- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Oto yıkama işine girmelimiyim?
152 Cevap131439 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

215 Mesaj
31 Ocak 2007; 13:22:11 

Merhaba arkadaşlar,
Çoktandır düşündüğüm bir iş kolunu hayata geçirmek üzereyim.Oto yıkama işi.Konu ile ilgili tavsiye ve önerlerinizi bekliyorum.
Görüşmek üzere,
Alper

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 13:28:18 

Çok risklidir. Sorumluluk ister. Gelen araçlara olan gelen en ufak olay ve veya hasardan sorumlu tutulursun. Gucun yeterse hiç durma. Birde sen mi yıkayacan adamlarına mı yıkatacan. Tum bunların yanında kalıtelı malzeme kullan. Şampuan ıyı olsun. Cilalı kullan temiz iş yap ki diğerlerinden ayrıl ve sana gelmek için sebep olsun. Yeni stratejıler bak . Kartvızıt bastır. Web sıtesı ac.

Başarılar.

742 Mesaj
31 Ocak 2007; 13:29:10 

merkezi bir yerde olsun...

982 Mesaj
31 Ocak 2007; 13:34:58 

kesinlikle yeri çok çok önemli ankara çayyolunda var bi tane mesela kuyruk oluşuyor sürekli yeri ii olduktan sonra güzel iş

280 Mesaj
31 Ocak 2007; 13:37:53 

ama ozdamar arkadaşın dediği gibi gücün olmalı en ufak problemlerden bile suçlu olabiliyorsunuz...iyi düşünülmeli ama kaliteyi ilk madde olarak müşterilerinize sunarsanız da tutulursunuz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 13:45:29 

Arabayı vurma carpma çizmeyi bile saymadım. Arabadan kaybolacak (senin suçun veya değil) cd bilimum çakmak gözlük vs. Herşey senden bilinir. Bırakmadan önce yazı yazarsın degerlı esyalarınızı alın falan buda guvensızlıgı sımgeler kanımca ve adam zaten her oto yıkamaya geldıgınde servıse araba bırakır gıbı elıne poşet alıp aracındakı aksesuar ve malzemelerı mı toplıyacak degmez. ;Gider bildigi yere verir aracı.

Benden sıze bır nasıhat mı dersın artık ne dersın , Yıkayacagın aracın koltuk ayarı ıle oynayacaksan eger hafızalı ıse hafızaya al ve oyle oyna !! Cok uyuzuma gıden bırseydır . Musterıni her arabaya bınınce koltukla ugrasıtrma , ;Dikiz aynası iç dikiz aynası ayarlarına dokunmayın. Teybın ıstasyon ayarları ıle oynamayın hatta ve hatta teybı acmayın bıle. Aracla eglenmemenızı onerırım. En çok hoşnut olunmayan durumlar bunlardır. Yoksa tertemız işe kimse hayır demez.

Sevgiler Tekrar ..

280 Mesaj
31 Ocak 2007; 13:49:33 

@Ozdamar yine ozdamarın yaptığı yoruma bi örnek vermek istiyorum sende süper değiniyosun ustat ama

bizim otoparkçının oğlu 12-13 yaşında arabayı yıka diyorum telefon açıyorum tamam abi diyo...15 dk önce gidiyorum teybin sesi sokağın başından duyuluyo birde ses duyulsun die kapıları,camları açıyo hava olsun diye ama bişey demiyorum hevesli müzik dinlemeye bişey demediğimi bildiği için hep açıyo ama İYİ BAKIYO yetiyo o da bana

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 13:54:02 

Amcamın oglu olsa tanımam. Arabam benım ıcın onemlıdır. Ben kendım kıyamazken otoparkcı acamaz arkadasım oynayamaz hiçbir şeyi ile. Tamam iyi bakıyor olabılır.O Anma hizmeti yapmıyo onun işi bu. Sana guven verecek aracına ıyı bakıp temiz iş yapacakki parasını haketsin. Kim olsa tanımam kaç kere kavga ettım kaç kişiyle en sonunda çözümü buldum koltuk dıkız aynası vs hepsını hafızaya alıyorum. Yoksa adamı katledıolar. Ve Çoğu zamanda iç temizliğini kuaförlere veriyorum onlar cok daha ciddi çalışıyorlar . Sokaktakı adama aracımı kapalı olarak bırakırım . Yıkar bıner paramı oder gıderım.

Olay budur.

3770 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:00:30 

Yıkamacıdan beklediğimiz şey aracımızı temiz yıkayıp kurulamasıdır, bize yeni oturma posizyonları yaratması veya yeni radyo kanalları bulması değil!

Arkadaşa işinde başarılar, otomobil üzerine ne yapsan gider bu devirde

[DH] VOLVO ARŞİVİ

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:02:04 

@hesheit ... guzel bir toparlama olmuş

3354 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:03:30 

2 tane çevre faktörü devreye giriyor.

1.si çevrende fazla sayıda yıkamacı olmayacak

2.si çevren olucak

Bu ikisini tutturursan deli para var. Bu arada tabi sen işini yaparsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_35 -- 31 Ocak 2007; 14:05:02 >

280 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:07:26 

evet olayı saptırmadan yol gösterici olmak da güzel captain_35 in de dedigi gibi ÇEVREN olucak faktörü çok önemli...güvenilir biri oldugunu daha sen açmadan çevrendekilere göstermen gerekir

215 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:19:06 

Selam
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler.Özdamar'ın belirttiği konular doğru.BEn güvenlik kamerası bile koymayı düşünüyorum.Adam arabam çizilmiş veya eşya kaybolmuş dediğ anda açar bakarsın.Tabi promosyon eşyaları güleryüz ve gerçekten iyi temizlik önemli.Ben yıkamicam elamanlara yıkatacam.Çokta fazla bi maaliyeti yok kurulm için.Mantıklı geliyo yinede ya tutmazsa diye düşünüyorum.
Alper

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:22:36 

Dostum ticaret böyledir. Bir bakmışın kralsın Cayenne lerle gezıyorsun bir bakmışın püf olup uçmuşun. Tabı bahsı gecen işten bahsetmıyorum. Mübağla bir örnekti. Herneyse konuya dönersek Güvenlik kamerası isabetli olur. Promosyonlar işte araç içi kokular falan guzel ama ozellıkle dıkız aynasına asılan degılde klımaya takılanlardan yaparsın. Bence önce yeri açmaya bak. Tağzikli su makinaları o sarı bı alman fırması var ondan mı alacaksın. Onları güçlü tutki. Jeepler falan da geldiğinde yetişsin sana. Cilalı Şampuan kullan. Urun portfoyunu geniş tut . İşi büyütürsen Oraya bır dukkan varı bırsey acarsın. Araba aksesuarları içi için. Yıkama malzemelerı sungerler kokular far ampullerı vesaire..

Yanı dıkkat ettıgın surece ıyı olur. Nerede acacaksın pekı ?

215 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:31:21 

Selam,
Ben Ankaradaydım,yıllarca tabanwayde yıkattım.orada en az 2 saat beklerdim.oraya benzer bişey düşünüyorum.Şidi gaziantepdeyim burada açacam.O dediğin Cayenlerden jiplerden çok var burada.ben aynaya asılacak düşünüyodum ama dediğinide araştırayım.Gerçi önce yeri açayım.Yerde geniş zamanla aksesuar a da girerim.Bi açsak gerisi kolay.Yıkamada evet güçlü o sarı makinelerden düşünyorum.Güçlü vakummlama falan.
Bi yer var sabah akşam gidip bakıyorum.Metro hipermarket var yakınında,yoğun bi yer.günde 15 araba yeter bana başlangıçta.

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:37:01 

İlk zamanlar Kar a geçmeyi unut önce Diktiğin fidanın ağaç olmasını bekleyeceksin. Sonra Meyvelerını toplarsın. Harcamalarına gore Kazanırsın. Yıkamacının ısmınıde guzel bırsey yap logo falan bul. Paspasların uzerıne kağıttan koruyucu yaptırt. Uzerınde logolu ısmın olsun falan. Araba servislerinde koyarlarya. Tamam işte Jeep de varmış oh. Guzel temiz Guvenılır işçilikle emeğinin karşılığını alırsın. Hatta ilerletip koltuklara poşet bile koyabilirsin. Temiz iş göstergesidir hepsi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozdamar -- 31 Ocak 2007; 14:39:47 >

541 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:43:13 

seçtiğin elemanlara çok dikkat etmelisin.
müşteriyle asker arkadaşı gibi konuşan ayulardan uzak dur.
kendinin çalışan, karşısındakinin de müşteri olduğunun farkında olan,
konuşmayı bilen elemanlar seç.
açarsan inşallah başarılı olursun.

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:48:32 

Ve Elemanlarda ortalıkta ağa gibi gezmesin. Ayagında terlık falan. Hepsinin iş elbisesi olmasına dikkat et. Temizlik imandan gelir.

9742 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:55:51 

Bu ısın mafyasıda war bunu da esaba katsan ıyı olur

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 15:00:34 

Mafya Her işte var Açacağın yere bağlı. Şansın varsa hava parasına kurtarırsın. Yoksa açtığın gibi indirirsin kepenkleri Acı Gerçek malesef böyle. Ama tanıdığın varsa belki idare ederler.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ocak 2007; 15:06:40 

ilk önce birazda ticari yönden düşünmek gerekir, günde kaç araç yıkayabilirsin nerede açıçaksın yeri bunlar çok önmlidir

215 Mesaj
31 Ocak 2007; 15:10:32 

Mafya işini bende düşündüm.biri gelirde kapatacan burayaı derse falan.Ama o daha çok otoparklı işlerde oluyo .bizimkisi masumane bi yıkama:)

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 15:12:07 

Açmak istediğin yerin mal sahibi yada emlakçısı ile konuş mafya konusunu varsa bişeyler onlar sana soyler .

1513 Mesaj
31 Ocak 2007; 15:58:38 

nerdeymiş öyle yıkamacılar? çalışan araba verdim, iterek aldım (beynini de yıkamışlar), yine de adamlar sorumluluk kabul etmedi.

quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar
Çok risklidir. Sorumluluk ister. Gelen araçlara olan gelen en ufak olay ve veya hasardan sorumlu tutulursun. ...

1492 Mesaj
31 Ocak 2007; 16:23:48 

quote:

Dostum ticaret böyledir. Bir bakmışın kralsın Cayenne lerle gezıyorsun bir bakmışın püf olup uçmuşun. Tabı bahsı gecen işten bahsetmıyorum. Mübağla bir örnekti. Herneyse konuya dönersek Güvenlik kamerası isabetli olur. Promosyonlar işte araç içi kokular falan guzel ama ozellıkle dıkız aynasına asılan degılde klımaya takılanlardan yaparsın. Bence önce yeri açmaya bak. Tağzikli su makinaları o sarı bı alman fırması var ondan mı alacaksın. Onları güçlü tutki. Jeepler falan da geldiğinde yetişsin sana. Cilalı Şampuan kullan. Urun portfoyunu geniş tut . İşi büyütürsen Oraya bır dukkan varı bırsey acarsın. Araba aksesuarları içi için. Yıkama malzemelerı sungerler kokular far ampullerı vesaire..

hocam sende bu işlerin en püf noktaları biliyosun

3354 Mesaj
31 Ocak 2007; 16:26:27 

Nerede açacaksın. Bizim bi tanıdğımız var izmirdeysen orayla bi görüştüreyim seni. Yıllardır bu işle uğraşıyorlar. Yardımcı olurlar...

Gerçi G.Antep yazıyor ama oralı olup başka biryerede açabilirsin diye düşünmüştüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_35 -- 31 Ocak 2007; 16:28:04 >

155 Mesaj
31 Ocak 2007; 16:40:43 

özdamar güzel şeylerden bahsetmiş tebrikler. diğer yıkamacılardan farklı olmaya bak,kullandığın ürünlerle,müşteriye yaklaşımınla falan.

arabasına bakan insan sayısı çok,eğer sabırlı olursan,farklılık yaratabilirsen tutmaması için neden yok.

önce açmak istediğin civarlarda ki oto yıkamacıları gör,bir müşteri gözüyle bak herşeye.neler eksik-hangi uygulamalar güzel bunları not et.kendi kafanda oluşturduğun yeniliklerle harmanla ve işe giriş!!

bence güzel olur

215 Mesaj
31 Ocak 2007; 16:45:23 

selam captain

doğrudur antepde açacağım.En sağlıklı bilgi zaten hali hazırda bu iş ile uğraşanlardan alınır.burasıda izmirden geri kalmaz.Merkezin nüfusu 1,200,000.

1492 Mesaj
31 Ocak 2007; 16:58:59 

quote:

Orjinalden alıntı: aldas

selam captain

doğrudur antepde açacağım.En sağlıklı bilgi zaten hali hazırda bu iş ile uğraşanlardan alınır.burasıda izmirden geri kalmaz.Merkezin nüfusu 1,200,000.

gaziantep deyince aklıma şu olay geldi.dayımlar almanyadan gaziantep e gitmişdiler .araba yolda kirlendiği için yıkatmacıya verelim demiş ve vermişler ücret olark 35 ytl almışlar

ayrıca şunuda belirtmek isterim geçen hafta arabayı yıkatmaya vermiştik.sonra dün rezistasın yerinden koptuğu gördüm yıkamacıdan başkası yapmış olamaz

işin en önemlisi dikkatli olmak gerekiyor ve lüks araçlar gelince fahiş fiyatlar istenmemeli

3354 Mesaj
31 Ocak 2007; 17:00:00 

İzmirde olsan birlikte giderdik neler var neler yok anlatırlardı sana ama olsun artık olmadı orada bi arkadaşın varsa oraya git konuş bence

Uzaklaştırılmış
31 Ocak 2007; 17:24:46 

sontaj vurulacak bı yer olursa su derdınden kurtulursun

3354 Mesaj
31 Ocak 2007; 18:32:38 

Zaten oto yıkamaların çoğu suya para vermiyor. Aömayı düşünen arkadaşın bu sorunu hallettiği düşünerek düşüncelerimizi yazıyoruz. Suya da para verirsen altından kalkamazsın zaten

600 Mesaj
31 Ocak 2007; 18:49:04 

yukarıda sayılanların yanında bence birde güleryüz çok önemli ayrıca çay, kahve servisi, tarihi geçmemiş dergiler, gazete vs...
sen açmaya karar ver biz sana ne fikirler veririz, parmakla gösterirler valla senin mekanı

3354 Mesaj
31 Ocak 2007; 18:51:13 

Hocam hizmet güzel olsun çaya maya kimse bakmaz ben diyim. Sen işini güzel yap çay ekstra olsun.

698 Mesaj
31 Ocak 2007; 19:47:08 

benimde yıkamacıda en uyuz olduğum şey elemanların artist olmasıdır.geçen yıkıo eleman 5 metre kenara çekip içini temizlicek aragaz vermeler,patinajla kalkmalar, el freniyle durmalar kenarda kasıldım kaldım valla.bişeyde desen amma kıymetli araban varmış muabbetıne doncek olay biliom.yani sen sen ol yanında efendi adamlar çalıştır.

corsa cdti

6252 Mesaj
31 Ocak 2007; 19:53:46 

ilk önce teknolojiyi takip etmelisin bence..

yani ilaçlı yıkama sistemi.italyan bir şampuanlar var beyaz köpüklü tahminimce en iyi onlar.

bunun yanında rex-sonax gibi oto koruma bakım ürünleride bulundurabilirsin.

daha çok tipik bir yıkamacı değilde tesis gibi olabilir.

mesela müşteri gelicek arabasını bırakıcak ve mini kafe tarzında bir yerde oturup çayını, kahvesini içerek arabasını beklicek.

mafya diyen arkadaşlarada sormak istiyorum hayatlarında kaç kere mafya görmüşler yada bu tanımlamayı yapacak kadar olayın içine girmişler.şuna eminim ki gelipde yıkamacıya bulaşıcak birileri varsa o da kendini bilmez ağır abi rolünde takılan şahıslardır..

umarım istediğin düzeyde açabilirsin ve süreklilik de başarılı olursun

10529 Mesaj
31 Ocak 2007; 20:20:50 

quote:

Orjinalden alıntı: metinemre

nerdeymiş öyle yıkamacılar? çalışan araba verdim, iterek aldım (beynini de yıkamışlar), yine de adamlar sorumluluk kabul etmedi.

Metrocity - BENİ YIKA adlı oto yıkamacı aracına bır hasar gelsın bak noluyor. Benım bahsettıgım ara sokak oto yıkamacısı degıl. Aracını sevıyorsan oyle ne idüğü belirsiz yere vermessin. Şuana kadar Birkere koltuk ayarımla oynadılar bahsı gecen yıkamacı adam onceden tedbır alıp kaydetmiş benım oturdugum pozısyonu. İçini öyle yıkamıs bende uygun bı uslupla derdımı anlattım.

Sevgiler Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: profuzman

quote:

hocam sende bu işlerin en püf noktaları biliyosun

Hocam sadece müşteri gözüyle baktım. Arz-Talep meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozdamar -- 31 Ocak 2007; 20:38:40 >

Uzaklaştırılmış
31 Ocak 2007; 20:59:01 

otopark hizmetide vermelisin bence yıkamann yanında ayrıca gelen müşteriler sıkılmasın diye cafe tarzı birşey tam süper olur

1492 Mesaj
31 Ocak 2007; 21:23:40 

herkes çok güzel fikirler üretmiş gerçekten güzel fikirler
ama konuyu açan kişinin bütçesi ne kadar?

Uzaklaştırılmış
31 Ocak 2007; 21:48:53 

koltukla oynamayın kardeşim açıyosanız,düğmelerle de oynamayın babanızın malı gibi kullanıyosunuz arabayı bir de

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
11 sa. 31 dk. kadarı kaldı.
31 Ocak 2007; 23:00:20 

çok fazla bi maliyeti yok demişsin kurulum için ama, inan g.t kadar yer 3 araç otoparklık aynı anda 1 araba yıkayabileceğin biryer düşün, toplam 5 arabalık bi yıkamacı kaç paraya sattı biliyormusun 20000 liraya (mülkü hariç)... bide burası hazır kurulu tezgah, sen bide sıfırdan yapacaksın oooo hooooooo ..... bilmiyorum ama çok fazla olmaz derken sanırım 100000 liralar falan kastettin. yada okadar parayı gözden çıkardın.

3354 Mesaj
31 Ocak 2007; 23:16:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Postal_Phreak

koltukla oynamayın kardeşim açıyosanız,düğmelerle de oynamayın babanızın malı gibi kullanıyosunuz arabayı bir de

Daha sakin anlatabilirsin. Arkadaş daha düşünme aşamasında.

5771 Mesaj
31 Ocak 2007; 23:44:24 

quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

çok fazla bi maliyeti yok demişsin kurulum için ama, inan g.t kadar yer 3 araç otoparklık aynı anda 1 araba yıkayabileceğin biryer düşün, toplam 5 arabalık bi yıkamacı kaç paraya sattı biliyormusun 20000 liraya (mülkü hariç)... bide burası hazır kurulu tezgah, sen bide sıfırdan yapacaksın oooo hooooooo ..... bilmiyorum ama çok fazla olmaz derken sanırım 100000 liralar falan kastettin. yada okadar parayı gözden çıkardın.

O kadar maliyetli bir iş değildir.
40.000 veya en fazla 50.000 YTL'ye sıfır makinalarla harika bir sistem kurulabilir. Buna zemin için yapılacak masraflar, logar vs. dahildir.

Arkadaş yıkama yeri açmak istiyor, büyük bir markanın uygulama merkezi olmayı değil.

Zorunlu olanlardan gecenin bu saatinde aklıma gelenler
Yüksek basınçlı yıkama makinası
Vakum makinası
Kompresör
Köpüklü yıkama yapılacaksa köpük tankı
Atık su için logar ve su kanalı (zeminin kanala doğru eğimli olması gerekir)
Su temini için sondaj ve pompa (şanslı ise bir kaç metreden su çıkar ve bir santrifüj pompa ve hidrofor ile sistem kurulur.)
Sünger, peluş vs.
Bolca bez
ve malzemeler, ki bir yıkamacı için malzemelerin maliyeti 1.000 ytl'yi geçmez.

ve ilave malzemeler
bekleme bölümü
eşantiyon koku veya kağıt paspas
3-4 tane kalifiye eleman, eli yüzü düzgün, bir otomobil sahibi için otomobilinin ne kadar değerli olduğunun bilincini kavrayabilecek ve dikkat ve özeni gösterebilecek kapasitede

ve tavsiyelerim,

Koltuk ayarları konusunda, önemli bir konu, ama otomobilin yeri değişmesi gerekiyorsa ve yıkamacı eleman ile otomobilin sahibi arasında boy farkı çok ise, koltuk ayarı otomobilinizin güvenli bir şekilde yer değiştirmesi için önemlidir. Ayağının fren pedalına yetişememesini veya sıkışıp ayağını gazdan çekip frene basamamasını istemeyiz...

Radyo ayarları konusunda, radyonun kanalı kesinlikle değiştirilmemeli, kapalı ise kesinlikle açılmamalı, açık ise sesi kısılmalı veya kapatılmalı

Ayna konusunda özen gösterilmeli, ve silindikten sonra eğer konumu değiştiyse iç ayna ayarlanmaya çalışılmalı ve eski konumuna yakın halde bırakılmalı

İşyeri sigortanızı tam olarak yaptırın ve gerektiğinde sigorta poliçenizdeki haklarınızı kullanmaktan çekinmeyin. Sigorta, hasarların tazmini için yapılmaktadır, duvara "bu işletme .... tarafından sigortalanmıştır" yazısını asmak için değil. Araca bir zarar verildiğini gördüğünüzde görmemiş gibi davranmayın, işletmenizin arkasında olun. Çoğu insan yapılabilecek bir hatadan çok bu hatanın kabullenilmemesine daha çok sinirlenir.

Aracın bagajınızı da mutlaka temizleyin, müşterinin söylemesini beklemeyin.

Sıra bekleyenlerden, otomobilini bırakmış birinin otomobilini sonraya atıp, o müşteriden sonra gelen ve orada bekleyen birinin aracını ön sıraya almayın, aracını bırakıp giden kişi öne başka otomobil alındığını görünce haklı olarak çok bozulacaktır.

ve en önemlisi aracın anahtarını kesinlikle kontak üzerinde bırakmayın ve aracı getiren kişiden başkasına teslim etmeyin. Eğer başka biri almaya geldiyse, sahibine ulaşın ve onayını alın.

bunlar ilk aklıma gelenler

215 Mesaj
1 Şubat 2007; 10:16:24 

Selam,
Güzel tavsiyeleriniz var gerçekten.Bütçe olayını merak eden arkadaşlar var.Tabi nekadar harcarsan okadar gider.10.000tl yi geçmicek harcamam.Güçlü kopmresör,4.200w gücünde vakumlama ve basınçlı yıkma makinası 4.000 tl tutuyo.bi bekleme yeri ufak tefek dekor belediye ruhsat parası falan.tabi bi isim düşünüyorum ,isim konusunda da öneri beklerim.böyle modern anlamsız da olabilir ama çekici bir isim çok önemli.Promosyon ürünlerini de belirledim.Hatta müşteri devamlılığını sağlamak için ince noktalar düşündüm.mesela cam suyu bitmiştir onu kontrol edip antifirizli su eklemek.Maksat gönül almak ve devamlılığı sağlamak.Hedef kitlede zaten üst düzey gelir grubu.Çevredeki evler 4+1 ve 200.000 tl den başlayan daireler.Hatta ortalama apartman sayısı ve o caddeden geçen araba sayısına kadar fizibillite yaptım.Belediye ye göstereceğim onay olur buray derlerse sıvicam kolları.Kafayı bozdum bunla anlayacağınız:)
Alper

1448 Mesaj
1 Şubat 2007; 10:45:35 

quote:

Amcamın oglu olsa tanımam. Arabam benım ıcın onemlıdır. Ben kendım kıyamazken otoparkcı acamaz arkadasım oynayamaz hiçbir şeyi ile. Tamam iyi bakıyor olabılır.O Anma hizmeti yapmıyo onun işi bu. Sana guven verecek aracına ıyı bakıp temiz iş yapacakki parasını haketsin. Kim olsa tanımam kaç kere kavga ettım kaç kişiyle en sonunda çözümü buldum koltuk dıkız aynası vs hepsını hafızaya alıyorum. Yoksa adamı katledıolar. Ve Çoğu zamanda iç temizliğini kuaförlere veriyorum onlar cok daha ciddi çalışıyorlar . Sokaktakı adama aracımı kapalı olarak bırakırım . Yıkar bıner paramı oder gıderım.

Olay budur.
Ozdamar, hangi marka model araç? klasik filan mı, onun için mi bu titizlik, yoksa bendeki gibi genel bir durum mu?

8186 Mesaj
1 Şubat 2007; 10:48:28 

pis iş abi, sen boşver el-alemin pis çamurlu araba, cip, minibüslerini yıkamayı.

...

996 Mesaj
1 Şubat 2007; 10:50:46 

İstanbulda bizde bir arkadaş ile düşünmüştük bunu , sonra derince tarafında bu işi yapan bir abimiz ufak araçla ne oynayacaksınız , yapacaksanız Tır ve diğer büyüklere hizmet verin ,bir tır yıkama 50 ytl dedi , sonra maliyetlere bakınca tır mantıklı geldi o zamanda mekan yeri değişmeli tır parkı yada limana yakın bir yer olmalı , en azından şöförün bekleme durumunda olduğu beklerken de işi görülsün mantığı hakim oldu yer felan bakalım derken konudan uzaklaştık .

LAND ROVER FREELANDER HSE TD4

1777 Mesaj
1 Şubat 2007; 11:32:25 

düşündüğün bütçeyi biraz geçmek zorunda kalabilirsin ama konuda yazılanlar gayet hoş fikirler müşteri odaklı ve müşteri memnuniyetini sağlamak üzerinde kendini geliştirirsen kesinlikle tutar müşteriye saygılı davranın arabasının onun için özel olduğunu bilincinde olup elinizden geldiğince en iyi şekilde temizlemeye çalıştığınızda kesin iyi iş yaparsınız tabi bu dediklerim çevre koşullarının iyi ayarlandıktan sonra olacak şeyler

DH HYUNDAİ ERA TAKIMI
2008 HYUNDAI ERA 1.4 SELECT KUM BEJİ

3354 Mesaj
1 Şubat 2007; 12:26:04 

İsim olarak kocaman bir tabelaya CARWASH yazdır. En dikkat çekicisi bu olur sanırım. CARWASH oto yıkama filan yazma ama sadece CARWASH yaz. Dikkat çeker tabela da biraz büyü kolsun tabi. 10000 ytl masrafla bu işe giriyorsan ve istediğin gibi oluyorsa çok iyi. Kısa zamanda paranı çıkartırsın. Bu arada su için bişiler yazdım ama cvp vermedin. Su ihtiyacını nasıl karşılıyacaksın? Suya para vermeyi düşünmüyorsun sanırım

215 Mesaj
1 Şubat 2007; 13:08:27 

selam,
şu an düşündüğüm yerin kuyu suyu var,büyük ihtimalle kuyu suyu olur.Ama kuyu suyunda artı elektrik masrafı var.Şehir suyunda elektrik masrfaı olmicak.bir arabada yaklaşık 100 litre su kullanılıyo.Su çok gibi gelio görünsede basınçlı püskürtme olduğu için aslında daha az ama basınçlı su gelio.Suyun tonu 2 lira burada.yani bir araba nın su maliyeti 0,20kuruş.burada aslında biraz kafam karışıyo.

215 Mesaj
1 Şubat 2007; 13:11:59 

merhaba,
CARWASH evet güzel bir isim.ancak birisi aynı dediğin gibi o şekilde asmış tabelasını.işide çok iyi sıra bulamıosun,özellikle önünden geçiyorum bazen 3 araba içerde 3 araba sıra beklıo genelde.
alper

3354 Mesaj
1 Şubat 2007; 13:32:15 

Bence elektrik parası su parasından daha az gelicektir. Bana sorarsan kuyu işine gir. İsim konusunda biraz daha düşünürüm bişiler çıkar umarım

1513 Mesaj
1 Şubat 2007; 15:51:41 

zaten oto yıkamacıların çeşme suyu kullanması yasak. ya kuyu suyu, ya da tankerle getirtmek zorundalar. en azından istanbulda böyle.
quote:

Orjinalden alıntı: captain_35

Bence elektrik parası su parasından daha az gelicektir. Bana sorarsan kuyu işine gir. İsim konusunda biraz daha düşünürüm bişiler çıkar umarım

1602 Mesaj
1 Şubat 2007; 16:08:20 

quote:

Orjinalden alıntı: aldas

Selam,
Güzel tavsiyeleriniz var gerçekten.Bütçe olayını merak eden arkadaşlar var.Tabi nekadar harcarsan okadar gider.10.000tl yi geçmicek harcamam.Güçlü kopmresör,4.200w gücünde vakumlama ve basınçlı yıkma makinası 4.000 tl tutuyo.bi bekleme yeri ufak tefek dekor belediye ruhsat parası falan.tabi bi isim düşünüyorum ,isim konusunda da öneri beklerim.böyle modern anlamsız da olabilir ama çekici bir isim çok önemli.Promosyon ürünlerini de belirledim.Hatta müşteri devamlılığını sağlamak için ince noktalar düşündüm.mesela cam suyu bitmiştir onu kontrol edip antifirizli su eklemek.Maksat gönül almak ve devamlılığı sağlamak.Hedef kitlede zaten üst düzey gelir grubu.Çevredeki evler 4+1 ve 200.000 tl den başlayan daireler.Hatta ortalama apartman sayısı ve o caddeden geçen araba sayısına kadar fizibillite yaptım.Belediye ye göstereceğim onay olur buray derlerse sıvicam kolları.Kafayı bozdum bunla anlayacağınız:)
Alper

kardeş bnce o cam suyu işine filan girme..ben gıcık oluyorum açıkcası.bnce mesela ön konsolu filan özel şu süt filan varya onlarla temizlet.bide en gıcık olduğum şey paspasları ıslak koyuyalar biz bir oturuoz gene çamur.bunada bir çözüm bul bnce.son olarak camlarda hep silme izi bırakıolar onada dikkat et bnce.bunlrı yap.istanbuldan gelcem

1 Mesaj
4 Şubat 2007; 9:55:29 

bende araba yikama isine girmek isterim ankara icin dusunuyorum fikirlere acigim

13 Mesaj
22 Şubat 2007; 9:28:43 

alper umarım başarılı olursun bende aynı senin gibi oto yıkama işine giricem ama benim yerim küçük oto park filan olayı olamiyacak ve kararsızım nasıl yapacağımı bende kestiremiyorum bu işi nasıl başaracağım fikir istiyorum

2. el oto yıkama makinelerini nerede bulabilirim biraz ucuza kaçmak zorundayım ilgilenen arkadaşlar varsa sevinirim
msn. berent_@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi how are you? -- 22 Şubat 2007; 9:32:10 >

berent enc