Şimdi Ara

Arçelik'in yerli OLED TV'si karşınızda 'Özel röportaj'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
2.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arçelik A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi ürettikleri ilk OLED TV ile ilgili sorularımızı cevapladı.

Arçelik'in yerli OLED'inin paneli nereden temin ediliyor?

Yerli OLED TV üretmenin tüketiciye faydası ne?

İhracat planları var mı?

Fiyat konusundaki hedefler neler?

ve çok daha fazlası bu söyleşide cevap buluyor. 

• PANEL geçen senenin mi bu yılın mi mesela dolby vision varmı? Bu arada 65inc 10bin muazzam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi işletim sistemi olması büyük eksi çok mu zordu android tv yapmak 10.000 lira verilmez...

• panel okadar güzel değil lg samsung gibi bir oled değil hayal kırıklığı

• orta ve alt seviyeye hitap etmiyor 55 ekran çoğu insan kullanıp alamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

panel okadar güzel değil lg samsung gibi bir oled değil hayal kırıklığı

daha tv yi görmeden tv yi incelemeden ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

panel okadar güzel değil lg samsung gibi bir oled değil hayal kırıklığı

Arçelik, lg marka paneller kullanır, daha tv'yi dahi görmeden panelin iyi olmadığına nasıl karar verebildin? Boş eleştiri yapma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xtrud

Kendi işletim sistemi olması büyük eksi çok mu zordu android tv yapmak 10.000 lira verilmez...

"kendi işletim sistemi olması büyük eksi", anlıyorum, senin gibi kafalar yüzünden bu ülkede teknoloji gelişmiyor, her şeyde bir yabancı özentiliği ararsınız, her şey yerli olsun istersiniz, ama yerli olunca "kesin kötüdür o zaman" dersiniz. Senin yaptığın bu yorum bir üreten insan yorumu değil tüketen insan yorumu, bu nedenle Türkiye üretim yapamazken dışardan tüketim toplumu olarak görülüyor. Toplumun değişimi kişide başlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 31 Ağustos 2016; 10:07:56 >
  • Ara menü çok kötü arkadaş. Biraz özen gösterilseydi, hiçmi yeni nesil tv lerin menülerini görmüyorsunuz. En azından tutmuş bir markanın menuden esinlenseydiniz.

• Bunu alacağıma gider LG-Sony-Samsung'un Android TV'sini alırım. Çok mu zordu sade bir Android TV arayüzü koymak.

• Oled'in daha yolu var. Ne zaman son kullanıcı için mantıklı fiyatlara düşer o zaman sorun çıkarmayacak olgunluğa da erişmiş demektir. Şimdi almak denek olmaktan öteye gitmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

Orijinalden alıntı: Xtrud

Kendi işletim sistemi olması büyük eksi çok mu zordu android tv yapmak 10.000 lira verilmez...

"kendi işletim sistemi olması büyük eksi", anlıyorum, senin gibi kafalar yüzünden bu ülkede teknoloji gelişmiyor, her şeyde bir yabancı özentiliği ararsınız, her şey yerli olsun istersiniz, ama yerli olunca "kesin kötüdür o zaman" dersiniz. Senin yaptığın bu yorum bir üreten insan yorumu değil tüketen insan yorumu, bu nedenle Türkiye üretim yapamazken dışardan tüketim toplumu olarak görülüyor. Toplumun değişimi kişide başlar

Asıl tam tersi senin gibi kafalar yüzünden bu haldeyiz... Pazarda oturmuş bir sistem varken kendi sorunlu sistemini kullanması rakiplerinden 2.0 geride başlamasına sebep olacak. Yeni bir pazara ürün çıkarmıyor arçelik zaten oturmuş pazara ürün çıkartıyor. Arçelik,beko vestellerin kendi sistemleri ortada bomboş uygulama marketi aşırı yavaş kanal geçişleri donmalar vs. Benim için yerli üretimden ziyade yerli marka ve yerli ar-ge esastır. Tabi bu ar-ge'nin mantıklı olması gerekiyor. Yeni bi segment yaratacak bi ürün olsa elbette kendi işletim sistemini kullanması çok mantıklı ama tv için değil.Özellikle 10.000 liralık bir üründen bahsediyorsak hiç değil... Tabi ben vatan haini olduğum için bu kadar dert ettim Arçeliğ'in stratejik hatasını..

• Xtrud kullanıcısına yanıt
    Arge hazır sistemi koyup para kazanmak mıdır sence? Çin son yıllarda neden bu kadar ileri gitti? Android dediğin şey 1 insanın başının altından çıkmış bir şey, sonrasında ne hallere geldi sen de görüyorsun, Android den önce başka işletim sistemi yok muydu? Ya da en basitinden en iyisi olmasa bile yerli üretim yapmak sence kötü mü, iyi olan androidi alıp yapıştırmak mı? Umarım en kısa zamanda bu düşüncelerin değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 31 Ağustos 2016; 11:41:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Mantıklı Ar-ge dedim zaten... verdiğim cevabı hala algılayamamışsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Arge hazır sistemi koyup para kazanmak mıdır sence? Çin son yıllarda neden bu kadar ileri gitti? Android dediğin şey 1 insanın başının altından çıkmış bir şey, sonrasında ne hallere geldi sen de görüyorsun, Android den önce başka işletim sistemi yok muydu? Ya da en basitinden en iyisi olmasa bile yerli üretim yapmak sence kötü mü, iyi olan androidi alıp yapıştırmak mı? Umarım en kısa zamanda bu düşüncelerin değişir

Söylediklerinize ek olarak belirtmek gerek Arçelik, aldığı patent sayısı olarak geçtiğimiz sene dünyada ilk 100 şirket arasına girdi.

Olay panel alıp yapmaksa şu arkadaş bir sipariş geçsin birleştirsin de evde ucuza TV sahibi olsun :)

Sevgili vatandaşlarım yoldaşlarım ne zaman ki yapılanı önce eleştirmek yerine araştırıp taktire değer bir kısım varsa taktir edecek sonra varsa eksik söyleyecek ki düzelsin işte o zaman ilerleyeceğiz hem de çok hızlı.

• Android olsaydı Paneli böyle olsaydı Arayüzü şöyle olsaydı vs. kendiniz yapın o zaman. Eleştirmek çok kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 31 Ağustos 2016; 12:10:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasası çok şık görünüyor.Keşke teknik özelliklerini öğrenebilseydik.

Konu ile çok alakası yok ama aklıma geldi yazayım: Üst seviye (bazen orta seviye) televizyonlarda kaliteli ses adına hifi markalarının ürünlerine yer verilmesini çok saçma buluyorum şahsen. Fiyat anlamsız şekilde yükseliyor böyle olunca. İyi ses isteyen adam, kaliteli bir ses sistemi edinir zaten. Tv lerdeki küçücük hoparlörlerden çıkan sesin, sıradan bir sinema sisteminden iyi olabileceğini düşünmüyorum, düşünemiyorum doğrusu.

Edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 31 Ağustos 2016; 12:44:19 >
  • Ana bilesen Turkiyede uretilmiyor sasirmadim da :/

HDR ozelligi yok !

4K HDR olmazsa olmazlardan artik.

Kimse guncel olmayan ozelliklerde bir televizyon almak istemez sonucta 6 ayda 1 telefon degistirir gibi TV degistirilmiyor olacaksa guncel teknolojiler neyse onlar barindirmaliydi HDR 4K video . Akilli TV de 4k@h265 en az 60 FPS destegi de olmali ...

• abi şimdi şahsi fikrim olarak söylüyorum. ben arçelik alacaksam ve fiyatı 3000 ile 4000 arası olacaksa severek ve isteyerek satın alırım ama bana gidip yerli firmayız şuyuz buyuz milliyiz diyip 10 bin tl fiyat etiketiyle gelirse yüzüne bile bakmam gider lg ve/veya samsung alırım yemez milli duygularla oynayıp satış yapmaya kalkmasın.

• Android os olmayan tv alınmaz.. OLED güzel, fikir güzel umarız eksikleri giderilir ve "Teknolojiden anlayan" insanlarda artık yerli malı tercih etmeye başlar..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.