Şimdi Ara

Dokunmatik OLED ekranlı yeni MacBook modelleri yakında tanıtılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dokunmatik OLED ekranlı yeni MacBook modelleri yakında tanıtılacak
    Cupertinolu şirketin uzun süredir merakla beklenen yeni iPhone 7 serisini görücüye çıkarmasının ardından sıra iMac masaüstü ile MacBook Pro ve MacBook Air dizüstü bilgisayarlarına geldi. Ne zaman tanıtılacağı ya da hangi donanım özelliklerine sahip olacağı henüz tam anlamıyla netlik kazanmayan cihazlara ilişkin -ufak da olsa- ilk detay şirketin en yetkili ismi Tim Cook’tan geldi.

Gönderdiği bir e-postada Mac’i sevdiğini ve bu konuda kararlı olduklarını belirterek çalışmaların sürdüğünü söyleyen Cook, "bizi izlemeye devam edin" mesajını bıraktı. Teknoloji gündeminde etkinliğin yakın zamanda düzenlenebileceği şeklinde yorumlanan açıklamaların MacBook'un sinyalleri olduğu düşünülüyor.

Dokunmatik OLED ekranlı yeni MacBook modelleri yakında tanıtılacak 
    Ayrıca Bkz.Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Galaxy Note 7 için uyarı yayınladı
    Kulislerde konuşulanlara göre MacBook Pro’nun klavye bölümünün üzerinde özel dokunmatik OLED ekran yer alacağı, ses ve ekran ayarlarıyla ilgili fiziksel tuşların yerini dokunmatiğe bırakacağı, sık kullanılan uygulama ve kısayolların da bu bölüme atanabileceği ifade ediliyor. Genellikle yeni iPad modellerinin tanıtıldığı ekim ayında düzenlenecek etkinlikte gün yüzüne çıkması beklenen MacBook’lar, kimi kaynaklara göre ise 2016'nın sonlarına doğru da çıkabilir. Daha önceki bazı açıklamaların MacBook'un dokunmatik özelliğe sahip olmayacağını net şekilde belirten Tim Cook bakalım nasıl bir yol izleyecek...

• Çıksın iyi güzelde fiyatları çok, az indirin şunların fiyatlarını Macbook Air çok boş bir model herşeyi düz Macbook ve Macbook Pro'ya koyuyorlar Macbook Pro larda çok pahalı.

Thunderbolt 3 ile harici ekran kartı gelecek bu sefer.
    Razer'a bir rakip lazım. Adamların Razer Blade Stealt harici ekran kartlı 4K ultrabook'u çok güzel ama Türkiye'de resmi olarak satılmıyor, zaten gelirse de 8 bin TL'den başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 11 Eylül 2016; 14:20:17 >
  • Eyvah en az 6000 TL

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çıksın hemen alıyorum. Casper in yanına koyarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barni Moloztaş

Eyvah en az 6000 TL

Şaka mı bu ? Macbook pro 7200 tl en az diyeceğin fiyat 10.000 tl olmalı.
  • bunu alana starbucks'ta sececegin ilk kahve bedava

• Klavyenni üstündeki o dokunmatik alan gerçekten sızıntılardaki gibi gelirse bence çok işlevsel olacaktır. Fiyatı evet yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Çıksın iyi güzelde fiyatları çok, az indirin şunların fiyatlarını Macbook Air çok boş bir model herşeyi düz Macbook ve Macbook Pro'ya koyuyorlar Macbook Pro larda çok pahalı.

Thunderbolt 3 ile harici ekran kartı gelecek bu sefer.
    Razer'a bir rakip lazım. Adamların Razer Blade Stealt harici ekran kartlı 4K ultrabook'u çok güzel ama Türkiye'de resmi olarak satılmıyor, zaten gelirse de 8 bin TL'den başlar.

Apple enayi değil, adamlar 10.000 TL yapsa bile alacak var o yüzden Apple doğru yapıyor. Apple'ın fiyat politakasını destekliyorum, fiyatları indirmesin.

• bu tarz hassas ekranlar özellikle borsacıların fena canını yakacak gibi !

özellikle anlık etki ve tepki vermen noktasında bazı işlemler vardır ki !

parmağınızı 2 seçenek arasındaki en ince noktada tutmanız gerekir !

bu açıdan dokun-matik klavye olayına hiç bir zaman doğru bir tercih olarak bakamıyorum !

yazması bile algılayıp algılamadığını bilmeden tekrar kontrolü insana dayatır gibi !
    işleri kolaylaştırma noktasında fazla bir artısı yok gibi !

çünkü klavyeye bakmadan yazmak bile en azından parmaklarınızın tuşa doğunduğunu hissedip daha sonraki tuşa basmak hızlı bir reflekstir !

geldi şimdi burada ne yazdığını anlayanlara laf anlat !

• sonunda şu teknolojiyi getirdiler.Ben 5 yılı var diyordum apple için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 model macbook pro sarj aleti bile 279 lira

yeni çıkacaklarin fiyatını düşünemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

bu tarz hassas ekranlar özellikle borsacıların fena canını yakacak gibi !

bu açıdan dokun-matik klavye olayına hiç bir zaman doğru bir tercih olarak bakamıyorum !

yazması bile algılayıp algılamadığını bilmeden tekrar kontrolü insana dayatır gibi !

çünkü klavyeye bakmadan yazmak bile en azından parmaklarınızın tuşa doğunduğunu hissedip daha sonraki tuşa basmak hızlı bir reflekstir !

Klavye değil, sadece klavyenin üst tarafındaki bar dokunmatik oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

bu tarz hassas ekranlar özellikle borsacıların fena canını yakacak gibi !

Bu arkadaşın devreler iyi karışmış galiba.

Dokunmatik olan şey klavye değil!
    Dostum yazdıkların anlamak hiç anlaşılır gibi değil!
    Bu arada burası da şiir yazma konusu değil!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence Apple çok yanlış fiyat politikaları izliyor.Müşteri kitlesi zaten belli,düzenli olarak elindeki Apple cihazları üst modele terfi eden veya Apple marka bir cihaza gecis yapacak olan kitle bu saatten sonra fiyatı ne olursa olsun alacaktır,tercihlerinde fiyat önemli bir unsur degil.Ben olsam iPhone 7 serisinin baslangic modeline 8.000 TL,en üst modele ise 10.000 TL fiyat koyarim.Mac bilgisayarların baslangicini da 10 bin TL,ust modelini 20 bin TL.

Bu fiyat politikasiyla Apple bosuna zarar ediyor.

• ne kadar ilerici bir firma apple herkesden önce dokunmatik ekrana geçiyor helal olsun

• Geçen baktım ortalama 8000 lira fiyarı var ve 128 256gb gibi hdd kapasitesine sahip. Bunu almak enayiliktir dememe gerek yok ama öyle deyince apple hissedarlarının zoruna gidiyor.

• Çıkmasını kaç zamandır sabırsızlıkla bekliyorum. Pahalı diyorsunuz da MS Windows gibi kısa sürede ısınma, yavaşlama sorunlarıyla karşılaşmamak için, şık tasarım için değer. Caf-caflı bir ortamda boğuşmak yerine elit nezih bir mekanda yüzmek gibi düşünebilirsiniz. 9 taksit imkanı var. Her kullanıcının beklentileri ve ihtiyaçları farklıdır.

• Bu Apple düşmanları sadece kendilerini akıllı zannediyor ya psikolojik tez yazılacak bi durum.

Teknik özellik hastası olmayın. Kalkıp bilmem kaç gb ram li i7 li makinayı ben şu fiyata alıyorum fln yapmayın. Olay sadece spec değil.

Windows kullanırken durduk yere restart geldiğinde specleriniz bi işe yaramıyor. Mac kullancısıyım aylardır restart bile atmamışımdır.

Sessiz bi ortamda çalışayım derken fandan çıt çıkmamasını windows kullanıcısı anlamaz.

Laptopu dizime alıp uzanıp kullanayım dediğimde dizimi ısıtmadan rahatca pc kullanabilcegimi mac de gördüm.

Mouse kullanmayı mac de bıraktım. Mac de ki tracking pad e alışınca maouse dönmek istemedim zaten.

İş yerinden mac i getirdim, dün 6 saat fln kullandım. Bugün de 2-3 saattir bende halen şarj %28. İki saat daha dayanır en az.

Son olarak, windows makineleri de araştırdım zamanında. FullHD üzeri bir çözünürülük 256gb ssd içeren malzeme kalitesi mac e yakın bir pc araştırın. Fiyat farklı çok da fazla değil hani.

Kısacası mac alan teknik spec almıyor. Ayrı bir deneyim alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenom -- 13 Eylül 2016; 12:44:04 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.