Şimdi Ara

Oto yıkama işine girmelimiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
7
Favori
195.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çoktandır düşündüğüm bir kolunu hayata geçirmek üzereyim.Oto yıkama işi.Konu ile ilgili tavsiye ve önerlerinizi bekliyorum.
    Görüşmek üzere,
    Alper

• Arabayı vurma carpma çizmeyi bile saymadım. Arabadan kaybolacak (senin suçun veya değil) cd bilimum çakmak gözlük vs. Herşey senden bilinir. Bırakmadan önce yazı yazarsın degerlı esyalarınızı alın falan buda guvensızlıgı sımgeler kanımca ve adam zaten her oto yıkamaya geldıgınde servıse araba bırakır gıbı elıne poşet alıp aracındakı aksesuar ve malzemelerı mı toplıyacak degmez. ;Gider bildigi yere verir aracı.

Benden sıze bır nasıhat mı dersın artık ne dersın , Yıkayacagın aracın koltuk ayarı ıle oynayacaksan eger hafızalı ıse hafızaya al ve oyle oyna !! Cok uyuzuma gıden bırseydır . Musterıni her arabaya bınınce koltukla ugrasıtrma , ;Dikiz aynası iç dikiz aynası ayarlarına dokunmayın. Teybın ıstasyon ayarları ıle oynamayın hatta ve hatta teybı acmayın bıle. Aracla eglenmemenızı onerırım. En çok hoşnut olunmayan durumlar bunlardır. Yoksa tertemız işe kimse hayır demez.

Sevgiler Tekrar ..
    Araç yıkama firmaları artık daha cazibeli hale gelse keşke. Arabayı yıkamaya veriyorum, adamın üzerinde yırtık pırtık bi elbise, patlak bir bot, saç-sakal karmakarışık, çoğu hafif sarhoş.. Ne var bir yıkamacı sahibi de personellerine değer verse, onlara tek tip, kolay kirlenmeyen bir kıyafet verse, düzgün ayakkabı, saç-sakal bakımı yaptırtsa, personel sabahtan akşama kadar deli gibi araba yıkamasa, onlarında çay-çorba istirahatleri olsa, az personelle çok araba yıkama veee çook para kazanma planları olmasa, ne kadar kalite o kadar para denklemini işverenler artık öğrense daha süper olacak ama nerdee..

Varsa yoksa göçmen-kaçak, çalışmaktan tükenmiş yıkama personelleri, yalap-şalap işler ve müşteri memnuniyetsizliği..
  • Çok risklidir. Sorumluluk ister. Gelen araçlara olan gelen en ufak olay ve veya hasardan sorumlu tutulursun. Gucun yeterse hiç durma. Birde sen mi yıkayacan adamlarına mı yıkatacan. Tum bunların yanında kalıtelı malzeme kullan. Şampuan ıyı olsun. Cilalı kullan temiz iş yap ki diğerlerinden ayrıl ve sana gelmek için sebep olsun. Yeni stratejıler bak . Kartvızıt bastır. Web sıtesı ac.

Başarılar.
  • merkezi bir yerde olsun...
  • kesinlikle yeri çok çok önemli ankara çayyolunda var bi tane mesela kuyruk oluşuyor sürekli yeri ii olduktan sonra güzel iş
  • ama ozdamar arkadaşın dediği gibi gücün olmalı en ufak problemlerden bile suçlu olabiliyorsunuz...iyi düşünülmeli ama kaliteyi ilk madde olarak müşterilerinize sunarsanız da tutulursunuz
  • Arabayı vurma carpma çizmeyi bile saymadım. Arabadan kaybolacak (senin suçun veya değil) cd bilimum çakmak gözlük vs. Herşey senden bilinir. Bırakmadan önce yazı yazarsın degerlı esyalarınızı alın falan buda guvensızlıgı sımgeler kanımca ve adam zaten her oto yıkamaya geldıgınde servıse araba bırakır gıbı elıne poşet alıp aracındakı aksesuar ve malzemelerı mı toplıyacak degmez. ;Gider bildigi yere verir aracı.

Benden sıze bır nasıhat mı dersın artık ne dersın , Yıkayacagın aracın koltuk ayarı ıle oynayacaksan eger hafızalı ıse hafızaya al ve oyle oyna !! Cok uyuzuma gıden bırseydır . Musterıni her arabaya bınınce koltukla ugrasıtrma , ;Dikiz aynası iç dikiz aynası ayarlarına dokunmayın. Teybın ıstasyon ayarları ıle oynamayın hatta ve hatta teybı acmayın bıle. Aracla eglenmemenızı onerırım. En çok hoşnut olunmayan durumlar bunlardır. Yoksa tertemız işe kimse hayır demez.

Sevgiler Tekrar ..
  • @Ozdamar yine ozdamarın yaptığı yoruma bi örnek vermek istiyorum sende süper değiniyosun ustat ama

bizim otoparkçının oğlu 12-13 yaşında arabayı yıka diyorum telefon açıyorum tamam abi diyo...15 dk önce gidiyorum teybin sesi sokağın başından duyuluyo birde ses duyulsun die kapıları,camları açıyo hava olsun diye ama bişey demiyorum hevesli müzik dinlemeye bişey demediğimi bildiği için hep açıyo ama İYİ BAKIYO yetiyo o da bana

• Amcamın oglu olsa tanımam. Arabam benım ıcın onemlıdır. Ben kendım kıyamazken otoparkcı acamaz arkadasım oynayamaz hiçbir şeyi ile. Tamam iyi bakıyor olabılır.O Anma hizmeti yapmıyo onun işi bu. Sana guven verecek aracına ıyı bakıp temiz iş yapacakki parasını haketsin. Kim olsa tanımam kaç kere kavga ettım kaç kişiyle en sonunda çözümü buldum koltuk dıkız aynası vs hepsını hafızaya alıyorum. Yoksa adamı katledıolar. Ve Çoğu zamanda iç temizliğini kuaförlere veriyorum onlar cok daha ciddi çalışıyorlar . Sokaktakı adama aracımı kapalı olarak bırakırım . Yıkar bıner paramı oder gıderım.

Olay budur.
  • Yıkamacıdan beklediğimiz şey aracımızı temiz yıkayıp kurulamasıdır, bize yeni oturma posizyonları yaratması veya yeni radyo kanalları bulması değil!

Arkadaşa işinde başarılar, otomobil üzerine ne yapsan gider bu devirde
  • @hesheit ... guzel bir toparlama olmuş
  • 2 tane çevre faktörü devreye giriyor.

1.si çevrende fazla sayıda yıkamacı olmayacak

2.si çevren olucak

Bu ikisini tutturursan deli para var. Bu arada tabi sen işini yaparsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yarbay -- 31 Ocak 2007; 14:05:02 >
  • evet olayı saptırmadan yol gösterici olmak da güzel captain_35 in de dedigi gibi ÇEVREN olucak faktörü çok önemli...güvenilir biri oldugunu daha sen açmadan çevrendekilere göstermen gerekir
  • Selam
    Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler.Özdamar'ın belirttiği konular doğru.BEn güvenlik kamerası bile koymayı düşünüyorum.Adam arabam çizilmiş veya eşya kaybolmuş dediğ anda açar bakarsın.Tabi promosyon eşyaları güleryüz ve gerçekten iyi temizlik önemli.Ben yıkamicam elamanlara yıkatacam.Çokta fazla bi maaliyeti yok kurulm için.Mantıklı geliyo yinede ya tutmazsa diye düşünüyorum.
    Alper
  • Dostum ticaret böyledir. Bir bakmışın kralsın Cayenne lerle gezıyorsun bir bakmışın püf olup uçmuşun. Tabı bahsı gecen işten bahsetmıyorum. Mübağla bir örnekti. Herneyse konuya dönersek Güvenlik kamerası isabetli olur. Promosyonlar işte araç içi kokular falan guzel ama ozellıkle dıkız aynasına asılan degılde klımaya takılanlardan yaparsın. Bence önce yeri açmaya bak. Tağzikli su makinaları o sarı bı alman fırması var ondan mı alacaksın. Onları güçlü tutki. Jeepler falan da geldiğinde yetişsin sana. Cilalı Şampuan kullan. Urun portfoyunu geniş tut . İşi büyütürsen Oraya bır dukkan varı bırsey acarsın. Araba aksesuarları içi için. Yıkama malzemelerı sungerler kokular far ampullerı vesaire..

Yanı dıkkat ettıgın surece ıyı olur. Nerede acacaksın pekı ?
  • Selam,
    Ben Ankaradaydım,yıllarca tabanwayde yıkattım.orada en az 2 saat beklerdim.oraya benzer bişey düşünüyorum.Şidi gaziantepdeyim burada açacam.O dediğin Cayenlerden jiplerden çok var burada.ben aynaya asılacak düşünüyodum ama dediğinide araştırayım.Gerçi önce yeri açayım.Yerde geniş zamanla aksesuar a da girerim.Bi açsak gerisi kolay.Yıkamada evet güçlü o sarı makinelerden düşünyorum.Güçlü vakummlama falan.
    Bi yer var sabah akşam gidip bakıyorum.Metro hipermarket var yakınında,yoğun bi yer.günde 15 araba yeter bana başlangıçta.
  • İlk zamanlar Kar a geçmeyi unut önce Diktiğin fidanın ağaç olmasını bekleyeceksin. Sonra Meyvelerını toplarsın. Harcamalarına gore Kazanırsın. Yıkamacının ısmınıde guzel bırsey yap logo falan bul. Paspasların uzerıne kağıttan koruyucu yaptırt. Uzerınde logolu ısmın olsun falan. Araba servislerinde koyarlarya. Tamam işte Jeep de varmış oh. Guzel temiz Guvenılır işçilikle emeğinin karşılığını alırsın. Hatta ilerletip koltuklara poşet bile koyabilirsin. Temiz iş göstergesidir hepsi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 31 Ocak 2007; 14:39:47 >
  • seçtiğin elemanlara çok dikkat etmelisin.
    müşteriyle asker arkadaşı gibi konuşan ayulardan uzak dur.
    kendinin çalışan, karşısındakinin de müşteri olduğunun farkında olan,
    konuşmayı bilen elemanlar seç.
    açarsan inşallah başarılı olursun.
  • Ve Elemanlarda ortalıkta ağa gibi gezmesin. Ayagında terlık falan. Hepsinin iş elbisesi olmasına dikkat et. Temizlik imandan gelir.
  • Bu ısın mafyasıda war bunu da esaba katsan ıyı olur
  • Mafya Her işte var Açacağın yere bağlı. Şansın varsa hava parasına kurtarırsın. Yoksa açtığın gibi indirirsin kepenkleri Acı Gerçek malesef böyle. Ama tanıdığın varsa belki idare ederler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.