Şimdi Ara

Sony FDR-X3000R ve HDR-AS300R aksiyon kameraları duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony FDR-X3000R ve HDR-AS300R aksiyon kameraları duyuruldu

A99 II ile amiral gemi DSLR sınıfında iddialı olduğunu bir kez daha gösteren Sony, aksiyon kamerası tarafında da önemli duyurular yaptı. Firmanın yeni 300 serisi 4K ve Full HD video kaydına olanak tanıyor.

FDR-X3000R aksiyon kamerası 4K video kaydı yapabiliyor. 8.3MP çözünürlüğünde Exmor R CMOS sensör barındıran model güçlü BIONZ X görüntü işlemcisi ile desteklenmiş. Geniş açılı yeni ZEISS lenslere sahip olan aksiyon kamerası çekim yaparken 8.3MP sabit görüntü de yakalayabiliyor.

Sony’nin Handycam modellerinde kullandığı ve ilk kez aksiyon kamerası sınıfına dahil ettiği gelişmiş görüntü sabitleme teknolojisi B.O.SS ile güçlü sarsıntılarda bile yüksek hızlı kayıtlar yapılmasına olanak tanıyor.

Ayrıca Bkz.Karşınızda GoPro Hero5

HDR-AS300R ise Full HD video kaydı yapabilen bir ürün. Amiral gemisindeki Exmor R CMOS sensör, BIONZ X görüntü işlemcisi, yeni ZEISS lens ve B.O.SS teknolojisi yine aynen bu modelde de yerini almış.

Kameralar XAVC S formatında yüksek bit hızlı kayıtlar yapıyor. XAVC S formatı 4K videolarda 100Mbps, HD videolarda 50Mbps hızında kayıt yapabiliyor. Stereo mikrofon, Rüzgar Gürültüsünü Engelleme özelliği ile, gerçekten istediğiniz sesi kaydedebilmeniz için, sesin net ve berrak olmasını sağlıyor .

Aksiyon kameraları yanında uzaktan tam kontrol sağlayabildiğiniz giyilebilir Canlı Ekran Uzaktan Kumanda, 60 metreye kadar su geçirmeyen MPK-UWH1 kılıfı, Gidon Bağlantısı (VCT-HM2), Çekim Kolu (VCT-STG1), Parmak Kolu (AKA-FGP1) gibi aksesuarlar da satışa çıkacak. Ülkemiz için yıl sonuna kadar piyasada olması bekleniyor. Fiyatlar henüz belli değil. 

• Sanırım bu seri go pro kadar olmasada iyi kameralar. 4k işi önemli ama aksiyon kameralarında çekim hızıda önemli 4k 60fps çeken kameralar daha iyi olacaktır. Onlarda 2 yıla çıkar artık.

• Kalitesinin yüksek olduğu kesin ama ben uzun tasarımlara takılıyorum. Bu tasarımdaki markalardan kullananlar acaba kullanım rahatlığı konusundaki avantajını belirtebilirler mi? Bir yere sığdırma sabitleme konusunda sıkıntı yaşanıyor mu diğer aksiyon kameralarına göre?

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Kalitesinin yüksek olduğu kesin ama ben uzun tasarımlara takılıyorum. Bu tasarımdaki markalardan kullananlar acaba kullanım rahatlığı konusundaki avantajını belirtebilirler mi? Bir yere sığdırma sabitleme konusunda sıkıntı yaşanıyor mu diğer aksiyon kameralarına göre?

Ilerleme yonundeki kesit alani daha dusuk oldugundan ruzgar direnci az oluyor bu tip kameralarin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ergonomi açısında -0-
    sınıfta kalan minimal tasarımlar bunlar!

• Haha adamlar en ergonomik cihazlardan birine ergonomi sıfır diyor diğeri Zeiss lensli slr seviyesi optik sabitleme yapan cihazı beğenmiyor plastik lensli telefonlarda bile olan ois koymayan go pro daha iyi diyor...Sony FDR-X3000R ve HDR-AS300R aksiyon kameraları duyuruldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 22 Eylül 2016; 21:31:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Sanırım bu seri go pro kadar olmasada iyi kameralar.

Sanırım mı? Bu zamana kadar hangi Go Pro kamerası şimdiye kadar Sony'nin rakibi serisinden daha oldu ki, Go pro daha anca son modeli ile iyi oldu.

Go pro 1 ve 2 gibi iğrenç video kaliteli cihazları listeme bile almıyorum.1 ve 2 nin Çin malı kameralarla karşılaştırmaları var, Go pronun o serileri Çin mallarından bile kötüler.

Sony HDR-AS100 - Go Pro 3+ Black Editiondan iyiydi.
    Sony FDR-X1000V - GoPro HERO4 Black'den iyiydi.

Go pro 5. sürüm Sony'nin yeni sürümünden daha iyi olursa sürpriz olur ama şu anda youtubedaki mevcut Go Pro 5 videolarını görünce Go pro bu işi daha 5.sürümde yeni yapabilmiş diyorum, artık olmuş, Sony'den daha mı iyi olmuş o belli değil.

Yalnız gece çekimi, güneş altı çekimler, titreşimli yollardaki çekimler vb hepsinde Sony daha iyi olmasına rağmen Go prolar su altı çekimlerde nedense daha iyi çıkıyor, onu anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draconist -- 22 Eylül 2016; 22:04:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: draconist

quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Sanırım bu seri go pro kadar olmasada iyi kameralar.

Sanırım mı? Bu zamana kadar hangi Go Pro kamerası şimdiye kadar Sony'nin rakibi serisinden daha oldu ki, Go pro daha anca son modeli ile iyi oldu.

Go pro 1 ve 2 gibi iğrenç video kaliteli cihazları listeme bile almıyorum.1 ve 2 nin Çin malı kameralarla karşılaştırmaları var, Go pronun o serileri Çin mallarından bile kötüler.

Sony HDR-AS100 - Go Pro 3+ Black Editiondan iyiydi.
    Sony FDR-X1000V - GoPro HERO4 Black'den iyiydi.

Go pro 5. sürüm Sony'nin yeni sürümünden daha iyi olursa sürpriz olur ama şu anda youtubedaki mevcut Go Pro 5 videolarını görünce Go pro bu işi daha 5.sürümde yeni yapabilmiş diyorum, artık olmuş, Sony'den daha mı iyi olmuş o belli değil.

Yalnız gece çekimi, güneş altı çekimler, titreşimli yollardaki çekimler vb hepsinde Sony daha iyi olmasına rağmen Go prolar su altı çekimlerde nedense daha iyi çıkıyor, onu anlamış değilim.

sonyde ayarlarında sahne kısmında su modunu seçmeniz gerekli.
    Su altı çekimlerin bir derece kötü çıkmasının bir diğer sebebi balık gözü şeklindeki su geçirmez kaplardı ki bundan da vazgeçtiler iyi oldu. Ama hala yazılımsal destekleri kısıtlı

• uzakdoğulu soni dandik te. çöp soni. içindeki alman carl zeiss optiklere acıdım. bu dandik çöpün içinde ziyan olmuşlar...

• GoPro ile Sony kıyaslamak gerçekten adil olmaz. Sony hemen her anlamda üstün. Fiyatına takılan olursa bilemem ancak.
    GoPro o parayı hakedecek bir sonuç Sony'ye kıyasla bence sunamıyor. FDR x3000R özellikle stabilite konusunda müthiş.
    Bunları birde Feiyu G4 gibi gimbal sistemiyle birleştirince DJI Osmo'dan çok daha iyi bir sistem çıkabilir.
  • 2500 tl falandır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aksiyon kamerasını Gopro icat etmiş olabilir ancak sony görüntü kalitesi anlamında rakipsizdir.
  • iki cameranında bir önceki nesile göre sensörleri küçülmüş sanırım 1.2.3 dü 1.2.5 olmuş
  • Ben de bi Sony X3000 edindim. Alet çok hoş, çekim kalitesi mükemmel. Go proya göre tek dezavantajı şekli :) Handycam gibi olması biraz alışılmış aksiyon kamera görüntüsü dışında.

Hafıza kartı önerisine gelince, Sandisk extreme pro öneriliyor genelde. Yıllar önce Sandisk UHS1 64gb hafıza kartı ilk çıktığında almıştım. Hala sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Gece çekimi denemesi yaptım ve youtube'a attım. Çekim 1080p 60fps, gps datası ekli. Adana yolarında gece bisiklet şürüş videom :)

• ayarları hakkında bilgi verirmisiniz rica etsem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.