Şimdi Ara

İşte LADA'nın yeni otomobil konsepti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lada Samara temsil ettiği ekolün en önemli özelliklerinden biri olarak, kış mevsiminde evinizin sıcaklığını yollara taşıyan müthiş ısıtmasıyla hafızalarda yer etmiş otomobillerden biriydi. 90'lı yıllarda ülkemizde de çok satan modelin yanında off-road kabiliyetiyle dikkat çeken Niva modelinin de meraklısı için yeri ve önemi ayrıydı.

Faaliyetlerine Reanult-Nissan ortaklığı altında devam eden LADA, gelecekte sunacağı modeller için kapalı kapılar ardında sıkı bir çalışma yürütüyor. Mercedes ve Volvo'nun eski tasarımcısı Briton Steve'in önderliğinde ilerleyen şirket, Moskova Otomobil Fuarı'nda, XCODE isimli yeni konsept SUV'nin tanıtımını gerçekleştirdi.

LADA'nın yeni nesil tasarım dilinin devamı niteliğinde olan konsept, Nissan Juke ve Dacia Duster'ın üzerinde yükseldiği B0 mimarisini temel alıyor. Aracın boyutları, temel teknik özellikleri ve diğer detayları hakkında çok fazla bilgi verilmezken, motor seçeneklerinin arasında turboşarj opsiyonu olacağı ve 4x4 alternatifinin sağlanacağı bildiriliyor.

XCODE agresif görünen ön tasarımıyla dikkatleri üzerine çekerken, arka bölümün genel görünümü ise akıllara Nissan Juke'u getirmiyor değil. Modern teknolojilerle donatılan aracın, 10-inç boyutunda dokunmatik ekranla geleceği bildiriliyor. Ayrıca kullanıcılar, akıllı telefon uygulamasıyla aracı çalıştıracak, belli özelliklerini komuta edebilecekler.

LADA XCODE'un yollara çıkacağı tarih hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.  

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    LADA XCODE
    LADA XCODE
    LADA XCODE
    LADA XCODE
    LADA XCODE
    LADA XCODE

• Harika arabalar. Umarım söyledikleri fiyattan çıkartırlar.

• Arkasını porsche'ye benzettim.

• Bir aralar da vesta modeli gelecekti. Halen gelecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araba Türkiye'de Türkler tarafından yapılmış olsaydı eğer yorumlar şöyle başlardı:
    "Çöp, Çöp, Çöp"

Nerdesini çöp'cüler ?

• kış mevsiminde evinizin sıcaklığını yollara taşıyan müthiş ısıtmasıyla
  • Arka farlar Juke'dan ziyade Ford Focus terk gibi.
  • gelde hasret bitsin artık

• apodur kullanıcısına yanıt
    Nereden biliyorsun çöp denileceğini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

kış mevsiminde evinizin sıcaklığını yollara taşıyan müthiş ısıtmasıyla

Birisi yeni Golf konusunda metinden "nesillerdir süregelen karakteristik tasarım anlayışıyla" kısmını çekip bıraksaydı neler derdiniz düşünemiyorum :)

Gelecek en masum cevaplardan biri "diğer modeller gibi her kasada bambaşka bi araba olmadığı için mi rahatsız oldunuz, Porsche 911'i bilir misiniz?" olurdu herhalde :)

Bu tutumunuzu çok hoş bulmadığımı saygı çerçevesinde belirtmek istedim. Yukarıdaki yorumumu da VW konularındaki tavırlarınızı baz alarak yaptım.

Samara'ya hiç bindiniz mi bilmiyorum ama gerçekten de Ankara kışında dahi en soğuk sabahlarda bile bir kaç dakika içinde ev gibi olur içerisi. Bu özelliğe atıf yapılması kadar doğal bişey olamaz.

• İkinci konseptin adı da Android Studio olur heralde

• Çoğu marka neden şu arka tasarımı yapamıyor . Bence arka farları çok çirkin

• Nissan Juke'u hatırladım.
  • skoda , lada ne iş
  • Her şey bununla başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orientem -- 29 Ağustos 2016; 17:14:41 >
  • Rus kızı gibi hoş ve hırçın ama tipim değil bu tasarımı da elli yıl kullanırlar artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeker Hapı -- 29 Ağustos 2016; 17:15:12 >
  • cengizhan72 kullanıcısına yanıt
    Yeni focus un stopları bildiğin
  • fordu fena andırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: apodur

Bu araba Türkiye'de Türkler tarafından yapılmış olsaydı eğer yorumlar şöyle başlardı:
    "Çöp, Çöp, Çöp"

Nerdesini çöp'cüler ?

Mesleğim çöpçülük ben yardımcı olayım?
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    +1

Bende benzettim. Zaten focus tasarım olarak sevdiğim bir araç bunuda sevdim ama omuz çizgisi B sütununda da devam etseydi keşke.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.