Şimdi Ara

Samsung Galaxy A serisi yeni yıla hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Galaxy A serisi yeni yıla hazırlanıyor

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki önemli silahlarından olan ve iki yıldır başarılı bir şekilde varlığını sürdüren Galaxy A serisi, 2017 yılı hazırlıklarına başladı. Test sonuçları donanım tarafında biraz daha çıtanın yükseldiğini gösteriyor.

Test sonuçlarında ortaya çıkan Galaxy A5 2017 modeli Samsung’un Exynos 7880 yonga setini kullanıyor. Hali hazırdaki Snapdragon 615 yerine, 4 adet Cortex-A72 ve 4 adet Cortex-A53 çekirdeği ile Mali-T860 grafik birimi kullanan Exynos 7880 performansı önemli oranda arttırmış oluyor. Yine RAM miktarı da 3GB seviyesine çekilmiş.

Ayrıca Bkz.Archos’dan yeni Helium akıllı telefonlar

Samsung’un orta seviyede mücadele eden Galaxy A5 2017 modelinin performansını önemli oranda arttırması, şüphesiz diğer modellerin de potada olduğunu gösteriyor. Özellikle A7 ve A9 2017 modellerinde performans çıtasının yine çok yukarılara çekildiğini görebiliriz.

32GB arttırılabilir kapasite ve Android 6.0 işletim sistemi barındırdığı görülen model, seriden alıştığımız üzere alüminyum kasa alaşımı ile gelecektir. Galaxy A serisi genelde yılın sonlarında piyasaya çıkıyor. Bu yıl da Kasım-Aralık dönemlerinde yeni serinin piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. 

• a serisinin ekranları note 7 nin ekranından daha iyi duruyor gibi geldi yan yana inceleme yaptım daha parlak daha net gibiydi kullanılan ikon ve arka plandan mıdır bilmem

• Önemli olan A3 çünkü alınabilir ve kompakt seviyede tek model o var.2gb ram ve s400serisi ile gelirse yine iyi satar

• Şimdi arkadaşlar bu satırlar a'dan z'ye değerli editörümüz Ekrem71 için yazılmıştır.

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki önemli silahlarından olan ve iki yıldır başarılı bir şekilde varlığını sürdüren Galaxy A serisi, 2017 yılı hazırlıklarına başladı. Test sonuçları donanım tarafında biraz daha çıtanın yükseldiğini gösteriyor.

Kusmamak için kendimi zor tutuyorum. Nasıl bir iğrençlik bu kardeşim. Şu en önemli silahın satış rakamlarını ortaya koy da bir görsek
    silah mı yoksa su tabancası mı
    İki yıldır başarıdan başarıya koşan âdeta zafer sarhoşu olmuş bu seri dünya genelinde ne halt etmiş.

Donanım tarafında çıta yükselmiş
    Ey ahali duyduk duymadık demeyin. Şu tek çekidek performansına bak hizaya gel. Helio p10 kadar bir işlemci performansı. Peki helio p10 işlemcili telefon ne kadar ? 200$
    Bu Samsung 'un çok önemli su tabancası ne kadar ?
    400-500$ bir fiyatla gelecektir.
    Bu samsung'un çok önemli silahı orta seviyede mücadele ediyormuş ama helio p10 kadar gideri var.
    Komedi ya
    Şimdi sorsan bu performans nasıl oluyor da orta seviye oluveriyor desen cevap olarak ben parasına bakarak yorum yapıyorum diyecek.

İyi de madem parasına göre bakıyorsun o zaman bu telefon bu paraya alınmaz desene
    Verdiğiniz parayı haketmiyor desene
    Ben bu parayı bu telefona vermenizi tavsiye etmiyorum desene

Geçenlerde Xiaomi redmi note4 haberini yaptın
    .Nerden bulsam nasıl etsem de bir kulp taksam diye kıvrandıkça kıvrandın kıvrandıkça kıvrandın peki sonuç?
    Eskimiş bir işlemci tercih edilmiş
    Vay anasını ya
    Kimmiş bu eskimiş işlemci helio x20
    Tabi insan soruyor bu A serisindeki işlemci gıcır gıcır mı yepisyeni mi diye merak ediyoruz. Editörümüz bizi bu konuda aydınlatırsa sevinirim.
    Adamlar 130$ 'lık telefona performans canavarı helio x20 koyuyor bizim editörümüz burun kıvırıyor.
    Ama iş samsung'a gelince f/p açısından rezalet ötesi bir telefona performans artışı var kardeşim deyiveriyor.
    Editörümüze diyorum ki bu marka tapıcılığını yada reklam seviciliğini bırak yazıktır
    insanları yanlış yönlendiriyorsun yapma
    Hiçbirşey yapamıyorsan tarafsız ol
    Xiaomi'ye laf sokmak için kıvrandığın kadar tarafsız ol en azından
    Saygılarımla demiyorum zira sen saygıyı haketmeyen bir adamsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 29 Ağustos 2016; 14:21:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cortex a72 çekirdeklerinin olduğunu nereden anladınız? (çıkardınız)

Tabloda görülen sadece 8 çekirdekli ve 1,87 ghz olduğu.

Ordaki skorlara bakmak bile yeterli bu işlemcinin a72 barındırmadığını anlamak için. Hepsi zayıf a53 çekirdeği. 14 nm. ile üretilmiş ise yine de orta seviyede yeterli performans verir az yakar. 8 tane a53 değil de en azından 4 tane a53 +2 tane a72 olsaydı iyiydi Snapdragon 650 gibi. O da 28 nm. Snapdragon 625 var sadece 14 nm ile üretilen orta seviyede. 650/652 gibi orta-üst seviye de 14 nm'ye geçmeli artık hatta giriş seviyesi de her segmentte. Grafik işlemci ise hangi model ve kaç çekirdek modeli belli değil.

• gunman233 G kullanıcısına yanıt
    Samsung Galaxy A serisi yeni yıla hazırlanıyor

_
    The 7880, per the details leaked via Weibo, is a 64-bit affair complete with 1.8 GHz ARMv8A Cortex-A72 and 1.3 GHz ARMv8 Cortex-A52, flanked by ARM Mali-T860MP4 graphics.

• 2018 yılında A serisi istediğim seviyeye anca gelir :D

• İnsanlar gerçekten bir garip. Orta seviyeye hitap telefonun amiral gemisi gibi donanıma ve malzeme kalitesine sahip olmasını istiyorlar. Sonra da fiyatı niye yüksek diye ağlıyorlar. Bu olayı açıklayan çok güzel bir ata sözümüz var ama burada söylenmez şimdi :)

• güzel özellikler ama sd800 ün 1000 lik tek çekirdek skorunu hala geçemediler. bir de a72 çekirdeği.

• a3 2017 için konuşuyorum. a3 2016 kasa/ekran çözünürlüğünü aynı tutup işlemciyi exynos 7870, 3gb ram ve 32gb dahili depolama ve 2500-2800mah batarya ile mükemmel olur. a3 modeli hem çok şık hem de ele tam oturuyor, gereksiz büyüklüğü yok. 4.7 inç akıllı telefonlar için ideal boyut tek elli kullanımda.
  • fiyatları pahalı olmasa güzel seri...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.