Şimdi Ara

Samsung Z2 duyuruldu: İlk 4G destekli Tizen telefonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Z2 duyuruldu: İlk 4G destekli Tizen telefonu

Samsung’un akıllı saat ve televizyon sektöründe daha sık kullandığı Tizen işletim sistemi, akıllı telefon pazarında da önemli bir işleve sahip. Firma, Hindistan gibi gelişmekte olan Asya ülkelerinde Tizen işletim sistemli telefonlar piyasaya sürüyor ve oldukça da başarılı satış rakamlarına imza atıyor.

Bugüne kadar Z1 ve Z3 olarak iki farklı Tizen işletim sistemli modelle boy gösteren Samsung, şimdi Samsung Z2 adında yeni bir akıllı telefon daha tanıttı. Yine mütevazi bir donanıma sahip olan akıllı telefonun en önemli özelliği 4G desteği sunması. Önceki modellerde bu destek yoktu. Bu bakımdan bir ilk anlamına geliyor.

Ayrıca Bkz.Android 7.0 Nougat, resmi olarak dağıtıma başladı

4 inçlik 480x800 piksel çözünürlüğünde LCD ekrana sahip olan akıllı telefona, 4 çekirdekli bir Spreadtrum işlemcisi güç veriyor. 1GB RAM ve 8GB arttırılabilir kapasite ile desteklenen modelde; 5MP çözünürlüğünde arka kamera ile VGA ön kamera yer alıyor.

Telefonda 1500mAH kapasiteli bir batarya yer alırken, ultra güç tasarruf modu ile kullanım süreleri uzuyor. Samsung, Hindistan’a özel mobil ödeme sistemi gibi pek çok yazılımı da sisteme entegre etmiş. Cihaz 200TL civarında bir fiyat etiketine sahip.

• Böyle bir sistemi düşük donanımlarla az gelişmiş ülkelerde pazara sunmak nasıl bir vizyonsuzluktur anlamış değilim. Halbuki gayet iyi bir sistem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parası olmayan insanları kobay olarak kullanıyorlar. Gerekli geliştirmeler yapılınca önce orta sonra üst seviyede de kullanmaya başlar Samsung.

• 1 senedir bekliyoruz ulkeye gelsin diye .Samsung Türkiye bir zahmet bu modeli getir bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 24 Ağustos 2016; 11:36:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazın Android'e göre tepki süreleri çok hızlı.. Android de cihazın yetersiz geleceği oyunları çok akıcı oynatıyor. Ve arayüzüde gayet güzel.. Umarım ilerleyen zamanlarda gelişim devam eder ve yeni bir alternatif olur.

• Android gerçekten yavaş bir işletim sistemi. ben Nokianın Sembian işletim sistemini çok hızlı buluyorum.

Anroitten vazgeçilmeli bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: apodur

Android gerçekten yavaş bir işletim sistemi. ben Nokianın Sembian işletim sistemini çok hızlı buluyorum.

Anroitten vazgeçilmeli bence.

Symbian da öyle hızlı bir işletim sistemi değil ne yazık ki. Belli bir süre sonra şişerdi sistem. Tepki süresi de kötüydü. Fakat şu anki donanımlarla kullanılsaydı ne olurdu bilemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu haberin yayınlanmasını bekliyorum: Samsung, Android'i satın alıyor!
  • Bada OS sistemini seviyordum, geliştirilse iyi yerlere de gelirdi. Neyse o bitti Tizen OS gelecek dediler seneler oldu cep telefonlarında önemli çıkış göstermediler bir türlü. Şu Samsung tüketiciler kadar hevesli olsa şimdiye piyasa farklı sistemlerle şen şakrak olurdu.
  • Cihaz ÇÖP değil. Zira fiyat çok uygun. Ne kadar ekmek, o kadar köfte hesabı.
    Tizen işletim sisteminin, Android'e göre daha iyi RAM kullandığını düşünürsek, o çözünürlüğe göre fena olmayan işlemcisi ve RAM'i var.

Sadece pil çok düşük. Biraz daha yüksek olsa daha iyi olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ApsinteX

Cihazın Android'e göre tepki süreleri çok hızlı.. Android de cihazın yetersiz geleceği oyunları çok akıcı oynatıyor. Ve arayüzüde gayet güzel.. Umarım ilerleyen zamanlarda gelişim devam eder ve yeni bir alternatif olur.

Cihazı nasıl kullandınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Parası olmayan insanları kobay olarak kullanıyorlar. Gerekli geliştirmeler yapılınca önce orta sonra üst seviyede de kullanmaya başlar Samsung.

Bu bir stratejidir. Adamlar ne yapsın yani? Note 8 çıkarıp, Tizen'li olarak 3000 TL'den piyasaya mı sürsün? Tabiki de deneyeceklerini küçük, en uygun fiyattan satılan ve en önemlisi düşük donanıma sahip (bkz: 1GB Ram'li bu Z2) telefonda deneyecek işletim sistemini. Zaten bu cihazda yapmak istediklerini başarabilirse amiral gemide şaha kaldırır.

Baktığınız açıdan kobay olarak görmek yanlış olur. Samsung markasını sevmem ama yaptıklarında herhangi bir insanları kullanış sezemiyorum. Stratejik olarak en doğrusunu yapıyorlar.
  • Badayı unutmadık...

• Dahi Olalım kullanıcısına yanıt
    Satın alınan ve incelenen örnekler var. Ve bir çok yabancı kaynakta bundan bahsediliyor.. Sanırım biraz araştırma ile parmaklarına zarar gelmez. Ayrıca sırf yazmak için saçmalaman kocaman bir abeslik.. Kör olmayan her kullanıcı çok rahat aradaki farkı gözlemleyebilir. İlla bu akıcılık için cihazı alıp kullanmak mı gerekir?. Keşke DH üye alımını kapatsa böylelikle çocuk yaştaki ve anlamsız cevaplar yazan kitleleri engellemiş olur. Sitenin ve forumun kalitesi yükselir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApsinteX

Satın alınan ve incelenen örnekler var. Ve bir çok yabancı kaynakta bundan bahsediliyor.. Sanırım biraz araştırma ile parmaklarına zarar gelmez. Ayrıca sırf yazmak için saçmalaman kocaman bir abeslik.. Kör olmayan her kullanıcı çok rahat aradaki farkı gözlemleyebilir. İlla bu akıcılık için cihazı alıp kullanmak mı gerekir?. Keşke DH üye alımını kapatsa böylelikle çocuk yaştaki ve anlamsız cevaplar yazan kitleleri engellemiş olur. Sitenin ve forumun kalitesi yükselir.

Sadece sordum o kadar kızmanıza gerek yoktu. Ayrıca çocuk olmadığım profilde yazıyor

• yavaş yavaş gelişmesi güzel eğer bada gibi yapmazlarsa...

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

yavaş yavaş gelişmesi güzel eğer bada gibi yapmazlarsa...

Yalnız Tizen Store'a bakınca şaşırtıcı derece de güzel uygulamalar var gözüküyor. Hatta bir çok Windows Mobile kullanıcısını bile kıskandıracaktır.
  • z1 z3 z2 sıralamaya gel isim koyan vatandaşlar yüksek alkollüydü sanırım durumu fark ettiklerinde çoktan duyurusu yapılmıştı geride dönemediler " AAa lan biz z2 yi atladık direkt 3 e geçtik galiba. Hakkatten yaw atlamışız aman S.. et ya sonra çıkarırız... "

• damn2u kullanıcısına yanıt
  • en iyi tarafı ikiyüz tl olması

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.