Şimdi Ara

Spotify, 40 milyon kullanıcıyı geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Spotify, 40 milyon kullanıcıyı geride bıraktı

Çevrimiçi müzik sektöründe rekabetin giderek yoğunlaştığı bu dönemde aktörler de büyümeye devam ediyor. Apple’ın müzik hizmeti ile ilgili yaptığı açıklamanın hemen ardından rakibi Spotify da güncel rakamları paylaştı.

Firmanın kurucusu Daniel Ek, sosyal medya hesabından toplamda 40 milyon ücretli abone sayısına ulaştıklarını duyurdu. Son olarak Mart ayında 30 milyon ücretli aboneye sahip olan hizmet böylece 6 ayda 10 milyon abone kazanmış oldu.

Spotify geçen yıl Ocak ayında 15 milyon aboneye sahip olduğunu açıklamıştı. Sonraki 14 ayda 15 milyon abone kazanan hizmet, son 6 ayda da 10 milyon aboneyi listeye ekledi. Halen elle tutulur bir faaliyet karı elde edemeyen firma için abone kazanmak büyük önem taşıyor zira sanatçılara ödenen lisans gelirleri oldukça fazla bir yekün tutuyor.

Ayrıca Bkz.iOS 10 sürümü indirmeye sunuldu

Spotify hem reklama dayalı ücretsiz abonelik hem de ücretli abonelik sunuyor. Ücretsiz abonelerin sayısı 70 milyon civarındaydı. Böylece hizmetin toplam abone sayısı 110 milyonu geride bırakmış oldu. İvme sürerse Mart 2017 tarihinde 50 milyon ücretli abone olacağı tahmin ediliyor.

Apple Music ise ilk 3 ay hariç herhangi bir ücretsiz seçenek sunmamasına rağmen iOS ekosisteminin de desteğiyle sektörün en hızlı büyüyen ismi oldu. Birinci yılını geride bırakan hizmet 17 milyon ücretli aboneye sahip. Bununla birlikte Spotify’yı yakalayabilmesi için önünde uzun bir süre var. 

• Spotify duruken, hele kampanyalarla 1 tl veya vodafone ile 4.90 tl ye varken Apple avucunu yalar.

Haftalık keşfet ve radar süper çalışıyor, her hafta zevkime uygun yeni müzik keşfediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40 milyyyyon hepsinden ayda 10 lira alsaaaağ
    10 çarpı 40 taağn aylık 400 milyon dükkan kirasına 5 de 10 da telif haklk olsa 25 milyon.. Temiz para

• Youtube da beleş müzik varken...

the bomb has been planted.

• 6 kişi 15 lira olmasınında katkısı var tabi...

• 3 aylik 1 lira kampanyasi yapilmasinin etkisi buyuk tabi . Spotify forever

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 tl kampayasında almıştım çok güzeldi spotify ama apple bilmiyorum çünkü fakirim

• Dostum 40 milyon kullanıcının hepsi 10 lira vermiyor aylık. Çok değişken senaryolar var. Bi kere herkes her ülkede aynı parayı vermiyor. Az verende var çok verende. 3aylık 1 tl gibi kampanyalar var yada 15 liraya 6 kişi aile paketleri vede göreceli değişik fiyatlar derken spotify ın net geliri hakkında yorum yürütmek çok zor. Telif hakkı ile verilen memlağ sizin düşündüğünüzdende çok fazla. Ama günün sonunda tabiki spotify iyi paralar kazanıyordur.
    @Shanki #Shanki

• ne yapalım veya bu reklam ile bizlerden ne yapmamızı istiyorsunuz !?

bunun hiç bir bilimsel haber niteliği yok !

bu sadece trend moda trendy anlamıyla bir reklamdan başka bir şey değil !

dünyada 7 küsür milyar insan var ve yaşamaya çalışıyor deseniz,

inanın daha bilimsel bir belgesel haber olurdu !

• Korsanı tamamen bitirmek zor ama korsan kullanımını düşürmekte Spotify, Steam gibi servislerin payı büyük herhalde. Bunlar sayesinde korsan oyun indirip kur, crack yap -hatta bozuk da çıktı mı kafayı yeme de dur- veya torrentte müzik albümü ara, telefona at, albüm kapaklarını düzenle gibi işlerle uğraşmıyorum bir senedir.

• 100 milyonu da hak ediyor da korsan halen etkili ve önüne geçilmeden zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

100 milyonu da hak ediyor da korsan halen etkili ve önüne geçilmeden zor.

Spotify ve steam gibi organizasyonlar yayıldıkça inanıyorum ki korsanlık da azalıyor. Bu organizasyonlar çok makul fiyatlara harika bir hizmet sunuyorlar.
    Bir benzetme yapmak gerekirse, özellikle spotify kullanmak, sadece ağzını açarak yüzen bir balığın sürekli tok ve mutlu olması gibi bir duygu .
  • Spotify güzel, apple music ile gelen rekabet daha güzel Önceden 2 kişi 15tl ken şimdi 6 kişi 15tl

• Spotify adamdır.
  • çokrenkli kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum ve ilginç bir benzetme kardeş👍

• fizy kullanıyorum çünkü internetimden yemiyor.spotify daha kaliteli olsada kotadan dolayı kullanamadıktan sonra bir işe yaramıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

fizy kullanıyorum çünkü internetimden yemiyor.spotify daha kaliteli olsada kotadan dolayı kullanamadıktan sonra bir işe yaramıyor

sadece turkcelliler de fizy kota yemiyor değil mi hocam

• tabi fizy türkcell in uygulaması olduğu için.1 yıl taahüt ile 4 tl ye geldi bana hemde kotadan yemiyor.
    daha ne olsun.çoğu şarkı 128kbps ama ucuz ve kotasız olduğunu hesaba katınca kabul ediyorsun :) platinyum paketlerin çoğunda da ücretsiz zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

tabi fizy türkcell in uygulaması olduğu için.1 yıl taahüt ile 4 tl ye geldi bana hemde kotadan yemiyor.
    daha ne olsun.çoğu şarkı 128kbps ama ucuz ve kotasız olduğunu hesaba katınca kabul ediyorsun :) platinyum paketlerin çoğunda da ücretsiz zaten.

vodafoneda da böyle birşey olsa keşke ama nerede

• Apple'ın spotify yakalaması çok zor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.