Şimdi Ara

Türk mühendislerden yerli üretim Transformers: Karşınızda Letrons

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk mühendislerden yerli üretim Transformers: Karşınızda Letrons
    Tamamen Türk mühendislerin ürünü olan Letrons, 8 ay içerisinde 12 kişilik mühendislik ve 4 kişilik destek personeli olmak üzere toplamda 16 kişilik bir ekip tarafından geliştirildi. 1/1 ölçekte BMW aracın düzenlenmesiyle karşımıza çıkan robot, üstün tasarımıyla benzerlerinden sıyrılmayı başarıyor.

200 Ncm DC Servo motor sayesinde kafasını 120 derece döndürebilen Letrons, 1.000 N aktüatör ile kaportayla bağlantı kuruyor. 100 N aktüatör sayesinde ise dinamik boyun hareketlerinin yanı sıra bilek, kol ve parmak hareketlerini de kolaylıkla yapabiliyor. 2.4 GHz 54 Mbps veri transfer hızına sahip Wi-Fi teknolojisiyle uzaktan kumanda ile kontrol edilen robot yaklaşık bir dakika içerisinde dönüşümünü tamamlıyor.

Türk mühendislerden yerli üretim Transformers: Karşınızda Letrons 
    Şu an için standart otomobil amacıyla kullanılamayan ancak birçoğumuzun çocukluk hayalini gerçekleştiren Letrons’un ayrıca Bizmut, Argon, Wolfram ve Tantal olmak üzere 4 farklı modeli bulunuyor. Her ne kadar işlevsellik anlamında çok büyük yeteneklere sahip olmasa da özellikle araştırma ve geliştirme cephesinde önemli mühendislik becerileri barındıran araç Türk imzası taşımasıyla da dikkat çekiyor.

• Gurur duydum.

• transformers tan çok bmw reklamı gibi duruyor gibi me geldi

• Harbi yapmışlar helal olsun :)

• Gurur duyulacak bir şey göremiyorum burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 21 Eylül 2016; 22:20:22 >
  • Otobot mu deseptikon mu acaba

• İki adım yürüyemedikten sonra iki hidrolik ile maslak oto sanayide yaparlar bunu.8 ay da 12 mühendis bunu yapmışsa ya o mühendisler okulu açıktan falan bitirmişlerdir büyük ihtimal.

• O robot Tofaş Kartal'a dönüşmedikten sonra bir anlamı yok.

• Sanırım eleştiren arkadaşlar otobotları direk orduya falan katmamızı bekliyordu. Bilmiyorum farkında mısınız ama bu bir hobi projesi. Yani makinenin yürümesini savaşmasını beklemek gerçekten garip.

PC başına oturup her şeyi eleştirmeye çalışacağınıza sizde bir şeyler yapın da görelim. Çok güzel bir üretkenlik örneğidir bu.

• Gaz saldı arada gözden kaçırmadık.

• 2015'te başkaları yapmış. Youtube'a "real transformers car" yazınca bir sürü çıkıyor. Başarı değil taklit. Hele Kia'nınki autoshowda tanıtıldı ve bizimkiyle aynı nerdeyse. İnsan çalarken biraz yaratıcılık katar.
    https://www.youtube.com/watch?v=04G76L8gW8khttps://www.youtube.com/watch?v=ajumagqe64khttps://www.youtube.com/watch?v=f0Nq10gjBbw

• transformers fimindeki cgi kadar cgi yapamıyoruz, transformers'ın kendisini yapmaktan bahsediyorlar. bunla uğraşmak yerine robot yapmaya uğraşsalardı keşke

• adamlarda haklı, 3 yıl ugrasip x bir mekanik parca gelistirseler nerde haber olacaklar.boyle gereksiz islerle ugrasarak en azından haber oluyorlar.

"araştırma ve geliştirme cephesinde önemli mühendislik becerileri barındıran araç"

mesala neleri araştırıp geliştirmişler merak içindeyim?
  • Çin malı değil BİM malı.

"Letrons"

• Gereksiz uğraş olmuş. Keske yararli bisey uzerinden calissalardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Racer_ali

İki adım yürüyemedikten sonra iki hidrolik ile maslak oto sanayide yaparlar bunu.8 ay da 12 mühendis bunu yapmışsa ya o mühendisler okulu açıktan falan bitirmişlerdir büyük ihtimal.

1:40 da sağ taraftan beliren o mühendis zirve sonrası keyif sigarasını yakmaya hazırlanıyor.
  • emeğe saygı diyelim ama bir yerde kullanılmadıktan sonra bir anlamı da yok...

• Emeğe saygı göstermek lazım. Adamların ellerine sağlık bence mükemmel olmuş. Video çekimini biraz daha profesyonelce yapsalarmış süper olurdu. Çünkü İnternet te profesyonelce yapılan çekimler daha çok ilgi görür ve bu ilgiyi hak edecek bir iş. Kastım kameranın önünden geçmeler kayıt alanında sigara içmeler falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

burada beğenmeyip eleştirenler Türk değil..

Bunun Türk olmakla alakasını anlayamadım ve bunun kararını bir kişinin yorumuna bağlı olmasınada anlam veremedim. Ayrıca eleştiriye niye bu kadar kapalısınız o da ayrı bir konu...
  • ses efekti beni benden aldı.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.