Şimdi Ara

AMD Zen hakkında her şey: Yeni nesil işlemci mimarisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
1.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin merakla beklenen yeni nesil işlemci mimarisi Zen hakkında her şey bu videomuzda. Tasarım seviyesindeki mimari yeniliklerden performansa kadar AMD neler vaad ediyor, 5 yıllık bekleyiş meyvelerini veriyor mu gibi soruların yanıtları da yine bu videomuzda, iyi seyirler. 

• amd'nin artık sahalara iyi bir rakabetçi olarak dönmesi lazım. amd rekabete girince intel işlemcilerde hız artışı fiyat düşüşü olur, biz kazanırız. intel ve nvidia tekelinden kurtulmak lazım.

• Keşke fon müziği olmasaydı.

• Amd comeback isreal :D
  • Nihayet
    Beklediğimize değecek f/p ve yüksek seviye işlemciler geliyor. Yeni yılda yeni işlemciler bir de yanına rx490 gelirse (300$) gel keyfim gel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd ne yazıkki Türkiye Cumhuriyetinde fazla satılmaz.
    neden derseniz ?

milletin skylakelerle başı belada, 100 liralık anakartı olan 1500 liralık i7 6700k'yı yapıştırmaya çalışıyor.
    eee haliyle çoluk çocukta para bitti, tatilde bitti bu arada, millet alacağı işlemcileri zaten aldı, 2-3 yıl bize çok çok yeter diyip ortada dolaşırlarken, bu saatten sonra amd zen'in fazla satılacağını sanmam =)
  • Notebooklarda da Intel/nVidia rekabetine darbe vururlar; enerji verimliliği, termal tasarım ve uygun fiyata performans sunarlarsa önleri çok daha açık olacak, o garanti. nVidia çok büyük bi' hamle yaptı 10 serisi masaüstünden devşirme notebook kartlarıyla.

Türkiye'de böyle kaliteli yayınları görmek ayrıca güzel. Ellerinize sağlık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Am4 anakartlar ve bristol ridge apudanda bi haberiz,ne zaman piyasada olucak,neler getirecek vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoracle -- 25 Ağustos 2016; 23:58:00 >
  • Adam şelale gibi akıyor , kovaları getirip doldurun boşa akmasın

• Erdi abi verdiği şu bilgileri Türkiye'de bu kadar rahat anlatacak teknoloji sitesi editörü yoktur Helal olsun donanım haberi donanım haber yapan editörlerden birisin abi
    Allah'tan senin gibi gerçekten donanımı bu kadar seven insanlar olduğunu görmek beni umutlandırıyor takipteyiz.

• ''Yaşayan Ölü '' konumunda olan amd zen mimarisiyle ''Hayat bulacak'' mı ? intel 6900k' yı yüzde 2 performans, 3.ghz ile geçmesi(o.c ile bu performansın artması ) gerçekten güzel inşallah! bu performans kağıt üzerinde kalmayıp,uygulamada intelin i7 6900k'yı ( 3-4 bin tl fiyatı ile ) geçmesi gerçekten iyi bir sonuç tdp 95 waat ısıl güç tasarımı tekli çekirdek performans artışı ve özellikle çoklu çekirdek uygulamalarında iyi performans vermesi ddr4 ile gelecek olması,ddr4 bellek desteği ile gelecek olması inteli kızdıracak gibi inşallah fiyat konumunda ise herzaman olduğu gibi daha uygun fiyatta satışa çıkarılıp,rekabetin artması ile kullanıcıların yüzünü güldürecek gibi..

''AMD'' FOREVER

• Bulldozer mimarisi içinde 5 yıllık beklenti büyüktü. Hayal kırıklığı oldu. Umarım rekabet şimdi başlar.

• şu zenı bekleye bekleye evde kök bagladık.
  • Bu adamın kıymetini bilip pamuklara falan sarıp öyle yaşatmak lazım.. Bir tane daha yok koca ülkede bu bilgi seviyesinde editör.. Teşekkürler bu harika video için.

• ...böylece Erdi o köy halkına ulaştı ve o köy halkına dedi ki; " Siz gelmiş geçmiş psikosomatik sosyo teramik marjinal tasarruf eğilimine göre amd nin fayda maksimizasyonunu minumize etme kabiliyetine optimal bir açıdan sahip olabilirsiniz ve bu bağlamda umarsızca oluşmaktasınız ta ki sonsuza dek." Ve o kö halkı Erdiye dedi ki " Hıı?".

Erdi baba şimdi bu işlemci iyi mi kötümü. Ne getirir bize abi... Cahılız biz cahıl

• arkadaşlar intel nvidia tekelinden bahsedip duruyoruz sanki piyasada amd yokmuş gibi.. biliyorum performans olarak hem ekran kartı hem işlemci olarak geri kaldı amd ancak şunu unutmamamız lazım diye düşünüyorum biz toplum olarak parayı harcamayı malesef bilmiyoruz. 3kuruş maaşımızla gidip 10 kuruşluk harcamaya giriyoruz.
    şöyle düşünüyorum 2500 tl lik bir amd sistem toplayıp 2 yıl sonra tekrar yeni bir sistem toplamak yerine sanki 4 yıl verimli kullanabilecekmişiz gibi 5bin liraya intel nvidia sistem toplama gayretine düşüyoruz. hızlı ilerleyen teknoloji çağında hemen bütün teknolojik aletlerin verimli ömrü 2 yıl ve altına düştüğü için söylüyorum. bkz: gtx 900 serisi bir devrimdi derken aynı fiyata 2 ye katlayan performanslı gtx 1000 serisi geldi. diyebilirsiniz bu 970i öldürmedi diye ama benden daha iyi bilirsiniz bir çoğunuz, şirketler o kartları referans alarak çıkaracak bundan sonraki oyunları ve 1 yıl içerisinde gtx 900 serisi ekran kartı olanlar değiiştirmeyi düşünmeye başlayacak.
    özetle bu devirde bizim gibi geliri yüksek olmayan ülkelerde özellikle ülkeye ithal yük getirecek ürünleri satın alırken daha rasyonel davranılması gerektiğine inanıyorum. bu tasarrufla hem biz bireyler olarak daha kaliteli bir hayat yaşayabiliriz hemde ülkemize bir anlamda faydalı olmuş olabiliriz.

40 yılda bir yorum yapmak istedim umarım çok vurmazsınız :)

erdi özüağ'ı tebrik ediyorum. anlamadığım halde dikkatle izledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersal_

Amd ne yazıkki Türkiye Cumhuriyetinde fazla satılmaz.
    neden derseniz ?

milletin skylakelerle başı belada, 100 liralık anakartı olan 1500 liralık i7 6700k'yı yapıştırmaya çalışıyor.
    eee haliyle çoluk çocukta para bitti, tatilde bitti bu arada, millet alacağı işlemcileri zaten aldı, 2-3 yıl bize çok çok yeter diyip ortada dolaşırlarken, bu saatten sonra amd zen'in fazla satılacağını sanmam =)

Hocam şöyler bir şeyde var tanıdığım çoğu kişi i5,i7 2000 3000 serisini kullanıyor hala skylake'ye geçmeyen tonlarca insan sayabilirim size
    ayrıca 2012-2013 yılından beri FX 8350 kullanan tonlarca insan var Türkiye'de bence uygun fiyata gelirse neden olmasın hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crashlone -- 26 Ağustos 2016; 2:02:46 >
  • fiyat ne olcak fiyaaat onuda söyleyin bi zahmet -___-

• quote:

Orijinalden alıntı: Crashlone

quote:

Orijinalden alıntı: ersal_

Amd ne yazıkki Türkiye Cumhuriyetinde fazla satılmaz.
    neden derseniz ?

Hocam şöyler bir şeyde var tanıdığım çoğu kişi i5,i7 2000 3000 serisini kullanıyor hala skylake'ye geçmeyen tonlarca insan sayabilirim size
    ayrıca 2012-2013 yılından beri FX 8350 kullanan tonlarca insan var Türkiye'de bence uygun fiyata gelirse neden olmasın hocam

benimde tanıdığım çoğu kişi var, bırak fx leri, athlonlarla i3 3. nesillerle i5 2. nesillerle hatta celeron meleron idare ediyorlar :(

bu forumu ve diğer forumları baz aldım, çoluk çocuk babasına kredi çektirip skylakeleri aldırmış durumda. dahada ötesi berisi olmaz kardeşim.
    bu patlama bir sefer yaşandı, oda skylake zamanında İntel türkiye sayesinde zengin oldu =)

demek istediğim şudur ZEN denilen amd işlemcilerinin çıktığı fiyat fx 9590'dan ucuz olmayacaktır, en azından bu ülkedeki satıcılar fx9590 1000 liraya satılıyorken Zenleride en az 1300 liradan satışa çıkaracaklardır. yabancı ülkelerde zen, fxlerden daha ucuz olsada, bu ülkedeki satıcılar bir yolunu bulup bu hale getirip en pahalı fiyattan satacaklardır.

zen + am4 anakart, heleki am4 anakartlar 500 liradan aşağı bulunmayacaktır, 2000 liraya kimse gidip zen işlemci + am4 anakarta para vermek istemez.
    millet skylakelerde parasını harcamışken böyle bir değişime girişime kesinlikle kalkışmazlar =)

( bende gidip geliyorum arada, i7 alırsam eğer en az 3 yıl pc değiştirmem. ama Zen kısa zamanda 1000 liraya çıkarsa rx480 gibi ekran kartlarında darboğaz yapmazsa hemen zen alırım. ben Zenlerde 1000 liraya razıyım =) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersal_ -- 26 Ağustos 2016; 2:11:40 >
  • büyük bir merakla beklemekteyiz umarım zen olmasa da Zen+ işlemcilerde ki o zamana kadar PCI-E 4.0 standartı resmileşecek ve üretici iş ortaklarına dağıtılacaktır ZEN + ta 4.0 pci e görürsek asıl o zaman mükemmel olur.

PCI e slotu üzerinden 300 Watt güç sağlanırsa MiniITX sistemlerin tamamiyle önü açılır oyun sistemleri olarak çok daha küçük ve performanslı mini ITX sistemlerle karşılaşabiliriz ve ek bir güce ihtiyaç duymadan ...

Hem Masaüstü hemde HTPC de APU ile devam ediyorum taki ZEN+ (tamamiyle verimli hale gelmiş olaki hatalar kapatılmış)seçenekler gelene kadar beklemedeyim kendi açımdan diğer bir nokta Anakart olayı Soket AM4 ün yeni pin yapısı olan 1331 pin ile gelmesi (LGA değil klasik iğneli yapı) ve anakartın maliyeti fiyat ve seçenek yelpazesi derlen seneye bu zamanlar ancak alınabilir konuma gelir ki ZEN+ ın haberlerini duymaya başlar 2018 i gözleriz. soket tipinde bundan sonra Soket AM3 gibi AM4 te uzun soluklu olur umarım. Soket AM4 anakrtlarda asıl sevdiğin HP nin Sample bir sistemi Mart ayında paylaşılmıştı Anakartta Kuzey yada Güney köprüsü tarzında bişi olmayışıydı herşey işlemcide toplanınca daha hoş olmuş kanımca ...

kısacası bekleyip göreceğiz bundan sonra ve muhtemelen Xbox Scorpio da bu Zen mimarisinden nasibini alıp biz teknoloji severlere merhaba diyecek ...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.