Şimdi Ara

Vision Mercedes-Maybach 6 konsepti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bazı teaser görüntüler ve sızan görsellerin ardından Vision Mercedes-Maybach 6 konsept aracı nihayet geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Böylelikle konsept modelin 2+2 şeklinde coupe ve tamamen elektrikli olduğunu artık biliyoruz.

Neredeyse 6 metre uzuluğuyla Vision Mercedes-Maybach 6 oldukça uzun bir dingil açıklığına sahip ve 2017'de seri üretime çıktığında Rolls Royce Wraith ve diğer lüks spor coupe modellere rakip olacak.

Resmi detaylara göre tamamen elektrikli olan konsept araç 740 beygir güce sahip ve 200 milin üzerinde menzile sahip. Performans tarafında etkileyici değerlere sahip olan aracın 0-100km/s hızlanması 4 saniyenin altında gerçekleşirken son sürati ise 250km/s ile sınırlandırılmış. Hızlı şarj özelliğine sahip olan araç 5 dakikalık şarj edilme ile size 100 km ekstra menzil sunuyor. Araçta son dönemde popülerleşen otonom sürüş yeteneği de bulunuyor.

24 inçlik jantları, uzun kaputu ve yuvarlatılmış arkasıyla oldukça fütüristik görünen konsept iç tasarımı ise günümüzden 20 yıl ileri duruyor. Sürücünün önündeki ekran bütün araç ve navigasyon bilgilerini içerirken, ön cam ise sürüş bilgilerini göstermek için ekran olarak da hizmet edebiliyor.

Konseptin daha geniş, daha uzun ve daha lüks bir model olarak S-Class Coupe'nin üstünde yer alacağı düşünülürken. Aracın seri üretim versiyonun önümüzdeki sene Avrupa'da €275 bin fiyat seviyesinde satışa sunulması bekleniyor.

• Bence böyle bir araba için fiyat çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 21 Ağustos 2016; 20:31:30 >
  • Almanya'da asgari ücret alan birisi tüm maaşını biriktirerek 15,5 yılda bu arabayı alabiliyor. Türkiye'de %15 ÖTV + %18 KDV'yi de hesaba katınca yaklaşık 79,5 yıl çalışarak alınabiliyor.

Bilin istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkewCurrent -- 23 Ağustos 2016; 11:19:23 >
  • ucuyormu bu araba acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Bence böyle bir araba için fiyat çok iyi.

Buna o kadar para vermek saçmalığın daniskası. Ha olur stilini tipini seversin de 200 km nedir? Yapıyorlar bari tam yapsınlar. BMW de çıkarmış 1.5 motorlu sözde elektrikli araç (i8), ben şuna buna kafa tutuyorum diyor. Tesla gibi sıfırdan başlamış bir firma bile 200-300 km menzilli araç yapabiliyorsa üstelik bunu 30.000€ dan satabiliyorsa yemişim Mercedesi BMW yi. Onlar hala teknolojiyi damla damla veriyorlar ki daha çok para kazanabilsinler.
  • bu olmuş, hayranlıkla izledim diyebilirim.

• Kendimi bilim kurgu filmlerinde hissettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haberi yapan arkadaş sallamakta sınır tanımamış. Mercedesin böyle bir aracı yok yakın zamanda çıkmayacak da.Bu sadece tasarlanmıiş bir konsept araç.Ama haberi yapan arkadaş ne hikmetse aracın fiyatına kadar bilgi veriyor bize.

Sayın Mesut Çevik böyle haber yapan editörlerinizi biraz daha kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.Donanım habere haber olsun diye yapılan haberler hiç yakışmıyor.

• seyredenlerin %90 ı cg olduğunu anlamamıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: 001ATB

Bu haberi yapan arkadaş sallamakta sınır tanımamış. Mercedesin böyle bir aracı yok yakın zamanda çıkmayacak da.Bu sadece tasarlanmıiş bir konsept araç.Ama haberi yapan arkadaş ne hikmetse aracın fiyatına kadar bilgi veriyor bize.

Sayın Mesut Çevik böyle haber yapan editörlerinizi biraz daha kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.Donanım habere haber olsun diye yapılan haberler hiç yakışmıyor.

Madem öyle Mercedes-Benz orijinal kanalında neden yayınlıyor video

• Sen daha iyi biliyorsun kardeşim ,Mercedes te çalışan biri olarak konuşmak bana düşmez.Ayıp değilmi, siz daha iyi biliyorsunuz sonuçta.Böyle devam edin.
  • teramit T kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum.Adamlar araba çıktı bile zannediyorlar durum daha vahim.
  • Hocam kimseyi küçük düşürmeye çalışmıyorum ama orijinal youtube sayfasında böyle video paylaşınca arabada yapılıyor veya var demektir. İsterseniz şirketin ceosu olun demek ki haberiniz yok böyle araba olduğundan
  • Ben yorumumda bu araba hiç çıkmayacak demiyorum zaten.Ayrıca konsept araçların amacı zaten ilerisi için çıkacak modellere ön hazırlık demektir yani konsept olarak yapılmış bir araç kesinlikle çıkacaktır diye bir şey yok ki çoğu konsept model sadece konsept olarak kalır.Piyasaya çıksa dahi bu zaman alır ve şu anda gösterildiği gibi birebir aynısı çıkmayabilir.

Ben burada ortada fol,yumurta yokken aracın fiyatına kadar bilgi verilen bir haber yapılmasının yanlış olduğunu söylüyorum sadece.O yüzden herkesin hür iradesi var herkes istediğine inanmakta serbest ben daha fazla yorum yapmayacağım.İnanmaya devam.
  • Son zamanlarda her haberin altında böyle haber mi olur, bu nasıl haber, foruma yakışıyor mu vs. Her şeye kendi açınızdan bakmayı bırakın arkadaşlar. Her haberin kendine has kitlesi takipçisi var. Sırf yorum yapmak için mi yapıyorsunuz anlamıyorum. Hoşunuza gitmeyen bir haberse niye okuyup yorup yapma gereksinimi duyuyorsunuz anlamıyorum.

• Bu konsept sadece bilgisayar animasyonu seviyesinde daha.

Bunu izleyip video daki arabayı yapılmış sananlar olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkewCurrent

Almanya'da asgari ücret alan birisi tüm maaşını biriktirerek 15,5 yılda bu arabayı alabiliyor. Türkiye'de %15 MTV + %18 KDV'yi de hesaba katınca yaklaşık 79,5 yıl çalışarak alınabiliyor.

Bilin istedim.

%15 ÖTV var, MTV değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greylights

quote:

Buna o kadar para vermek saçmalığın daniskası. Ha olur stilini tipini seversin de 200 km nedir? Yapıyorlar bari tam yapsınlar. BMW de çıkarmış 1.5 motorlu sözde elektrikli araç (i8), ben şuna buna kafa tutuyorum diyor. Tesla gibi sıfırdan başlamış bir firma bile 200-300 km menzilli araç yapabiliyorsa üstelik bunu 30.000€ dan satabiliyorsa yemişim Mercedesi BMW yi. Onlar hala teknolojiyi damla damla veriyorlar ki daha çok para kazanabilsinler.

Menzil 200 mil, yani yaklaşık 320km.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greylights

quote:

Bunu alabilecek seviyedeki insanlarda zaten menzilini düşünüyordu.

Bunlar prestij için üretilen araçlar. Menzili 200 mil değil 100 mil bile olsa bunun alıcısı yine tercih edecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: teramit

seyredenlerin %90 ı cg olduğunu anlamamıştır

https://www.youtube.com/watch?v=iU5IH91rQrI

https://www.youtube.com/watch?v=XxfR4lmS3r0
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.