Şimdi Ara

Mercedes-AMG GT Roadster ve GT C Roadster artık resmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mercedes-AMG GT Roadster ve GT C Roadster artık resmi 
    Geçtiğimiz günlerde haberimizde de yer verdiğimiz üzere teaser videosu yayınlanan Mercedes-AMG'nin GT serisinin üstü açık versiyonları resmiyete kavuştu. Duyuruda üstü açık baz model GT Roadster duyurulurken onun yanında ilk defa karşımıza çıkan GT C Roadster da resmiyete kavuştu. Yeni duyurulan GT C normal versiyona göre ekstralarla geliyor.

Her iki versiyonda AMG GT R'dan izler yer alsa da ikisi arasında C isteyeceğiniz model olacaktır.

Detaylara inecek olursak; iki araç da 4.0-litre twin-turbo V8 motorla gelirken normal GT 476 beygir güce ve 630Nm torka sahipken GT C seçeneği 557 beygir güce ve 680Nm tork değerine sahip. 0-100km/s hızlanmalarını 4.0 saniye (GT) ile 3.7 saniyede (GT C) tamamlayan araçların son süratlari ise sırasıyla 302km/s ve 316km/s.

Performansın dışında yol tutuşa yönelik de esktralara sahip olan GT C modelinde aktif arka akstan yönlendirme, elektronik kontrollü arka diferansiyel, adaptif amorsitörlerle AMG Sürüş Kontrol süspansiyon sistemi yer alıyor. GT R versiyonunda olduğu gibi daha geniş bir arka kısma sahip modelde V8 motorun kükremesini daha iyi duyurmak için değişken spor egzoz sistemi bulunuyor.

Her iki versiyonda da 360 mm fren diskleri yer alırken GT C'nin ön tekerinde 390 mm'lik daha büyük diskler bulunuyor. İki araç da 7-ileri AMG Speedshift DCT otomatik şanzımanla gelirken GT C modelin de ekstra olarak Yarış modu ayarı bulunuyor. Son olarak ise 19-inç jantlarla gelen araçlardan GT C'nin arka tekerlerinde 20-inç boyutlu jantlar bulunuyor.

Aracın piyasaya çıkış ve fiyatlandırma gibi detaylarının önümüzdeki haftalarda Paris Otomobil Fuarı'nda netleşmesi bekleniyor.

• Hayat parası olana güzel.

• dehşet araçlar olmuş.

• Orta konsoldaki simetriye hayran kaldım :D

• Hayal..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anca bize bunlar duvar kagidi olur :)

• gt r ve gtc arasında 20bg fark var eneresan.gerçi 400+bg bir araç alacak olsam markası mercedes olmazdı
  • Hangi oyun bu kaçırdım? RX 470 kaldırır mı?

• anca duvar kağıtlarında görürüz...

• Oyunu oynamadım ama mekan gran turismo daki pistlerden birine benziyor sanki.

• "Her iki versiyonda AMG GT R'dan izler yer alsa da ikisi arasında C isteyeceğiniz model olacaktır." kesinlikle öyle olacaktır...

• Almanlar bu araba işinden iyi anlıyorlar..Helal olsun...

• Arkadaşlar arabanın yıllık vergisi 5797 tl bilginize :D

• GTA V Benefactor Surano çoktan çıkarmış GTA :D

• Ketum K kullanıcısına yanıt
    Yakıtı ve bakımı ondan beter.
    Parçasını da düşününce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun suredir piyasaya cikmasini bekliyordum, bu sure zarfinda 2015 model jaguar Ftype a binmek zorunda kaldim :( cunku babiskom yilda bir araba almama izin veriyor. Renk konusunda kararsizim gri mi alsam, beyaz mi?

• Araba bunlar da iste bizde para yok :))

• Videoyu 0.5 hızla izlerseniz normal bir video gibi izleniyor.
  • Ben buna sıgmam yaa :S 1.90. - 130 kg yum :p

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.