Şimdi Ara

Android ekosistemine Lollipop sürümü hakim oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android ekosistemine Lollipop sürümü hakim oldu

Google’ın 2014 yılında kullanıma sunduğu Android 5.0 Lollipop işletim sistemi, aradan geçen yaklaşık 2 yıllık bir sürenin sonunda ekosistemde en çok kullanılan sürüm olmayı başardı. Android Nougat ise henüz çok yeni.

Firmanın yayınladığı istatistiklere göre Android 5.x Lollipop sürümleri toplamda yüzde 35 kullanım oranına yükseldi. İkinci sırada yüzde 27.7 kullanım oranı ile Android 4.4 KitKat yer alırken, üçüncü sırada ise yüzde 18.7 ile Android 6.0 Marshmallow sürümü yer alıyor. Ekosistemin en çok kullanılan sürümü ise yüzde 27.7 ile Kit Kat oldu.

Android dünyasında yeni kullanıma sunulan sürümlerin genelde sonraki yıl yaygın olarak kullanıma geçtiğini görüyoruz. Yeni sürüm ilk olarak Nexus telefonlarında piyasaya çıkıyor ve yılın sonu olması nedeniyle de ancak takip eden yılın ilk aylarındaki amiral gemi modellerinde görünmeye başlıyor. Sonrasında ise orta ve giriş seviyesi modellere iniyor. Bu yüzden ekosistemde kullanım oranı en yüksek olan sürümler hep iki veya üç yıl öncesine ait oluyor.

Ayrıca Bkz.Lumia 950 XL üretimi sona eriyor

Bu bakımdan Android Lollipop sürümünün yıl içerisinde artış göstereceğini söyleyebiliriz. Android 6.0 Marshmallow liderliği muhtemelen gelecek yıl bu zamanlarda alacak. Android 7.0 Nougat işletim sistemi ise henüz yüzde 0.1 seviyesine bile çıkamadı ve önünde daha çok yol var.

Elbette Android ekosisteminin 2 milyar cihaz rakamına yaklaşmış olmasının da oranların küçülmesinde payı var zira 100 milyon cihaz dediğimiz zaman bunun orana yansımış hali yüzde 5 bile olmuyor. Bir sürümün lider olabilmesi için de yaklaşık 600 milyon cihazda kurulu olması gerekiyor. 

• Apple'ın en sağlam olduğu yer işte. Adamlar kazanmakta haklılar.
  • LG G2 'ye 6.0 vermedi!!! Lolipop custom rom olarak bile eskidi artık!!!

• G2de hala kitkat takılıyorum, düşünün yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • G2'ye 6.0 vermedi diyenler, G3'e verdi de noldu? Telefona yüklüyorum açılış ekranında takılıyor. LG aldığıma pişmanım.

• 7.0 bi alsaydık iyidi

• androide otomatik donanım optimasyonu gelmediği sürece bu listeler daha çok yayınlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Apple'ın en sağlam olduğu yer işte. Adamlar kazanmakta haklılar.

Bu nasıl bir mantık? Gidin Nexus ile karşılaştırın.
    Ayrıca Apple'nin kazandığı yok, en son ne zaman kullanım oranlarına baktınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kotaless

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Apple'ın en sağlam olduğu yer işte. Adamlar kazanmakta haklılar.

Bu nasıl bir mantık? Gidin Nexus ile karşılaştırın.
    Ayrıca Apple'nin kazandığı yok, en son ne zaman kullanım oranlarına baktınız?

Herkes Nexus kullanmak zorunda değil, amiral gemisi diye telefon çıkartıp milletten 3500 TL alıyorsan bir zahmet 3-4 sene güncelleme ver. Evet baktım, globalde kârlılığın %90'ı Apple'ın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

LG G2 'ye 6.0 vermedi!!! Lolipop custom rom olarak bile eskidi artık!!!

xda sitesinde g2 için temalar var çeşitli. galaxy s5, xperia z2, one m8dekiler dahil çeşitli arayüzlerin simgeli temaları hiç uğraştırmadan apk atıp kurmaya bakıyor. ayda bir değiştire değiştire kullanıyorum size de tavsiye ederim değişiklik istiyorsanız.

hem lg nin telefonları çöp edecek bir 6.0 vermesindense 5.0.2 gayet tatmin edici bir performans veriyor minik sıkıntılar hariç. 3 yıllık bir telefondan bahsediyoruz lg hala güncelleme veriyor olsa apple'ın rakibi derdik, vermiyor ki rakibi samsung diyoruz.
  • Kuvvetle muhtemel aralık ocak gıbı lıderlıgı marshmallow , 2. ligi ise nougat alır,cunku suan satılan 0 cıhazların cok buyuk bır cogunlugu bu ıkı surumden bırı ıle gelıyor , ve halı hazırda kullanılan cıhazlarda hızla 6.0 guncellemelerını alıyorlar

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    İyi de güncellemeler ne Android'i, ne de Google'yi bağlar. Sen gidip yüzlerce firmanın binlerce cihazıyla, Apple'nin 5-10 cihazıyla karşılaştırıyorsun sonra Nexus örneğini verince yok o yok şu...
    Apple'nin kârı sizin cebinize mi giriyor anlamıyorum. Android alan güncellemelerin sıkıntı olacağını bile bile alıyor, pazar payında da Apple'ye fark atmış durumda Android. Ne diye gelip bir insan saçmalar ki böyle bir konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

G2'ye 6.0 vermedi diyenler, G3'e verdi de noldu? Telefona yüklüyorum açılış ekranında takılıyor. LG aldığıma pişmanım.

Hata marshmollow da değil hocam lg de. General mobilein 500-600 tllik cihazında bile sıkıntısız çalışıyosa sorun firmadadır.(bide bi hard reset atıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz )
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

G2'ye 6.0 vermedi diyenler, G3'e verdi de noldu? Telefona yüklüyorum açılış ekranında takılıyor. LG aldığıma pişmanım.

6.0 yüklü G3 kullanıyorum yağ gibi akıyor. Sizin telefonda sorun var.
  • kitkat sürümü stabilite haricinde güzel bir sürüm pil tüketimi vs ama akıcılıkta sorun var.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Sonuç olarak lg'de sıkıntı var. Hard reset atıp da denedim 0 telefon olmuyor işte. Garantiyi delmeden olmuyor. Servise gitse 1 ay bekler, 1 ay telefonsuz napacaksın?

• firmaların keyfini bekliyoz e tabi. bi dahaki telefonum kesinlikle iphone olur gibime geliyo dün çıktı bugün tüm dünyada.

• ekosistem iyice çorba kıvamına geldi benim note 2 deki 4.4.2 uygulamalara gelen son birkaç güncellemeden beri twitter instagram durduruldu hatası veriyor can sıkıyor donanım olarak baksan 4 yıllık cihaz ama mesela andorid one programındaki general mobile 4g ile hemen hemen aynı güçte samsung verseydi her güncellemeyi kaldırırdı
  • Android 4.1.2 bile 4 yıl sonra çıkmış ıos 10 dan daha fazla özelli..ayar.. işlevsellik sunuyor...

• param olsa hiç düşünmeden apple alırdım !
    nedenine gelince !

yeni işletim sistemi çıkınca
    kullanıcıları p*ç gibi ortada bırakmıyor !!!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.