Şimdi Ara

Windows’un tablet pazarındaki payı %10’u geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows’un tablet pazarındaki payı %10’u geçiyor

Windows 8’den bu yana tablet pazarında güçlenebilmek adına önemli adımlar atan Microsoft, %10’luk pazar payına bile bir türlü ulaşamamıştı. Bu alanda tasarım, işlevsellik ve pil performansı ile önem çıkan bir çok başarılı modele rağmen Android ve iOS yüklü cihazların etkinliği kırılamıyor.

IDC tarafından paylaşılan son bilgiler ise 2016 yılı itibariyle Windows’un %10’un üzerinde bir paya ulaşmış olacağına işaret ediyor. Tahminler 2016 sonu itibariyle Windows yüklü tabletlerin %11.3’lük bir kullanım oranına erişeceği yönünde. Diğer rakamlar ise şöyle:  

1. Android: %66.2

2. iOS: %22.4

3. Windows: %11.3

Ayrıca Bkz.Avrupa Birliği’nden Apple’a rekor vergi cezası

Windows’un önümüzdeki dört yıllık süreçte tablet pazarındaki hakimiyetinin artacağı yönünde bir beklenti açıklayan IDC’ye göre ise Windows ile iOS arasındaki makas, Microsft’un Android tarafından çalacağı pazar payı ile bir hayli daralacak. 2020 yılı ön görüleri ise şöyle:

1. Android: %57.8

2. iOS %22.9

3. Android: %19.3

Tabi bu rakamların sadece pazara yönelik bir tahmin olduğunu ve IDC’nin küçük de olsa Microsft’a karşı pozitif ayrımcı bir tablo paylaştığını da unutmamakta yarar var. Buna karşın tablet tarafında, ucuz Android tabletlerde yaşanan kötü deneyimin etkisi ile Windows temelli cihazları uzun vadede daha pozitif bir havanın beklediği de genel kabul görmüş bir gerçek.

• Google Remix OS benzeri bir işletim sistemini tabletlere koymaya başladığı anda ortada ne Windows kalır nede iOS...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Google Remix OS benzeri bir işletim sistemini tabletlere koymaya başladığı anda ortada ne Windows kalır nede iOS...

Fuşya çıkacak ya onu koysa Windows'u yapmaya çalıştığı çok cihaz tek işletim sistemini yapabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Google Remix OS benzeri bir işletim sistemini tabletlere koymaya başladığı anda ortada ne Windows kalır nede iOS...

işlevsellik acisindan mobil isletim sistemleri windows a rakip olamaz.
    windows tabletlerin sadece donanim olarak gelismesi yeterli olur.Ancak android ve ios yazilimsal olarak cok eksigi var.

• Fuşya gelsin de görelim.Sokacaksın içine ne windows ne de ios kalacak.

Android yakında inşallah bilgisayara gelir.

• 1. Ve 3. Android yazilmis.

• quote:

Windows gibi multitaskingde aşmış bir sistem varken android masaüstünde bir şey yapamaz. Bir kere uygulamalar fare ve klavye ile uyumlu değil. İmkansız değil ama bunları düzeltmeleri en az 5 yıl alır. O sırada windowsun mağazası çoktan oturmuş olacak zaten evrensel uygulamalar hem dokunmatik hem de fare-klavye ile kullanmaya uyumlu tasarlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Audi383848

Fuşya gelsin de görelim.Sokacaksın içine ne windows ne de ios kalacak.

Android yakında inşallah bilgisayara gelir.

fuchsia embedded sistemler için geliyor. Daha androidin yerini alacak mı belli değil.
  • Windows’un tablet pazarındaki payı %10’u geçiyor

10 sene sonra windows diye bir şey olmayacak
  • 100tl ye android tabletler var.kullanım süresi maximum 6 ay:D diğer firmalar buna nasıl yetişebilirki

• quote:

Adamlar PClerdeki windowsu tablete getirmişler sen hala diyorsun remix os
  • Tek tek cevap vermek istemedim. Ancak şunu unutuyorsunuz; Tablet kullanıcısı profesyonel bir kullanıcı değil. Yani kimse tutup Windows tablette render alacak veya kapsamlı işler yapacak değil. %99 basit internet işleri v.b. yapılıyor. Bu işler içinde masaüstü özellikleri kazandırılmış bir mobil işletim sistemi tam çözüm oluyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygulama çok fazla değil, ama exe dosyalarını çalıştırması çok iyi

• Android ios ve windows isletim sistemli tabletleri kullanmis birisi olarak diyorumki en kullanisli ve tum ihtiyaclara cevap veren tek isletim sistemi windowstur nasil mobilde ios android diyorsam tablettede benim tum ihtiyaclarima optimum cevap veren sistem windows ki bu konuda microsoftun dahada agirlik vermesini bekliyorum pazarda ciddi yer edinecektir.

• Tablet piyasasında 1. İOS ,2. ise Windows dur.

• surface 2000tl veya 1000tl olsaydı şimdi ne dandroid ne mypad kalmıştı.
    Not: asus transformer t100 - ipad air 2 - ipad pro kullandım.

• Kefelon kullanıcısına yanıt
    Ya da windows daha da üstüne giderek basit kullanıcıların yanında profesyonel kullanıcıları da pazarına çekmeyi amaçlayabilir. Sonuç olarak tabletin en güzel özelliği compact olması kolay ulaşılabilmesi. Profesyonel kullanıcı özellikleri laptoplar kadar kuvvetli tabletleri görürse laptoplar tarihe karışır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Windows’un tablet pazarındaki payı %10’u geçiyor

10 sene sonra windows diye bir şey olmayacak

Microsoftu windowstan ibaret sananlar :D. 10 sene önce de aynısını diyordunuz :D

• 2020
    windows:%11.3
  • İnsanlar mobil oyunlar oynamak istiyorlar tabletlerde. mobil uygulamalar kullanmak istiyorlar ancak aynı zamanda bir bilgisayara da ihtiyaç duymak istemiyorlar. Windows ikisini birleştiren bir güce sahip ancak windows tabletlerin yaygınlaşmaması tamamen pazarlama ve strateji hatası. Mağaza desen halen çöl gibi ıssız. Apple tablet satın alınıyorsa mağaza nedeniyle satın alınıyor güç, tasarım vs ile nedeniyle değil.
    Microsoft bunu anlamaktan maalesef çok uzak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.