Şimdi Ara

Oto yıkama işine girmelimiyim? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
7
Favori
195.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yerim musait oldugu için arabamı kendim yıkamayı severim.fakat yıkamaya verince de hep aynı sonaxa veriyorum ve gayet memnunum şu ana kadar.siz de boyle bir bayilik düşünebilirsiniz belki ama kesenin agzını da açmak gerekebilir bu durumda.

fakat bu işte para var..
  • arkadaşlar market açmak istiyorum ama heryerde market var ve aradığım çok güzel bir yer olmalı rekabet edecek kadar gücüm yok fakat
    bu konuda deneyimliyim ve sadece bana iyi bir yer lazım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim herkese benden kola ama gerçektende al beni bir yer olursa takım elbise çok iyi olursa 200 milyon hediye olarak
    inanın ama işi tuturursam ozaman dile bende ne dilersen
    adamın biri yolda yürürken bir cinle karşılaşıyor cin adama dönüp dile benden ne dilersen demiş adam korku ve heyecanla özür dilerim demiş
    yorumlarınızı ve marketçilik hakında düşüncelerinizi bekliyorum
    msn: berent_@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi how are you? -- 24 Şubat 2007; 0:00:47 >
  • selam,
    Kardeş yıkamamı açacan marketmi?Önce yıkama demişsin.Market işini boşver.Türkiyede küçük marketçilik bitti artık.Avrupaya döndü olay.Süpermarketler hakim piyasaya.
  • benim de bir tavsiyem olacak

ilk once buyuk bir yere ihtiyacin olacak

musteriler isterse kendileri yikayacaklar isterse otomatik yikama isterse elle yikama

------otomatik yikama guzel bir firmadan makina alinacak sureklide bakimlarini da yapmalilar
    ------elle yikamada adamlarinin iyi olmasi lazim severek yapmalari lazim kaliteli malzeme kullanman lazim yanin da professionel temizlik te yapabilmelisin cila pasta zift cikartma ic temizlik koltuk doseme temizligi vs vs vs
    ------self wash ise sana ekstra dan guzel ir gelir olur sanirim hemde basin agrimaz fazla . Aralarin da paravanlar olan uc dort bolme ile yapabilirsin para ile calisan basincli su pompalari sicak, soguk ,sampuanli secenekli olmali ve sen dukkani kapatip gittigin de bile sana para getirecek bir yer olur ve bunlarin yan tarafin da kendileri arabayi supurebilmesi icin parayla calisan elektrik supurgesi

benimki sadece bir fikir ama gucun neye yetiyorsa onun la basla
    ama bu ucude olursa
    yerinde iyi olursa hic korkma
    Allah gonlune gore versin

Oto yıkama işine girmelimiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polotje -- 24 Şubat 2007; 13:34:22 >

• vallah kardeşim doğru tercih kulanmışsın su kıtlığı var oto yıkamadan vaz geçtim ülkemize su lazım boşuna akmasın bu konuda değerli fikirlerini beyan eden tüm arkadaşlara selam saygı bol şans diliyorum kendinizi üzmeyin
  • walla koltuk ayarı fln fln kişiden kişiye degisir ama bence hepsi hikaye..en onemlisi guzel yıkanıp ve daha da onemlisi guzel kurulanması..camlar acılıp kapanınca leke yapmaması..aynalardan su damlamaması 2 sn sonra..kapılarda 5 dakka ilerledikten sonra damla damla aşagı dogru su akmamalı
  • bence bu işte muazzam bi sabır lazım
    bi arkadasım calısıyodu bi yerde bursada merkeze yakın

bi aksam arkadası almaya gittim hafta sonuydu cumartesi
    gün boyu süper lüks arabalar yıkamıslar zaten arkadasım da araba hastası bi eleman
    paydosa yarım saat kala bi broadway geldi
    adam arabasından uzaklasmıyo yok burası olmadı yok surası olmadı burayı ii alın heralde adam emekliydi
    yani işi gücü olmayan bi adamdı her yerinden belli
    ben bile arkadası beklerken deli oldum
    sen o kadar yorulmussun 150 200 milyarlık arabaları temizlemişsin kimse bişi dememiş
    adamın bi toz için yaptıklarına bakın diyo

ve bir tavsiye merak etmeyin lüks araçlardan korkunuz olmasın onların sadece koltuk ayarları falan önemli
    ve zaten araçlar temiz asıl korkunuz 1 ayda bi gelen müşteriler olsun orda gireceğiniz diyalog diğer müşterileri etkiliceği için onada ii davranmak zorundasınız ve bu gercekten muazzam sabır istiyo

• bir sey daha ilave edeyim
    su ile ilgili

avrupada yikamalar kullandiklari suyu tekrar aritip kullanmak zorundalar ama ne kadar ucuz ne kadar pahali onu bilemiyorum
    ama onlar mecbur temizlemek zorundalar tekrar kullanmasa bile temizlemek zorunda temizlemisken de geri kullaniyorlar istersen birde onu arastir
  • arkadaşlar otoyıkamacı acmak ve bu işle uğraşmak hiçte kolay değil.oncelikle otoyıkama acmanın maliyeti yaklasık 70bin dolar.2.si elaman seçiminizi cok iyi yapmak lazım 3.su musteri herzaman haklı olmak zorundadır onun için sigorta kesinlikle gerekli daha sonra musteriler bazen aracında onceden bulunan hasarı gelip otoyıkama şirketinin üstüne yıkmaya calısıyor bu tür şeylerle uğrasırsınız.ve cokta kazanclı bir iş değil yanlış düşünüyosunuz cironun yüzde 70 i masrafa gidiyor maaşlar vs falan gibi.mekan kesinlikle cok onemli.kamera kesinlikle her yere konulmalı cunku ülkemizde sahtekar cok ve yukardada soylediğim gibi onceden olan bi hasarı kitlemeye calısanlar olduğu için kamera olayı cok güzel bir aklanma yoludur izletirsiniz ve kazanırsınız...bunları nerden biliyorsunda konusuyorsun derseniz otoyıkama sahibiyim...
  • bu iş önce sabır işter...
  • açıkçası otoyıkama işinde durumu ne olur bilemem ama sana birkaç öneri de benden gelsin
    emin ol birçok iş alanında faydasını göreceksin bunların

-ÖNCELİKLE İŞ İÇİN BÜTÇENİ ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE BELİRLE VE ONA GÖRE HAREKET ET. AYRICA ALACAĞIN CİHAZLAR VE TÜM MALZEMELER İÇİN PİYASAYI ÇOK AMA ÇOK İYİ BİÇİMDE ARAŞTIR. GÖZÜNE UCUZ GİBİ GELSE DE FİYATLAR EMİN OL İLLAKİ ÜÇ BEŞ KURUŞTA OLSA AYNI MALZEMEYİ DAHA UYGUN FİYATLARA BULABİLİRSİN

-DAHA SONRASINDA İŞ YAPACAĞIN YERİN MÜSAİT OLMASI LAZIM. YANİ ARABAYI YIKAMAYA GETİREN ADAM İSTER ARABASINI BIRAKIP GİTSİN İSTERSE OTURUP BEKLESİN. BU BEKLEME İÇİNDE SENİN İSTER TV SEYRETMESİ İSTERSE ÇAY İÇMESİ İÇİN UFAKTA OLSA Bİ ŞEY YAPMAN LAZIM. BU SEFER İNSANLAR BİRAZ DAHA RAHAT OLACAKTIR. TABİ BU DA SENİN DAHA ÇOK TERCİH EDİLMEN VE DAHA FAZLA MÜŞTERİ ANLAMINA GELİR.

-ÇALIŞANLARINA ÇOK ÖNEM VERMEN LAZIM. ÇOK LAUBALİ OLMADAN AMA SAMİMİYETTEN VE GÜLER YÜZDEN ÖDÜN VERMEDEN ÇALIŞACAK ELEMANLARI TERCİH ETMEN ÇOK DOĞRU BİR SEÇİM OLUR. EĞER ELEMANLARIN GERÇEKTEN İŞLERİNİ SEVEREK YAPIYOR, SAHİP ÇIKIYOR VE MÜŞTERİLERİNİ GERÇEKTEN MEMNUN EDEBİLİYORLARSA ONLARA DA HAKETTİKLERİNİ VERMEN LAZIM. BU SEFER İŞLERİNİ DAHA ÇOK SEVECEKLERDİR. BU DA İŞLERİNE İYİ YÖNDE YANSIR. UNUTMA! TATLI DİL YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIR.

-VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ KUTSALDIR! BUNU SAKIN UNUTMA. BASTIRACAĞIN YIKAMA FİŞLERİYLE(maliye bakanlığında geçerliliği olan) HEM KAZANCINDAN ÖDEMEN GEREKEN VERGİYİ BELİRLER HEM MÜŞTERİNİN GÜVENİNİ KAZANIR HEMDE (inşallah olmaz diyeLim) ELEMANLARININ KAZANÇTAN UFAKTA OLSA BAZI MİKTARLARI SENİN BİLGİN DIŞINDA ALMASINI ENGELLEMİŞ OLURSUN

-GELELİM EN ÖNEMLİSİNE. HANGİSİ YAPAR BİLMİYORUM AMA SİGORTA ŞİRKETLERİNİN ÇEŞİTLİ SİGORTA PAKETLERİNDEN BİRİNİ SEÇ VE İŞYERİNİ, ORAYA GELEN ARAÇLARI FALAN SİGORTALATTIR!
    ÇALIŞANLARINDAN VEYA YAPTIĞIN İŞTEN DOLAYI SENİN İŞYERİN İÇİNDE ARAÇLARA GELEBİLECEK HASSARLAR İÇİN BİR SİGORTANIN OLDUĞUNUN BİLİNMESİ MÜŞTERİ İÇİN AYRICA BİR TERCİH SEBEBİ OLACAKTIR. BELKİ BİRAZ MALİYETLERİ BUNA BAĞLI OALRAK ÜCRET YÜKSEK OLACAK AMA TERCİH SEBEBİ OLACAK. ÜÇ BEŞ KURUŞ DAHA FAZLA VERİP GÜVEN SATIN ALMAK MÜŞTERİ İÇİN BİR TERCİH SEBEBİDİR. KISACASI SÜRÜMDEN KAZANACAKSIN

-KALİTELİ MALZEMEDEN KESİNLİKLE ÖDÜN VERME

bunların dışında
    bir arkadaşımız "araçlarınızda özel eşya bırakmayın" tabelaları güvensizliğe yol açar demiş
    o zaman sen de "ARAÇLARINIZDA ÖZEL EŞYALARINIZI BIRAKMAMANIZ HEM BİZİM İÇİN HEM DE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK OLUR. YIKAMA VE TEMİZLİK İŞİNİZİ DAHA RAHAT BİR BİÇİMDE BİTİRİRİZ. SİZİN DE İÇİNİZ RAHAT OLUR." gibi yazıların olduğu tabelaları görünür yerlere asarak çaktırmadan yine aynı mesajı vermiş olursun.

FARKLI PAZARLAMA STRATEJİLERİNİZ OLSUN EĞER YARDIMA İHTİYACINIZ OLURSA BURALARDAYIM

• kesinlikle tozlu bir yol üstünde olmasın dükkan yaptığın iş bir işe yaramaz
  • bence girme bu işe.arabaları kendin mi yıkayacaksın yoksa kalifiye adam mı bulacaksın?kalifiye adam bulsan dünyanın parasını ister senden,vasıfsız eleman bulsan başını derde sokar.yer kirasıydı,makina parasıydı ,vergisiydi, elemanıydı ...... dertsiz başını derde sokma.

bunlar olumsuzluklar........,

etiler,nişantaşı gibi semtlerde oto yıkama 15-20 ytl arası (iç-dış)
    fatih,şirinevler,bahçelievlerde 8-12 ytl arsı

bence dev bir sektör..ayrıca bunun yanında halı yıkama işide var.halı yıkama işinide küçümseme senede milyon dolarlar dönüyo bu işte...
  • quote:

Orjinalden alıntı: malimusavir

-VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ KUTSALDIR! BUNU SAKIN UNUTMA. BASTIRACAĞIN YIKAMA FİŞLERİYLE(maliye bakanlığında geçerliliği olan) HEM KAZANCINDAN ÖDEMEN GEREKEN VERGİYİ BELİRLER HEM MÜŞTERİNİN GÜVENİNİ KAZANIR HEMDE (inşallah olmaz diyeLim) ELEMANLARININ KAZANÇTAN UFAKTA OLSA BAZI MİKTARLARI SENİN BİLGİN DIŞINDA ALMASINI ENGELLEMİŞ OLURSUN

malimusavir @kardeş
    biraz konunu dışına çıkacağız ama olacak o kadarda (sanırım siz muhasebeci falansınız)
    VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ ELBETTE KUTSALDIR.
    ancaaak adil olarak alınmayan vergi helalmidir. hatta zorla alınan vergi ne kadar kutsaldır.
    hem vatandaşa beyanname vereceksin ve beyanın kadar vergi ödeyeceksin denilirken diğer taraftan aba altından sopa gösterip gel lan buraya sen beyannamende kazancını az göstermişsin neden az gösterdin çabuk matrah artırımı yap yoksa seni incelemeye alırım diye tehdit ederek vergi almak nasıl kutsal olabilir..
    benim maliye bakanlığına bir sorum var eğer benim beyanıma güvenmiyorlarsa ne diye beyanname verdiriyorlar ne diye muhasebeci tutturup bir sürü parayıda onlara ücret diye verdiriyorlar. güveniyorsa ne diye sonradan çağırıp tehdit ediyorlar..

vergi dairesi müdürlerine bir teklifim var. eğer mükelleflerinize inanmıyorsanız güvenmiyorsanız. ya siz bu işi bırakın yada mükellefleriniz işi bıraksınlar..

bakın yine bir teklif daha gelin benim dükkanıma bir memurunuzu yazarkasanın başına oturtun. akşama kadar fişi o kessin ve geliri gideri o hesaplasın ve bunu bir hafta süreyle yapsın bu bir haftalık gelir gider ortalamasını bir yıla yaysın. eğer verdiğim beyanla uyuşmuyorsa inanın gerçekten be 2 katı vergi verecem..
    ekonomi düzgün gidiyor diye tv.de bas bas bağıranlar siz gertçekten kendi söylediklerinize inanıyormusunuz.
    bin biilmem kaç mükellef yeni iş yeri açmış bin bilmem kaç kişi iş yerini kapamış. iş yerini kapayanlar işi bildiklerinden gerçekten piayasada iş kalmadığından ve gerçekten zarar ettiğinden kapıyorlar ama diğer taraftan iş yeri açanlarda kimisi gerçekten iş yapmak için iş yeri açıyorlar kimiside şakınlıklarından açıyorlar ve üç gün sonrada kapatıyorlar yada piyasaları dolandırıp kaçıyorlar....

• quote:

Orjinalden alıntı: polotje

bir sey daha ilave edeyim
    su ile ilgili

avrupada yikamalar kullandiklari suyu tekrar aritip kullanmak zorundalar ama ne kadar ucuz ne kadar pahali onu bilemiyorum
    ama onlar mecbur temizlemek zorundalar tekrar kullanmasa bile temizlemek zorunda temizlemisken de geri kullaniyorlar istersen birde onu arastir

bende 1 yıldır böyle bir tesis açmayı planlıyodum şu anda plan aşamasını tamamlayıp uygulama aşamasına geldim. suyun geri dönüşümü hakkında arkadaşın düşüncelerine katılıyorum şimdilik bi kaç firma ile bağlantıdayım. kurulum harıc sadece sistem için 2500 euro gibi bi fiyat çıkıyo. fakat sistem benim kuracak olduğum yer için fazla kapasiteli o yüzden daha düşük bi sistem olursa fiyatın daha uygun olacağını düşünüyorum. zaten sistemin kurulumu fazla bi maliyet gerektirmiyo. geri dönüşüm sistemi üreten veya satan firma çok sınırlı benim en azından benim internetten bulabildiğim bi kaç firma var. izmirde bu tür geri dönüşüm sistemiyle oto yıkayan yer varmış ama ne kadar doğru bilmiyorum. eğer bu tarz iş yapan veya bu tür geri dönüşüm sistemleri kuran veya satan yerler konusunda bilgisi olan varsa bizimle paylaşırsa sevinirim. yukarda bahsettiğim sistem için örnek bir link var ilgilenenler için http://www.tr.karcher.com/tr/Products/Su_aritma_sistemleri/Geri_doenueuem_sistemleri.htm

• Umarım başarılı olursunuz...

Ankara'da binekler 10 YTL Jeepler 15 YTL ayrıca 30-40 YTL'ye cila makineleri satıyorlar büyük marketlerde SONAX falan gibi ürünlerle cila veya iç temizlik deri bakım falan koyarsanız o ürünler kiloluk alınıyor. Bulunduğunuz yerin eleman parasını kirasını onlar çıkartsa yıkama paraları cebinize kalır...
  • güzel bir iş gibi görünmekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEDAT_06 -- 13 Mart 2008; 10:05:31 >
  • ben sadece oto yıkama olarak değil genel olarak bir işletme açmanın olumsuz yanlarından söz etmek istedim.yani bunlarda var,sadece işletme açmakla bitmiyor demek istedim.tabi ki haklısın gülü seven dikenine katlanır.

birde devamlı benim başımda olan sıkıntılar bunlar.birazda kendi sıkıntımı paylaşmış olabilirim.

bu sıkıntılar olmadan da yapılabilecek işler var.mesela e-ticaret.imzamda ki adrese bakabilirsin.
  • selam,

bu konuyu 1 sene önce ben açmıştım. hali hazırda başka bir işim olduğundan henüz açamadım.
    bir yıkamacı ile anlaşmıştım,dükkan bulduğumda gelecekti.dükkanıda tuttum işlek bir yerde geniş içi 6 araba alır,herşeyi ile yıkamaya uygun.
    kısmet dedikleri bu işte;ben dükkanı tuttum ama anlaştığım eleman bir anda kayboldu ortalıktan.
    yıkama araç gereçleri kameralar hepsi hazırdı.bir telefon ile adrese teslim edilecek hale gelmişti.
    benim elemanın ailevi sournları falan çıkmış.o onları hallettiğinde ben dükkanı artık geri vermek zorunda kaldım.kaporamı geri verdi dükkan sahibi.
    tabi halen üzerinde çalıştığım bir konu.dükkan şeklinde değil de boş bir arazi de işler yerde olursa çok daha iyi tutacağına kesin inancım var.
    bu işi yapacaklara bunu tavsiye ederim.şehir içlerinde köşede bucakta kalmış arsalar olur.hiç bi işe yaramaz.ama bu işe biçilmiş kaftandır.kiralayın betonu basın.birkaç plastik tabure,2 coca cola şemsiyesi, görüntü olarak cazip hale getirir.10.000tl zaten yıkama malzemelri anca tutar.10 liradn günde 20 araba yıkayın.masrafı çıkın işte size iş.
    bugun sağlam yıkamacı bulsam bugun yer bakarım.

• İzmir de bu işe girmek isteyen varsa ortak yapabiliriz.
    Çok güzel bir proje var elimde.
    mesajlarınızı bekliyorum.
    saygılar,
    Murat
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.