Şimdi Ara

Apple, bileşen maliyetlerini düşürmek için uğraşıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, bileşen maliyetlerini düşürmek için uğraşıyor

Bu yıl ekonomik belirsizliklerin de etkisiyle iPhone satışlarında düşüş başladı. Yeni iPhone modellerinin de beklenen etkiyi yapamayacağını düşünen Apple, kar marjını yüksek tutmak için alternatif yöntemler aramaya başladı.

Firmanın, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için bileşen maliyetlerini yüzde 20 civarında düşürmeye çalıştığı dile getiriliyor. Bu bakımdan, Tayvanlı tedarik zinciri firmalar ile sıkı pazarlıklar başladı. Sadece döküm ortağı TSMC ve kamera modüllerini sağladığı Largan Precision, yeni stratejinin dışında kalıyor.

Apple, bileşen maliyetlerini azaltarak kar marjını yukarı çekmeyi ve böylece düşen satışların etkisini bir nebze gidermeyi amaçlıyor. Apple ayrıca, Tayvanlı üreticilerin yerine aynı kalitede ancak daha ucuza üretim yapan Çinli firmaları ile ortaklık kurmayı da planlıyor.

Ayrıca Bkz.Kavisli ekranlı yeni Meizu telefonu internete sızdırıldı

Genelde ilk aylarda satış patlaması yapan yeni iPhone modellerinin, bu yıl yüzde 30 civarında daha az sipariş alması bekleniyor. Ayrıca geçen yıl aynı döneme göre üçüncü çeyrek rakamlarında da düşüş yaşanacak. Bugüne kadar seyreden yüksek çizgi düşünüldüğünde, gerçekten önemli bir düşüş yaşandığı görülüyor.

Bileşen maliyetlerinin düşürülmesi, elbette dolaylı olarak fabrika çalışanlarına yansıyor. Dev üretim tesisleri, maliyetleri düşürme adına işçilerin yevmiyelerinden kesintiler yaparak, bu süreçten en az hasarla ayrılmanın hesaplarını yapıyor. Hali hazırda zaten eleştiri konusu olan işçi maaşları, Apple’ın baskısıyla daha sıkıntılı hale gelebilir. 

• Yorumsuz.

• Logosu yetiyor boşver. İşlemcisi ve işletim sistemi haricinde tasarımı, donanımı çöp.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Logosunu fiyatı olmasa herkesin elinde son model iphone olurduki bunu istemiyolar.

• Iphone da bozacak. Samsung dan beter olacak görürsünüz :)))

• %20 oranında maliyetleri düşürüp bir de %20 fiyat düşüşü yapsalar her türlü kâr ederler ama işte... Aç gözlülük insanı kör ediyor.

• % 20 maliyetleri düşür % 20 ürün satışına zam yap ohhh mis. Yaşasın kapitalizm, yaşasın elma, yaşasın halkların sömürülürken ki mutluluğu.

• Maliyetleri düşürüp fiyatlara da ayar çekerlerse iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

%20 oranında maliyetleri düşürüp bir de %20 fiyat düşüşü yapsalar her türlü kâr ederler ama işte... Aç gözlülük insanı kör ediyor.

o iş öyle olmuyor 100 liraya mal ettiğin ürünü %20 düşürüp 80 liraya mal edersinde sonra bu 100 liralık ürünü 3000 liraya sattığın zaman %20 düşürürsen 2400 liraya gelir adam 100 den 3000 kazanacakken neden 80den 2400 kazansın?

birde şöyle bak

100den 3000 kazanıyorsun 2900 lira karın var
    80den 3000 kazanıyorsun 2920 lira karın var çok düşük gibi görünüyor ama bu ürün milyonlarca satıyor o 20 liranın bile farkı var yani
  • iPhone 6s kullanıcısıyım. İşlemci ve işletim sistemi süper, ama gerisi gerçekten tüm önemli markaların amiral gemi telefonlarının gerisinde kalıyor

• Teknolojiyi 2-3 sene geriden takıp edıyordu, demek ki bundan sonra daha da geriden takip edecekler,ucuz malzeme almak için. Daha iphone 7 de ois olacak mı onu tartışıyorlar.

Güncelleme geliyor ama birşey değiştigi yok, aynı logolar aynı ozellıkler degısen sadece işletım sıstemının rakamları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Manchester United

Logosu yetiyor boşver. İşlemcisi ve işletim sistemi haricinde tasarımı, donanımı çöp.

Ne güldüm ya
  • Ulan tüm bileşenler işçilikle birlikte 200$ tutuyor zaten. Sorun bileşen maliyetinde değil, Apple'ın aç gözlülüğünde.

• Benim bildiğim apple maliyet düşürcek tasarruflardan çok devrim yaratacak fikirlerin riskini alırdı tabi baştaki adam tim cook bi jobs değil

• hala 326ppi'lık ekranla %30 daha az ön sipariş beklentisi çok normal.. şu ios note7de olmalıydı...

• Haha sanki yüksek maliyetli bişey koyuyorda iyice merdivenaltı parça kullanacak heralde

• 3000tl ye satılan telefondan en çok kazanan Türkiye devletidir.

Üretici bile bizim devlet kadar kazanmıyor.

Bence türkiyeye gelen aplee logolarına elma değilde MUZ resmi koyunda farkımız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hesap001

Logosunu fiyatı olmasa herkesin elinde son model iphone olurduki bunu istemiyolar.

Sen kendi dünyanda güzelce yaşa kardeş
  • Vay insafsızlar müşteri bitti şimdi de gözlerini emekçinin cebine diktiler

• Teknoloji sunmuyor ama maliyet düşürmeye çabalıyor işte harbi aç gözlülük bu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.