Şimdi Ara

Gorilla Glass, giyilebilir cihazlarınızı daha iyi koruyacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gorilla Glass, giyilebilir cihazlarınızı daha iyi koruyacak

Yıllardır mobil ve taşınabilir cihazların vazgeçilmez bir unsuru haline gelen Gorilla Glass camlar, farklı boyutlara ölçeklenebiliyor. Bugüne kadar giyilebilir cihazlar için de ölçeklenen Gorilla Glass camlar görüyorduk. Firma artık sektöre özel bir cam geliştirmiş durumda.

Firma yaklaşık iki yıldır safir camlar ile Gorilla Glass karışımı yeni bir dayanıklı panel üzerinde çalışıyordu. Gorilla Glass’ın düşmelere karşı dayanıklılığı ve safir camın çizilmelere karşı dayanıklılığı bir araya geldi ve Gorilla Glass SR+ adındaki yeni cam ortaya çıktı.

Ayrıca Bkz.FES Watch U: Çift ekranlı Sony akıllı saati

Safir camlar bilindiği üzere oldukça maliyetli bu bakımdan akıllı telefonlarda çok nadir karşımıza çıkıyor. Giyilebilir cihazlara yönelik küçük ekranların maliyeti daha az olduğu için Corning de bu doğrultuda ilerlemeyi tercih etmiş.

Gorilla Glass SR+ modeli, firmanın yaptığı testlere göre çizilmelere karşı Gorilla Glass 5 camdan daha dayanıklı ancak parlaklık konusunda biraz geride kalıyor. Ayrıca aynı oranlarda incelik sunuyor. Diğer standart çözümlere göre ise yüzde 70 daha sağlam ve yüzde 25 daha iyi yansıtma yapıyor. Firma, melez camın teknik detayları hakkında henüz ayrıntılı bilgiler vermiş değil. Müşterilere tedariği ise bu yılın sonlarına doğru başlayacak. 

• Sloganı kim yazmışsa baya bir çuvallamış.

"Tough wears well"? Türkçesi; sert olan iyi eskir. Artistlik yapayım derken cümle takla atmış resmen.

• note 7'deki gorilla glass 5 için ne diyorlarmış?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Like a Sir -- 31 Ağustos 2016; 13:23:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkewCurrent

Sloganı kim yazmışsa baya bir çuvallamış.

"Tough wears well"? Türkçesi; sert olan iyi eskir. Artistlik yapayım derken cümle takla atmış resmen.

Ne gibi takla atmış çözemedim. Gayet mantıklı yazdıkları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bratishka

quote:

Camın sertliğinden ve dayanıklılığından bahsedip ardından "iyi eskir" demek çok mantıklı değil. Bu, kışlık bot alıp "çok iyi su alır" demek gibi bir şey.
  • quote:

Dayanıklı olan iyi giyinir gibi bir şey olmasın?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bratishka

quote:

Camın sertliğinden ve dayanıklılığından bahsedip ardından "iyi eskir" demek çok mantıklı değil. Bu, kışlık bot alıp "çok iyi su alır" demek gibi bir şey.

"Eskidiği zaman bile görüntüsünden bir şey kaybetmez sertliği ve dayanıklılığı sayesinde" bunu diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Dayanıklı olan iyi giyinir gibi bir şey olmasın?

Tam da bunu demek istiyordum, muhtemelen dediğiniz anlamda yazmak istemişlerdir. Ama benim bahsettiğim anlama da bir yönden çıkıyor. Ondan dolayı hatalı slogan olmuş.
  • Note 7 olan gg5 rezilliginden sonra he he diyorum

• gelmesi iyi olur tabi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.