Şimdi Ara

Yeni Google telefonları 4 Ekim’de geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Google telefonları 4 Ekim’de geliyor

Google’ın Android 7.0 Nougat işletim sistemini resmi olarak kullanıma sunmasının ardından yeni Nexus akıllı telefonları da merakla beklenmeye başlamıştı. Gelen bilgiler geçen yıl ile aynı dönemlerde tanıtımın yapılacağını belirtiyor. Ayrıca isim konusunda da sürpriz var.

Google yıllarca Nexus adı altında ortak mobil cihazlar ürettikten sonra geçen yıl Pixel C adıyla kendi imzasını taşıyan bir tablet piyasaya sürmüştü. Google’ın Pixel stratejisini yaygınlaştırmak istediği konuşuluyordu. Bu yıl bunu net bir şekilde görebileceğiz.

Google’ın Nexus olarak satışa sunduğu akıllı telefonları artık Pixel adıyla pazarlanacak. Üreticisi farklı olsa da telefonlarda Google Pixel ibaresinin yer alacağı ifade ediliyor. Daha önce üretici ortağın logosu da telefona işleniyordu.

Ayrıca Bkz.HTC One A9s resmiyet kazandı

Bu yıl HTC’nin imzasını taşıyan iki Pixel telefonu görücüye çıkacak. Pixel modeli 5 inçlik Full HD, Pixel XL modeli ise 5.5 inçlik 2K çözünürlükte ekrana sahip olacak. Modellerin Snapdragon 820 yonga seti, 4GB LPDDR4 RAM, 12MP çözünürlüğünde arka kamera, boyuta göre değişen yüksek batarya kapasiteleri, Android 7.0 Nougat işletim sistemi sunacağı ifade ediliyor.

Pixel akıllı telefonları 4 Ekim tarihinde resmiyete kavuşacak. Hemen sonrasında ise Google Play mağazasında satışa başlanacağı belirtiliyor. Bu noktada mevcut ortak Huawei’nin rolü ne karanlıkta kalmış durumda. Firma bu yıl da Nexus programında yer alacağını açıklamıştı. Bu durumda tablet tarafında Huawei’nin katkısı olacağını tahmin edebiliriz. 

• En iyi nexus telefonu geliyor bu sefer eksiksiz olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemize geleceğine dair umudumuz yok ama insan bekliyor işte

• Hadi bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HTC'nin Türkiye'ye bu modelleri getirmesi dileğimle.. Belki ülkede Nexus 4 ve 5 milyonlarca satmadı ama kendine has bir kullanıcı kitlesi var ve ikisi de f/p olarak gayet tatmin ediciydi.

• Beklemedeyiz...

• Google samsung un s7 ve ve s7 note gibi aynı donanımda iki cihazı nexus olarak biraz daha uygun fiyatlara satsa ve bu durumu bi kac donem tekrar ettirse..marka algısını biraz daha duzeltir..

• Pixel ismi çok tirt Nexus'un bi karizmasi var en azindan :)

• Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 5 kullandım hepsi memnun etmişti. Fakat pixel isimlendirmesi hiç olmamış. Bizim milletimiz hemen kulp takar buna, kaç pixel falan diye.

• Google'nin bana göre yaptığı tek hata satış zamanı yaz aylarında piyasaya sürse daha iyi taö böyle herkesin telefon aldığı zaman olsa daha çok başarı elde eder. Ekimde o donanım bile eskimeye başlıyor

• Sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım Nexus 4, 5 v.b. gibi F/P cihazlar olur.

Asıl merak ettiğim ise Google nasıl bir tasarım anlayışı izleyecek acaba? Sonuçta Nexus'lar üretici firmaların kendi tasarımlarıydı...

• bence iyi oldu yeni birseyler olmali son 2 yildir islemcilerin artik hepsi cok yakin performans verdigi icin tasarim ve stabil bazi kesimler icin cok onemli. pixel ciksin satisa talep olursa neden olmasin. teknokaptan burada:)

• Pixel ise ucuz olmaz, yaygın olmaz. Keşke Nexus olsaydı.

• General mobile android one projesinde oldukca nexus yada pixel adi neyse artik malesef ulkemize gelmicek. Uzaktan haberlerine bakariz sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık bi Nexus veya yeni adıyla Pixel telefon kullanmak istiyorum. O saf Google hissini tatmak istiyorum. Geliştirilen milyonlarca kernel ve ROM arasında yüzmek istiyorum.

• ayfon 5s gibi cepte rahat olsun, note 3 gibi ekranı büyük olsun, nokia 1200 gibi hafif olsun, lenovo gibi 5000ma pil olsun... kendimi Beyaz'ın bir psikopat tiplemesi vardı onun gibi hissettim.

• Türkiye de satışı yok ama değil mi ? ( Eski modeller, yenileri de olmayacak galiba :( )

• ooo saf android . alırım bi dal
  • Herkes Nexus beklerken Ekrem Pixel bekliyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: hey

Pixel ismi çok tirt Nexus'un bi karizmasi var en azindan :)

Pixel daha karizmatik. Nexus nedir abi köpek ismi gibi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.