Şimdi Ara

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın yurt dışı fiyatları ne kadar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın yurt dışı fiyatları ne kadar? 
    Apple’ın dün akşam San Francisco’da düzenlenen ve yerinde canlı olarak takip ettiğimiz etkinliğinde, uzun süredir merak edilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus gün yüzüne çıktı. Kamera ve işlemci cephesinde önemli iyileştirmelerle gelen cihaz yarından itibaren, yani 9 Eylül'de yurt dışında ön siparişe çıkıyor. 16 Eylül tarihinde ise dağıtım süreci başlıyor.

iPhone 7'nin Türkiye’ye gelişi konusunda henüz kesin bir açıklama yok. Öyle ki Apple’ın web sitesine baktığımızda "Yakında" ifadesini görüyoruz. Eğer Cupertino’lu şirket sürpriz yapmazsa yeni iPhone’ların tahminlere göre eylül ayında ya da ekim ayının ilk haftaları içerisinde ülkemize giriş yapması bekleniyor.
    iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın yurt dışı fiyatları ne kadar? 

iPhone 7 yurt dışında ne kadar?

Çıkış tarihinin yanı sıra fiyatlar da bilinmeyen bir diğer konu. iPhone’un 2015 fiyatları (iPhone 6s 128 GB = 849 dolar, iPhone 6s Plus 128 GB = 949 dolar) incelendiğinde iPhone 7'nin aynı fiyatla geldiğini, iPhone 7 Plus’ın ise yaklaşık 20 dolar daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Lansmanda Amerika için telefonların peşin fiyatlarını yayınlayan Apple’ın minimum ücret politikası şu şekilde:

iPhone 7:
    • iPhone 7 32 GB: 649 Dolar (1909 TL) 
    • iPhone 7 128 GB: 749 Dolar (2203 TL) 
    • iPhone 7 256 GB: 849 Dolar (2498 TL)

iPhone 7 Plus:
    • iPhone 7 Plus 32 GB: 769 Dolar (2262 TL) 
    • iPhone 7 Plus 128 GB: 869 Dolar (2556 TL) 
    • iPhone 7 Plus 256 GB: 969 Dolar (2851 TL)

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın ülkemizdeki satış fiyatları düşünüldüğünde, iPhone 7'nin de vergi gibi ek ücretlerle birlikte yukarıdaki değerlerin oldukça üzerinde satışa sunulacağı aşikar. Muhtemelen çeşitli operatör kampanyalarıyla da satın alınabilecek cihazların Türkiye detayları açıklandığında yine Donanım Haber üzerinden sizlerle paylaşacağız.

• İdda edildiği gibi Türkiye fiyatı 3.800 lira olursa, aradaki fiyat farkı inanılmaz şekilde artmış olacak.

Doğal olarak, yurtdışından eş, dost vasıtasıyla, telefon satın almak gittikçe daha mantıklı hale geliyor.

Edit : N11 önsipariş fiyatları

http://www.n11.com/promosyon/iphone-7-on-sipariste-696279?icid=200501_b_iphone-7-on-sipariste-696279

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 8 Eylül 2016; 23:53:35 >
  • ABD :iPhone 7 32 GB: 649 Dolar (1909 TL) vergiyle 2000 tl civarı

TURKİYE :İphone 7 32 GB: 3800 tl'ye

satilacagini dusunursek % 90 artis soz konusu( 2 telefon fiyatina 1 telefon! Ne güzel )....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 8 Eylül 2016; 23:28:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pegasustan ucuz bilet alın avrupaya herhangi bir yere. telefonu alıp dönün :) daha ucuza geliyor

• apple ın yeni home butonunu ve kutu içeriğinde jack adaptörünü doğru tahmin ettim
    iphone 7 32gb nin fiyatını 3249 tl ya da 3449 şeklinde tahmin ediyorum bakalım ne olacak.
  • 650$ a ek 50$ da vergi var haber yaparken dikkat edin bari

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu gümrükten telefon geçse şirketlerin Türkiye'ye getirmesine gerek kalmicak :D tamam 100-150 vergi koysa gümrükte alsak, ama illa yanımızda gelince olucak, yurtdışına mı çıkalım lütfen ya.

• Whatsapp, Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat kullanmak için 3000 küsür TL ver. Bence kaçırılmayacak bir fırsat!

• iPhone hadi kendi halinde diyeceğimde. Asus Zenfone 3 deluxe, ZTE Axon 7 gibi üst segment telefonlar varken sırf marka bilinirliği yüzünden mi bu kadar paralar dökülüyor diğer Android'lere?

• iPhone 7:
    iPhone 7 32 GB: 3500
    iPhone 7 128 GB: 3750
    iPhone 7 256 GB: 4000

iPhone 7 Plus:
    iPhone 7 Plus 32 GB: 3800
    iPhone 7 Plus 128 GB: 4050
    iPhone 7 Plus 256 GB: 4300

Adım gibi de eminim en düşük fiyatları bu şekilde olacak :D

Ciddiyim illa alacaksanız atlayın arabanıza gidin alın üzerine gezino ülkeyi 1-2 gün de tatil yapın gelin Avrupadan alarak bu fiyata gelecek boşa ülkeden almayın ben diyim yani resmen soygun mesela %20 vergi koy eyvallah sat 2300'e iphone7 32 gb olması gereken fiyatı budur!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 8 Eylül 2016; 23:45:36 >
  • Kurban bayrami geldi danayi satip ipon alacağım

• Umarım ülkemizde minimum 5000 tl ile çıkar. Bence Apple akıllıysa böyle yapar. Ve İddia ediyorum gene satar. Adam 4000 tl veriyorsa 5000 tl de verir.. 1 dolara mal olan dönüştürücü 29 tl. Yurt dışında 159 dolar dolan kulaklıklar ülkemizde 750-800 civarı... Adamlar telefon başına en yüksek kârı bizim gibi bilmem kaçıncı dünya sınıfı ülkelerinde yapıyor.

Telefon yurt dışında 650 dolardan satıyorsa onlarda hiç mi vergi yok? Hiç mi satıcı, bayi kâr etmiyor? Bizde niye 2 katı fiyat oluyor? Hayır yani Appleyi savunmuyorum. Diğer şirketlerdede durumlar böyle. Resmen bizi şey yapıyorlar...

• fark var seninle benim aramda kocaman bir fark var iyi ile kötü arasında duran.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf iphone eleştirileri yukarıda görünmesin diye ; en çok beğenilen yorumlar seçeneğini kapatmak nedir ya

• avrupa fiyatlarını yazın abdde herhalde ucuz olacak

• note 7 piyasaya girerken 849 dolar olarak giriş yaptı.. ayrıca iphone 6S'in fiyatları düşürüldü.. yani nereye varıyoruz bu olaylara bakacak olursak... fiyatları uçuk uçuk yazmışsınız.. biraz mantık yürütelim..

• vatan ve n11 biraz sallamış bence

• adamlar ekran çözünürlüğünde bir değişiklik yapmamışlar. samsungun cillop gibi ekranlarının yanında sönük kalmamak için sinema ayarında renk gamutuydu, parlaktı canlı renkti filan tonla ayak çekmişler.. biliyorlarki samsungun ekranlarının yanında ezik kalıyorlar saçma sapan bir pazarlama stratejisi benimsemişler lansmanda. en azından bence 4,7" olanda full hd ekran olmalıydı. tamam süper bir telefon ama hala şu ekranda 326 ppi'da diretiyorlar çok anlamsız. plus versiyonu ise ekran boyutuna göre çok büyük bir telefon. yani tablet boyutunda 5,5" ekranı olan telefon gibi. bazı şeyleri apple ciddi düzeltmeli. ekran kasa oranını, telefonların ekran boylarını.. mesela 5 yada 5,2" ekranlı bir telefon olmalı.. 400ppi'ın üzerinde bir ekran amoled görüntü, daha yüksek bir batarya ve çıkıntı yapmayan bir lens.. apple istese yaparda bir sene sonra ne yapacak ne lanse edecek onmu düşünüyordur. kimbilir neleri bir sonraki seirye bıraktılar. kimse yapabildikleri en iyisini yaptıklarını düşünmüyordur herhalde. o kadar da saf insan yoktur yani. azr azar ver sürekli kazan.. bunu ben düşünebiliyrsam adamlar kimbilir neler düşünüyordur.

• Çamur atmaya ne meraklısınız yahu. Dolar fiyatları direkt peşin fiyatlar. Keynote sunumunda da öyle açıklandı, kontratlı fiyatlar ya da başka bir şey değil. Yani amerikada o fiyatla mağazasından alabilirsiniz. ülkemize de vergilerle yazılan tl değerinden daha yüksek ücretle geleceği yazılmış. okuyun, anlayın, yorum yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Umarım ülkemizde minimum 5000 tl ile çıkar. Bence Apple akıllıysa böyle yapar. Ve İddia ediyorum gene satar. Adam 4000 tl veriyorsa 5000 tl de verir.. 1 dolara mal olan dönüştürücü 29 tl. Yurt dışında 159 dolar dolan kulaklıklar ülkemizde 750-800 civarı... Adamlar telefon başına en yüksek kârı bizim gibi bilmem kaçıncı dünya sınıfı ülkelerinde yapıyor.

Telefon yurt dışında 650 dolardan satıyorsa onlarda hiç mi vergi yok? Hiç mi satıcı, bayi kâr etmiyor? Bizde niye 2 katı fiyat oluyor? Hayır yani Appleyi savunmuyorum. Diğer şirketlerdede durumlar böyle. Resmen bizi şey yapıyorlar...

Çok haklısın sırf bunun yüzünden gittim yutdışından bin tl ye mi 5 aldım kafam rahat...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.