Yetkili Servislere Alternatif Özel Toyota Servisleri
30 Cevap15279 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1218 Mesaj
31 Ocak 2007; 12:11:49 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Benim Eski arabam da Toyota idi ve garantisi dolduktan sonra özel servis buldum . Hem hesaplı Hem orjinal parça alıp kullanıyor hemde araba gözünün önünde yapılıyor.Garantisi dolanlara alternatif. İstanbulda oturan arkadaşlar ,servis güngörende.
Toyotronik Toyota servisi, Mithat usta Tel: 637 80 80
Çok ilgilidir.

Gerçi bunu reklam zanedenler olacak ama değil.
Benim arabam garantili olduğundan şu an yetkili servise gidiyorum.

Sizinde bildiğiniz özel servisler varsa paylaşın.

1476 Mesaj
31 Ocak 2007; 19:07:56 

orijinal parça alıp tamir etmekmi allah allah ???????

|DH| TOYOTA TAKIMI
2002 TOYOTA COROLLA TERRA

1218 Mesaj
31 Ocak 2007; 21:05:48 

Dikkatli okursan orjinal parça alıp tamir ediyor diye birşey yazmadım. Kullanılması gereken parçaları orjinal olmasını tercih ettiğini yazdım.

1141 Mesaj
31 Ocak 2007; 21:57:11 

farkı nerde, işçilik mi az?

Gülümsemek için...
[url] http://deerinadam.blogspot.fr [/url]

1218 Mesaj
31 Ocak 2007; 22:16:17 

Evet işcilik çok farkediyor artı arabaya ne yapıldığını görüyorsun. Tabi garanti dolduktan sonra.Ayrıca bu benim fikrim herkez aynı görüşte olmayabilir

1062 Mesaj
31 Ocak 2007; 23:05:15 

quote:

Orjinalden alıntı: step-team

Evet işcilik çok farkediyor artı arabaya ne yapıldığını görüyorsun. Tabi garanti dolduktan sonra.Ayrıca bu benim fikrim herkez aynı görüşte olmayabilir

Evet arkadaşım bende seninle aynı fikirdeyim servise gitmen sanayide harika ustalar var daha ucuza yapayorlar. Benim focusun tirigerine servis 350-400 YTL hesap çıkarırken sanayide ustam 150 ytl işi bitiriyor. İkiside orijinal parça kullanıyor üstelik parçayı kendim alıp ustaya veriyorum. Bir şunu söyleyeyim serviste çalışanlar avrupadan mı geliyor hepsi sanayide çalışmış usta yada kalfalar. Üstelik yeni yasaya göre artık heryer servis gibi oldu yasni yaptıkları işe garanti vermek zorundalar. Şuna emin olun 2 yıl içinde servislerin işi bitecek tabi faturalarında %75 indirim yapmazlarsa

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

1306 Mesaj
31 Ocak 2007; 23:59:13 

dediğinizde haklısınız mesela yağı aldığınız yere değiştirdiğinizde yağ değişim ücreti alınmıyor ön takımı rotbalanscınız yaptırısanız daha düşük işçilik alınıyor yalnız dışarıda satılan yan sanayi veya orjinal parçalar ne kadar an sanayi gibi görünsende hepsinin 2 yıl garantisi vardır bu yüzden tanıdık yerden alışverişinizi yapmanızı ve garanti belgesini istemenizi tavsiye dedrim çünkü önce aracımda ön alt tabla rotu 3 seneden diskalifiye oldu 2001 yılında yerli parça taktım yıl 2007 hala ık demedi tavisyem aracınız parçalarını türk malı olmasına dikkat edin çünkü hem japon yan sanayi hemde diğer ülkerin yan sanayisi pek sağlam değil
son not olarak aracınız yağ filitresini hava filitresini varsa yakıt filitrsini ayrıca triger kayışını orjinalini almanızı tavsiye ederim çünkü yağ filitresi yan sanayileri maalesef orjinali kadar sağlıklı olmuyor
ayrıca hava filitresi yan sanayiler ise hem daha fazla toz kaçırıyor hemde orjinal kadar ömrü olmuyor
yakıt filitrsindede aynı hava filitresinde olan olaylar olabiliryor bu tip sarf malzemerin orjinallerini temin edin aracınızı kazasız belasız kullanın

sony slt alpha 37
sony xperia s
2005 hilux

239 Mesaj
1 Şubat 2007; 0:35:47 

ben 2002 yılından beri özel servise gidiyorum, orjinal parçaları takıyorlar, hem işçilikte hemde parçada uygun fiyat alıyorlar, yetkili servisten daha ekonomik...paran çoksa yetkili servise gidip bile bile kasnaklanmanın anlamı yok, eğer arabanın garantisi bitmiş ise...ve 2002 yılından beri ampülü bile değişmedi arabamın, sadece yağ,buji,hava ve yağ filitresi değişti...bilginize...

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
COROLLA 98 GLİ SPECİAL LPG

919 Mesaj
1 Şubat 2007; 16:31:58 

antalya,manavgat veya alanya'da tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı arkadaşlar?

350 Mesaj
2 Şubat 2007; 10:38:18 

arkadaşlar antalyada memnun kalacağımız toyota ustası varmı?ben yeni aldım corolla 93 model.işten anlayan usta çok az.

6559 Mesaj
2 Şubat 2007; 12:11:12 

Ben size bir adres vereyim not alınız. Ben en az 100 tamirci gezdim. Şirket arabalarını hep ben yaptırırdım. Dolapdere de BMW servis var o servisin 50 metre aşagısı sagda Kafkas Oto . Burada iki usta var. Biri Nasır biri Tankut. Yalansız dolansız hilesiz iş yapıyorlar. Toyota ve Honda agırlıklı her türlü araba yapıyorlar. Yetkili servis degil normal bir tamirhane ama yalan dolan fırıldak kesinlikle yok.....Kazık atmazlar başkasının 15 istedigine 20 derler ama adam gibi tamirat yaparlar...Parçanızı istediginiz yerden siz alıyorsunuz. Taksim OTO Japon yada Oto falanca...Yada Dolapdere Toyota plaza...Bilginiz olsun...Adresi tarif edeyim. Dolapdere Işıkların oldugu kavşaktan Pangaltı ya dogru dümdüz çıkıyorsun...Yokuşun tam ortasında sagda.2 Mt yükseklikte küçük bir çocuk parkı var. Parkı geçin sağdaki dükkan.... Tankut-Nasır...Kafkas OTO...Saygılarımla... Bana ısrarla TOYOTA al tavsiyesi yapanlar bunlar.. 3 yıldır kapılarını itmedim...Garantim yeni bitti.Hayırlısı Allah tan. Unutmadan telefonu buldum. 0,212, 2253020... Bunca zaman sonra aklıma geldi yazıyorum. Sizin alıp götürdügünüz orjinal parçayı kenara koyup elindeki ucuz parçayı takıp yollayanlar bile var...Size çay ısmarlıyorlar içiyorsunuz....Ruhunuz bile duymuyor...İki yıl sonra başka bir yerde araba sökülüyor donup kalıyorsunuz...Ben filanca mal aldım....Çıkan parça falanca....Fiyatı yarı yarıya....Bunlar çok...Birde yan yana iki parça var beraber çalışan..biri yıpranmış digeri hele idare eder derler inanmayın 3 ay sonra o bozulacak tekrar gelip para vereceksin...İkiside degişsin deyip degiştirin...Gideceginiz ustayı iyi seçin...Yaparız kolay....Deyip, YAPIYORLAR.......Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 31 Mayıs 2013; 12:30:17 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

501 Mesaj
2 Şubat 2007; 15:56:36 

yok mu ankara dan usta ismi veren

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
2004 TOYOTA COROLLA SOL SEDAN GÜMÜŞ GRİ + TARTARİNİ LPG KİT

3177 Mesaj
2 Şubat 2007; 16:17:33 

iyide yetkili servis çok derinlemesine kontrol yapıyor.neyin nasıl olması gerektiğini biliyor.

ustalar biraz karadüzen iş yapıyor.bu benim fikrim.ama yetkili servislerin pahalı olduğu bi gerçek.

Çıkarım Senle Her Yola Toyota...

Toyota
Gitti, Mercedes Geldi...

>>TIKLA<<

6559 Mesaj
2 Şubat 2007; 22:41:55 

Serviste olan makinalar test araçları piyasada yok. tamamen el mahareti göz yetenegi...Ön fren balatası yetkili serviste 75 lira takması dahil 118 verdim. Bizimkilere sordum Servisten balatayı al gel 15 yeter abi dediler. 90 a bitecek işi 118 e servise yaptırdım. Garanti daha dolmamıştı... Balata degişmede 28 lira azmı ? Birde piyasada orjinal parça diye Kore, Çin, Taiwan mallarını satıyorlar. Orjinal parçayı servisten gidip almak lazım...Yazdıkların tamamen dogru arkadaşım.....Toyota balatası diye balatayı 50 liraya satıyorlar. Lay lay lom marka...anası babası belli degil.. Bursada amca oglum taktırmış, uludagdan aşagı inemedim ısındı tutmaz oldu... Servise kendimi zor attım dedi...Parçayı servisten almak en güzeli...3 kuruş pahalı olsun...Para varsa servisten şaşma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 2 Şubat 2007; 22:50:50 >

1218 Mesaj
2 Şubat 2007; 23:29:05 

Katılıyorum sana , parça servisten ustalık dışardan. Yukarda bahsettiğim özel servisin ustası ( Mithat usta ) Toyota Sonkar'ın ödüllü ustasıdır. Adam kendi yerini açtı.

1306 Mesaj
2 Şubat 2007; 23:30:41 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Serviste olan makinalar test araçları piyasada yok. tamamen el mahareti göz yetenegi...Ön fren balatası yetkili serviste 75 lira takması dahil 118 verdim. Bizimkilere sordum Servisten balatayı al gel 15 yeter abi dediler. 90 a bitecek işi 118 e servise yaptırdım. Garanti daha dolmamıştı... Balata degişmede 28 lira azmı ? Birde piyasada orjinal parça diye Kore, Çin, Taiwan mallarını satıyorlar. Orjinal parçayı servisten gidip almak lazım...Yazdıkların tamamen dogru arkadaşım.....Toyota balatası diye balatayı 50 liraya satıyorlar. Lay lay lom marka...anası babası belli degil.. Bursada amca oglum taktırmış, uludagdan aşagı inemedim ısındı tutmaz oldu... Servise kendimi zor attım dedi...Parçayı servisten almak en güzeli...3 kuruş pahalı olsun...Para varsa servisten şaşma...

önceki aracıma fren balatası olarak beşer marka kullandım sanırım 25 ytl 5 lirada işçilik 30 ytl verdim sanırım sattığım adam hala kullanıyordur ayrıca yerli yan sanayi kullanmanızı öneririm gerçekten kaliteli parçalara çıkıyor artık yan sanayicimizden misal yan sanayi japon malı diye satılan rot başını 6 ay demeden bitti terli malı taktım rotbil mi öle bişi olsa gerek 2001 taktım ben aracı 2004 sattım aracı sattığım adam 2006 sattı hala değişmedi bilginize ayrıca adi olsa bile değil ya diğer ülkelerde üretilen yan sanayileri kullanmayalım

sony slt alpha 37
sony xperia s
2005 hilux

73 Mesaj
4 Şubat 2007; 1:53:08 

ankara da şaşmaz da bi yer önerebilirim.

şaşmaz dan girince 3. göbekten sola dönüyorsun.

sol tarafta kalan bi yer. tam adresine yarın bakabilirim.

fena değiller. devamlı toyota çalışıyorlar orjinal yedek parçalarıda var.

tavsiye ederim. yolunuz düşerse bi bakın

600 Mesaj
4 Şubat 2007; 16:56:04 

quote:

Benim Eski arabam da Toyota idi ve garantisi dolduktan sonra özel servis buldum . Hem hesaplı Hem orjinal parça alıp kullanıyor hemde araba gözünün önünde yapılıyor.Garantisi dolanlara alternatif. İstanbulda oturan arkadaşlar ,servis güngörende.
Çok ilgilidir.

Orjinal parça takma işi pek aklıma yatmıyor. Toyota'nın orjinal parça satma yetkisi sadece Toyotasa da var yani sadece Yetkili servislerde. Özel servis sadece yetkili servisten parçayı alıp gelen müşterilere kullanabilir. Yani yedek parça 1 el daha değiştiriyor ve müşteriye maliyeti artıyor. Yetkili servis'de mekanik bakımların pahalı olmasının sebebi işçilik değil yedek parça... özel servisin daha ucuz olmasının sebebi işçiliğin ucuz olması değil parçanın orjinal olmamasıdır bence. Yetkili servisteki ustalar eğitimli her model çıktığında eğitime gidiyorlar. Yaptıkları işin garantisini veriyorlar. İlgi güzel. İstersem arabanın başına gidiyorum,Çayım kahvem elime geliyor. 30 40 milyarlık arabamı yılda 50 milyon için riske atmamam

Saygılarımla

OPEL ASTRA 1.6 COSMO TWINPORT EASYTRONIC

1062 Mesaj
4 Şubat 2007; 19:10:28 

quote:

Orjinalden alıntı: UnreaCHaBLe

quote:

Çok ilgilidir.

Orjinal parça takma işi pek aklıma yatmıyor. Toyota'nın orjinal parça satma yetkisi sadece Toyotasa da var yani sadece Yetkili servislerde. Özel servis sadece yetkili servisten parçayı alıp gelen müşterilere kullanabilir. Yani yedek parça 1 el daha değiştiriyor ve müşteriye maliyeti artıyor. Yetkili servis'de mekanik bakımların pahalı olmasının sebebi işçilik değil yedek parça... özel servisin daha ucuz olmasının sebebi işçiliğin ucuz olması değil parçanın orjinal olmamasıdır bence. Yetkili servisteki ustalar eğitimli her model çıktığında eğitime gidiyorlar. Yaptıkları işin garantisini veriyorlar. İlgi güzel. İstersem arabanın başına gidiyorum,Çayım kahvem elime geliyor. 30 40 milyarlık arabamı yılda 50 milyon için riske atmamam

Saygılarımla

Arkadaşım olurmu öyle herkez orijinal parça satabilir öyle bir kural yok sadece servisler satacak diye. Gel sana göstereyim istersen konya sanayinde koca koca ford, toyota yedek parçası satan onlarca bayi var. Senin dediğin gibi bir kısıtlama olsaydı yani orijinal yedek parçayı sadece servisler satsaydı inan daha çok pahalı olurdu bir triger değişimine arabanın yarı parasını alırlardı artık.

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

600 Mesaj
13 Şubat 2007; 11:29:37 

quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

Arkadaşım olurmu öyle herkez orijinal parça satabilir öyle bir kural yok sadece servisler satacak diye. Gel sana göstereyim istersen konya sanayinde koca koca ford, toyota yedek parçası satan onlarca bayi var. Senin dediğin gibi bir kısıtlama olsaydı yani orijinal yedek parçayı sadece servisler satsaydı inan daha çok pahalı olurdu bir triger değişimine arabanın yarı parasını alırlardı artık

senin dediğin adamlar servisten alıp kendisi kar koyarak satıyordur yada orjinal parça orjinal değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnreaCHaBLe -- 13 Şubat 2007; 11:30:36 >

OPEL ASTRA 1.6 COSMO TWINPORT EASYTRONIC

104 Mesaj
23 Eylül 2009; 17:15:37 

istanbul anadolu yakasında özel servis bakıyorum bilen varmı

138 Mesaj
24 Eylül 2009; 13:58:02 

izmitte atilla usta var yeni bursa yolunda ben oraya gidiyorum.parçayı servisten alıp orda işçilik veriyorum .tavsiye ederim

alpcan

1476 Mesaj
26 Eylül 2009; 12:38:26 

Antalya Kadir ÖZTÜRK gayet iyi toyota servisi özel servis 0242 2210362 tavsiye ederim

|DH| TOYOTA TAKIMI
2002 TOYOTA COROLLA TERRA

6 Mesaj
29 Eylül 2009; 20:02:36 

Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 2001 Toyota Yaris. 100 bin bakımı için Bursa'da önerebileceğiniz iyi bir usta var mıdır ? Bir de fren balataları ve debriyaj plakası değişecek gibi duruyor, sizce ortalama maliyeti ne olur ? cevaplarsanız çok sevinirim.

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
2001 TOYOTA YARİS 1.3 85 HP

1 Mesaj
4 Ekim 2012; 11:00:05 

antalyada güvenilir tecrübeli ve uygun fiyatları olan merkez japon otomotiv var hakan usta güvenebilirsiniz telefonu 05323957679

782 Mesaj
21 Kasım 2012; 7:14:46 

Arakadaşlar selam izmir de özel Toyota servis olarak Dalay oto toyota servisi öneririm. Kendileri eski akdemirler toyota yetkili servisin usta başlarıdır. servis kapanınca kendilerine yer açtılar izmir 1. sanayi sitesinde . web sitelerine girip bakabiliriniz. www.dalayoto.com telefonları Tel: 0232 457 04 59

2005 Megane II HB Dizel 1.5 8O Hp Dynamique Ateş Kırmızı
Megane 2 club üye araçları : http://forum.donanimhaber.com/m_27653731/mpage_1/key_//tm.htm#27653731http://forum.donanimhaber.com/m_27653731/mpage_1/key_//tm.htm#27653731

513 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
exoticboy
26 Kasım 2012; 1:30:58 

bilmeyen yoktur ama yinede yazalım.. Ankara'da Dörtnal Toyota.. yetkili servislerden daha ilgili olduklarını söyleyebilirim.
http://www.yenidortnal.com/

the world is yours...

5 Mesaj
24 Nisan 2013; 14:30:39 

Dh forum sitesini takip ederim ama aktif olrak forumlara yazan birisi değilim. Nette özel oto servis ararken gördüm ve yaşadığım şeyleri anlatmak istedim.Bu forum da birkaç yerde gördüm bu arkadaşın mithat ustayı öven yazılarını..Ben bundan 5 ay önce gittim mithat ustaya yeni aldığım ikinci el aracımı götürdüm.(Aracı alıp 700 km yol yapıp ist. geldim tık demedi. Kafam rahat olsun diy servise götürdüm. ) Ben aracı brakırken abi tepeden tırnağa bakılsın neresinde ne var çıksın gerekli gördüğümüz şeyleri yaptırırız dedim. Araç on gün boyunca o yapılıyor bu yapılıyor burasına orjinal parça taktık orasına orjinal parça taktık gibi yalanlar ile bizi kandırdılar. Ben aracımın on gün boyuna lifte bile çıktığını sanmıyorum..Ödediğim para 1250 tl. Düşünün iki hiç tanımadığım usta araca bakıp debriyaj kesin değişmeli diyor bu usta ona bile bakmamış. Klasik yaptığı şeyler siz isteyin yada istemeyin tüm filitreler ve silecekler değişimi. Bu silecek konusununa daha dün şahit oldum iki aracın sileceklerini değiştirdi ve silecek orjinal taktım diyor kuyruklu yalan..50 tl. silecek parası alıyor(10tl. lik silcek) Hadi iyi niyetle yaklaşıyor diyelim onu gerekli gördün benim aacın debriyajını gerekli görmedinmi?? Sileceğe gelene kadar daha bir sürü şey var. Kimseyi kötülemek için değil yaşadığım sorunu anlatmak için bunları yazdım.. Kimseyi etki altında brakmak gibi bir amacm yoktur. Herkes kendi kararını kendi verebilir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5 Mesaj
25 Nisan 2013; 21:50:15 

kocaeli de yetkili servise alternatif servis olarak bence zirve oto var ben fazlasıyla memnunum tavsiye ederim

37 Mesaj
30 Mayıs 2013; 12:12:56 

Ankara'da yenidörtnala gidiyorum ben de corolla d-4d 1.4 mmt 2009 aracıma daha önce 80000kmye ye kadar bakımlar genel de reis oto olmak üzere hep yetkili servisti. Dörtnalın artısı var eksiği yok en basitinden aracına ne yapıldığını görüyorsun ustada sağolsun sadık usta bir de anlatıyor ne yaptığını yanında benim gibi meraklı arkadaşlar için iyi oluyor . Bir ikincisi çoğu yetkili servis yarı sentetik yağ kullanırken burası tam sentekik mobil-1 yağ kullanıyor hem de yetkili servisin yarı sentetiğinden daha ucuz fiyata uzun lafın kısası hem içinize siniyor hem de cebinize; ilgi alakaları da cabası arabayı toyotanın cihazına bağlayıp arza kayıtlarına bile bakabildikten sonra yetkili servis benim için bitmiştir. Bundan sonra hep yenidörtnal.

6559 Mesaj
31 Mayıs 2013; 12:41:32 

On gün önce yukarıda yazdığım Kafkas Oto ya gittim..Ön fren balatalarımı 8 ay önce değişeceğim diye orjinal TOYOTA servisten aldım. Bunlara götürdüm..Arabayı lifte çıkarıp balatalara baktılar.".Bunlarmı değişecekmiş ? Onların palavrası git 10.000 Km sonra gel " dediler..Hazır gelmiş müşteri balatayı değişir, parasını alır, hadi git..Adam sana yol gösteriyor....Neyse 8 ay geçti yeni balataları götürüp taktırdım..Debrijaj balatanı al elinde bulunsun..10.000 Km sonra geleceksin... Dediler..Şu an 110.000 Km deyim.. Peki dedim geldim..İşte doğru düzgün insan evladı böyle belli oluyor...Her şey para değil....Saygılarımla..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Toyota » Yetkili Servislere Alternatif Özel Toyota Servisleri
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281