Şimdi Ara

Dünyanın en hızlı seri üretim aracı: Tesla Model S P100D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en hızlı seri üretim aracı: Tesla Model S P100D
    Bir süredir ortalıkta iddiaları dolaşan Tesla'nın P100D versiyonu nihayet resmi olarak duyuruldu. Firmanın Model S ve Model X modelleri için duyurduğu P100D ile gelen Model S şu anda piyasada en çabuk hızlanan yeni alınabilecek araç konumunda. Yeni batarya ile daha da güçlenen Model S P100D 0-96km/s hızlanmasını yalnızca 2.5 saniyede tamamlıyor.

Konferans konuşmasında bu konu hakkında da konuşan CEO Elon Musk şu anda 100km/s hızlanmasını daha çabuk yapan yalnızca 2 aracın olduğunu bunların ise LaFerrari ve Porsche 918 Spyder olduğunu belirtiyor. Ve aracın McLaren F1'i alt edebilecek durumda olduğunu söylüyor.

Konuşmasının devamında yeni alınabilecek dünyanın en hızlı arabasının elektrikli olduğunun altını çizen Musk, gelecekte insanların benzinli araçlara antika olarak bakacağını söylüyor.

Dünyanın en hızlı seri üretim aracı: Tesla Model S P100D 
    Kapasitede düşük bir artış olsa da çok daha şekilde üretilen yeni versiyonun ilk etapta az sayıda araçla sınırlı kalacağı belirtiliyor. Ludicrous moda sahip P90D siparişi veren ancak henüz teslim almayan Tesla müşterileri aradaki $10bin fiyat farkını ödeyip bu yeni versiyonu beklemeye koyulabilirken şu anda P90D sahibi olanlar ise daha büyük bir ücret ($20bin) ödeyerek bu versiyona geçiş yapabilecek.

P100D ile batarya kapasitesi 100kWh ulaşırken şarj süresinde herhangi bir değişim olmaksızın aracın menzili de 613km'ye ulaşıyor. Model S'de 0-96km/s hızlanması 2.5 saniye iken Model X'de ise bu süreç 2.9 saniyede gerçekleşiyor ve aracın toplam menzili ise 542km'ye çıkıyor.

• Elon baba döktürmüş yine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Way benim emektar LADA Samaram duymasın mazallah gücenir

• Vurmuş öldürmüş.

• Elektrikli araçların ileride kronik problemler çıkartacağını düşünüyorum hep ama hadi bakalım.

• Adamlar dünyaya yön veriyor. Yaptıkları arabaya bak be.

Neyse ben gideyim konu dışında biraz tidiay methiyeleri okuyayım.
  • Autopilot için yeni sensörler eklenecek gibi haberler vardı. Acaba bu arabada eklendi mi yoksa bu da P90D ile aynı donanıma mı sahip? Ona göre sipariş verecez de eniştenin dobloyu satıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozmenakif -- 24 Ağustos 2016; 15:43:02 >
  • Gerçek kullanım şartlarında menzili 500 kilometreyi bulur ama yine de iyi bir rakam böyle büyük bir potansiyele sahip olan araç için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu elon maskın bir gün başına bir iş gelecek diye korkuyorum. adam tüm dünyayı karşısına aldı.

• Zaten 2.5 saniye idi önceki modelde? Neyi geliştirdiler?

• Asıl şunu sorgulamalı ilk üretilen arabalar elektrikli iken insanlar neden onu bırakıpta fosil yakıtlı araçlara yönelip geliştirdiler.100 yıl dan fazla süre geçtikten sonra yeniden başa döndüler.Baştan elektrikli olarak devam etselerdi dünyada neler değişirdi?Buna kim izin vermedi?Şimdiki elektirkli arabalar hangi aşamada olurdu?Asıl konuşulması gerekenler bunlar, yoksa milisaniyeler değil.

• la araba çok seri mi üretiliyor ne bu dedim, haberi okuyunca
    Dünyanın en hızlı, seri üretim aracı olduğunu anladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay1122

bu elon maskın bir gün başına bir iş gelecek diye korkuyorum. adam tüm dünyayı karşısına aldı.

Merhaba,

Amerika her sektörde rockstar lar oluşturarak sektörü ilerletir.
    Dönemin otomotiv rockstarı seçilmiştir.
    Amerikanın yeni yıldızı Elon, adı elon okunur USA devleti diye anlaşılır.
    Unutmamak gerekir. Amerika Detroit in batmasına göz yumdu. 20 milyar $ nedir ki amerika için.. ama geleceği farkı bir yönde gördü ve ipini çekti geleneksel oto dünyasının.
    O yüzden elon musk a bişi olmaz.
  • Uygun başlığı ben de bulamadım ama uygun cümle "en hızlı" olmamalı.
    "En iyi hızlanan" demeli ama şık durmuyor.
    Ne yapmalı, ne demeli?
    Orijinal makalede "the quickest" demiş, "en çabuk"!
    .
    Bilmem?!

• Dünyada ki otoyol hız sınırları belli.Yasal olarak yapılabilecek hız belli.

Ben dünya devletlerinin yerinde olsam kendi ülkemdeki araçların 160 km/s i geçmesini engellerdim.

Otobanlarda 200-250 ile gidip insanların canına kast edemezlerdi bu sayede.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheStarBox

Dünyada ki otoyol hız sınırları belli.Yasal olarak yapılabilecek hız belli.

Ben dünya devletlerinin yerinde olsam kendi ülkemdeki araçların 160 km/s i geçmesini engellerdim.

Otobanlarda 200-250 ile gidip insanların canına kast edemezlerdi bu sayede.

Merhaba. A.B.D'de bu araçlarla zaten genel olarak otobanda tehlikeye atacak hareket yapamıyorlar. Highway patrol,state trooper derken hız sınırını aşmaya çekiniyor insanlar. 160km/s geçmesini engellerseniz bir sektörü engellemiş olursunuz zira çoğu ülkede pistlerde yarış kültürü var
  • Bunu aldıktan sonra auto pilota gecmesem de olur

• quote:

Orijinalden alıntı: moy

Asıl şunu sorgulamalı ilk üretilen arabalar elektrikli iken insanlar neden onu bırakıpta fosil yakıtlı araçlara yönelip geliştirdiler.100 yıl dan fazla süre geçtikten sonra yeniden başa döndüler.Baştan elektrikli olarak devam etselerdi dünyada neler değişirdi?Buna kim izin vermedi?Şimdiki elektirkli arabalar hangi aşamada olurdu?Asıl konuşulması gerekenler bunlar, yoksa milisaniyeler değil.

Baştan devam edebilirdi belki ama benzinliler o dönem daha hızlı araçlar olduğu ve elektriklilerin menzil dezavantajı yüzünden 100 yıl sonra tekrar doğdu diyebiliriz.

• adamın has maddesi...
  • Tuh seneye 3 serisi aliyodum. Bi 5-10 sene bekleyeyimde elektrikli araclar cogalsin.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.