Şimdi Ara

Virajı algılayamayan Tesla bariyerlere çarptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Virajı algılayamayan Tesla bariyerlere çarptı 
    Geleceğin teknolojileri arasında gösterilen ve henüz emekleme dönemlerini yaşayan Tesla hakkında kaza haberleri duymaya devam ediyoruz. Son olarak Çin’de otoyolun kenarında duran bir araca sürtünerek geçen ve test sürüşü sırasında alev alarak küle dönen elektrikli otomobil yine otomatik pilotun kurbanı oldu.

Teksas’ta uygun hava koşullarında yolculuk eden Mark Molthan, Model S aracının virajı algılamadığını ve hızla yol kenarındaki bariyerlere çarptığını belirtiyor. Kazandan birkaç saniye öncesinde aracın torpido gözüne uzanarak temizlik için bez aradığını ifade eden Molthan, Tesla’nın sürekli olarak tekrarladığı "Otomatik pilot modunda ellerinizi direksiyondan ayırmayın." uyarısını yerine getirmediğini kabul ediyor.

Virajı algılayamayan Tesla bariyerlere çarptı 
    Bariyerlere çarptıktan sonra aracın hızlanarak yoluna devam etmeye çalıştığını sözlerine ekleyen sürücü, otomatik pilot özelliğini sık sık kullandığını ancak kaza sonrasında artık son derece tehlikeli bulduğunu belirtiyor. Tesla yazılımının belki de ana elementlerinden birisi olan virajın algılanmaması ise güvenlik konusunda süregelen endişeleri tekrar akıllara getirdi.

Binlerce kilometre yol yapan Tesla’nın otomatik pilotu yüzünden meydana gelen kazalar elbette can güvenliği açısından oldukça büyük önem arz ediyor fakat insan kaynaklı günümüz trafik kazalarına kıyasla çok daha düşük oranlarda olduğunu da unutmamak gerekiyor.

• Okadar boş bir haber ki . Anlatacak kelime bulamıyorum !

• Arka arkaya gelen bu haberler açıkçası komplo teorisi gibi olacak ama petrol şirketleriyle Tesla arasında ki anlaşmazlıktan kaynaklanabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin de bu yorumun o kadar gereksiz ki. Laf edeyim de ne dersem diyeyim...
  • hayırrr yapamazzzzz yapmamalılııııı
    forumda nasıl iphone fanları varsa artık tesla fanlarıda var
    genelde millet olarak hatta ortadoğu gibi az gelişmiş milletler olarak
    bir şeyi sevdik mi hayvan gibi seviyoruz hatasını kabul etmiyoruz
    bir şeyden de nefret ettik mi de doğrularını kabul etmiyoruz
    bu da bizi güdülmeye açık hale getiriyor
  • Ov may gaj

• l4her0 L kullanıcısına yanıt
    Niye? Aciklayabilir misiniz?

• İlginçtir, son zamanlarda hep Tesla araçlarının kaza haberleri gelmeye başladı. Önceden böyle bir şey yoktu, modelleri Tesla kapalı kapılar ardında geliştirip satışa çıkarırdı.

Şimdi hep bi kaza haberi hep bi Tesla kötü, dikkat edin algısı. (oluşturulmaya çalışılıyor)

Oyunun farkında mısınız? Çok basit düşünülmüş, fakat çok etkili bir senaryo.

• Ya arkadaş tamam teknolojinin geldiği noktayı öğrenme açısından iyi haber ama her gün teslanın haberleri neden yapılır. forumda alabilecek kaç kişi var ki. iphone mu bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: s_mail

Ya arkadaş tamam teknolojinin geldiği noktayı öğrenme açısından iyi haber ama her gün teslanın haberleri neden yapılır. forumda alabilecek kaç kişi var ki. iphone mu bu?

Kardeş o zaman uzay haberleri de yapılmasın her gün nasıl olsa gidemiyoruz. Rahatsız oluyorsan bakma geç. Bu arada her gün diyerek abartıyorsunuz. Malzeme çıkıyor ki haberi yapılıyor sürekli. Tesla haberleri(otomobillerin geleceği olduğu için) diğer bir çok haberden önemli bence. Ayrıca haber direkt olarak Tesla ile ilgili değil otonom sürüş ile ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugatti1907 -- 22 Ağustos 2016; 18:55:54 >
  • Otomatik pilot: sürücüler 10 kere yapıyor bir şey yok biz bi kere yapıyoruz auuuwwww ne auuuwwwwe

• Petrol devleri bu haberi beğendi.

• Senin de bu yorumun o kadar gereksiz ki. Laf edeyim de ne dersem diyeyim...

• Bir araç virajı alamayıp annenize, kardeşinize, eşinize, çocuğunuza vs çaprsa ve ölümüne sebep verse. Doğal olarak adalet ister vicdanınız. Şöförün ceza almasını istersiniz ve zaten ceza alır. Çünkü ortada yerine getirilmesi gereken bir adalet var. Vicdan bunu ister.

Sonra bir öğreniyorsunuz ki bu araç bir yazılım tarafından kontrol ediliyormuş ve suçlu yazılım. Usb belleğe koyup hapse atamazsınız yazılımı sonuçta. Bu durumda " ne yapalım otonom için benim de çocuğum ölsün " mü dersiniz?

Eğer ki böyle durumlarda şirketin ceo'su, mühendisleri, yöneticileri ceza alamayacaksa afedersiniz ama bütün ceza kanunu çöp olur bir anda. Ne yani otonom öldürürse sıkıntı yok ben öldürürsem 25 yıl hapis mi isteyeceksiniz?

• Her hafta bi tesla haberi illa ki oluyor. Sıkıldım yav...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ad Block

hayırrr yapamazzzzz yapmamalılııııı
    forumda nasıl iphone fanları varsa artık tesla fanlarıda var

hayırrr yapamazzzzz yapmamalılııııı
    forumda nasıl Samsung fanları varsa artık Vosvos fanlarıda var
  • Sıradaki haberler:
    1- Tesla tamponu kaldırıma sürttü.
    2- Tesla patlak lastikle yola devam etmeye çalıştı.
    3- Tesla'ya abart egzoz taktıran vatandaş...
    4- Tesla'nın pili çabuk bitti
    5- Tesla'sı şarj olmamış
    6- Tesla'sının cam sileceğini değiştirmek yerine süpürge taktı.
    7- Tesla'ya tüp taktırmak için sanayiye giden yerli keko...
    8- Tesla sürücüsüne karşı geldi
    9- Tesla otomatik pilot küstü
    10- Cep telefonu zor kullanan ergen geç Tesla'yı yerden yere vurdu.

• Geri çekin artık şu arabayı piyasadan, bi gün karşıma çıkacak diye ödüm kopuyor. Beceremiyosan bırak, hatanı düzelt öyle gel. Elini direksiyondan çekmişmiş, yahu sen adama neler vaad ediyosun sonra elini direksiyondan çekme diyosun, ne anladım ben bu işten? Doğru düzgün test etmeden sırf piyasaya önceden girmiş olmak için cafcaflı görünen bi arabayı piyasaya sürüyosun, kaza bela olunca suçu sürücüye yıkıyosun. Nikola Tesla çok sevdiğim bir bilim insanıdır ama ne teslayı nede başındaki dingili ülkemde görmek duymak istemiyorum.

• Petrol devleriyle doğrudan alaka kuramadım. Buradaki haber oto pilot özelliği ile ilgili. Oto pilot sistemi akaryakıtla çalışan bir araçta da olabilir.

• Bu haberleri pompalayanlar ve onlara balıklama atlayan editör sürüleri.

Petrol lobisi iş başında.

Kaza yapması da gayet normal. Sanki yapay zekanın önündeki tüm engeller aşıldı da bir tek Tesla sorunlu.

Bu konudaki en büyük sıkıntı, Tesla'yı kullanan kullanıcıların bu özelliğin Beta hatta Alpha olduğunun bilincinde olmamaları.

Tembelliklerinin cezasını çekiyorlar.

Tesla fanı değilim. Tesla arabaları seviyorum ama.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.