- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
KAZ TÜYÜ MONTUMU NASIL YIKAYACAĞIM ? (RESİMLİ)
39 Cevap40798 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2264 Mesaj
30 Ocak 2007; 8:09:17 

ÇÖZÜLMÜŞTÜR ! DETAYLAR AŞAĞIDA...

bu kaz tüyü müdür kuş tüyü müdür nedir o tip montları çamaşır makinesinde nasıl yıkarız arkadaşlar ? teşekkürler

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iski -- 30 Ocak 2007; 10:31:02 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ocak 2007; 8:16:33 

kurutemizlemeye ver

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 8:35:31 

quote:

Orjinalden alıntı: iski

bu kaz tüyü müdür kuş tüyü müdür nedir o tip montları çamaşır makinesinde nasıl yıkarız arkadaşlar ? teşekkürler

0

her çamaşır makinesinde yıkanmaz ariston ve siemens makinelerinde bunların özel programları var sizin makine na marka bilemem ama en iyisi, iyi ir kuru temizliyiciye ver yoksa oda yıkar

6521 Mesaj

[13 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

30 Ocak 2007; 8:57:39 

KURU TEMİZLEMEYE VERİLMEYECEĞİNİ BU TÜR MONTLARIN ALIRKEN SÖYLÜYOLAR ZATEN

CAPS LOCK AÇIK KALMIŞ neyse bende de var silin sabunlu bezle falan dediler alırken ama ben atıyomm çamaşır makinasına ilkinde başta dedim gitti mont tüyleri falan gerçek kuş gibi ıslanınca incecik kalır ya onun gibi oluyo sonradan eski haline geliyo ama

3520 Mesaj
30 Ocak 2007; 9:05:12 

Atın makineye 30 derecede hiç bişey olmaz kuruyunca eski kabarık halini alıyor sadece yüksek hızda sıktırmayın narinler seçeneği vardır mutlaka onda yıkayın.

Yüksek devirde sıktırırsanız tüyleri yolunmuş kaza döner sanırım.

///
Niyet hayr, akıbet hayr.

2066 Mesaj
30 Ocak 2007; 9:07:35 

üzerindeki etiketleri çıkarmadanmı giydin onca zaman

denizsiz kentlerin balık kokusuyum ben
bir parça tuz taşırım ceplerimde
kâğıttan gemiler yapar ve denizi anlatırım sana martılı sesimle

1764 Mesaj
30 Ocak 2007; 9:12:02 

Ben bunun gibi bir mont arıyorum. Daha koyu renkler hakim olursa, daha iyi olur. Nette satan yer var mı?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6518 Mesaj
30 Ocak 2007; 9:13:56 

siyahı var bende daha hiç yıkamadım ,kir göstermiyo meret

6521 Mesaj

[13 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

30 Ocak 2007; 9:27:12 

quote:

Orjinalden alıntı: grotesque

siyahı var bende daha hiç yıkamadım ,kir göstermiyo meret

sorma yau ben bi pok yedi beyazını aldım o zamnlar meret e üflesen kir gösteriyo..fakirin düşkünü hesabı ne diye aldık yauu..ama güzel duruyo yiyeyim güzel durmasını

2264 Mesaj
30 Ocak 2007; 10:26:10 

0

1 kaz tüyü mont, 12 tenis topu lütfen!

Kaz tüyü montunu etiketteki 40 derece işaretini görüp, talimata uygun yıkadığını sananlar, makineden çıkan montu görünce şaşkına dönüyor. Çünkü 'Türkçe olmayan' diğer talimatta, "Makineye tenis topuyla birlikte atın" deniyor.

haberin devamı ve kaynak:
http://www.sabah.com.tr/2005/03/28/eko104.html

105 Mesaj
30 Ocak 2007; 11:04:24 

o montta bi tuy qoremedim ben ama eer bi haywanin tuyu warsa
ben o montu yikamam
direk yakarim

=(

3726 Mesaj
30 Ocak 2007; 11:16:18 

narinleri yıkama modunda 30-40 derece de santrifüjsüz ve düşük devirde yıkadım benim beyaz nike ı.

yalnız iyice sıkıştırmadan atmayın makineye sonra tambur dönerken kaban sabit kalıyor, yüzüyor içinde .

çıkartınca asmayın, çamaşır askılığı falan varsa üzerine masaya serer gibi serin. 2 günde falan kuruyor. kuruyunca bi güzel el kol santrifüjü yapın kabarıyor ve gıcır gıcır oluyor.

yumuşatıcı koyarsanız daha güzel oluyor

Mobil imza versek?

2066 Mesaj
30 Ocak 2007; 13:11:06 

Yıkarken bari etiketleri çıkar

denizsiz kentlerin balık kokusuyum ben
bir parça tuz taşırım ceplerimde
kâğıttan gemiler yapar ve denizi anlatırım sana martılı sesimle

2264 Mesaj
30 Ocak 2007; 13:54:37 

hepsiburada.com'da 3 top 3 ytl
o zaman 9 top 9 ytl eder.

şimdi bir de tenis topu mu alcez yani !

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 7 sa. 41 dk. kadarı kaldı.
30 Ocak 2007; 13:58:46 

iski abi topa falan gerek yok.
Gerekli ayarları yapıp yıka,ama sererek kurut.Katiyen asma,belki 2 hafta sürer sererek kurutmak ama en iyisi bu.Sakın kalorifer,soba yanında çok yakın tutma.

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2007; 14:02:51 

Bende de vardı.Kuru temizleme yıkamıyor çünkü mot rezil oluyormuş.Ama kurutemizlemeci şampuanla yıkanmasını önerdi.Öyle yıkadık oldu.

191 Mesaj
23 Kasım 2010; 21:46:52 

konuyu güncelliyorum
montumu kurallara uygun yıkadım ama
irili ufaklı siyah lekeker çıkmaya başladı kurudukça
daha kirli gözüyor şimdi
sizce neden olmuş olabilir
bida yıkasam düzelirmii ???

290 Mesaj
20 Kasım 2011; 15:26:09 

konuyu hortlatayım
aynı sorun benimde başıma geldi.tüyler yapıştı ve mont sadece naylondan ibaret bir hal aldı.tam bir işkence bu montları yıkamak

1084 Mesaj
20 Kasım 2011; 15:39:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Hannibal_King

konuyu hortlatayım
aynı sorun benimde başıma geldi.tüyler yapıştı ve mont sadece naylondan ibaret bir hal aldı.tam bir işkence bu montları yıkamak

2 gün önce aynısı bana da oldu. dedim mont gitti heralde. ama kurumasını bekle ve silkele elinle de dağıt düzelicek 1-2 gün içinde kabaracak

Rüzgar ve Güneş başta olmak üzere yenilenebilir enerji sorularınızı sorabilirsiniz.

Kardeş kardeşi öldürmedikçe savaş yoktur.

1949 Mesaj
29 Kasım 2011; 22:25:37 

benim montuda yanlışlıkla yıkamışlar şimdi tüyleri dışarı çıkıyor. bi giyiyorum her tarafım tüy kümese girmişim gibi oluyor.gidip iade edicem.yerlerse

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

72 Mesaj
29 Kasım 2011; 22:27:58 

Makinaya 2-3 tenis topu atıp denemiştik işe yaradımı hatırlamıyorum ama makinada yıkarsanız tüyleri tek tek kabartmanız gerekir kuru temizlemeye verin en iyisi

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
18 gün 9 sa. 28 dk. kadarı kaldı.
26 Aralık 2011; 19:40:23 

Bende konuyu güncelliyim arkadaşlar benim nike kaz tüyü montum hiç yıkamadım daha fakat her yerinden tüy fışkırıyor anlamadım gitti dur diyemiyorum giyer giymez tüyleri üstümdeki kıyafete yapışıyor sinir oluyorum giymeye artık korkuyorum fakat içi çok sıcak oluyor bu yüzden de vazgeçmek istemiyorum hangi markanın hangi modelini tavsiye edersiniz içinden tüy çıkarmaması yeter şimdiden sağolun...

1089 Mesaj
26 Aralık 2011; 19:43:34 

kuru temizlemeye ver kuş tüyü olduğunu belirt onlar gerekeni yaparlar

AnimeFanClub

30 gün cezanın,
26 Aralık 2011; 19:47:45 

quote:

Orijinalden alıntı: mrt522

kuru temizlemeye ver kuş tüyü olduğunu belirt onlar gerekeni yaparlar

Hocam kuru temizleme nasıl tüy çıkışını engelleyecek anlamadım bi de model tavsiyesi varsa çoki yi olur

1089 Mesaj
26 Aralık 2011; 19:52:00 

quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

Hocam kuru temizleme nasıl tüy çıkışını engelleyecek anlamadım bi de model tavsiyesi varsa çoki yi olur

nasıl yıkanıcağı hakkında söylemiştim onu ben

benim montun markası loft ama tam olarak modeli ne bilmiyorum ama tüy çıkışı olmuyo bende ayda yılda bir oda bir iki tane

AnimeFanClub

126 Mesaj
26 Aralık 2011; 19:54:32 

Rahatça at makinaya hiç bi şey olmuyor... Kuruyunca eski haline geliyor...

Kadınlar ikiye ayrılır; Ruslar ve diğerleri...

2749 Mesaj
26 Aralık 2011; 19:55:34 

adidas mont vardı kaz tüyü aldık,sonra okul kıyafetine falan tüyleri çıkmaya başladı tutup maviden aldık yeni mont bu da kaz tüyü idi ve gene çıkıyor artık o kadar tüylendim ki derste çıkaramıyorum bunun çaresi yok mudur? tüy çıkmaması için

30 gün cezanın,
26 Aralık 2011; 19:56:02 

quote:

Orijinalden alıntı: KötüKediŞero

Rahatça at makinaya hiç bi şey olmuyor... Kuruyunca eski haline geliyor...

Tüylenme sorununu nasıl çözebilirim kafayı yiyicem yoksa bi de tüylenme sorunu olmayan monta tavsiyeniz varsa çok iyi olur

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2012; 13:58:13 

quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

Tüylenme sorununu nasıl çözebilirim kafayı yiyicem yoksa bi de tüylenme sorunu olmayan monta tavsiyeniz varsa çok iyi olur

TENİS TOPUYLA YIKAMAYI DENEYECEĞİM BENDE OLMADI ÇÖPE ATİCAM .

9 Mesaj
7 Şubat 2012; 16:00:15 

Üstad tüylenme sorunu hiçbir zaman geçmez bende iki tane; hem montu hemde yelek modeli var Tımberland den almıştım,bi arkadaş yazmış çöpe atıcam şeklinde eğer atıcaksan ben ALABİLİRİM,yıkanma konusuna gelince ben makineye atıp 30 derece de sıkma yapmadan likit deterjanlar var piyasada bulabilirsin,yada özel kaz tüyü montlar için üretilmiş likit deterjanlar var onlarla da yıkayabilirsin bir dönem tenis topu benimde kafama takıldı ama almaya gidip üşendim,ilk yıkamada şok olmuştum koskoca mont yağmurluk gibi oldu moralim sıfır olmuştu sandalyenin üstüne astım öylece bıraktım on gün sonra yine eskisi gibi olmuştu onun için dert etme hatta bende hava üfleme makinesi var pc nin parçalarını temizlemek için kullanıyorum arada direk onuda tuttun mu aynen mağazadaki gibi kabarık oluyo hiç dert etme ben 8 senedir kaz tüyü monttan başka birşey giymiyorum onun için yıkamayı dediğim şekilde yap ama her markada tüyler mutlaka dışarı çıkar KAÇARI YOK.

208 Mesaj
3 Mart 2012; 11:46:11 

Millet evde kedi köpek mi besliyon diye soruyor

SAMSUN / İLYASKÖY

477 Mesaj
29 Mart 2012; 1:16:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Svelto

Millet evde kedi köpek mi besliyon diye soruyor

Size iyi demişler yine. Bana tavuk kümesinden yumurta mı çalıydın diyorlar Olsun varsın desinler. Belki 30 tane mont giymişim, ama kaz tüyü gibisi yok. Düşünün, kış ortasında motosiklet üzerinde bile zerre soğuk geçirmiyor...

428 Mesaj
7 Şubat 2013; 22:41:17 

konuyu hortlatayım ben de aynı dertten müzdaribim ah forumdaşlarım... orta gelirlinin şaşkını olarak gri mont aldım az kirleniyo ama kirleniyo tamam tabiri caizse ön tarafı bok götürüyo haftalardır kuru temizlemeye vercem diye lekeleri bekletiyorum Ukrayna, Donetsk merkezinde tam meydanda 3 katlı saray gibi bi kuru temizlemeci var Beliy Kot(Ak kedi) diye.. Gittim deuşka'nın eline verdim bana "bu kuruda yıkanmaz arkadaşım" dedi. Ulan makinada çıksa ne âlâ.. Velhasıl kabul etmediler. Nike kaz tüğü montum var aynen, ilk sene daha yıkamadan giyip çıkardığımda bile kümeste yaşadığım izlenimini verirdim şimdilerde de lekesini çıkaramıyorum gri diye, kuruya versem ne olur patlar mı ne dersiniz veriyim mi başka yere?
HAVA DA SOĞUK ULAN -15 DERECE DERSE GİDEMİYOM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XavierFire -- 8 Şubat 2013; 0:42:17 >

Asrock 990FX Extreme4 (altn mobo) | AMD PhenomII x2 555 Callisto(BE) @ x4 3.92GHz Su Soğutma | HIS 7850 @ 990/4670MHz QDR | 8GB Transcend DDRIII-1600 7-7-7-12-20 1T | Raid0 2xVelociRaptor WD6000HLHX 1,2TB | Creative SoundBlaster X-Fi Fatal1ty Pro
Carbon black SX1 Linux Qtopia, o bir telefon değil.....

980 Mesaj
9 Aralık 2013; 9:02:06 

kaz tüyü ceketimi 30 derece 400 devirde sıktırarak makinanın kuştüyü programında yıkadım.Sonuç ılk bakısta rezalet bakalım kuruyunca nolcak.Meret cok sıcak tutuyor vazdagecemiyoruz

16 Mesaj
9 Aralık 2013; 9:11:14 

Sanki bizim ki eşek tüyü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

705 Mesaj
31 Ekim 2014; 20:58:24 

Arkadaslar kas montum vardi annem camasir makinesine atmis fiyati 500 lira ip ince oldu :( Ne yapabilirim

Fan Club[/link]

17 Mesaj
31 Ekim 2014; 21:09:02 

quote:

Orijinalden alıntı: FurkanKizil

Arkadaslar kas montum vardi annem camasir makinesine atmis fiyati 500 lira ip ince oldu :( Ne yapabilirim

Bembeyaz atleti yıkayıp mosmor yapmış adamım ben. Bana bide kaz tüğü montu mu soruyorsun !!!11!11!!11!

288 Mesaj

[4 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

31 Ekim 2014; 21:25:07 

Makinede yıkayın ilk çıktığında havası inik olur, kuruynca bi sallayın silin eski haline döner. Narin yıkamada yıkayın

Zorlu sevdam #Ankaragücü !

8 Mesaj

[2 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

31 Ekim 2014; 21:28:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Ankaragucu1910

Makinede yıkayın ilk çıktığında havası inik olur, kuruynca bi sallayın silin eski haline döner. Narin yıkamada yıkayın

Hocam bu kaz tuyu montların nasıl yapıldığını biliyomusunuz ?

1708 Mesaj
31 Ekim 2014; 21:30:15 

Adamlar her sene hortlatmış konuyu. Toplumun genel problemi demek ki

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » KAZ TÜYÜ MONTUMU NASIL YIKAYACAĞIM ? (RESİMLİ)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.535