Şimdi Ara

PS2 memory card sorunu...yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bende PS2 silver slim modeli var.şu ince kasa olanından

memory card olarak playstation ın kendi orjinal 8mb lık hafıza karı takılı

oyunlarda load-save yaparken hiç sorun yok. fakat ps2 yi cd siz çalıştırıp memory card ın içine bakmak istediğim de (bazı oyunların save lerini silmek istiyodum) memory card resmi çıkıyor slot1 olarak.aç dediğimde takılıo.

yeniden başlatiyom.fakat memory cardın içini göremiyorum

oyunlarda hiç sorun yok. nfs carbon, wrc, winning 11, nba 2007, crash, ... hiç oyunda save-load sorunu olmadı ama memory cardın içini göremiyom...

sizce bu neden olmuş olabilir.

çevremde başka ps2si olanda yok.alıp deneyeyim başka kartı

• quote:

Orjinalden alıntı: yassino

bende PS2 silver slim modeli var.şu ince kasa olanından

memory card olarak playstation ın kendi orjinal 8mb lık hafıza karı takılı

oyunlarda load-save yaparken hiç sorun yok. fakat ps2 yi cd siz çalıştırıp memory card ın içine bakmak istediğim de (bazı oyunların save lerini silmek istiyodum) memory card resmi çıkıyor slot1 olarak.aç dediğimde takılıo.

yeniden başlatiyom.fakat memory cardın içini göremiyorum

oyunlarda hiç sorun yok. nfs carbon, wrc, winning 11, nba 2007, crash, ... hiç oyunda save-load sorunu olmadı ama memory cardın içini göremiyom...

sizce bu neden olmuş olabilir.

çevremde başka ps2si olanda yok.alıp deneyeyim başka kartı

memory card ta yada giriş yerinde bir problem olabilir yeni bir adet alıp denemelisin belkide hafıza çok doludur now loading yaparken donar cardı internet cafe götürüp bide orda girmeye çalış

• @essoesso

hafıza dolu olabilir demişşin.1mb fln kaldı hafıza kartında.ondan kasio açmio olabilir mi?

dediğin gibi.mahalledeki internet cafeye götürüp orda bi denicem

çok teşekkürler
  • bendede aynı sorun oldu. Oyunları alırken denediğim bi yerde, pes6 yı deniyordum. Option file i save ederken resetleme yazıyordu, tam bu esnada elektrikler kesildi ve sonra böyle yapmaya başladı. Sizin ilk mesajınızda yazdıgınız gibi, memory card içini göremiyorum, loading yazıyor donuyor kalıyor. Düzelir diye yeni memory card aldım gene aynı şeyi yapıyor, ne yapmam lazım sizce? makinanın memory card duruş yeri aniden bozulabilirmiki?
  • 1mb benm için çok büyük bir alan buyüzden olmaz 300kb kalana kadar açar belki kart yuvasında arza olabilir bide ps2 nin kapağı açık dene ok
  • evet beyler.. bu soruna bi çözüm bulan var mı acaba..?? aynı şekilde bende de aynı problem var..

4 yılllık ps2 sahibiyim kalınkasa 39004 messiah pro2 çipli bi makinam var..

oyunları save ederken ya da ....ya da load yaptığımda hiçbi sorun yok..

ancak aleti cd'siz çalıştırıp browser ekranından memory card'a ulaşmaya çalıştığımda "now loading" yazısı çıkıp donuyor..

acilen ne yapmamız gerektiğini bilen varsa yazabilir mi acaba..???
  • yav beyler yok mu bir yardım edecek ya...??
  • sorun çözüldü beyler...

benim memory card yuvasına bi 30 ytl sıkışmış da.. o'nu çıkardık.. sorun halloldu..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Luc Skywalker

sorun çözüldü beyler...

benim memory card yuvasına bi 30 ytl sıkışmış da.. o'nu çıkardık.. sorun halloldu..

• benim memory card da uzun süre kullanmayınca içindeki Gran Turismo 4 dosyasını silmiş....
  • quote:

Orjinalden alıntı: burti35

benim memory card da uzun süre kullanmayınca içindeki Gran Turismo 4 dosyasını silmiş....

biliyo musun senin problemin bir değişiği de bende var..

yukarıda anlattığım sorunu,gidip yeni orijinal memory card alarak çözdüm..

ancak eski memory card'ın içinde gran turismo 4 dosyası vardı.. ben de kurtaramadım arabalarımı..

kasım 2006 dan beri oynuyodum ve bu gidişle mart sonu gibi bitiririm diyodum ama..

şimdi baştan başlıcam..

• we 11 de kilitleniyo varmı çözüm bulan
  • nasıl kilitleniyo..??biraz daha açarsan sorununu yardımcı olmaya çalışırım.

benim gibi browser ekranından memory card'a girme sorunu yaşıyor musun mesela...?

benim problemim oyunları save ya da load yaprken hiç bi sorun yoktu..

ama aleti cd'siz çalıştırıp browser ekranından memory card'a ulaşmaya çalıştığımda "now loading"yazısı çıkıp donup kalıyordu..

tamirciye giittim.
    başka memory card'la denedik .. browser ekranından bu sefer girebildim (tamircideki memory card'a)

o zaman gidip orijinal memory card aldım 30 ytl'ye..şimdilik bi sorun yok..
  • Arkadaşlar,sorun piyasada bulunan bazı wining eleven 11,10 ve pes6 cdlerinde bulunan bir virüsden kaynaklanıyor. Yapmanız gereken artık bu oyunlardan hangisini oynuyorsanız oyunu açıp kayıtlı olan option file'ı silmek. Bende de aynı sorun vardı bu şekilde düzeldi.Yanlız tekrar option file ı kayıt ederseniz gene aynı sorunla karşılaşırsınız haberiniz ola.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.