Şimdi Ara

Türk girişimciden otomobilleri tekneye dönüştüren sıra dışı proje

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk girişimciden otomobilleri tekneye dönüştüren sıra dışı proje
    Kickstarter girişimi olarak karşımıza çıkan "Drive on Water", sürücülerin araçlarıyla su üzerinde de seyahat edebilmelerini sağlayan ikisi bir arada proje niteliği taşıyor. Teknelerin motor, akü, elektrik sistemi gibi donanımları yüzünden oldukça pahalı olduğunu ve herkesin kolaylıkla satın alamadığını dile getiren Yusuf Kahvecioğlu, makul fiyatlı katamaran benzeri bir tekne geliştirmek için dört tekerli ulaşım araçlarından yardım alıyor.

Otomobiller için platform niteliği taşıyan DOW, üzerindeki aracın motor gücünü ve elektrik sistemini kullanıyor. Özel mekanik tasarım ile otomobilin gücü kayıpsız şekilde aktarılıyor. Yani 150 beygirlik bir aracınız varsa, bu 150 beygir gücünde tekneniz olacağı anlamına geliyor.

Römork ya da karavan gibi gittiğiniz yere kolaylıkla taşınabilen "Drive on Water"ın zorlu hava koşullarına ve daha gelişmiş, ağır araçlarla uyum sağlaması için geliştirilmesi gerektiği aşikar. Prototip aşamasındaki Kickstarter projesi hedeflenen 20 bin dolar fon desteğinin şu an sadece 322 dolarlık bölümünü toplayabilmiş durumda. Hayata geçirilmesi durumunda büyük kolaylık sağlayacağı düşünülen projenin tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

• ablanın İngilizcesi amma fenaymış. para toplayamazlar bu videoyla.

• "Kalk kız gün boyu oturuyon anca evde. Bizim şu İngilizce metni okuyu ver bir, proje yapıyoz."
  • Normal kazançlı insanın satın almayı düşüneceği bir araç değil. Maddi durumu daha iyi olan insanların araçlarına da uygun olmamış. Çünkü durumu iyi olan adam premium arabalara biniyor. Alman premium araçlarına bakarsak (BMW, Mercedes, Audi gibi) genel olarak arkadan itişli veya 4 çeker araçlardır. Bu arada video yu tam izleyemedim. Başta gördüğüm çizim üzerinden yola çıkarak yorum yaptım. Hatalı olduysa özür dilerim. :)
  • Düşünce güzel de tekerlekler felan dönmeden nasıl gidiyor videodaki tekne anlamadım .
  • ılan geliştirmekte olduğunuz aletin üzerine sayılı adette üretilmiş anadol böcek çıkartmak neyin kafası?batsa gitse rezil olacak nadide araba.ayrıca evet tekerler dönmüyor?nasıl gidiyor

• yanlız iyi güzelde kim kullanacak bunu

• Episode List of Driving Wild Season 1 - Episode 6: Thai Long Tail Boat
    Çılgın Sürüş belgeseli Discovery sezon 1 bölüm 6 da motorsiklet ve araba motoruyla yapılabileceği belirtiliyor benzer bir şey ve detaylı olarak da yapım aşaması gösteriliyor hızı da bayağı etkili yani kullandıkları ufak motora rağmen böyle sistemi çok daha ucuza mal etmek varken neden o dandik sistemi istesinler ki. Yani git bir tane Çin malı ikinci el motorsiklet motoru sağlam olan 250-500 lira yeterli olur kimsenin arabasını gezdirmek için böyle bir şeye para vereceğini düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 5 Eylül 2016; 19:02:29 >
  • Seaways yazmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kickstarter'da en önemli şeylerin başında tanıtım videosu geliyor ve becerememişler baştan kaybetmiş...

• GTA vice city bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dyno testlerinden ilham alınmış.

Peki 150 beygirlik güç suda gitmeye yetecek mi?

İşin denge konusuna değinmiyorum bile.

Oha bizim buradan (Samsun) çıktı ya bunu yapan.
  • Bu proje hayata geçmez.

• @kadirirdem ustam bu proje icin yorumu hazirliyorsundur umarim, beklemedeyiz.
  • Güzel bir proje gerçekten tutabilir, yapan, geliştiren arkadaşı tebrik ediyorum fakat ürününü satmayı pek bilmiyor anlaşılan. Videoda denilenler anlaşılıyor fakat video için hazırlanan metin ve açıklama sayfasındaki yazıları hazırlık öğrencisi yazmış gibi. Seslendirmeyi yapan ablada aksan vermeye çalışırken iyice yaymış gibi. Böyle bir proje geliştirdikten sonra profesyonel ya da hiç olmazsa ileri derecede bilen kişilere seslendirmeyi ve metni yazdırabilirdi.
  • fikir güzelmiş
  • Tamam da bu kaçıncı fikir hani nerde ortada bisey var mi? Cok degil 3 senelik butun haberleri kontrol edin en az 70 tane bu haberden gorrsunuz ee iyi guzel ama nerde ulan bu proceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fikir güzel de uygulamaya girerse ne gibi etki yaratacak alanında ?
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    kardeşim bunu yapma işte sanane , kime ne ? yorum yaparım yapmam hadi işine bu konuyu daha önce de konuştuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

kardeşim bunu yapma işte sanane , kime ne ? yorum yaparım yapmam hadi işine bu konuyu daha önce de konuştuk.

amaaan sende, havadan nem kapiyorsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.