- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Neden Herkes Pokémon'u Bu Kadar Severken Kaldırıldı
57 Cevap11490 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1268 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:01:58 

Arkadaşlar bilirsin 6-7 yıl önce ilk atv de gösterime giren Pokémon bir ayda tüm çizgiflimlerin rekorunu kırdı.Daha sonra 5 yaşında bir çocuğunda Charizard gibi uçacağını zannedip 5.kattan kendini atıp ölmesi üzerinden 2 ay sonra başka çocuklarda aynısı yapmasın diye dizi yayından kaldırıldı.Ama akıllarda şu soru kaldı:Neden Herkes Pokémon'u Bu Kadar Sevdi?işte bizde buraya bunun cevabını yazalım.

Ben 8-9 yaşındayken izlemey başladım.O yaşımdayken hiç arkadaşım yoktu Bursa'da.Tek başıma bütün gün evde dururdum.Bu çizgi film benim ilk arkadaşım oldu.Paylaşmayı arkadaşlığı herşeyi bana ailem ve bu dizi öğretti. Şarkısını duyduğumda ağlamaya başlıyorum tekrar izleyemediğim için.

Şiddetle başlayan hazlar şiddetle son bulurlar, ölümleri olur zaferleri öpüşürken yok olan ateşle barut gibi... Sheakspeare - Romeo&Juliet
Eski Nick: FatihSultanMehmed

3269 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:03:42 

6-7 yaşındaki gerizekalı bi çocuk kendini pikachu sanıp balkondan atladığı için kaldırıldı

Nikon D90 - 18-105mm VR - MacBook Pro Retina 15"
Ibanez SA120EX

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ocak 2007; 17:05:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Punisher_berkE

6-7 yaşındaki gerizekalı bi çocuk kendini pikachu sanıp balkondan atladığı için kaldırıldı

pikachu diil charizard pikachu ucamazki

3065 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:06:08 

onca gereksiz yasaklanması gereken program var iken pokemonu kaldırdılar

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 17:12:35 

rtükün sitesini hackleyeceksin

970 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:17:17 

ölenin arkasından konuşmayın o kendini charizard sanmamıştı roket takımı sanmıştı

hele arkadaşlar ben var ya ben

ben pokemonu youtubede izlemeyi bilmiyom öğretin ya

Eski nick liveans

863 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:18:39 

yoq lem çocuk kendini pikachu sandıydı nede olsa gri zkalı
çocuk hatta hatırlıom atvde yayınlandığı halde atvnin haberlerinde bilem çocukları etkiliyor die çıktıydı
böyle mewtwoyu filan öcü die gösteriyolardı çok üzülmüştüm

ASUS N56VZ S4400D

Intel® Core™ i7-3630QM - 8GB DDR3 1600Mhz - NVIDIA® GeForce® GT 650M 4GB - 15,6" FHD LED
1TB 5400 RPM HDD - DVD+/-RW - Audio by Bang & Olufsen ICEpower - Windows 8 Pro 64Bit

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 17:22:02 

arkadaşlar çizgi filmi hale gösteriliyo.ama hangi kanlada olduğunu sölemiyecem,reklam yapmak forumda yasak çünkü.

274 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:30:52 

Kanal7 de hafta sonu veriliyor ben izliom hala

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

973 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:32:39 

walla he bazı salaklar yüzünden gitti güselim çizgi film şimdi ne güzel yeni bölümlerini seyrediyo olucaktık

1268 Mesaj
30 Ocak 2007; 18:11:44 

[b][color=red]Pokémon'un Kaldırılmasını Kınıyoruz...
Sen Hep Kalbimizde Kalacaksın...[/color][/b]

Bu imza

Şiddetle başlayan hazlar şiddetle son bulurlar, ölümleri olur zaferleri öpüşürken yok olan ateşle barut gibi... Sheakspeare - Romeo&Juliet

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 18:12:57 

quote:

Orjinalden alıntı: wizi1907_gfb

la ucmak icin degil hani pikachu ziplayip thunderbolt cakiyo ya onu yapmak istemis...

ya benim yas 17 halada izlerim bu arada burda gosterimde ama advanced olayina girmisler burda... daha degisik ama super hala izliyorum... POKEMON 4EVER

1515 Mesaj
30 Ocak 2007; 18:54:41 

şimdi yuaş sınırlamaları falan geldi 7+ 18+ falan şimdi geri gelmeli bence

Badger Badger Badger Mushroom Fan Club !

3065 Mesaj
30 Ocak 2007; 19:04:36 

RTÜK 'e e-mail atalım topluca

1206 Mesaj
30 Ocak 2007; 21:44:41 

çnkü aileler isyan etmişti ateş gücü su gücü fln deyip çocuklarımıza şiddeti aşılıyolar her dizide bi pokemon dierine vuruyo fln diolar die de

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 21:48:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ilosh

çnkü aileler isyan etmişti ateş gücü su gücü fln deyip çocuklarımıza şiddeti aşılıyolar her dizide bi pokemon dierine vuruyo fln diolar die de

aslında bir bakımada haklılar herkes cocuunu düşünür bencede öyle yapmalılar...
ama normal bir insan kendini böylesine saçma bir şeye kaptırmaz pokemonda böyle şeylere yol açmazdı...

188 Mesaj
30 Ocak 2007; 21:58:20 

bence pokemonun kaldırılması çoook kötü olmuştu benim tek sevdiğim çizgi flimdi pokemon saat 7.00 de geliyodu bende hep 6.30 dalkıp pokemon izlerdim sırf pokemon için bu kadar erken kalkardım pokemon kaldırılınca çok üzüldüm

bu sayıyı okuyun

955 539 404 2022 17 41 1997 1202

1206 Mesaj
30 Ocak 2007; 22:10:14 

işte bu kadar bağımlılık yapınca herkes çocuklarının ruh sağlığını bozulduğunu düşündü hele bide o çocuk kendini atınca daha çok korktular ve çok fazla şikayet geldi aslında bende bi ebeveyn olsam hiç izlemediğim bi çizgi filmin hele de her bölümünde bi güç dier güce karşı savaşan pokemonların çocuğumun artık o kadar bağımlı olduğumu görsem bende şikayet ederdim ama tabi izlemediğim için o şeyi kavrayamadığım için ayrıca 13+ yada 18 + yapsalar ztn hiç kimse o yaşta izlemez şimdi biz izleriz diceksiniz sizde 7-8 yaşında izleyip sevdiğiniz için izlersiniz

861 Mesaj
30 Ocak 2007; 22:15:56 

quote:

Orjinalden alıntı: SeßaSTiaN

Bu çizgi film benim ilk arkadaşım oldu.Paylaşmayı arkadaşlığı herşeyi bana ailem ve bu dizi öğretti. Şarkısını duyduğumda ağlamaya başlıyorum tekrar izleyemediğim için.

Komedi

ınt kanal 7 de hergün var

internetteden yenileri var ordan izlesene hem yeni ashin crawdauntu fln var

Eski nick:Benseninvarya

1268 Mesaj
30 Ocak 2007; 22:23:35 

RTÜK'e toplu e-mail atalım ama taa ilk bölümden son bölümüne kadar yeni bölümler dahil vermeye başlasınlar.

5587 Mesaj
30 Ocak 2007; 22:27:08 

benim zekamı geliştiriyomuş zamanında 5 yaşında binli rakamları öğrenmişim ilk pokemon sayesinde 150'ye kadar öğrenmişim sonra gerisini kendim bulmuşum 5 yaşındayken o yüzden annem pokemon olduüu anda ne işim varsa bıraktırırmış tv'nin başına oturturmuş
ama yih_hu haklı yasaklancak o kadar program varken neyi yasakladılar

1206 Mesaj
30 Ocak 2007; 22:33:11 

ya ballry haklısın ama o sana özel ayrıca yih-hu o program velilerden gelen yoğun istek üzerine 3-4 yıl önce kaldırıldı yani daha kadın programları fln çıkmamıştı :d

5587 Mesaj
30 Ocak 2007; 22:36:14 

quote:

ya ballry haklısın ama o sana özel ayrıca yih-hu o program velilerden gelen yoğun istek üzerine 3-4 yıl önce kaldırıldı yani daha kadın programları fln çıkmamıştı :d

yerinde tespit

1206 Mesaj
30 Ocak 2007; 22:48:12 

quote:

Orjinalden alıntı: ballrry

yerinde tespit

saol

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 23:00:43 

quote:

iş kadın programlarına kadar gitmiş

quote:

yani daha kadın programları fln çıkmamıştı :d

İLOSH yanlış anlama ama kadın programları ne zaman cıktı...
ben biraz garip bulduğum için söyledim
LÜTFEN AMA LÜTFEN ÜZERİNE ALINMA

1206 Mesaj
30 Ocak 2007; 23:06:02 

quote:

Orjinalden alıntı: dark_flame

İLOSH yanlış anlama ama kadın programları ne zaman cıktı...
ben biraz garip bulduğum için söyledim
LÜTFEN AMA LÜTFEN ÜZERİNE ALINMA

niye alınıyım sabahları güzel bi film izlemek izlioz kanal d yi açıoz bakıyoz sabah sabah seda sayan esra ceyhanla biz bize deryalı günler gelinim ölürmüsün bıktım ya bende nefret ediyom allahtan dıgıturk var da moviemax fln var bu arada ilk kadın programı bi buçuk yıl önce koca arıyom gibi bişidi

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 23:12:35 

quote:

hmm...

quote:

bu arada ilk kadın programı bi buçuk yıl önce koca arıyom gibi bişidi

engin bir bilgiden yararlanıyorum...
ŞAKA ŞAKA

saol ben bana cevap bile yazmazsın sandım genelde bütün kızlar öyle yapıyor da...
nerden biliyorsun diyede sorma...

1206 Mesaj
30 Ocak 2007; 23:19:23 

hehe banane ya maksat geyik eğlence bu arada sana tavsiyem kızlara poke oynadığını söleme eziqsin die mesaj yaazmazlar

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 23:23:45 

quote:

hehe banane ya maksat geyik eğlence bu arada sana tavsiyem kızlara poke oynadığını söleme eziqsin die mesaj yaazmazlar

ne msj yazmaması ünüm tüm okula yayılır bee!...
BENDE SANA AYNI ŞEYİ TAVSİYE EDERİM... (erkekler konuşmaz bak sora nooldu misty die caarılar seni )

maksat geyik...

1206 Mesaj
30 Ocak 2007; 23:30:52 

bizim okula o çılgınlığı ben yaymışım be herkes bana bişiler soruodu o yüzeden eziq diilim millet pokeye ne meraklıymış bea yanlız konunun başlığına bakan da bişi sancak içeri gircerk bakcak hiç bişi yok sırf geyik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilosh -- 30 Ocak 2007; 23:33:31 >

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 23:35:08 

hmm...
benim öyle bir şansım yok bir pokemon desem dalga gecerler...
ancak bu forumda paylaşıyorum böyle şeyleri...
en kötüsü kızlarada yayılır karizma 0

:::ehe pokemonunda ne geyiği olursa artık:::

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_flame -- 30 Ocak 2007; 23:36:56 >

2969 Mesaj
30 Ocak 2007; 23:38:20 

bide iran da felan pokemon terör içeriyo diye kaldırmışlar çok yanlış terör ülkelerinde bçyle yasakjlar mantık dışı

Jason Becker

1206 Mesaj
30 Ocak 2007; 23:38:59 

ama baya bi post kastık da ztn bizim okuldakiler şamata gibi göriyolar ehe charmenderim senin sikurtulını döver fln diolar yani oynuyom desen bişi olmaz onlarda ciddi ciddi ilgilenmiolar

618 Mesaj
30 Ocak 2007; 23:54:34 

Yok ArtıK İsraiLde Cok ŞiddetLi bi çizgifiLm diye kaLdırmışLar ;P

2969 Mesaj
31 Ocak 2007; 0:00:58 

quote:

Orjinalden alıntı: ThE_FeaRLesS

Yok ArtıK İsraiLde Cok ŞiddetLi bi çizgifiLm diye kaLdırmışLar ;P

benm biyerde okudum catch aall .... bişiler diyo ya sloganında pokemonun terör içeriyor diye yasaklanmış,çoüu müslüman ülkede yasaklanmış

Jason Becker

122 Mesaj
31 Ocak 2007; 0:01:41 

eveett bn bu konuyu biliyorum sasnırım o çocuk {sizin tabirinizle gerizekalı,ki HAKLISINIZ} kendisini pikachu zannetmiş ve salak ash beni yakala diyerek evinden aşağıya atlamış artık ölmüşmü kalmışmı bilemiyorum.ama keşke kaldırmasalardı diyorum ve şu an bn bir kaç bölümünü internetten izliyorum.Japonyada yayınlanan bölümlerinde Ash'in Aipom'u fln war çok da güzel bölümler izlemenizi ve indirmenizi tavsiye ederim.

msn:enes-15@hotmail.com

3 Mesaj
6 Mart 2011; 0:47:43 

benim arkda full bölümleri olcaktı isterseniz uploadlarım indirip izlersiniz...

868 Mesaj
6 Mart 2011; 1:01:38 

Oha 3 yıllık hort. :D

1947 Mesaj
6 Mart 2011; 8:39:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Babilon

Oha 3 yıllık hort. :D

:D aşırı derecede hort (Hort ne :P)

Müzik Blogum
http://iyimuzikler.blogspot.com.tr/
3D Pokemon Oyunu Konum
http://link.tl/fjBL

3785 Mesaj
6 Mart 2011; 12:49:18 

Konu hort olabilir bildiğim kadarıyla Ash'in yanlış dublajı
Jilet Yaprak diyeceğine Jilet y*r** demiş.

edit:videosunuda buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abyss -- 6 Mart 2011; 12:50:01 >

7370 Mesaj
6 Mart 2011; 13:45:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Abyss

Konu hort olabilir bildiğim kadarıyla Ash'in yanlış dublajı
Jilet Yaprak diyeceğine Jilet y*r** demiş.

edit:videosunuda buldum

Koyda bizde görek

3785 Mesaj
6 Mart 2011; 14:01:24 

quote:

Orijinalden alıntı: PoKeBuRn

Koyda bizde görek

http://www.facebook.com...o.php?v=139355459450294

7370 Mesaj
6 Mart 2011; 16:11:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Abyss

http://www.facebook.com...o.php?v=139355459450294

936 Mesaj
6 Mart 2011; 16:32:53 

quote:

Orijinalden alıntı: PoKeBuRn

Ona Göstericemmm
Balbasar Jilet Y**r*k Saldırısı.
Koptuğumun Resmi Açıklamısır.

1173 Mesaj
7 Mart 2011; 0:55:16 

gri zklı cocugun teki kendini pikaçu snıp attıgı için zaten pikaçu uçamıyodu o kenidni atmak istemiş annesi babasıda bi neden ararken pokemonu suçlamış

bu arada videoya koptumm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark*spiderman -- 7 Mart 2011; 0:58:26 >

3472 Mesaj
8 Mart 2011; 9:23:49 

quote:

Orijinalden alıntı: ilosh

O aileler şimdi oturup çocuklarıyla birlikte baştan sona erotizm,uyuşturucu vs. şeyler içeren dizileri birlikte izliyorlar.

DH 2oo6 Üyesi

1977 Mesaj
8 Mart 2011; 13:18:17 

Ufak bir çocuk aynı senin gibi fazla kaptırmış. Ama senin ailen gibi onun çizgi film olduğunu yani gerçekte böyle şeylerin varolmadığı aşılasaymış böyle şeyler olmazmış. Avrupa'da bu böyle eğer Filmden veya Diziden etkilenip böyle bir şeye kalkışan çocukların ailelerine yüklü miktarda para cezası ve kamu cezası veriliyor.

Uzaklaştırılmış
27 Mayıs 2011; 1:44:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Jungle Boogie

aynen boyle biliyoruz ama gerçek sebep bu mu acaba ?

3252 Mesaj
27 Mayıs 2011; 7:53:38 

quote:

Orijinalden alıntı: _wIzI_

ama uzun zıplar

Row Row Fight The Power !

35 Mesaj
27 Mayıs 2011; 8:04:34 

bazı arkadaşlar +7 +18 vs vs. yapılsın demiş :) çizgi film cocuklar izlesin diye yapılır cocukların izlemesi yasak olacaksa ne anlamı var ki çizgi film yapmanın

3252 Mesaj
27 Mayıs 2011; 8:09:08 

quote:

Orijinalden alıntı: vio0035

bazı arkadaşlar +7 +18 vs vs. yapılsın demiş :) çizgi film cocuklar izlesin diye yapılır cocukların izlemesi yasak olacaksa ne anlamı var ki çizgi film yapmanın

pokemon animedir

Row Row Fight The Power !

2757 Mesaj
27 Mayıs 2011; 8:49:31 

quote:

Orijinalden alıntı: YineDc

Ona Göstericemmm
Balbasar Jilet Y**r*k Saldırısı.
Koptuğumun Resmi Açıklamısır.

3 Mesaj
27 Mayıs 2011; 17:25:29 

quote:

Orijinalden alıntı: mtilhan

Arkadaşlar bilirsin 6-7 yıl önce ilk atv de gösterime giren Pokémon bir ayda tüm çizgiflimlerin rekorunu kırdı.Daha sonra 5 yaşında bir çocuğunda Charizard gibi uçacağını zannedip 5.kattan kendini atıp ölmesi üzerinden 2 ay sonra başka çocuklarda aynısı yapmasın diye dizi yayından kaldırıldı.Ama akıllarda şu soru kaldı:Neden Herkes Pokémon'u Bu Kadar Sevdi?işte bizde buraya bunun cevabını yazalım.

Ben 8-9 yaşındayken izlemey başladım.O yaşımdayken hiç arkadaşım yoktu Bursa'da.Tek başıma bütün gün evde dururdum.Bu çizgi film benim ilk arkadaşım oldu.Paylaşmayı arkadaşlığı herşeyi bana ailem ve bu dizi öğretti. Şarkısını duyduğumda ağlamaya başlıyorum tekrar izleyemediğim için.

Charizard değil Pikachu sandı kendini çocuk. Annesi bigün markete çıkınca bu dangalak The Tower of Terror dü sanırım bölümün adı Ash hayalet pokemon yakalamaya çalışıyordu orda Haunter Ash'le Pikachu'nun ruhunu çıkarmıştı bedenlerinden o sırada pikachuyu uçarken görünce uçuyor sanmış 7.kattan atmış kendini aşağıya ama ölmedi çocuk yumuşak bir yere düşmüş sadece bacağı kırılarak kurtulmuş

1922 Mesaj
27 Mayıs 2011; 18:05:08 

Beyler bu arada bi haber veriyim geçen sabah tv'de kanal gezerken çay tv yi açtım orda vardı pokemon (saat sabah 9 gibiydi)

35 Mesaj
27 Mayıs 2011; 19:31:48 

Ayrıca su an ki cizgi filmlere bakılırsa neredeyse hepsi siddet içerikli o yüzden kaldırılması cok saçma oldu bir cocuğun yaptığı hata bütün cocuklara mal edildi

1491 Mesaj