Şimdi Ara

Uber'in rezervasyon özelliği İstanbul’da başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uber'in rezervasyon özelliği İstanbul’da başladı 
    Kişisel taksi uygulaması Uber’in yaklaşık 6 yıl önce başlattığı ve şu an dünyada 425 şehirde hizmet veren "bir tuşa bas ve aracın gelsin" özelliği ile kullanıcılar anında araç çağırma rahatlığına kavuşmuştu. Bu kez konforu bir adım ileriye taşıyan platform yolculukları önceden planlamayı mümkün hale getiriyor.

Haziran ayında tüm dünyada kademeli olarak hayata geçirilen "Planlı Yolculuklar" özelliği 23 Eylül’den itibaren artık İstanbul’da da kullanılabiliyor. Öncelikle Avrupa yakasında hizmete girecek olan özellik daha sonra tüm İstanbul’a yayılacak. Böylelikle Uber kullanıcıları, uygulama içinden sadece birkaç tuşa basarak 15 dakikadan 30 güne kadar yolculuklarını önceden planlayarak belirledikleri saatte Uber araçlarının gelmesini ayarlayabilecek.

Uber'in Planlı Yolculuklar özelliği nasıl kullanılır?

1. uberXL’i seçin ve "Yolculuğunu önceden planla" tuşuna basın. 
    2. Alınma tarihi, saati, konumu ve gideceğiniz adresi girin. 
    3. Yolculuğunuzun detaylarını onaylayın ve “uberXL planla” tuşuna basın. Yolculuğunuzu aracınız yola çıkmadan önce istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. 
    4. Alımınızdan 24 saat ve 30 dakika önce Uber’den hatırlatma gönderilecektir. Aracınız yola çıktığında da önceden haber verilecektir. Ayrıca yolculukta katlı ücretlendirme olup olmadığının bilgisini de verilecektir. 

• taksi plakaları bir bir ucuzlar artık
  • sonunda geliyor! Ama uber alternatifi daha uygun fiyatlı uygulamalar var umarım onlar da gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

taksi plakaları bir bir ucuzlar artık

Sanmıyorum hocam plakalar yatırım aracı haline dönüştü altın arsa borsa gibi. Plakanın getirisi çok artımıyor veya sabit duruyor ama plakanın fiyatı son 6 yılda nerdeyse ikiye katladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

güvenlik riskleri olan bir yöntem kimin ne olduğunu kim denetliyor bu sistemde

Şu yöntem ne işe yarıyor kısaca anlatır mısjnız?

İnternette karışık yazılıyor hep

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

güvenlik riskleri olan bir yöntem kimin ne olduğunu kim denetliyor bu sistemde

bu sistemde sürücü olarak çalışanlar kayıt olurken sabıka kaydı vs veriyolar her önüne geleni almıyorlar ayrıca 2 kere minibüs yani XL versiyonunu kullandım adam bize yorum yapmamızı rica etti uber çok önemsiyor yorumları dedi yani kötü bir şey başınıza gelir ve yorumda belirtirseniz o adam bir daha süremez. önlerinde hep yandex maps açık en hızlı ve kısa yoldan götürmeye çalışıyorlar. eğer müşterinin özel olarak gitmek istediği bir güzergah varsa oradan gideriz dediler. adam pantolon gömlek kravat takıyordu ben beğendim sistemi
  • Şimdi bu Uber TÜRKİYE'de YASAK mı yoksa YASAL mı?

• Taksicileri zor günler bekliyor.

• uber e kayıt olmak istedim (psikoteknik belgesi) (SRC belgesi) (ehliyet) (sabıka kaydı) ve bir kaç şey daha ya fotograflarını bize gonder dediler inceleyip onaylycaklar iyi bakalım cok resmi çalışıyorlar ve kimse nakit çalışmıyor bu sistemde herşey banka hesabı ve kredi kartı ile dönüyor iyi beğendim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.