanı seviyesini artırdı , böyle olmamalıydı , yolları azaltmamız lazım diyen insanları da biliyorum .Sistemi basit bir şekilde anlatayım . PTT drone ile taşıma işine girmiş . Evet herkeste biliyorki bu Amazondaki gibi bir işleyişe sahip olmayacak . Ama bu bir adımdır. Yıllardır muhafazakar sistemi ve kişileri vurduğunuz bu yönlerinin sizi kurtaramadığını görünce işte şöyle olur , işte böyle olur , işte çalışma saati işte şu , bu , o ... Kimse demedi bunlar bir anda drone savaşı yapacak kadar kabiliyetli bir sistem kurduklarını. Ama bu bir adımdır ve bunun devamı da inşaalah (bazı kesimin en çok korktuğu kelime) bir kaç hatayla , bazı problemler eşiliğinde zamanla rayına oturacak . Koltuk kenarlarından salkan göbekle "bu olmamış yeaaa!" demekle olmuyor kastettiğim şey . Ha soruna cevap verecek olursak ...

Ben yurtiçi kargoyu " kardeşim adresini kesin bildiğiniz bir yer varsa söyleyin oraya taşınayım" diye telefonda yüzlerine söylemiş bir insanım . O yüzden ...EVET memnunun .Daha iyi olması içinde geri dönüşler yapıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofmana -- 27 Eylül 2016; 0:21:54 >

• Dronelar genelde zaten 10-15 dk uçabiliyor bir de bunu kullanacak adamlar şu bankolardaki her elde tek parmak ile çalışan muhterem kişiler olursa...Neyse zaten fazla sürmez kullandıklarında milletimiz uçaklara atlamak için binalara çıkma potansiyeline sahip bunu da almak için öncelikle can vereceklerinden şüpheleniyorum doğru kullanılsa bile alırken önüne bakmaz alıcı düşer ya da uçururken araç çarpar şimdiden mesajım bulunsun burada olunca hah bu adam demişti dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 27 Eylül 2016; 1:37:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.