Şimdi Ara

Tesla kurallara uymayan sürücüler için otomatik pilotu devre dışı bırakacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla kurallara uymayan sürücüler için otomatik pilotu devre dışı bırakacak 
    Otomatik pilotun 8.0 sürümünü yayınlayacak olan Tesla’nın güncelleme paketi özellikle hatalı sürücüler için önemli yaptırımları da beraberinde getiriyor. Neredeyse her fırsatta sürücülere otomatik pilot modu devredeyken ellerin direksiyondan ayrılmaması gerektiğini söyleyen Tesla, bu uyarılara kulak asmayan kullanıcılar için ilgili fonksiyonu devre dışı bırakmaya hazırlanıyor.

Yazılım güncellemesiyle birlikte "Otomatik pilot kısıtlama" özelliğine kavuşacak araçlarda eğer sürücü otomatik pilot modunda direksiyonu tutmazsa öncelikle hız düşürülecek ve ekranda 15 saniye içerisinde direksiyonun tutulması istenecek. Eğer sürücü bu hatayı tekrarlarsa otomatik pilot tamamen devre dışı bırakılarak sistem tarafından kapatılacak.

Yaşanan kazaların büyük bölümünün bilinçsiz ve hatalı kullanımdan kaynaklandığını söyleyen Tesla, sürücülerin kurallara uyarak daha güvenli seyahat etmeleri için yazılım aracılığıyla çeşitli yaptırımlar uygulanacağını ifade ediyor. Diğer taraftan radar modülü ve kamera sensörlerini arttıracağını dile getiren Tesla böylelikle otomatik pilot hatalarını da minimuma indirgemeyi hedefliyor.

• Bence tersi olmalıydı. Yani, kurallara uymayan sürücüden kontrolü almalıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Bence tersi olmalıydı. Yani, kurallara uymayan sürücüden kontrolü almalıydı.

hocam zaten açıklamada bunu yazmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

quote:

hocam zaten açıklamada bunu yazmışlar

Kurallara uymayandan derken yani trafikte makas atan sinyalsiz sollayan dengesiz hareketler yapanları demek istemiştir. O durumda otomatik pilot dur kardeşim sen hayvanlaştın otomatik pilot olarak kontrolü ben devralıyorum elini eteğini çek bakalım manasında olsun demiş arkadaş yada ben öyle anladım 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazzini M kullanıcısına yanıt
    Aynen kardeşim.
  • Kusura bakmayın ama tam bir sacmalık.
    Mâdem sürücü yola dikkat edecek otopilota ne gerek var ? Salla çöpe gitsin. Bildiğimiz araba bu, tamamen satış pazarlaması için düzenlenmiş bir yalan.

Bu arabayı alanlar ya "statü" düşünüyor yada popülerite başka birşey değil. Her şey imaj meselesi olmuş.
    Tesla oto pilotu devre dışı bırak bir zahmet neye gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

Kusura bakmayın ama tam bir sacmalık.
    Mâdem sürücü yola dikkat edecek otopilota ne gerek var ? Salla çöpe gitsin. Bildiğimiz araba bu, tamamen satış pazarlaması için düzenlenmiş bir yalan.

Bu arabayı alanlar ya "statü" düşünüyor yada popülerite başka birşey değil. Her şey imaj meselesi olmuş.

Tesla'nın otopilotu alfa sürümünde olması lazım, yani tam sürüm olmasına çok zaman var ve bu arabalar satılırken bu özelliğe tam anlamıyla güvenilmemesi gerektiği alıcılara bildiriliyor, isteyen kişi bu özellik tam sürümde değil deyip kullanmaz, mantıklı olan budur, ama buna rağmen insanlar açıp bir de uyuyorlar arabada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 31 Ağustos 2016; 11:01:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

Kusura bakmayın ama tam bir sacmalık.

Elbette statü! Elektrikli ve verimli bir araç kullanmak statü düşünmektir! Çünkü çevreye öyle ya da böyle katkı yapmaktır. Hem de ucuza gidebilmektir normalde! Sadece otopilottan oluşan araçlar olarak görmek ise nedir bilemedim!
  • İyi yapmışlar. Daha sonra oto pilota alıp yaslanıp şekerleme yapıyorlar, kaza olunca suçlu Tesla oluyor.

• Güvenlik için bu uygulamayı anlıyorum ama iki elin birden direksiyonda tutulma zorunluluğu otomatik pilotu adaptif hız sabitleyiciden ayırmayacak. :)

• Sen türk zekasına vurgun mu vuracaksın tesla ?
    Koltuğu yatırır ayağımızı koyarız biz..

• Protez El kol la bu sorunu aşarlar??

• Kafama takılan şey otobanda sol şeritte ilerlerken oldu ki elimizi bıraktık araba ne yapacak? Otomatik pilotu kapatıp boşta mı ilerleyecek yoksa akan trafikte duracak mı?

• quote:

Şunu okuyup anlamayan insanları görünce üzülüyorum. Kısacık cümle halbuki.

• Otomatik pilotu ne için yaptılar peki onu anlamadım adam eliyle direksiyonu kavramak istese zaten arabayı sürsün daha iyi.Güvenlik için daha iyi bir önlem alınabilirdi.

• Tesla türkçe sesli çevirisi sızdı beyler

Birader adam uzunları yakıp duruyor geçsene sağ şeride

Köprüde lütfen kahvaltı yapmayınız kardeşim

Acil şeridinden gidiyon ya helal lan diğerleri enayi zaten.

Olum ambulansın önünü tıkamasana oradaki anan bacında olabilir

Kaldırımdaki bayana arabadan ne laf atıyon la! Anan bacına yapsalar hoşuna gidermi

Dörtlüleri yakıp yasaklı yere çekince trafik polisi ceza kesmeyecek evet abim

Hız limitini aşıyon ama ya radar varsa?

Motoru bağırttırmasana birader.

Direk alırım arabayı evi tarlayı satıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 31 Ağustos 2016; 19:28:54 >
  • Türkiyede bununda çakallığı bulunur kemer gibi

• dünya kadar para verip o arabayı kendim kullanmadıktan sorna ne anlamı var. otopilot olayı yalan olacak bence. bir anda furya gibi patladı ama yayılması çok zor bu teknolojinin.

• süpersin tesla.Devam. Burada 500 bin lira olsanda destekliyoruz bari belli başlı ülkelere yeni bir soluk getir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi olur bu hareket...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.