- x
MEGANE II SEDAN 1.6 BENZİNLİ
33 Cevap6171 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

118 Mesaj
31 Ocak 2007; 21:57:02 

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR

[€v@Y]

2308 Mesaj
31 Ocak 2007; 23:53:45 

BU DEVİRDE 1,6 BENZİNLİ (LPG SİZ)ARABAYA BİNMEK BİRAZ CESARET (PARA) İSTER
UNUTMAYALIM

0

local://upfiles/115661/1B27E55F9D824B8AA23AEDFF3BA379A4.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LONELY UNDERGRAD -- 31 Ocak 2007; 23:54:28 >

Haram beygire (turboya) gerek yok, atmosferik candır.

1953 Mesaj
1 Şubat 2007; 1:03:21 

quote:

Orjinalden alıntı: LONELY UNDERGRAD

BU DEVİRDE 1,6 BENZİNLİ (LPG SİZ)ARABAYA BİNMEK BİRAZ CESARET (PARA) İSTER
UNUTMAYALIM

0

local://upfiles/115661/1B27E55F9D824B8AA23AEDFF3BA379A4.jpg

ben şahsen katılmıyorum dizelle ekonomi yıllık 25bin km den sonra başlar.ve bunun altında kullananlar için problem yok bence.misal aynı arabanın benzinli ve dizel seçeneklerinin bir depodaki farkına bakalım.euro dizelle benzin arasında 300binlira fark var buda 50ltlik depoda 15milyon eder;birde benzinli 700km yapsın dizelde aynı yakıtla 1000km yapsın 300km lik farkta yaklasık 15litre yakıt eder buda 45 ytl eder.toplam fark 60ytl eder bir depoda.ama biz bu farka genede 100 ytl diyelim ve dizelin benzinliden pahalı olan herşeyinide gözardı edelim, her ay bir depo dizel yakıt alan bir insan(bence genede fazla bir kullanım) 12 ayda 1200ytl kara geçiyor.ama verilen fazla paranın karşılıgı 4/5senede ancak çıkıyor.diyceksinizki ya dizzelide daha pahalı satıyoz ama unutmayalımki alırken verdigimiz farkın yarısını bile üstüne koyamıyoruz satarken.2001yılında mazotla benzin arasındaki fark %43ken 2007yılında %17lere indi bu fark euro dizelde(yeni nesil araçların tamamıda bunu kullanıyo)%12 ye kadar iniyo.bunun nedenide dizel araçların benzinlilere oranının %49 a dayanması devletin vergilendirme yapısında degişiklige gitti çünkü devlet kayıp yaşamak istemez.onun içinde benzine 1 mazota 1,5 zam yapa yapa yakında eşit hale getircek.amerikadaki gibi olacak hatta biraz daha pahalanabilir benzinden.kısaca özetlemek gerekirse dizel arabaya gonul rahatlıgıyla binersiniz çünkü ekonomiyi saglayacak parayı baştan vermişsinizdir.bende bugun bizim benzinciye gitsem 7milyar versem allah bilir dahada ekonomik olur kaç yıl benzine para vermem veyahutta az veririm bu mantıkla.dizel 2yerde ekonomik nerdemi?1-yıllık kullanımınız 30000km yi geçiyosa 2-şehir içi kullanımınız çok yogun ve agresifse(veya performanslıda diyebiliriz)...saygılarımı sunarım

GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

1356 Mesaj
1 Şubat 2007; 3:12:23 

quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

Yazdıklarınıza katılıyorum dizelin tork yüksekliği düşük yakıt tüketimi var ama aynı özellikler olan benzinliyle 3-4 bin ytl fiyat farkı var.

Benzinli ile dizel arasında kalmıştım ama benzinli daha mantıklı.

Saygılarla...

Artık 3 kişiyiz. Bir ben , bir keyfim ve birde keyfimin kahyası...

1821 Mesaj
1 Şubat 2007; 8:30:39 

Şimdi arkadaşa şöyle bir cavap veyim ve katıldığım noktaları belirtiyim. Dizel araçlar 15 000 km yıllık kullanımla arkadaşında tahmininde yaklaştığı gibi 1300 ytl civarında yıllık kar yaptırır bu bir memur içindir .eğer 30000 km yıllık kullanım varsa düşünülmeden dizele geçilmesi gerekir bence, 1300 yıllık memurumuzun karı aybı versiyon ve aynı donanım benzinli ve dizel araç arasındaki fark benim kullandığım araçta 2800 ytl bu farlı25-26 ayda çıkarıyor. memurumuz arabasını satmayıp binmeye devam ederse ondan sonraki yıllarda kullandığı kredi geri ödemesi farkı (faiz farkınıda) 4500 ytl 3.5 yılda çıkarıyor ve aracını satacak artık çünkü 5.5 6 yıllık araba oldu ve bakım masraf farkı araca büyük bir zarar vermezse bakımlarda 50-100 ytl fark ödüyor bunu gördüğünüz gibi hesaba katmıyalım çünkü cüzzi. Arbayı satarken motor farkı kredi zararı nı karşılamış ve sadece ufak miktar arabanın yaşla birlikte düşen değeri zarar kalmıştır buda her arabada standarttır.

Euro dizel kaliteli olduğu için normal dizele göre pahalı benzinle arasındaki farka her ne kadar kapanıyor gibi görünsede şunu gözden kaçırmamak lazım benzinli araçlar 100 km ort 6.5 - 8.0 lt yakarlar. Dizel araçlar ise 4.5 ile 5.8 aralığında yakarlar.Bu fark hiç bir zaman kapanmaz . Saygılar.

SONY W-110 - SONY DCR-HC 37E Huawei IDEOS X5 (U8800)

1953 Mesaj
2 Şubat 2007; 1:32:13 

quote:

Orjinalden alıntı: oguz1

Şimdi arkadaşa şöyle bir cavap veyim ve katıldığım noktaları belirtiyim. Dizel araçlar 15 000 km yıllık kullanımla arkadaşında tahmininde yaklaştığı gibi 1300 ytl civarında yıllık kar yaptırır bu bir memur içindir .eğer 30000 km yıllık kullanım varsa düşünülmeden dizele geçilmesi gerekir bence, 1300 yıllık memurumuzun karı aybı versiyon ve aynı donanım benzinli ve dizel araç arasındaki fark benim kullandığım araçta 2800 ytl bu farlı25-26 ayda çıkarıyor. memurumuz arabasını satmayıp binmeye devam ederse ondan sonraki yıllarda kullandığı kredi geri ödemesi farkı (faiz farkınıda) 4500 ytl 3.5 yılda çıkarıyor ve aracını satacak artık çünkü 5.5 6 yıllık araba oldu ve bakım masraf farkı araca büyük bir zarar vermezse bakımlarda 50-100 ytl fark ödüyor bunu gördüğünüz gibi hesaba katmıyalım çünkü cüzzi. Arbayı satarken motor farkı kredi zararı nı karşılamış ve sadece ufak miktar arabanın yaşla birlikte düşen değeri zarar kalmıştır buda her arabada standarttır.

Euro dizel kaliteli olduğu için normal dizele göre pahalı benzinle arasındaki farka her ne kadar kapanıyor gibi görünsede şunu gözden kaçırmamak lazım benzinli araçlar 100 km ort 6.5 - 8.0 lt yakarlar. Dizel araçlar ise 4.5 ile 5.8 aralığında yakarlar.Bu fark hiç bir zaman kapanmaz . Saygılar.

zaten hesaplarıma dikkat ettiysen bu farkıda orada belirttim.ayrıca ülkemizde kullanılan normal motorinin içindeki carbon oranı euro dizele göre 800kat daha fazla carbon ihtiva etmekte.normal motorin kullanmıyorum dizelime iyi bakıyorum eurodizel kullanıyorum diyosanızda malesef bu araçlar avrupa normlarında eurodizellere uygun şekilde üretiliyorlar.turkiyedeki eurodizellerdeki carbon oranı ise avrupadakinin yaklasık 50katı fazla.anlayacagınız size bol bol carbon clear yapmak ve enjektorlere,turboya ve motora iyi bakmak düşüyor.saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 2 Şubat 2007; 1:33:26 >

GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,

1042 Mesaj
2 Şubat 2007; 10:01:19 

Geçenlerde ankara istanbul yolculuğu yaptım. 130 ile gittim geldim.Hatta bolu dağında yoğun kar nedeniyle 2 saat bekledik. İstanbulda da epeyce gezdik. Ankaraya 1 deponun altında geldim(tam 52 lt harcamışım). Benzinli bir araca göre tam yarı yarıya fark oluyor yakıtta. %16 fiyat farkı var. ben 5 lt ortalama yaktım benzinli bir araç o yolda 9 lt yakardı.(hava koşulları + sürat). Bilemediniz 8 lt yakardı. ortalamadanda % 60 - % 80 fark çıkar. Gerisini siz hesaplayın.

Ama bildiğim kadarıyla kullanıma bağlı olarak megane benzinli ile 6.5 - 7 lt ortalama yakalanabilir. Bu da fena bir değer sayılmaz bence.

İster dizel ister benzinli olsun,
Devir ekonomi devri gaza fazla basmayın.

Saygılar.

1953 Mesaj
2 Şubat 2007; 20:45:47 

quote:

Orjinalden alıntı: lotus1

Geçenlerde ankara istanbul yolculuğu yaptım. 130 ile gittim geldim.Hatta bolu dağında yoğun kar nedeniyle 2 saat bekledik. İstanbulda da epeyce gezdik. Ankaraya 1 deponun altında geldim(tam 52 lt harcamışım). Benzinli bir araca göre tam yarı yarıya fark oluyor yakıtta. %16 fiyat farkı var. ben 5 lt ortalama yaktım benzinli bir araç o yolda 9 lt yakardı.(hava koşulları + sürat). Bilemediniz 8 lt yakardı. ortalamadanda % 60 - % 80 fark çıkar. Gerisini siz hesaplayın.

Ama bildiğim kadarıyla kullanıma bağlı olarak megane benzinli ile 6.5 - 7 lt ortalama yakalanabilir. Bu da fena bir değer sayılmaz bence.

İster dizel ister benzinli olsun,
Devir ekonomi devri gaza fazla basmayın.

Saygılar.

verdigin bilgilerle yaptıgın kıyaslamalar bence yanlış yuzde 80 tasarrufu nasıl olduda olusturdun anlamadım sein bu tasarruf oranın baştan sona yanlış....nasılmı?52 litreyle ankara istanbul arası gidip gelmişsin birazda gezdim diyosun.mademki %80 e kadar tasarruf yaptın benzinliye gore,benzinli aracında aynı yolda (%80fazlası41.6)42+52=94litre yakması lazım.istanbul ankara arası 453kmgidiş+453dönüş=900kmdir gezdim demişsin bunu 1000 yapalım.benzinli bir arac ş.dışında 7litrenin üstüne kolay kolay çıkmaz hatta 6 litre gibi yakar(dizelle asıl fark ş.içinde oluşur)ortalama6.5 yaktıgını dusunsek benzinli aracın 100*6.5 yakarsa 1000kmde 65 litre benzin harcanmış olur hadi biz bunuda boludagındaki gezmelerinide katıp 70 yapalım ,hatta 75, hatta 80 ,hatta 85, hatta 90, hatta 94 bak şimdi oldu senin dedigin tasarrufa geldik işte .lütfen degerlendirme yaparken körükörüne ve duygusal degilde daha mantıksal ve bilimsel goruslerimizi belirtelimki paylaşımlarımızda gerçeklik duygusundan uzaklaşmasın....saygılarımı sunarım

616 Mesaj
3 Şubat 2007; 0:35:52 

iş döndü dolaştı benzinli-dizel kavgasına geldi.2005 dinamik 1,6 benzinli aracımla 2 senede 40 bin km. yaptım.210 km. sürati,5,8l./100 km ortalama gibi değerleri yakalamış ve tatmış biri olarak bence sınıfının en iyi arabasıdır.Uzun yolda acayip cimridir,şehir içi dersen o gövdeye göre kendinden çok küçük araçlardan bile az yakar,konforludur,rahattır,tam aile arabasıdır.Tabiiki eksileri var;direksiyon hissiz,pedallar küçük...
Ben şu anda 2007 1,5 dci 100bg. dizel Privilege kullanıyorum,çok araştırdım,çok kafa yordum aradaki farka rağmen dizele geçtim.Bir kere kalkışlar benzinliden daha seri,motor sesi hiç ummadığın kadar az,yakış zaten mükemmel,bir Reno klasiği,km.'de 10 ykr. yakalamış biri olarak bastığınızda bile 13 ykr yi zor görürsünüz.
Benzinliden kalma bir alışkanlığınızıda terk etmeniz gerekiyor.O da akaryakıt istasyonlarını unutmak,ayda ortalama 1000 km yapan biri olarak neredeyse ayda bir gidiyorsunuz...

Good drivers just drive !...

1953 Mesaj
3 Şubat 2007; 1:21:44 

quote:

Orjinalden alıntı: salatan

iş döndü dolaştı benzinli-dizel kavgasına geldi.2005 dinamik 1,6 benzinli aracımla 2 senede 40 bin km. yaptım.210 km. sürati,5,8l./100 km ortalama gibi değerleri yakalamış ve tatmış biri olarak bence sınıfının en iyi arabasıdır.Uzun yolda acayip cimridir,şehir içi dersen o gövdeye göre kendinden çok küçük araçlardan bile az yakar,konforludur,rahattır,tam aile arabasıdır.Tabiiki eksileri var;direksiyon hissiz,pedallar küçük...
Ben şu anda 2007 1,5 dci 100bg. dizel Privilege kullanıyorum,çok araştırdım,çok kafa yordum aradaki farka rağmen dizele geçtim.Bir kere kalkışlar benzinliden daha seri,motor sesi hiç ummadığın kadar az,yakış zaten mükemmel,bir Reno klasiği,km.'de 10 ykr. yakalamış biri olarak bastığınızda bile 13 ykr yi zor görürsünüz.
Benzinliden kalma bir alışkanlığınızıda terk etmeniz gerekiyor.O da akaryakıt istasyonlarını unutmak,ayda ortalama 1000 km yapan biri olarak neredeyse ayda bir gidiyorsunuz...

dostum aracı kaça aldın ve hangi paketler mevcut yazarsan sevinirim...saygılar

1042 Mesaj
5 Şubat 2007; 9:13:40 

quote:

verdigin bilgilerle yaptıgın kıyaslamalar bence yanlış yuzde 80 tasarrufu nasıl olduda olusturdun anlamadım sein bu tasarruf oranın baştan sona yanlış....nasılmı?52 litreyle ankara istanbul arası gidip gelmişsin birazda gezdim diyosun.mademki %80 e kadar tasarruf yaptın benzinliye gore,benzinli aracında aynı yolda (%80fazlası41.6)42+52=94litre yakması lazım.istanbul ankara arası 453kmgidiş+453dönüş=900kmdir gezdim demişsin bunu 1000 yapalım.benzinli bir arac ş.dışında 7litrenin üstüne kolay kolay çıkmaz hatta 6 litre gibi yakar(dizelle asıl fark ş.içinde oluşur)ortalama6.5 yaktıgını dusunsek benzinli aracın 100*6.5 yakarsa 1000kmde 65 litre benzin harcanmış olur hadi biz bunuda boludagındaki gezmelerinide katıp 70 yapalım ,hatta 75, hatta 80 ,hatta 85, hatta 90, hatta 94 bak şimdi oldu senin dedigin tasarrufa geldik işte .lütfen degerlendirme yaparken körükörüne ve duygusal degilde daha mantıksal ve bilimsel goruslerimizi belirtelimki paylaşımlarımızda gerçeklik duygusundan uzaklaşmasın....saygılarımı sunarım

1042 Mesaj
5 Şubat 2007; 9:21:49 

1100 km yol yaptım. ve istanbuldan geliş şehir içinden farksızdı. Dediğim gibi %60 fark olmuştur. Dikkat ettiysen Megane benzinli içinde 6.5 ortalama yakalanabilir yazmışım. Benim yaptığım hesap bir aracın 8 lt yakmasıydı. Arkadaşım yazıyı tamamen okuduktan sonra cevap yazsaydın. 6.5 lt yakıyorsan eyvallah. Benim peder 5.5 lt yakıyor 1.4 Benzinli Auth ile bu durumu hesaba katarsak %20 fark olur.

Amacım beznli araçlara laf atmak değildi. Ben de benzinli kullandım ve gerçekten çoğu durumda yarı yarıya fark ettiği oluyor. Benim arkadaş focus ile 600 km yaparken ben 1100 km yapıyorum. fiyat farkınıda katarsanız eğer tam yarı yarıya fark oluşuyor.

Saygılar.

quote:

1953 Mesaj
5 Şubat 2007; 23:36:23 

dogrudur kardeşim dizel ekonomiktir ama belli bir kullanım miktarını aşanlar için ekonomiktir.yoksa bende gidip sizin dizele ödediğiniz 6 milyar farkı mahalledeki benzinciye peşin peşin ödesem ve her geldigimde dolur kardeş desem bedava ya gelmiş oluyo benzin nekadar ekonomik gordunmu?ayrıca farka ödediğiniz bu parayı bankaya yatırtıp para kazanmakta bir ekonomidir.burdan kazandıgın parayla bile aradaki farki kapatırsın birde anaparanda durmuş olur.biz bu hesaba benzini destekleme fonu diyoruz.ayrıca ben karar verdim 6milyarı vericem benzincime depoda 135 milyona doluyo,ve tam tamına ayda bir depo harcamış bile olsam 44.4ay boyunca bedavaya geliyo benzin ;hemde elimde duran paradan faiz kazanmadan ve bu parayıda içine katmadan.Ve buda neredeyse 4 sene bedava benzin alacam demektir(dizele ödediğiniz farka gore 3yılda olabilir).işte ekonomi bu demekki;aracını az kullanan dizelcilere benzin tavsiye ediyorum(az kullananlara tabiki,çok kullanımda dizel daha çabuk parasını çıkarıyo buda bir gerçek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 5 Şubat 2007; 23:39:23 >

6005 Mesaj
5 Şubat 2007; 23:49:49 

hem paralı hem cesurum :)

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

1042 Mesaj
6 Şubat 2007; 8:56:16 

Açıkcası bezinli ile dizel arasındaki fark 6 000 YTL olsaydı dizel amazdım. Fakat ben 3000 YTL fark ile aldığım için kolay kapatırım diye düşünüyorum. Satarken nasılsa benzinliden 1000 YTL fazla paraya satarım. 2000 YTL lik farkıda 1 yılda kapatırım. Tahmin ediyorum yıllar geçtikçe benzinli arabalar ile dizel arabaların fiyatlarıda birbirine yaklaşacak. yakıtlarda büyük ihtimal aynı olacak. Ozaman dizel almak her açıdan karlı olacak.

5 Mesaj
7 Şubat 2007; 22:12:33 

megane 2 de yağmur sensörü olup olmadığını nasıl anlarım.nasıl çalışır bu yağmur sensörü

1319 Mesaj
10 Şubat 2007; 15:41:28 

uzun yolda renault un 1,4 veya 1,6 16 walf motorları 120 km/h geçmez iseniz ortalama 5,5 lt benzin harcıyor..bence uzun yolda benzinli daha iyi ben dizel araç alsam 0 km ve en az 5-10 yıl kullanacağım bir araç alırım. 2. el dizel araç almam özelikle 70-80 bin kmden sonra eski performanslarını kaybediyorlar.

Megane 3 faz 2 1.6 extrem.
Sony Xperia P

130 Mesaj
10 Şubat 2007; 22:05:54 

ilk olarak biz arkadaşıma katılmıyom neredn çıkardın performans olayını arkadaşım şimdi sana katılmıyorum.ikinci olarak dizel ikinci elle benzinli ikinci el fiyatı arasında fark yok mu satarken arkadaşlar yapmayın bu kadar da yani.
ben yıllardır renocuyum.şu an megane 2 sedan dci var dinamik 2005 yılında sıfır vardı bundan öncede benzinlisi vardı.yakıtta yarı yarıya fark ediyo.herkes te dizel kullanamaz arkadaşlar.çoğu insan yalnış kullanıyo dizel arabayı.bana bi de herhangi 2004 veya 2005 model olabilir benzinli ve dizel araçların fiyatını yazında olay kapansın bence ardaki fark satarken de var arkadaşlar unutmayaın.bu türkiyede dizel en iyisi bence

piştol

1953 Mesaj
11 Şubat 2007; 0:46:56 

quote:

Orjinalden alıntı: avarova

ilk olarak biz arkadaşıma katılmıyom neredn çıkardın performans olayını arkadaşım şimdi sana katılmıyorum.ikinci olarak dizel ikinci elle benzinli ikinci el fiyatı arasında fark yok mu satarken arkadaşlar yapmayın bu kadar da yani.
ben yıllardır renocuyum.şu an megane 2 sedan dci var dinamik 2005 yılında sıfır vardı bundan öncede benzinlisi vardı.yakıtta yarı yarıya fark ediyo.herkes te dizel kullanamaz arkadaşlar.çoğu insan yalnış kullanıyo dizel arabayı.bana bi de herhangi 2004 veya 2005 model olabilir benzinli ve dizel araçların fiyatını yazında olay kapansın bence ardaki fark satarken de var arkadaşlar unutmayaın.bu türkiyede dizel en iyisi bence

arkadaş yanlış kelime kullanmış olabilir ama önemli olan anlatmak istediği.dizel bir aracın motor ömrü benzinliye gore yarısıdır.yani 100bine dayanmış bir dizeli 2.elde satmanız için bayagı bir zorlanmanız lazım.2.elde çabucak satarsan zaten verdiğin parayı amorti edememiş olursun,tok uzun sure kullanıp satcam dediğinizde ise km degeriniz çoktan başını almış gidiyo olur.bu arada örnek istediniz diye örnekte vericem.ikiside dynamigue ,ikiside 2004 model,km leride birbirine yakın dizel için tıkla benzinli için tıkla

430 Mesaj
11 Şubat 2007; 1:26:46 

2005 1.6 HB kullanıcısı ve istanbul şehir içinde her gün araç kullanan birisi olarak çok deli ve zig zaglı kullanımlarda 9.3lt,akıllı uslu 3.000 deviri geçmeyen kullanımlarda ise 8.0 lt yakıt tüketimi var aracın. Aracım 14bin kmde.Ekim ayından beri akıllı uslu kullanarak 8.0 lt üzerine çıkmadım.Kasım ayında bir depo (60 lt) benzin ile 774 km yol yaptım istanbul şehiriçi.(otoban vs yok) Sanırım sınıfındaki en ekonomik araçlardan birisi.Zaten süspansiyon sistemi çok yumuşak olduğu için sert virajlarda ve zig zaglarda hemen yana yatıyor araç.O yüzden Orta şeritten 5. vites 90 km 2800 devir civarı kullanmayı denerseniz ne kadar yakıt ekonomisi yaptığınızı göreceksiniz.

2011 Ford Focus TDCI Collection 90
2011 Seat Ibiza 1.2 TSI DSG + ESP Paketi

2141 Mesaj
12 Şubat 2007; 22:30:21 

bende hb var yenibosna beylikdüzü arası yol boş iken saatte 70le 6,5 yaktı, 90'la kullanırsam biraz daha düşebilirdi belki de ama yol müsait değildi. ama istanbul geneli 10 lt yakıyor, ortalama hız 20,4 km/saat =)

bir de artık 70 le kullanmıyorum, boşsa 110-120 farketmeden çıkıyorsun zaten ... cruise control olsaydı keşke ...

MechEng at YTU
iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1863 Mesaj
12 Şubat 2007; 22:51:13 

depoyu kaça doldurduğunuza değil ne kadar yol yaptığınıza bakmanız gerekir.100 kmde 4 litre yakıyor 100hplik dizel otomobiller.aynı arabanın dizeliyle benzinlisini karşılaştırınca aradaki fark 2 mislinden fazla yakıtta.aracı alırkende 60 binde kendini amorti ediyor diye bi laf attılar ortaya ne alakası varsa.sanki 60 km yaptıktan sonra aynı paraya satacan dizeli.dizel alırkende pahalı satarkende.hemde değer kaybı benzinliden daha az..parçası pahalı diyenlerde yanılıyor dizel arabanın her parçası benzinliye göre çok daha sağlam ve kalteli yapılyor.kalitesine göre fiyatı daha uygun.

BİZİM VATAN HAİNLERİYLE , HAİNLERLERLE BİRLİKDE SAF TUTANLARLA İŞİMİZ OLMAZZZZZ.

1953 Mesaj
12 Şubat 2007; 22:56:30 

quote:

Orjinalden alıntı: mustik61

depoyu kaça doldurduğunuza değil ne kadar yol yaptığınıza bakmanız gerekir.100 kmde 4 litre yakıyor 100hplik dizel otomobiller.aynı arabanın dizeliyle benzinlisini karşılaştırınca aradaki fark 2 mislinden fazla yakıtta.aracı alırkende 60 binde kendini amorti ediyor diye bi laf attılar ortaya ne alakası varsa.sanki 60 km yaptıktan sonra aynı paraya satacan dizeli.dizel alırkende pahalı satarkende.hemde değer kaybı benzinliden daha az..parçası pahalı diyenlerde yanılıyor dizel arabanın her parçası benzinliye göre çok daha sağlam ve kalteli yapılyor.kalitesine göre fiyatı daha uygun.

bence yukardaki yazılara bir göz atsan iyi olur.herkeze ayrı ayrı yazı yazamıyorum artık yoruldum...saygılar

1863 Mesaj
12 Şubat 2007; 23:36:00 

yukarda pahalı alınması ve 100bine dayanmış arabanın kolay satılmıcandan bahsetmişsin.
6bin fazlaya alıyorsun dizeli ama en az 6 binde fazla şu an 2004 megan dizel. benzinili dinamikler bile 22-25 arası alıcı bulurken çok daha düşük donanımlı sportvay dizel meganlar 30bin lira ediyor.dizelin motor ömrüde ortalama 250-300 bin arası normal şartlarda.motorda bu gün 4500 lira turbosuyla.aldıktan sonra 50bin gidersen kurtarıyor kaba bi hesapla.sıfır alırsan 200bin kmde yakıt farkı arabayı bi daha alıyor. he ihtimaldede 200bini aşar meganelar.100bindede ikinci el alınır yani.satacaksanda sıfırlarsın kmyi olur biter.çoğu öyle yapıyor zaten.

BİZİM VATAN HAİNLERİYLE , HAİNLERLERLE BİRLİKDE SAF TUTANLARLA İŞİMİZ OLMAZZZZZ.

1863 Mesaj
12 Şubat 2007; 23:41:51 

quote:

Orjinalden alıntı: dromerf

megane 2 de yağmur sensörü olup olmadığını nasıl anlarım.nasıl çalışır bu yağmur sensörü

yağmur yağdır üstüne hortumla araba yağıyor sansın bundan kolay ne varki............

2308 Mesaj
12 Şubat 2007; 23:58:28 

cama tükürebilirsin, biraz iğrenç oldu ama idare edin yarın kurtuluyosunuz benden

Haram beygire (turboya) gerek yok, atmosferik candır.

1953 Mesaj
13 Şubat 2007; 2:04:46 

quote:

Orjinalden alıntı: mustik61

yukarda pahalı alınması ve 100bine dayanmış arabanın kolay satılmıcandan bahsetmişsin.
6bin fazlaya alıyorsun dizeli ama en az 6 binde fazla şu an 2004 megan dizel. benzinili dinamikler bile 22-25 arası alıcı bulurken çok daha düşük donanımlı sportvay dizel meganlar 30bin lira ediyor.dizelin motor ömrüde ortalama 250-300 bin arası normal şartlarda.motorda bu gün 4500 lira turbosuyla.aldıktan sonra 50bin gidersen kurtarıyor kaba bi hesapla.sıfır alırsan 200bin kmde yakıt farkı arabayı bi daha alıyor. he ihtimaldede 200bini aşar meganelar.100bindede ikinci el alınır yani.satacaksanda sıfırlarsın kmyi olur biter.çoğu öyle yapıyor zaten.

allah aşkına 110bin kmde dizel aracım var satıcam diye galerilere numaradan bir sorsana bak sana ne diyolar,emin ol teklif bile vermiyecekler verirlersede oyle internetteki tok satıcıların fiyatlarıyla alakalıda olmaz.ayrıca dizel aracı erken satarsan zaten paranı çıkaramadan zarar etmiş olursun yok geç vereyim dersende para etmez.ayrıca dizel araçların motor ömrü 300bin km oylemi?sen şuandaki aracınla 100bin km yi gorunce o arabadan hayır gelmez.diyorumya 6milyar farkı ben benzincime versem tam tamına 4yıl boyunca her ay bir depo benzini bedava almış oluyorum.ve her ay bir depoyla ortalama 700km bile yapsam bana yeterde artar.gider 6milyarımı bankaya yatırırım %20faizden kazandıgım paraylada kaç depo benzin alırım oda var,bide 4sene geçtiğinde bile anaparam durur,dizelin ne sesini nede başka zorluklarınıda çekmemiş olurum...saygılar

1042 Mesaj
13 Şubat 2007; 11:46:13 

yahu hala ne 6 milyar farktan bahsediyorsunuz. 3 milyar fark var diyorum size. Ben öyle aldım, çoğu tanıdığımda öyle aldı.
dizelin motor ömrü kısa diyenler lütfen madem öyle ispatlayınız. Teknik konuşunuz.

Neden tartışıyorsunuzki. Birde eğer benzinli ile sakin kullanımda 5.5 yakıyorsanız, dizellerde aynı sakin kullanımda 4 lt altında yakar bunu da düşünün.

3 milyar fiyat farkınıda 30 000 km de çıkaracağım. şu an 16 binde araç, 6 ay sonra fiyat farkını çıkartacağım. Daha neyin ispatı gerekiyor.

expression dci 80 bg 39,780
expression benzinli 1.6 36,520

kampanyalı fiyat farkı şu anda 3.260 YTL. benzinli de daha fazla beygir var, dizelde de daha fazla tork var.

benzinli tabiki kötü demiyorum, ama dizelede kötü denmemeli. Saygılar

462 Mesaj
13 Şubat 2007; 13:05:29 

quote:

Orjinalden alıntı: specops

bende hb var yenibosna beylikdüzü arası yol boş iken saatte 70le 6,5 yaktı, 90'la kullanırsam biraz daha düşebilirdi belki de ama yol müsait değildi. ama istanbul geneli 10 lt yakıyor, ortalama hız 20,4 km/saat =)

bir de artık 70 le kullanmıyorum, boşsa 110-120 farketmeden çıkıyorsun zaten ... cruise control olsaydı keşke ...

cruise control yokmu benim bildiğim tüm megane larda var

1863 Mesaj
13 Şubat 2007; 19:04:54 

quote:

allah aşkına 110bin kmde dizel aracım var satıcam diye galerilere numaradan bir sorsana bak sana ne diyolar,emin ol teklif bile vermiyecekler verirlersede oyle internetteki tok satıcıların fiyatlarıyla alakalıda olmaz.ayrıca dizel aracı erken satarsan zaten paranı çıkaramadan zarar etmiş olursun yok geç vereyim dersende para etmez.ayrıca dizel araçların motor ömrü 300bin km oylemi?sen şuandaki aracınla 100bin km yi gorunce o arabadan hayır gelmez.diyorumya 6milyar farkı ben benzincime versem tam tamına 4yıl boyunca her ay bir depo benzini bedava almış oluyorum.ve her ay bir depoyla ortalama 700km bile yapsam bana yeterde artar.gider 6milyarımı bankaya yatırırım %20faizden kazandıgım paraylada kaç depo benzin alırım oda var,bide 4sene geçtiğinde bile anaparam durur,dizelin ne sesini nede başka zorluklarınıda çekmemiş olurum...saygılar

sen 110binde dizel meganı benzinli dinamik fiyatına bul getir ben hemen alayım.galerici ne zaman hangi arabaya değerinde fiyat verdiki.servisteki çocuklara bi 10luk sık sevgilinin doğum tarihine bile ayarlıyorlar kmyi

1953 Mesaj
14 Şubat 2007; 0:11:18 

quote:

Orjinalden alıntı: lotus1

yahu hala ne 6 milyar farktan bahsediyorsunuz. 3 milyar fark var diyorum size. Ben öyle aldım, çoğu tanıdığımda öyle aldı.
dizelin motor ömrü kısa diyenler lütfen madem öyle ispatlayınız. Teknik konuşunuz.

Neden tartışıyorsunuzki. Birde eğer benzinli ile sakin kullanımda 5.5 yakıyorsanız, dizellerde aynı sakin kullanımda 4 lt altında yakar bunu da düşünün.

3 milyar fiyat farkınıda 30 000 km de çıkaracağım. şu an 16 binde araç, 6 ay sonra fiyat farkını çıkartacağım. Daha neyin ispatı gerekiyor.

expression dci 80 bg 39,780
expression benzinli 1.6 36,520

kampanyalı fiyat farkı şu anda 3.260 YTL. benzinli de daha fazla beygir var, dizelde de daha fazla tork var.

benzinli tabiki kötü demiyorum, ama dizelede kötü denmemeli. Saygılar

6milyar fark var diyen yukardaki arkadaşa soledim o cevabı.ayrıca tekrar soleyim eger gezmeyi seven biriyseniz alıcaksınız dizeli bu kadar.yok bizim gibi memursanız o kdar (3000ytlde olsa)farkı vermeye değmez bence.ben o parayla en az 2/3sene arabaya benzin koyanlardanım ve çogu devlet memuruda benden farklı degil,araçlarımız yatıyo zaten...saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 14 Şubat 2007; 0:13:02 >

1042 Mesaj
14 Şubat 2007; 10:14:44 

Tabiki bu konuda haklısın. Az geziyorsan zaten hiç almayacaksın. Benzinli en ideali olur. zaten fark eğer 5 yılda kapanıyorsa ozaman dizel almaya değmez. Fakat 1 veya 2 yılda kapanırsa ozaman kesinlikle dizel derim.

quote:

6milyar fark var diyen yukardaki arkadaşa soledim o cevabı.ayrıca tekrar soleyim eger gezmeyi seven biriyseniz alıcaksınız dizeli bu kadar.yok bizim gibi memursanız o kdar (3000ytlde olsa)farkı vermeye değmez bence.ben o parayla en az 2/3sene arabaya benzin koyanlardanım ve çogu devlet memuruda benden farklı degil,araçlarımız yatıyo zaten...saygılar

1863 Mesaj
14 Şubat 2007; 12:27:00 

benzinli almak isteyen 2000 lira gaz parasını gözden çıkardımı dizelden daha ekonomik oluyor.ikinci elde dizel almaktansa benzinli alıp tüp taktırmak daha mantıklı.hem daha ucuza mal oluyor hem daha güçlü hemde daha sağlam ve sorunsuz.ama sıfır alıcaksam benzinin yanına bile yaklaşmam.2 sene aman garantisi gidecek diye gaz taktıramıcam.en az yılda 20 bin km yol yapıyorum.2 senede benim gibi fazla kullananlar için kabus olur benzinciler.

2141 Mesaj
14 Şubat 2007; 18:19:45 

quote:

Orjinalden alıntı: t_i_t

cruise control yokmu benim bildiğim tüm megane larda var

2004 bnmki, bu modellerde ek paket te var cruise control. bende ek paket yok, yenilerde standart olabilir bilmiyorum ...

MechEng at YTU
iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Renault » MEGANE II SEDAN 1.6 BENZİNLİ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531