Şimdi Ara

Google Chrome'da kaldırılan 'Backspace' tuşunu geri getirin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google Chrome'da kaldırılan 'Backspace' tuşunu geri getirin
    Bilgisayar kullanıcılarının büyük bir bölümü ziyaret ettikleri web sitelerinde bir önceki sayfaya gitmek için -tarayıcıdaki sola doğru okun yanı sıra- klavyedeki "Backspace" tuşunu kullanıyor. 52. güncellemesiyle bazı önemli değişikliklere imza atan Google Chrome ise sürpriz bir şekilde bahsi geçen geri git butonunu devre dışı bırakarak yerine yeni tuş kombinasyonu atadı.

Gerekçe olarak "Backspace"in aynı zamanda yazıların silinmesini de sağladığını ve kullanıcıların metinleri düzenlerken yanlışlıkla bir önceki sayfaya gittiğini belirten Google, bu yüzden yapılan değişikliklerin çoğu zaman kaydedilmeden silindiğini dile getirdi. Backspace’i alışkanlık haline getiren kullanıcıların artan tepkisi sonucu kararından kısmen geri adım atmak zorunda kalan Google, yayınladığı son eklenti ile oluşan mağduriyeti telafi etmeyi başarıyor.

Buna göre "Go Back With Backspace" isimli eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonra Google Chrome’u yeniden başlatarak eskisi gibi sayfalar arasında geri git tuşuyla dolaşmaya devam edebilirsiniz.

• ben de kaç zamandır niye calışmıyor diyordum

• Konulan bir özelliğin bir yazılımdan ya da teknolojik cihazdan kaldırılması bana aşırı saçma geliyor. Sen yüz milyonlarca insana hitap eden bir yazılımsın, kimin nasıl kullanacağına bu kadar da karar veremezsin. Geçen ki Microsoft un web tarayıcıları ile ilgili batarya performansını değerlendirdiği test ile ben opera ya geçtim. Bazı özellikleri bana harika geldi ve kullanmaya devam ediyorum. Eklenti ve senkronizasyon konusunda chrome dan çok geride fakat yerleşik özellikleri çok iyi

• Ben de Win10 yüzünden zannediyordum.Sinir oldum kaç gündür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Konulan bir özelliğin bir yazılımdan ya da teknolojik cihazdan kaldırılması bana aşırı saçma geliyor. Sen yüz milyonlarca insana hitap eden bir yazılımsın, kimin nasıl kullanacağına bu kadar da karar veremezsin. Geçen ki Microsoft un web tarayıcıları ile ilgili batarya performansını değerlendirdiği test ile ben opera ya geçtim. Bazı özellikleri bana harika geldi ve kullanmaya devam ediyorum. Eklenti ve senkronizasyon konusunda chrome dan çok geride fakat yerleşik özellikleri çok iyi

Sen istemediğin halde geri gitmene sebep olup o sayfadaki yaptıkları çöp olan kullanıcıların geri bildiriminden dolayı kaldırmış olma ihtimali yüksek. Tabi seçeneklere aktif hale getirme opsiyonu koyabilirdi ama sadelik ve basitlik mantalitesinden taviz vermiyor firmalar.

• Firefox 4ever

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence olumlu bir karar. Ama ayarlardan isteyenin açabilmesi şeklinde olsa daha iyi olurdu. Kullanmak isteyenlerin eklentiyle kullanabilecek olmaları iyi.

• Sinir oluyordum bu backspace ile geri donme olayina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alt + yön tuşu ile gidiliyor eklentiye gerek yok

• Alışmamış g-t'te don durmazmış. Alışmak kötü bir şey yani.

• Opera developer akar :)

• Google'da, iOS mantığına dönmüş anlaşılan. Yakında android'den de kaldırırlar geri tuşunu
  • siz bu popülizmle giderseniz daha çok şey kaybedersiniz !

• 14 yıldır bilgisayar kullanıyorum daha hiç backspace tuşuna basıp önceki sayfaya dönüp yazdığım veriyi kaybetmedim. Yapanlar nasıl becermiş bana da anlatsın. :D

• Opera tertemiz valla chrome istediğini istediği şekilde kaldırabilir kendi bilir.

• Kullanan var mıydı tuşu :D

• daha hiç kullanmadım :)

• bende firefox kullandığım için şu sıralar fark etmemişim :D
  • Yazı yazarken imleç sitelerdeki metin kutusularına odaklı kalırsa backspace tuşu sıkıntı olmaz. Bazı sitelerdeki hatalı planlanmış javascript kodları yazı yazarken gereksiz şekilde focus(odak) değiştirttiği için backspace tuşuna o anda basınca
    problem yaratıyor olabilir. Normalde sıkıntı olmaması lazım.
  • Dünyanın en salak uygulamasi insan bi opsiyon sunar milyon yildir ayni seyi kullanıyorum hicte su geri basip kaybetme olayini yapmadim. Sildim chromeu aptal aptal eklenti yuklemek zorunda değilim backspace icin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.