Şimdi Ara

Volvo'nun yeni harikası: V90 Cross Country

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Volvo için hangi tanımın doğru olacağından emin değilim. Finansal olarak sıkıntılı bir süreçten geçen  ve Çinlilere satılan şirket, yeni nesil teknolojilere yaptığı yatırım ve sabırlı çalışmanın meyvenelerini toplmaya başladı. XC90 ve S90 gibi modellerle farklı kulvarlarda başarılı otomobillere imza atan şirket, şimdi de yeni nesil Cross Country ile gündemde.

Resmi duyurusu yeni yapıan V90 Cross Country, kolay gibi görünen ancak yoğun ve zorlu bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan özel bir araç. Genel görünümüyle V90 estate'in yükseltişmiş versiyonu gibi görünse de, geliştirme çalışmaları esnasında 200 farklı şaşi konfigürasyonu denenen V90 Cross Country için sürüş simülatöründe ciddi mesai harcanmış.

Tüm tekerleklerinden tahrikli olan otomobil, V90 estate ile kıyaslandığında zorlu arazi koşulları için 65mm daha yüksek. Ayrıca standart modele göre ön ve arka teker genişlikleri de daha fazla. Otomobilin genel mukavemeti de hedef kitle ve vaad edilen yetenekleri çerçevesinde çok daha güçlü, özellikle arazi aktivitelerine katılanlar için iddialı görünüyor.

Hem ön hem de arka kısımda Volvo'nun yeni nesil tasarım dilini yansıtan araç, içerde ise S90'dan farksız bir görüntü-işçilik-malzeme kalitesi ve bilgi&eğlence sistemi sunuyor. Volvo'ya özgü gelişmiş güvenlik ve sürüşe yardımcı teknolojileri bünyesinde barındıran otomobil, değişik motor seçenekleriyle gidecek. D4 & D5 dizel ve T5 & T6 da benzin tarafındaki motor seçenekleri olan V90 Cross Country yıl sonunda üretime girmesi ve 2017'de 20 bin satması bekleniyor.  

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country
    Volvo V90 Cross Country

• yorum yapanlar ya türkiye de yaşamıyor ya araç kullanmıyor ya da çocuk.

sw araçlar aile ihtiyaçlarına daha uygun araçlar. fakat türkiye de yollar düzgün olmadığı için sw araca aileyi ve bagajı doldurunca aracın altı sürekli tümsek yerlere çarpıyor.

işte bu araç yüksek sw. türkiye gibi kalabalık ile yapısına sahip ve yolları kalitesiz olan bölgelerde yaşayan insanlar için üretilmiş.

aileyi alıp kaz dağlarına çık bakalım normal bi araç ile ya da gökçe ada vs gibi tatil yerlerini bi gez. bunun gibi çok örnek veririm. işte buralarda aileyle rahat rahat gezip tozmak için illa xc90 gibi bi araca ihtiyacınız yok.

mesela subaru levorg da muhteşem bi araç bana göre ama yeren yakın. ona da bi ayar çekmeleri lazım.

buraya bu araçları kullanan aile babaları yorum yaparasa daha iyi olur. polo cu ergenler gelmiş volvo beğenmiyor :)
  • Param olsa, tipine felan bakmam, Volvo'dan başka araba almam. Güvenlik çok önemli bir kriter.

• şu tasarımı görünce yine VW grup arabalarını andırıyor ama bunda hala çinlilerin parmağı var resmiyette daha VW duyurmamış Volvo'ya gözünü diktiğini ...

otomobil pazarında Volvo da VW gurubuna giderse ne kaldı ki oyuncu olarak adamlar resmen otomobil pazarına bloke koydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Param olsa, tipine felan bakmam, Volvo'dan başka araba almam. Güvenlik çok önemli bir kriter.

çok haklısın...
  • Su bagaji hatchback olarak düşünün ve elinizle kapatın. Bence oldu. Bunu yapmak için sadece pejo reklamındaki fil lazım

• Şu cross country ler hiç hoşuma gitmiyor. 90 serisi muhtesem ama cross country ler in o çıkıntılı çamurluklar falan hiç hoş olmuyor.

• Tipi cipten çok station araçları andırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat-smsk

Tipi cipten çok station araçları andırıyor.

Araç yükseltilmiş SW zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

şehir arabası tarzında, modern olsun
    Aile arabası da olsun tabi, ekle kocaman bagajı
    2 tutam da arazi arabası görünümü ekleyelim demişler ama olmamış.

Senle beraber artılayan 7 kişi otomobilden anlamıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

araç modern bir çizgide ancak şehir arabası olamayacak kadar uzun; şehir demek ülkemizde dar yollar ve trafik demek, park sorunu demek.
    Bagajı büyük, aile arabası olması için tasarlandıysa o tekerler neden kalın ? Şehir mi dağ mı tam arada kalmış bir araba.
    Arazi arabası denilemez şimdi burda uzun uzadıya fizik kurallarından bahsetmek istemiyorum. Biraz mantığı olan birisi TIR gibi uzun bir aracın arazide yol alamayacağını kavrar zaten. Bak offroadların çoğuna, ufaktır. Ön ve arka akslar/tekerler arasında mesafe dardır.

Bu arabayı alacak olanlar büyük ihtimalle bu tarz mantıksal düşünemeyen, araba tasarım konusunda makina mühendisine "araçtan anlamıyor" diyecek olan sen gibi bakıp da hayran olacak kitleye mensuptur. Evet dışardan bakışta hoş görülüyor. Çizgileri klasik volvo hatlarına sahip ve göze hitap ediyor.
    Sen anlıyosun da koskoca volvo yöneticileri mi anlamıyor da diyebilirsin. Pazarlama stratejisi :) sloganı da hazırdır : "Şehrin modern çizgileriyle, arazinin sert yol koşullarını harmanladık".
    Karşıyım bu tarz arabalara genel olarak. Yollar neydiğü belirsiz, biz bunu neden ürettik, biz bunu neden aldık sorularıyla çelişen arabalarda dolu. Kalın tekerli yüksek ve pahalı arabalar dümdüz yollarda. Şoför kendini uçak kullanıyor gibi hissetsin diye sanırım. Çok garip. Yani demek istediğim; bu arabayı şu şu kişiler kullanır, kullanmalı, onlara hitap ediyor diyemiyoruz. Herkese hitap etmek için üretilmiş ama bence kimseye hitap etmez, etmemeli.

Ben almam. Gerçi param yok ama olsa da almam. 70bin bandında bile olsa(İMKANSIZ!) almam. Alan da benim nezlimde mantıklı bir iş yapmamış olur. 100 tane araban vardır her çeşit, tipi hoşuna gitmiştir alırsın. Umarım alırsın hayalinse.
    Açıklayabildiysem düşüncelerimi ne mutlu bana.

Tartışma yaratmak istemiyorum beğenmemiş de geç benim için.Zira son cevabımdır. Youtube'da popüler videolara alakasız yorum yapıp komik olduğunu düşünmeye devam et sen dostum Zira yazdığın mesaj da bahsettiğim eylemi gerçekleştirenlerin kullandığı kalıplardan.

Son cümlendeki genelleme benim genellememe cevap olsa gerek.

Siz arazi aracı deyince neden hayvani engebeleri hayal ediyorsunuz? Bu satış stratejisi değil midir?

Şehirlerin çarpıklığı benim sorunum değil. Otopark diye birşey var.

Ama siz otomobili eve kadar sokmanın heveslisi iseniz o sizin sorununuz.

4 çeker, moment kolu, hayat güzel kuşlar uçuyor.

• quote:

Vagon araçlar Avrupa'da ve nispeten Amerika'da çok tutuluyor hocam. BMW X1, Audi Q3 saçmalıklarından çok daha mantıklı vagon aracın yükseltilmesi bana göre. V serisi Cross Country'ler cidden çok güzel. Bunu E Wagon aşığı birisi olarak söylüyorum :)
  • yorum yapanlar ya türkiye de yaşamıyor ya araç kullanmıyor ya da çocuk.

sw araçlar aile ihtiyaçlarına daha uygun araçlar. fakat türkiye de yollar düzgün olmadığı için sw araca aileyi ve bagajı doldurunca aracın altı sürekli tümsek yerlere çarpıyor.

işte bu araç yüksek sw. türkiye gibi kalabalık ile yapısına sahip ve yolları kalitesiz olan bölgelerde yaşayan insanlar için üretilmiş.

aileyi alıp kaz dağlarına çık bakalım normal bi araç ile ya da gökçe ada vs gibi tatil yerlerini bi gez. bunun gibi çok örnek veririm. işte buralarda aileyle rahat rahat gezip tozmak için illa xc90 gibi bi araca ihtiyacınız yok.

mesela subaru levorg da muhteşem bi araç bana göre ama yeren yakın. ona da bi ayar çekmeleri lazım.

buraya bu araçları kullanan aile babaları yorum yaparasa daha iyi olur. polo cu ergenler gelmiş volvo beğenmiyor :)

• arka tarafta bir bmw x1 havası aldım ama ön taraf tam volvo işi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

araç modern bir çizgide ancak şehir arabası olamayacak kadar uzun; şehir demek ülkemizde dar yollar ve trafik demek, park sorunu demek.
    Bagajı büyük, aile arabası olması için tasarlandıysa o tekerler neden kalın ? Şehir mi dağ mı tam arada kalmış bir araba.
    Arazi arabası denilemez şimdi burda uzun uzadıya fizik kurallarından bahsetmek istemiyorum. Biraz mantığı olan birisi TIR gibi uzun bir aracın arazide yol alamayacağını kavrar zaten. Bak offroadların çoğuna, ufaktır. Ön ve arka akslar/tekerler arasında mesafe dardır.

Bu arabayı alacak olanlar büyük ihtimalle bu tarz mantıksal düşünemeyen, araba tasarım konusunda makina mühendisine "araçtan anlamıyor" diyecek olan sen gibi bakıp da hayran olacak kitleye mensuptur. Evet dışardan bakışta hoş görülüyor. Çizgileri klasik volvo hatlarına sahip ve göze hitap ediyor.
    Sen anlıyosun da koskoca volvo yöneticileri mi anlamıyor da diyebilirsin. Pazarlama stratejisi :) sloganı da hazırdır : "Şehrin modern çizgileriyle, arazinin sert yol koşullarını harmanladık".
    Karşıyım bu tarz arabalara genel olarak. Yollar neydiğü belirsiz, biz bunu neden ürettik, biz bunu neden aldık sorularıyla çelişen arabalarda dolu. Kalın tekerli yüksek ve pahalı arabalar dümdüz yollarda. Şoför kendini uçak kullanıyor gibi hissetsin diye sanırım. Çok garip. Yani demek istediğim; bu arabayı şu şu kişiler kullanır, kullanmalı, onlara hitap ediyor diyemiyoruz. Herkese hitap etmek için üretilmiş ama bence kimseye hitap etmez, etmemeli.

Ben almam. Gerçi param yok ama olsa da almam. 70bin bandında bile olsa(İMKANSIZ!) almam. Alan da benim nezlimde mantıklı bir iş yapmamış olur. 100 tane araban vardır her çeşit, tipi hoşuna gitmiştir alırsın. Umarım alırsın hayalinse.
    Açıklayabildiysem düşüncelerimi ne mutlu bana.

Tartışma yaratmak istemiyorum beğenmemiş de geç benim için.Zira son cevabımdır. Youtube'da popüler videolara alakasız yorum yapıp komik olduğunu düşünmeye devam et sen dostum Zira yazdığın mesaj da bahsettiğim eylemi gerçekleştirenlerin kullandığı kalıplardan.

Arkası biraz fazla uzun olmuş orası doğru da.

Şimdi bahsettiğiniz konularda vereceğiniz her bir seçim başka bir seçime zarar verir. Aynı anda bilindiği gibi her şeyi mükemmel yapabilen bir şey yok. Araçları isveç çakısı gibi hem orada iyi gitsin hem burada konforlu olsun yapamıyorlar.Bir konuda iyi performans istiyorsan başka bir konudaki performansından feda etmek zorundasın. (Aynı hayatta olduğu gibi) Bir sporcu ne kadar iyi mühendislik yapabilir ? İyi bir mühendis ne kadar iyi koşabilir? Bu araçta da biraz iyi koşsun biraz iyi hesap yapsın mantığına gitmişler tamam ne mühendis kadar iyi hesap yapabilir ne de bir koşucu kadar iyi koşabilir ama ikisini de azar azar yapar.

Bu araçla yarışılmayacak,0-100 arasında kapışılmayacak. Ağır off roadlara da girilmeyecek en fazla piknik,gezi. Şu lastikleri bir değiştirirsin ince yanak değilde kalın yanak bir lastik takarsın %40 arazi %60 asfalt tarzında. 4 çeker ile gidersin.

Subaru awd sistemi ile en çok beğeni toplayan bir firmalardan biri. Çok başarılı çünkü ama ürettiği şu son yıldaki araçlar bazı araçların yanında arazi de çocuk kalır. Niye Forester'ın lastikleri küçük ona takabileceğin alet edavatta lastikte belli üç beş aynı. Bir defender var, niva var akıllara zarar. Niva'nın nesi var? Hiçbir şeyi yok. İncecik küçücük ama 4 tane sadece arazi için lastik, hafif ufak çok batmadan patır patır geçiyor.

Bu araba en az 200-250 bin TL olsa . (Fiyatlarını bilmiyorum volvoların sallıyorum) Bu arabayı alan adam bir zahmet gitsin kapalı büyük bir garajı olan bir sitede otursun veya özel villada oturuyorsa kapalı garajı olsun sokakları büyük bir semtte otursun. Hummer ile gezenler var. Param olsa bende alırım Hummer aşırı agresif dev böyle dehşet bir görüntüsü var. Özellikle H2'nin motor gücü de çok iyi. Tabi tombul orta kısmı fazla alttan çıkıntılı çoğu kez arazi de zemine oturma sıkıntısı da var ama köye giderken yolda kalır mı ? Kalmaz dağa bayıra çıkar mı çıkar tamamdır benim için mesela.

• Bence bu sınıf tam Türk aile yapısına uygun sınıf.Malesef ülkemizde çok satmayacağını bilmeme rağmen.Sadece v90 cc için demiyorum a6 allroad vs.Bağ bahçe,bayır çayır gez,uzun yola git.Çok amaçlı
    muhteşem.Ben çok beğendim.Adamnlar tanıtımında anlatıyor zaten.Bu araç ağır off road aracı değil.İsveçin tüm yolları doğaya,göllere çıkar diyorlar.Yol bittiğinde,göle gitmek istedğinde,dağ evine gitmek istediğinde yani hafif arazi şartlarında sıkıntı çıkarmayacak arabalar.İnşallah beğenenlere almak isteyenlere nasip olur.
  • Volvo ne zaman satıldı yav soğudum şimdi bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağlam araba

• Güzel hoşta biraz fazla mı uzun ne? Bana mı öyle geldi acaba? Gözümü tırmalayan bişi var. Oysaki severim Volvo' yu , iyide araba yapar ama...

• sanırım sen kuş serisi arabaların sevdalısısın tabii sen de haklısın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.