Şimdi Ara

macOS Sierra işletim sistemi indirmeye sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • macOS Sierra işletim sistemi indirmeye sunuldu

Apple’ın şimdiye kadar ki en gelişmiş masaüstü işletim sistemi olarak tanımladığı OS X ya da yeni adıyla MacOS Sierra, tüm kullanıcılar için ücretsiz olarak indirmeye sunuldu. Yeni güncellemenin dikkat çekici noktası elbette sanal asistan Siri’nin gelişi oldu.

Siri

Alt kısımdaki ikon çubuğundaki yerini alan Siri, Mac kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Spotlight üzerinde arama yapma, Finder ile dosyaları tarama, Word veya Excel dosyası açma, Ayarlar menüsüne ulaşma gibi pek çok temel masaüstü işlevi artık Siri ile mümkün oluyor.  

Enerji tüketimi konusunda bir kaygı olmadığı için, Siri masaüstünde varsayılan olarak her zaman açık çalışabilecek. Kullanıcılar Hey Siri komutunu verdikten sonra devreye giren asistan, talep edilen temel işlevleri akıcı bir şekilde yerine getirebilecek. Siri üzerinde bulunan dosyalar, sürükle bırak ile dışarıya çıkarılabilecek. iOS platformunun aksine, Siri küçük bir pencere olarak çalışacak.  

Ayrıca Bkz.Nvidia GeForce GTX 1050 için Ekim ayı sonları işaret ediliyor

Siri’nin 3. taraf uygulamalarla entegrasyon sağlıyor oluşu, masaüstü kullanıcılarına da yansıyor. Kullanıcıların Uber, Spotify, Dominos gibi uygulamaları doğrudan kontrol edebilmesi mümkün olacak. Böylece Amazon Alexa örneğinde olduğu gibi sesli komutlarla örneğin pizza siparişi verebileceksiniz.  

Diğer Yenilikler

- Masaüstündeki dosyalar artık iCloud üzerinde depolanabiliyor. Böylece farklı cihazlarda da dosyalara erişebiliyorsunuz. Sierra, otomatik olarak eski dosyalarınızı yedekleyecek ve yer açılmasını sağlayacak.

- Otomatik Kilit Açma özelliği, kullanıcıların kimliği doğrulanmış bir Apple Watch taktıklarında Mac’lerinde otomatik olarak oturum açmalarına imkan tanıyor.

- Fotoğraflar favori fotoğraf ve videolarınızın özel olarak derlenmiş koleksiyonlarını otomatik olarak oluşturan yeni bir Anılar özelliğiyle beraber geliyor.

- Sekmeler artık Harita, Mail, Pages, Numbers, Keynote, TextEdit gibi birden çok pencereyi destekleyen Mac uygulamalarında ve hatta üçüncü taraf uygulamalarda kullanılabiliyor.

Uyumluluk

MacOS Sierra, dün akşam saatlerinden itibaren Mac App Store’dan ücretsiz güncelleme olarak indirilebiliyor. Güncelleme 2009 sonundan itibaren piyasaya sunulan tüm Mac sistemleri ile uyumlu.

macOS Sierra işletim sistemi indirmeye sunuldu 

• Uydurma hocam! Hiç Mac kullanmadığın belli. Neden b.k atıyosan... Mac Os çok stabil ama diyelim ki bişey oldu da çöktü, ya da pil bitti. Tekrar açtığın an tam olarak nerede kaldıysan oradan devam edersin işine, Word'de en son kaldığın kelimeden, Autocad'de en son çizdiğin çizgiden devam eder. Windows 95ten beri windows kullanmış biriyim, son 1 yıldır Mac kullanıyorum ve Mac OS aşmış bir işletim sistemi. Cihaza Windows 10 da yükledim, yüzüne bile bakmıyorum, açmıyorum Windows'u. Aynı bilgisayarda Mac OS 7-8 saat pil ömrü verirken, Windows 2-3 saat veriyor.
  • El Capitan'a göre oldukça hızlı olmuş. Ufak tefek takılmalar ortadan kalkmış uygulama açılışları 1 tık daha hızlanmış. El capitan kullananların yüklemesi gerektiğini düşünüyorum.

• Windows xp bile butun mac ailesinden daha islevseldir. Hayata kusmek istiyorsaniz ya da yaptiginiz isin herhangi bir noktasinda yari yolda kalmak istiyorsaniz alabilirsiniz.

• Intel işlemci, nvidia ekran kartı ve Gigabyte/Asus anakart kullanıcılarının ikinci bir işletim sistemi olarak bilgisayarlarına kurmalarını tavsiye ederim.

• Siri den başka yenilik yok nerdeyse. Gerek yok yüklemeye

• Mac gösterişli ama kullanışsız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • el capitan dan gecis yapiyorum umarim daha performanslıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Windows xp bile butun mac ailesinden daha islevseldir. Hayata kusmek istiyorsaniz ya da yaptiginiz isin herhangi bir noktasinda yari yolda kalmak istiyorsaniz alabilirsiniz.

Tam tersini yazacaktın herhalde. İşlerin yarı yolda kalması deyince akla Windows geliyor. Hataları, yavaşlıkları hiç bitmez. Yaygın olmasa kullanmayacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam 3GB'ı geçti, indirme hatası verdi. Şimdi baştan başladı. Önce yüklenen nasıl boşa gidiyor? Var mı bir yöntemi? Kaldığı yerden devam etmesi gerekirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

quote:

Windows xp bile butun mac ailesinden daha islevseldir. Hayata kusmek istiyorsaniz ya da yaptiginiz isin herhangi bir noktasinda yari yolda kalmak istiyorsaniz alabilirsiniz.

Tam tersini yazacaktın herhalde. İşlerin yarı yolda kalması deyince akla Windows geliyor. Hataları, yavaşlıkları hiç bitmez. Yaygın olmasa kullanmayacağım.

Sana kısa bir örnek vereyim o zaman iş demişken. Benim bilgisayaımda cubase, pro tools gibi müzik yapımında kullanılan programlardan tut adobe premiere gibi video editleme programları var. Ben bunları iş için kullanıyorum. Bunların plug in ve vstleri + 50 den fazla oyun var. 2 gün önce phenom840 işlemcisinden 6700k işlemcisinide geçtim komple anakart yenilendikten sonra bütün bağlantıları yaptım. Güç tuşuna bastıktan sonra daha donanımı bootlamadan windows yine açıldı. Sen git bunu mac te yap ben sana bilgisayarımı hediye ederim. Saymış olduğum programları kurmak 2 haftamı alır. MAC in başarısız olduğu dezavantajı olduğu saçma sapan şeyleri yazmadım bile. Win10 varken mac kullanan bariz bu işlerden anlamıyordur. İşini yaptığını zanneddiyordur ya da teknolojiden anladığı web browserda sadece 1 sekme açabilmektir. MAC mi? Hayal kırıklığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 21 Eylül 2016; 13:51:15 >

• quote:

Uydurma hocam! Hiç Mac kullanmadığın belli. Neden b.k atıyosan... Mac Os çok stabil ama diyelim ki bişey oldu da çöktü, ya da pil bitti. Tekrar açtığın an tam olarak nerede kaldıysan oradan devam edersin işine, Word'de en son kaldığın kelimeden, Autocad'de en son çizdiğin çizgiden devam eder. Windows 95ten beri windows kullanmış biriyim, son 1 yıldır Mac kullanıyorum ve Mac OS aşmış bir işletim sistemi. Cihaza Windows 10 da yükledim, yüzüne bile bakmıyorum, açmıyorum Windows'u. Aynı bilgisayarda Mac OS 7-8 saat pil ömrü verirken, Windows 2-3 saat veriyor.
  • Yine Mac OS'un kullanılma amacını bilmeyenler gelmiş Windows'u övüyor

• quote:

quote:

quote:

Sana kısa bir örnek vereyim o zaman iş demişken. Benim bilgisayaımda cubase, pro tools gibi müzik yapımında kullanılan programlardan tut adobe premiere gibi video editleme programları var. Ben bunları iş için kullanıyorum. Bunların plug in ve vstleri + 50 den fazla oyun var. 2 gün önce phenom840 işlemcisinden 6700k işlemcisinide geçtim komple anakart yenilendikten sonra bütün bağlantıları yaptım. Güç tuşuna bastıktan sonra daha donanımı bootlamadan windows yine açıldı. Sen git bunu mac te yap ben sana bilgisayarımı hediye ederim. Saymış olduğum programları kurmak 2 haftamı alır. MAC in başarısız olduğu dezavantajı olduğu saçma sapan şeyleri yazmadım bile. Win10 varken mac kullanan bariz bu işlerden anlamıyordur. İşini yaptığını zanneddiyordur ya da teknolojiden anladığı web browserda sadece 1 sekme açabilmektir. MAC mi? Hayal kırıklığı.

Güzel saçmalamışsınız

3 yıldır MacBook Pro 2012 kullanıyorum. Evet siz gibi bende iş için kullanıyorum. Teker teker saymak bir şey ise; Final Cut, adobe premiere, illustrator,indesign, lightroom ve photoshop kullanıyorum(Hepsi Güncel)

İlk başta xp dediniz ama daha sonra kendiniz ile çelişerek donanım saymışsınız. Macosda evet donanım olanağı kısıtlıdır bunu bilmeyen yok herhalde? iphonelarda da androidlere göre daha düşük donanım var ama da hızlı neden acaba!!!

Komple anakart işlemci değiştirmişsiniz yinede en azından buna uygun donanım driverları yüklemeniz gerekiyor nedense çamur atacağım diye kendinizi haklı çıkarabilmek için bunu yazmamışsınız!
    Programları kurmak 2 haftamı alır demişsiniz ama Time Machine denilen birşey var windows'un yıllardır kopyasını bile yapmadığı... Yedek alıyorsun sistemi baştan kurarsan tek tıkla geri yüklüyorsun bu kadar... İstersen yeni ssd tak ona da yükle.

yine ilk yazıda Xp dediniz, şimdi gelmiş 10 diyorsunuz! win 10 kaç yıldır var şurada?

Şimdi siz applecısın fln dersiniz Ofisimde de windows7 kullanıyorum i7 3770K, quadro600 ekran kartlı. Merak etmeyin her iki platforma da hakim ve her gün kullanıyorum. 6 yıllık bir laptop evimde halen bana para kazandırıyorsa benim için fiyat performans oranı yüksektir. Windowslu laptop kullanırken neredeyse 1 yılda eskiyordu...

Bu kadar uzun tutmamdaki amaç birşeyleri kötülemeden önce kullanın, anlayın ve düşünün. Sen karşıdansın diyerek kötülemeyin. Haydi sağlıcakla kalın.

• sırf makinası alüminyum kasa ve ekran çözünürlüğü retina diye 10 bin tl çok para ve cidden bir işletim sistemi için çok gereksiz MS bu konuda cidden çok iyi , uygulama yelpazesi zayıf şahsen bana göre de hantal bir işletim sistemi yani hız power tuşuna basınca ekran açılması hızlı olması anlamına gelmemektedir.

• Yaşasın Hackintosh.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

quote:

quote:

quote:

Güzel saçmalamışsınız

3 yıldır MacBook Pro 2012 kullanıyorum. Evet siz gibi bende iş için kullanıyorum. Teker teker saymak bir şey ise; Final Cut, adobe premiere, illustrator,indesign, lightroom ve photoshop kullanıyorum(Hepsi Güncel)

İlk başta xp dediniz ama daha sonra kendiniz ile çelişerek donanım saymışsınız. Macosda evet donanım olanağı kısıtlıdır bunu bilmeyen yok herhalde? iphonelarda da androidlere göre daha düşük donanım var ama da hızlı neden acaba!!!

Komple anakart işlemci değiştirmişsiniz yinede en azından buna uygun donanım driverları yüklemeniz gerekiyor nedense çamur atacağım diye kendinizi haklı çıkarabilmek için bunu yazmamışsınız!
    Programları kurmak 2 haftamı alır demişsiniz ama Time Machine denilen birşey var windows'un yıllardır kopyasını bile yapmadığı... Yedek alıyorsun sistemi baştan kurarsan tek tıkla geri yüklüyorsun bu kadar... İstersen yeni ssd tak ona da yükle.

yine ilk yazıda Xp dediniz, şimdi gelmiş 10 diyorsunuz! win 10 kaç yıldır var şurada?

Şimdi siz applecısın fln dersiniz Ofisimde de windows7 kullanıyorum i7 3770K, quadro600 ekran kartlı. Merak etmeyin her iki platforma da hakim ve her gün kullanıyorum. 6 yıllık bir laptop evimde halen bana para kazandırıyorsa benim için fiyat performans oranı yüksektir. Windowslu laptop kullanırken neredeyse 1 yılda eskiyordu...

Bu kadar uzun tutmamdaki amaç birşeyleri kötülemeden önce kullanın, anlayın ve düşünün. Sen karşıdansın diyerek kötülemeyin. Haydi sağlıcakla kalın.

İstediğin kadar yaz kardeş. Sabahtan akşama kadar yaz hatta :) Hatta yıllar boyu yaz. Sen o isletim sistemiyle ancak basic işler yaparsın. Mac kullanmadığımımı sanıyorsun? ntfs ve fat32 saçmalığı? 4gb üzeri aktarımlarda çileye dönüşen işler? Yazılımı yükseltiriz usb den taktığımız donanımlar için sürücü ararız eğer üretici çıkarmadıysa ağlarız? Program kurarsın 3 gb silersin hepsini silmez. Saçmasapan HDD de yer kaplar. Cihazı açarsın beklersin o da yetmez birde kullanıcı kimliğini girdikten sonra oyun yükler gibi 30 saniye daha beklersin birde ssd sürücü ile böyle(4 defa format atıldı). Yahu bırakın Allah aşkına. Yardımcı programlar olmasa mac kullanmak deveye hendek atlatmak gibi birşey. Bırakın yahu gerçekten. Sadece klavye komutlarını ezberlemek bile saçmalık kes yapıştır neden yok? Entera basınca neden rename? Hayat bu kadar zor değilki? Mortal kombatta Fatality mi yapıyoruz? Kullanmasak görmesek bilmeyeceğiz. Sağda solda özenen böyle arkadaşlarım vardı Alma dedim adama illahaki alacak. O da deli gibi bilgisayar kullanır. Artık adam o kadar delirdiki mac in saçmasapan kuralları yüznden sadece pencere boyutlandırmak içn bile parayla uygulama alıncak seviyede olması en son adamı delirti. Şimdi o cihazı sevgilisine veriyor bir işe yaramadığı için. He onca paraya ve donanıma rağmen herhangi bir oyunuda doğru düzgün açamamasıda tam puanı hak ediyor gerçekten. Fotoğrafları açıp bakmak bile çile. Neresinden tutarsan elinde kalıyor. Ben bir ürünü alıp kullanmak için 1 ay araştıracaksam o ürün işlevsel değildir. Bu yüzden Windows xp bile bütün mac serisinden daha işlevseldir. win10 örneği artık uç noktalarda bir örnekti. macos 578969. sürümünde belki o seviyeye gelir.

• vamp kullanıcısına yanıt
    Yanlışlarınızın hepsine mantıklı cevaplar verirdim ama gerek yok. Sizin kafa aynı Kullanmayı bilmiyorsan çamur atmayacaksın. Ayrıca en başından beri mac kullananlar da windows'un saçmalıklarına dayanamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Yanlışlarınızın hepsine mantıklı cevaplar verirdim ama gerek yok. Sizin kafa aynı Kullanmayı bilmiyorsan çamur atmayacaksın. Ayrıca en başından beri mac kullananlar da windows'un saçmalıklarına dayanamıyor.

Allah aşkına 1 tane windows saçmalığı söyler misin?
  • resim içinde resim özelliğini vimeo dışında çalıştıramadım nasıl aktif ediyoruz.

• quote:

Late 2008 Mac kullanıcısıyım aldığımdan beri ne bir kere format attım ne virüs derdiyle uğraştım nede bir kere olsun kitlendiğine şahit oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYIBOGAN -- 21 Eylül 2016; 18:06:17 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.