Şimdi Ara

WhatsApp telefon numaranızı Facebook'la paylaşacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp telefon numaranızı Facebook'la paylaşacak 
    2014 yılının başında Facebook tarafından yaklaşık 19 milyar dolara satın alınan mobil mesajlaşma devi WhatsApp, reklamsız ve ücretsiz olmasıyla kullanıcıların iletişimdeki öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Günümüzde kısa mesaj katili olarak nitelendirilen uygulamadaki bu huzur ortamı yayınlanacak son güncelleme ile biraz bozulabilir.

Resmi blogta yer alan açıklama ile kullanım şartları ve gizlilik sözleşmesini güncellediğini duyuran WhatsApp, kullanım alışkanlıkları gibi temel bilgilerin yanı sıra telefon numaralarının da Facebook ile paylaşılacağını bildirdi. Her ne kadar bu verilerin diğer şirketlere açılmayacağı söylense de sosyal ağda daha iyi arkadaş önerileri, ilgili reklam gösterimi ve arttırılmış ürün deneyimi için kullanılacağı ifade ediliyor.

Telefon numaranızın paylaşılmasını nasıl engelleyebilirsiniz?

WhatsApp’ın telefon numaranızı Facebook ile paylaşmasını istemiyorsanız yapabileceğiniz iki farklı yöntem bulunuyor. İlk olarak güncellenen gizlilik sözleşmesinde "Devamını Oku" seçeneğine tıkladığınızda işaretli olarak gelen "WhatsApp hesap bilgilerimi Facebook ile paylaş" seçeneğinin yanındaki onayı kaldırabilirsiniz.

WhatsApp telefon numaranızı Facebook'la paylaşacak

Eğer farkında olmadan sözleşmeyi direkt kabul ettiyseniz iptal etmek için önünüzde 30 gün süre var. WhatsApp’ın ayarlar menüsündeki "Hesap" bölümüne geldikten sonra "Hesap Bilgilerimi Paylaş" seçeneğini pasifleştirmeniz numaranızın paylaşılmasını önlemek için yeterli. Açıklamayla artık Facebook'a entegre olarak çalışacağının net şekilde dile getiren WhatsApp'ın temel yapısının bozulmaması ise kullanıcıların en büyük isteği.

• Güncelleme yaparken belirtmiyorlar bir de. Yani, şimdi donanimhaber de görmesem haberim olmazdı.

Eğer böyle bir şey yapacaksan, millet uygulamayı açtığında direk sormalısın. Biz böyle bir sey yaptık onaylıyor musun diye.

Onun yerine ayarlara girince direk gösteriyor. Şimdi haberim olmasa TELEFON numaram herkese açık olacaktı. Pes doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit_22 -- 26 Ağustos 2016; 18:00:30 >
  • bugun öğlen bana sordu windows phone kullanıyorum bu arada, yeni gizlilik sözleşmesi geldi eylül ayına kadar onaylama zamanı verdi içinde bu gibi şeyler yazıyordu onay tikini kaldırdım açıkcası zaten facebook kullanmıyorum

• aynını yaptım ama orada diyor telefon numaran vs kabul etsen dahi paylaşılmayacak diye. tüki kaldırıdğın şey daha iyi facebook reklam verebildin diye diyor, whatsapp bilgilerine yönelik.

her neyse tiki kaldırdım sorun yok.

• Görür görmez reddettim. Niye verecekmişim numaramı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇOK YANLIŞ BİR HAREKET

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek önemli bir haber değil. Zaten facebook kullanan herkes neredeyse telefon numarasını facebook ile paylaşıyor. Kurtarma seçenekleri için olsun arkadaşları bulmak için olsun. Yani sıkıntı yapacak bir durum yok ortada. Facebook numaraları reklam firmalarına satıp para kazanmaya çalışacak kadar ufak bir şirket değil. En fazla olacak durum şudur ; Mevcut halde whatsapp telefon numaranızı paylaşıp whatsapp olmayan kişileri davet etmeniz için sizi yönlendiriyor. Facebook numaraları alınca da kişi listesinde ki kişileri toparlayıp "xxxx Facebook'ta sen de gel" tarzı mesajlar gönderebilir.
    Tabi bu da en son nokta olacak olaydır. SMS servisleri rahatsızlığı doğuracağını sanmıyorum bu olayın.

• Whatsapp Terbiyesizlik yapmıştır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkcell bip en az whatsapp kadar iyi

artık yabancı uygulamaları bırakma vakti gelmedi mi kendi yerli uygulamalarımız varken
  • Size sözleşme kabulu geliyor orda sözleşmeyi okurken bu ayarı görebiliyorsunuz cahiller hem sözleşme okumayın hem fıcıbıık nımırılırımızı pıylışıyır diyin hahahahah

• Yavaş yavaş whatsapp özel hayata zararlı hale gelmeye başladı, whattsapp alternatifi aramak şart..

• Facebook tehlikeli sularda yüzüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

turkcell bip en az whatsapp kadar iyi

artık yabancı uygulamaları bırakma vakti gelmedi mi kendi yerli uygulamalarımız varken

:D
  • Tamamen saçmalık, tik kaldırılmış olsa dahi böyle bişeyin olması insanın aklına takılıyor, silerim bende, arkadaşın dediği gibi yerli yazılımlara geçerim

• Telegrama geçme vakti artık geldi sanırım. Hem daha kapsamlı hem daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Çok daha fazla ek fonksiyonu var. Yanlış bilmiyorsam telegram açık kaynaklıydı ama tam emin değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook kendi sitesini b.k etti edecek, sıra geldi Whatsapp'a. O firmayı var ya yıkarlar yıkarlar !!

• facebook ta zaten numaramız var. bu neyin telaşı.

• Benim numaramı kim ne yapsın reklam amaçlı satarlarsa arayan kim olursa olsun bilgisayar ile muhatap edilince direkt telefonu kapatıyorum hiç dinleyemem bilgisayarı normal insan da arasa işime gelmeyince de kapatıyorum ya neyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende böyle bir seçenek yok. O pencere de tam zamanında çıktığı için onaylamadan kapatmıştım ayarı nasıl bulabilirim?

• En güzeli SKYPE kullanmak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.