Şimdi Ara

Leica’dan 70 000TL’lik özel üretim kamera

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Leica’dan 70 000TL’lik özel üretim kamera

Her yıl Titanium serisi özel üretim bir kamera tanıtmayı gelenek haline getiren Leica, yine bir servete mal olacak yeni Titanium kamerasını duyurdu. Leica M-P Typ 240 Titanium modeli kutusunda iki farklı lens ile birlikte geliyor.

Aynasız bir dijital kamera olan ürün adından anlaşılacağı üzere tamamen titanyum alaşımdan imal ediliyor. Üst kısımda lazer işlemeli Leica yazısı yer alırken alt kısımda da cihazın seri içerisindeki numarası bulunuyor. Gövdenin üzeri şık bir deri ile kaplanmış. Ayrıca lenslerde de özel bir seri numarası yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Mophie’den kablosuz kulaklıklar için güç kapsülü

Modelin farkları üretim malzemesi ve tasarım olarak sıralanıyor. Bunun haricinde standart Leica M Rangefinder modeli ile özellikleri aynı. 24MP çözünürlüğünde 35mm tam kare CMOS sensör, Leica Maestro görüntü işlemcisi, Full HD video kaydı, dokunmatik ekran bunlar arasında yer alıyor.

Sadece 333 adet üretilen Leica M-P Typ 240 Titanium modeline Summicron-M 28mm f/2 ASPH ve APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH lensleri eşlik ediyor. 22900$ fiyat etiketine sahip olan model için ön siparişler başlamış durumda. 

• Çok çok zengin olsam bile paramı ateşe atarım yine buna vermem.
  • Bunu alan adam kullanmaz

• Bu mu şık..? 70.000 tl verilecek neyi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem552 -- 16 Eylül 2016; 10:41:38 >
  • Eğer fotoğraf makinasına o kadar para vereceksem hasselblad varken neden buna vereyim

• Haber olmasına sebep bile fiyatı zaten. Ayrıca nerede olursa olsun kim bu fiyata alırsa herkes dalga geçer. Paranla rezil olursun :)

• Tonla param var , tam alacaktım ama yukarıdaki yorumlara bakıp vazgeçtim.!
  • Makine pahalı orası tartışılmaz ama leica'nın kalitesi de tartışılmaz.2. dünya savaşında almanyayı yerle bir eden bombardıman uçakları leica'nın fabrikasını daha sonra bu makinelere sahip olabilmek için özellikle bombalamamıştır.Dünyaca ünlü fotoğrafçı Ara Güler 35 mm bir leica ile fotoğraflarını çekmiştir ve hala yanında taşıdığı tek makine odur. Açıkçası milyon dolarları olan ve fotoğraf merakı olan birisi olsam hiç kaçırmadan almak isteyeceğim bir makine olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nehuse -- 16 Eylül 2016; 11:18:49 >
  • ara güler ve leica :)

quote:

- Leica kullanmayı neden bıraktınız?

Leica pahalı oldu da ondan. (Gülüyor.)

http://www.hthayat.com/yasam/roportajlar/haber/1028782-ara-guler-deli-taklidi-yaptim

şimdi benim bildiğim canon kullanıyor ! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 16 Eylül 2016; 11:50:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SC0RPI0N

Eğer fotoğraf makinasına o kadar para vereceksem hasselblad varken neden buna vereyim

Cevabı basit çünkü anlamıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_mail

quote:

Orijinalden alıntı: SC0RPI0N

Eğer fotoğraf makinasına o kadar para vereceksem hasselblad varken neden buna vereyim

Cevabı basit çünkü anlamıyorsun.

Arkadaşa anlamıyorsun demişsin ama senin anladığın yok. Evet Leica üst düzey bir kamera markası piyasa kameraları yanına yaklaşamaz bu bir gerçek ama Hasselblad, PhaseOne, Mamiya öper atar Leica'yı. Biraz compare sitelerinde dolaşıp en az 3-5 video izledikten sonra yorum yap derim.
  • Huawei ye yaptığı rezil çift kameradan sonra ne yüzle bu parayı istiyor ?

• Semer vurma olayı ?

• Çöp

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gençler siz niye kendi üzerinize alındınız ki? Merak etmeyin bunu alan adam, sizin bunun yerine bunu alırım dediğiniz makineleri de çoktan almıştır zaten.
  • bayramın 5. günü ve bu haberi okuyan sayısı 2000 kişi bile olmamış ! hayırdır !
    youtube osuruktan bir video atsanız çoktan 5 bini geçmişti !?

• titanyum olması yüzünden bu kadar pahalı olmuş :)

titanyum altından daha pahalıymış ! tabi yersen :D

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

titanyum olması yüzünden bu kadar pahalı olmuş :)

titanyum altından daha pahalıymış ! tabi yersen :D

Titanyumu araştırıp bakmanızı öneririm hahahah güldürdünüz
  • Dün ülkemizde de birçok insanın alacağı 3.000 liralık Canon M5 aynasız makine de tanıtıldı. Bunun haberini yapmayıp, 70.000 liralık, ülkemizde muhtemelen kimsenin almayacağı bir makinenin haberini yapmanın mantığını söyleyebilir misiniz çok saygıdeğer Ekrem Bey.

• merak etme 4 senedir mark 2 kullanıyorum 6 senedir paramı fotoğraftan kazanıyorum ve dediğin bütün markaları biliyorum. Senin anlamadığın ise leica'nın bir isminin olduğu :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.