Şimdi Ara

Dünyanın en büyük hava aracı Airlander 10 düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en büyük hava aracı Airlander 10 düştü

Hybrid Air Vehicles (HAV) tarafından geliştirilen Airlander 10, 92 metre uzunluğuyla şu an için dünyanın en büyük hava aracı niteliği taşıyor. 38 bin metreküp helyum ve 4 adet dizel motoruyla yaklaşık 3 hafta uçabilen hava aracı, saatte 144 kilometre hıza ve 4.880 metre yüksekliğe ulaşabiliyor.

Hatırlayacağınız üzere yaklaşık bir hafta önce ilk kez havalanan Airlander 10, 1.500 metre yüksekliğe çıkarak saatte ortalama 64 kilometre hızla 30 dakika boyunca hava kalarak başarıyla iniş yapmıştı. Geçtiğimiz çarşamba günü Londra'nın kuzeyinde kalan Bedfordshire bölgesinde ikinci test uçuşu için havalanan devasal araç için işler bu kez istenildiği gibi gitmedi.

Dünyanın en büyük hava aracı Airlander 10 düştü

100 dakikalık uçuş sırasında yaşanan teknik arıza ile hızla irtifa kaybetmeye başlayan Airlander 10, burun olarak nitelendirilen ön bölümün üzerine düştü ve kokpit bölümünde ufak çaplı hasar meydana geldi. İçerisi helyumla dolu olduğu için yavaş bir iniş gerçekleştiren hava aracında ayrıca diğer zeplinlerdeki gibi yangın da meydana gelmedi. Herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermeyen olay sonrası iniş noktasında bağlanan Airlander 10'un kontrollerinin ardından test uçuşlarına devam edeceği bildirildi.

• ufak bir hasarla atlatılmış olması sevindirici , aslına bakarsanız bu zeplinlerin havacılık camiasından el çektirilmiş olmasının altında kapitalizmin parmağı var , geliştirilerek tekrar dünyamıza kazandırılmasını istediğim bir hava aracı , çok daha güvenli ve çevreci.

• Nazar nazar ya daha dün yorumladık bugün düştü :D

• Maşallah dediğimiz inek sütten kesiliyo :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASdjakhsgjhksadasd ne güldüm ya :D

• bu ney ya kocaman bir kıça benziyor :-)

• Olur öyle arada,hatalar eksikler giderilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardashian mı o?
  • ülkemizde özellikle güneyden kuzeye geçiş için çok işe yarar kanaatindeyim çok yavaş çünkü kara araçları hava araçları da genelde aktarmalı

• zeplinler neden kullanımdan kaldırıldı?

• kasa saglam dusse de birsey olmaz

• Nazar çıkmıştır. E o kadar dünyanın gözü önünde olursa böyle olur
  • fotoyu ilk gördüğüm de kardashian'ın bir organı sandım :D :D :D

• Helyum dolu balon niye yansın düşünce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Helyum dolu balon niye yansın düşünce ?

Aynen, zaten tepkimeye girmiyor oksijenle.
    Aracın düşüşü
    https://www.youtube.com/watch?v=bL_CucxGWko

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 26 Ağustos 2016; 1:27:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilek

bu ney ya kocaman bir kıça benziyor :-)

Fotoğrafı görür görmez en çok beğenilen yoruma baktim ve kahkaha attım Akşam akşam güldüm hocam allahta sizi güldürsün

• havacılık gerçekten zor iş insanların kanıyla canıyla buralara gelindi.sürekli emek isteyen ve hata kabul etmeyen bi sektör

• Bi gaz kaçırırsan varya ordaki adamın hali duman 🌫 fırlatıp atar onu

• şaka bir yana zeplinlerle seyahat uyaçlardan daha keyifli ve turistik açıdan daha yüksek seyir keyifli olur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.