Şimdi Ara

ASELSAN ve TAI dünyanın en büyükleri arasında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ASELSAN ve TAI dünyanın en büyükleri arasında

Dünya genelindeki savunma sanayii gelişmelerini yakından takip eden Defence News dergisi, şirketlerin bir önceki yılda yaptıkları savunma satışlarını temel alarak çıkardığı TOP 100 listesini yayınladı. Uluslararası birçok dev şirketin bulunduğu listede ülkemizden ASELSAN ve TAİ de yer alıyor.

Listenin ilk 20'sini çoğunlukla ABD'li şirketlerin domine ettiği görülürken; yaklaşık 40.6 milyar dolarlık cirosuyla ABD'nin en büyük savunma şirketi Lockheed Martin listenin birinci sırasında yer alıyor. 30.5 milyar dolarlık geliriyle Boeing Lockheed Martin'in ardından ikinci sırada yer alırken, İngiltere'li şirket BAE Systems ise 20.5 milyar dolarlık cirosuyla üçüncü sırada bulunuyor.

Ayrıca Bkz.Blue Origin devasa tekrar kullanılabilir roketini tanıttı "SpaceX'in ilk gerçek rakibi"

ASELSAN dört basamak yükselerek 58.sıraya yerleşti

Türk ordusunun teknolojik sistem sağlayıcısı ASELSAN, 2015 yılında elde ettiği 1.025 milyar dolarlık gelirle 58.sırada yer aldı
    . Listedeki yerini bir önceki yıla göre dört basamak artıran şirket, Defense News Top 100 listesine ilk kez 2006 yılında 93.sıradan girmişti.

Listedeki bir diğer gurur kaynağımız Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) ise tam altı basamak yükselerek 72.sırada kendisine yer bulmuş. 2015 yılında toplam 886 milyon dolarlık gelir elde eden şirket; geliştirdiği helikopterler, uçaklar, insansız hava araçları ve uydularla Türk savunma sanayisine katkı sağlıyor.

Çoğunlukla ABD, İngiltere ve Rusya gibi dev ülkelerin yer aldığı bu listede ASELSAN ve TAI gibi yerli şirketlerin de yer alıyor olması gerçekten de çok önemli. Bu alanın dünyadaki en prestijli listesi olarak kabul edilen Defence News Top 100'ün tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

• motor,micro işlemci,ve baslitk füze üretebilsek uçacagız ama bi 5-10 senemiz var tabi o zamana kadar bizi yemezlerse

• Vahim durum ortada. 58 nedir yahu...

Rezillik diz yolu

• quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

Vahim durum ortada. 58 nedir yahu...

Rezillik diz yolu

Kardeşim senin firman dünyada ilk üçteydi diye hatırlıyorum,haklısın rezillik diz boyu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye ilerlemiyor diyenler baksın habere.. Bu ülkenin gelişmesi için ilk hedef savunma gelişmeli bu isi de en iyi ABD 'nin yaptığını görüyoruz ilk 20 deki çoğu şirket ABD menşeeli ve en büyük yatırımlar artı para bu sektörlerden birinde döndüğünü düşünürsek ülkemiz olarakta ilk iş savunma sanayiimiz gelişmeli, gelişmeli ki daha çok para gelsin daha çabuk ekonomi büyüsün..

• Unutmayınızki, sıralamada birinci olanlar ele geçirilmek için hedef olmakta, ikinci ve üçüncüler de saldırıya uğrama tehlikesi altında olmaktadır. Bakınız kuzey kore. Nükleeri yapınca nasıl da hedef oldu birden. Amerika dünya birincisi olduğu için de fetönün abileri ele geçirmiş orayı. Dünyayı karıştırmak için kullanıyorlar sıralamada birinci olanı işte. 58. olmak bazen daha iyidir. Büyük balıktan en çok ortanca balık korkar küçük balık değil. Kurtuluş Savaşı'nda bize 3 tane büyük balık, 1-2 tane de küçük balık dalmış.

Balık boyutunu ekonomik / teknolojik anlamda kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 14 Eylül 2016; 4:03:36 >
  • Askeri sanayimiz her zaman güçlüydü zaten. Asıl, papaz eriğini imam eriğine çevirenlere madalya verenleri ne yapacaz onu düşünelim önce.

• Bu isler kolay olmuyor, daha cok calismak lazim..

• alito kullanıcısına yanıt
    Böyle bir şey yok. Her duyduğunuza çocuk gibi inanmayın yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 58 bence az türkiye dünyanın 17. büyük ekonomisi gururlanmak için en az ilk 17 ye girmesi lazım birde orta doğudayız bir sürü pazarımız var.

• Benim bildiğim bu şirketler öncelikle kendi devletlerine satış yapıyorlar. Dünyada askeri harcamayı en çok yapan ülke Amerika. Listede üst sıralarda 20 şirketin Abd den olması normal bir durum. Abd bu. Nasa ya ayırdığı bütçe savunma bütçesinin sadece yüzde beşi kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Böyle bir şey yok. Her duyduğunuza çocuk gibi inanmayın yahu

bunlar chp zihniyetinin koyunları inanırlar.. bunların en akıllı geçinenleri kadıköyde (ki son darbeyi pencerelere çıkıp alkışlamışlardır) hem bağımsız aday tokatcı tuncay a ve hem chp ye 10 bin oy atıp oyları geçersiz sayılmıştır
  • Eğitim yerlere, savunma sanayiinin cirosu yüksek diye geliştik zannediyor millet. Bu daha korkutucu.

Savunma sanayiinin emperyalizme hizmet ettiği bariz anlaşılmıyor mu? Hadi onu da geçtimi emperyalistlerle el sıkışan hükumete ne demeli?

Silah satarak gelişmek güzel bir kafa gerçekten.

Eğitim yok, sermayede tekelleşme almış başını gidiyor. Zengin-fakir arasındaki uçuruma hiç değinmiyorum bile.

Hala masal okuyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Eğitim yerlere, savunma sanayiinin cirosu yüksek diye geliştik zannediyor millet. Bu daha korkutucu.

Savunma sanayiinin emperyalizme hizmet ettiği bariz anlaşılmıyor mu? Hadi onu da geçtimi emperyalistlerle el sıkışan hükumete ne demeli?

Eğitim yok, sermayede tekelleşme almış başını gidiyor. Zengin-fakir arasındaki uçuruma hiç değinmiyorum bile.

Hala masal okuyun.

masalı sen okuyorsun dostum sen burda tatlı su balıgı gibi hümanizim yaparken emperyalistler dünyayı yakıp yıkıyor milyarlarca dolar silah satıyor o gelirlerle medeniyet kuruyor sen bişeyler yapmassan gelir kafana indirir bombaları o zaman anlatırsın sermaye,tekel,grev işciler kardeş patron kalleş ,direne direne kazanacağız dünyada herşey bir denğe üzerine kurulmuş egitim olmasa silahı rüyandamı görüp yapıyorsun ? orantılı büyüyecegiz başka yolu yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Eğitim yerlere, savunma sanayiinin cirosu yüksek diye geliştik zannediyor millet. Bu daha korkutucu.

Hala masal okuyun.

masalı sen okuyorsun dostum sen burda tatlı su balıgı gibi hümanizim yaparken emperyalistler dünyayı yakıp yıkıyor milyarlarca dolar silah satıyor o gelirlerle medeniyet kuruyor sen bişeyler yapmassan gelir kafana indirir bombaları o zaman anlatırsın sermaye,tekel,grev işciler kardeş patron kalleş ,direne direne kazanacağız dünyada herşey bir denğe üzerine kurulmuş egitim olmasa silahı rüyandamı görüp yapıyorsun ? orantılı büyüyecegiz başka yolu yok

Tamam.

• Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    ne fakesi ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende diyorum bu paralar nereye gidiyor meğersem gelirler bölümüne yazılıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

motor,micro işlemci,ve baslitk füze üretebilsek uçacagız ama bi 5-10 senemiz var tabi o zamana kadar bizi yemezlerse

daha fazla zaman lazım
  • Kuduranlar olduğuna göre doğru yolda ilerliyoruz demektir.

• 58 ve 72. olmayı başarı diye isimlendirip kutlamak nedir yahu :)

Habere girerken ilk 10 sandım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.