Şimdi Ara

HacBook Elite: En ucuz MacBook kopyası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir dönem bazı üreticilerin MacBook modellerini kopyaladığını ve daha ucuz seviyede piyasaya sürdüğünü görmüştük. Agresif bir hukuk mücadelesi gösteren Apple, Hacintosh adı verilen bu ürünlerin satışını durdurmuştu. Aradan uzun zaman geçtikten sonra yeniden denemeler başladı.

Hacintosh kavramı, Windows işletim sistemli bir bilgisayarı farklı yazılım teknikleriyle OS X çalışacak hale getirmek için kullanılıyordu. İşin uzmanı geliştiriciler geçmiş yıllarda bu tarz ürünler satmaya çalıştılar ve Mac ürünlerinin yüksek fiyatları nedeniyle de ilgi gördüler.

Ayrıca Bkz.Nvidia GeForce GTX 1050 ufukta göründü

Yeni piyasaya çıkan HacBook Elite adındaki model, tamir edilmiş bir HP EliteBook modelini temel alıyor. 14 inçlik 1600x900 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip olan model eski bir Sandy Brdige işlemcisinden gücünü alıyor. 8GB’a kadar RAM ve 1TB’a kadar HDD veya SSD, WiFi, Bluetooth gibi özelliklere sahip olan model daha çok iOS veya OS X geliştiricilerini hedefliyor.

Girişim uzun süredir PC üzerinde OS X çalıştırma konusunda farklı teknikler geliştirmekle meşgul. Daha sonra bu tecrübelerini ticari hayata geçirmeye karar vermişler. Ortaya 329$ fiyat etiketine sahip bir MacBook kopyası çıkmış. Tabii biraz eski bir donanıma sahip ve ayrıca da oldukça kalın. Firma şu anda mail üzerinden talep topluyor ancak Apple’ın kısa süre içerisinde satışlara müdahale etmesi bekleniyor. 

• MacBook'u hacklemişler! :D

• Türkiye'ye gelir mi acep?

• HacTuğla deselermiş daha doğru olurmuş.
  • Hackintosh işlemi intel işlemcili tüm bilgisayarlara yapılabiliyor. Ssd ile windowstan daha performanslı hatta macten bile daha performanslı çalışabiliyor. Detaylar için tonymac diye bir google araması yapmanız yeterli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "OS X işletim sistemi çalıştırabilecek hale getirilen Windows bilgisayar" tamamen yanlış bir terim.
    Windows yüklü diye bilgisayar neden "Windows bilgisayarı" oluyor?

Winrar kurunca Winrar bilgisayarı, Winamp kurunca winamp bilgisayarı mı diyorsunuz?

Yani yapılacak hata değil, koca teknoloji sitesi...
    Hani 5 dakikada bir yeni haber giriliyor, vakit bulamıyorlar desem, o da değil.
    Sanırım personel eksikliği var sitede.

Evimde 3 masaüstü bilgisayarım var, hepsinde yıllardır hem Windows (orj) var, hem yıllardır MacOsX var. Herkes biraz emekle kendisi yapabilir.

HacBook Elite: En ucuz MacBook kopyası HacBook Elite: En ucuz MacBook kopyası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 6 Eylül 2016; 14:25:54 >

• Xagdas kullanıcısına yanıt
    Tt cube kasadaki sisteminiz nedir hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akraba evliliği gibi bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5EVEN

Türkiye'ye gelir mi acep?

Gelmesine gerek yok ki hocam kendiniz istediğiniz makinayla yapabilirsiniz örneğin ben elitebook 840 g1 aldım bir tane sırf bunun için :)
    resimleri :

• Kopyadan çok tuğlaya benziyor.

• Bu cihazı biliyorum resimde çok abes çıkmış, asıl görüşünü güzel.

• TT Cube kasada:
    Gigabyte z97n-wifi (itx)
    Standart intel fanı
    Intel i3-4440
    AMD HD6450 (gtx960 olacak)
    Samsung 850 evo 120gb
    2xWD 500gb

Beyaz kasa el yapımı, kendi tasarımım.
    İçinde çok özel bir anakart var: Asus H81M
    Taban alanı itx anakartlar gibi ama yüksekliği yarısı kadar.
  • lenevo g580 i5 3210 120gb ssd+ 1 tb hdd/wifi/ ses sorunsuz hakintosh kullanıyorum ,sadece 10 dolara wifi aldım ebaydan

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Bu cihazı biliyorum resimde çok abes çıkmış, asıl görüşünü güzel.

aynen cihaz 8470p veya türevi 8460p vs , çoğu macOS için uyumlu wifi card değişmesi dışında, ve kaliteli kasalardır ama fiyatları bir ara 700 800 lira iken şuan 1000 liralara satılıyor sahibindende.
  • Yalnız, Windows yüklü bilgisayarda sanal makineden çalıştırılan Mac değil doğrudan MacOSX yüklenmiş makineden bahsediliyor burada.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.