Şimdi Ara

Hollywood'un devleri sanal gerçeklik için bir araya geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Hollywood'un devleri sanal gerçeklik için bir araya geliyor
    Kullanıcı elektroniği alanında son yıllarda çıkan en heyecan verici teknolojilerin başında gelen sanal gerçeklik cihazları, sinema dünyasının geleceği için de büyük önem taşıyor. İzleyicilere daha farklı, daha gelişmiş bir sinema deneyimi sunmak isteyen film stüdyoları, sanal gerçeklik cihazlarını bu amaç doğrultusunda kullanmayı planlıyorlar.

Sinema dünyasının sanal gerçekliğe olan bu artan ilgisinin farkında olan VR Society, sinema dünyası ile sanal gerçeklik geliştiricilerini bir araya getirmek için bir konferans düzenleyecek. 13 - 14 Ekim tarihlerinde, Hollywood'da bulunan Paramount Pictures Stüdyoları'nda düzenlenecek olan bu konferansa; Warner Bros, 20th Century Fox, Walt Disney Studios, NBCUniversal, Sony Entertainment ve DreamWorks gibi büyük film stüdyoları da katılacak.
     Hollywood'un devleri sanal gerçeklik için bir araya geliyor
    VR On The Lot  adını taşıyan bu konferans kapsamında, sanal gerçeklik firmaları ve film stüdyoları bir yandan geliştirdikleri teknoloji ve içerikleri sergilerken, bir yandan da sanal gerçeklik sinemada kullanımı hakkında gelecek planlarını paylaşacaklar. Etkinliğe Hollywood'un dev stüdyolarının yanı sıra AMD, Intel, HP, HTC Vive, Oculus, Technicolor, Dolby ve Epic Games gibi teknoloji ve oyun dünyasından önemli firmalar da katılacak.

Etkinlik kapsamında konuşma yapacak katılımcılar arasında X-Men filmlerinin yönetmeni olan Bryan Singer da yer alacak. VR On The Lot'un açılış konuşmasını ise The Martian'ın VR deneyiminin ve Maleficent'ın yönetmeni olan Oscar ödüllü görsel efekt uzmanı Robert Stromberg yapacak.

• Brazzers neden katılmıyor?
  • Geleceğin olayı bu gibi gözüküyor 180 derece çekilen filmler görebiliriz bu yönetmenleri bayağı zorlayacak gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

Brazzers neden katılmıyor?

Yeni çekimler vardır hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapitalizmin oyunu. SD görüntü kalitesi. HD görüntü kalitesi. Full HD çözünürlük ve son olarak Ultra HD. Sürekli yenilenen televizyonlar. VCD, DVD, Bluray ve 4K oynatıcılar. Bizi ayakta beceriyorlar aslında, yeni teknoloji geliştirmiyor bunlar. Tek amaçları tüketimi körüklemek ve daha fazla kar etmek.

• kırmızı çekiç kullanıcısına yanıt
    Analog 35mm filmlerin çözünürlügü maksimum 6144×4668 pikseldir yani 40 yıl onceki filmler bile bu kalitededir.Asıl sorun dijital teknoloji çok geç gelişmeye başlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 27 Ağustos 2016; 20:29:25 >
  • Korku filminde dehşet olur. Kanepenin altından katil çıkıyor misal. Askflslf..

• 180 derece film nasıl olacak anlamadım. Youtube'da bazen oluyor ama anlayamıyorsun ki. Başka bir yere bakarken arkada olaylar oluyor çevirene kadar geçiyor. Buna nasıl bir çözüm bulacaklar merak ediyorum.

• @Ed Wood ben yazacaktım :D...

• sinema salonlarından sonra 70'ler ve 80'lerde kişisel video oynatıcılar geldi !
    ama bu da tam tutmadı !

filmleri algısal duyguları aktarımı için bir teknik olsa da !
    sosyolojik algı birlikte yaşanılan gerçekliklere bakar !

zamanında videolar nasıl tutmadıysa !
    isterse matrix filimindeki kafa eternet kablosu bile bağlasalar bile
    sinema salonları her zaman var olacaktır !

• quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

180 derece film nasıl olacak anlamadım. Youtube'da bazen oluyor ama anlayamıyorsun ki. Başka bir yere bakarken arkada olaylar oluyor çevirene kadar geçiyor. Buna nasıl bir çözüm bulacaklar merak ediyorum.

Filmin omrunu uzatacak ve film mi farkli acilarla bir kac kez daha izleyip ayni ilk izliyormuscasina zevk alacaksiniz.
    Ayrica su an bizde olan o kamera acisini (ben filmimi izleyim yoksa kamera acisini mi değiştireyim sorunu) sinamatik etkili bir kac tane forma dokup sen aynen atiyorum amblight seçeneğinde sicak canli derin vs gibi bu sekilde kendin önceden belirleyip filmi baslatacaksin,
    Aslinda bu cok yeni bir teknoloji değil. Bunun en basit atasi hatirlayanlar bilir (hatırlamak için cok iyi dinosaur olmak lazim bu arada) resident evil 1 (psone) de zorluk seviyesini Advance yaptihinizda kolay ve normalde ki kamera acilarindan farkli oyunun ilk bolumlerini farkli kamera acilarindan gösterirdi. Ve oyuna o oda koridor yada bolumu bilmenize rağmen farkli bir mekandaymissiniz hissi verirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

sinema salonlarından sonra 70'ler ve 80'lerde kişisel video oynatıcılar geldi !
    ama bu da tam tutmadı !

filmleri algısal duyguları aktarımı için bir teknik olsa da !
    sosyolojik algı birlikte yaşanılan gerçekliklere bakar !

zamanında videolar nasıl tutmadıysa !
    isterse matrix filimindeki kafa eternet kablosu bile bağlasalar bile
    sinema salonları her zaman var olacaktır !

Atlarin var olduğu gibi yani.
    Su an sosyal hayatta binek için at kullanan ben göremiyorum da ???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.