Şimdi Ara

MSI, dizüstü ailesini Pascal mobil grafik kartları ile yeniliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI, dizüstü ailesini Pascal mobil grafik kartları ile yeniliyor

Nvidia’nın hemen hemen hiç kırpmaya uğratmadığı GeForce GTX 1000 mobil ekran kartlarını piyasaya sürmesinin ardından, ilk modeller de görünmeye başladı. Bunlardan birisi olan MSI, pek çok dizüstü modelini GTX 1000 serisi ekran kartları ile donatıyor.

MSI Titan

Bilindiği gibi firmanın en güçlü serisi olan MSI Titan, iki yeni modele kavuştu. GT73VR modeli GTX 1070 ve 1080 ekran kartlarının yanı sıra, iki adet GTX 1070 SLI seçeneği sunuyor. GT83VR ise GTX 1080 ve 1070 SLI seçeneklerine sahip. Intel Core i7-6920HQ ve Intel Core i7-6820HK işlemci seçenekleri ile 64GB’a kadar DDR4 RAM mevcut.

Ayrıca Bkz.Nvidia GeForce GTX 1080 mobil sızdırıldı, dizüstünde GDDR5X dönemi başlıyor

18.4 ve 17.3 inçlik ekran boyutları olan seride, hatırlanacağı üzere iki adet 330W güç adaptörü desteği sunuluyor. Özellikle SLI yapılarda, çift güç adaptörünün olması gerektiği ifade ediliyor. Fiyatlar 3599$-5099$ arasında değişiyor.

MSI Dominator

Dominator serisinde, Nvidia’nın GTX 1000 serisinin hepsine yer verdiğini görüyoruz. SLI seçeneği olmayan seride, Intel Core i7-6920HQ işlemci ve 64GB’a kadar DDR4 RAM yer alıyor. Ekran boyutları ise 15.6 inç ve 17.3 inç şeklinde sıralanıyor. Fiyat 1899$ seviyesinden başlıyor.

Stealth, Phantom ve Apacahe Pro

Bu üç seride sadece GTX 1060 ekran kartına yer verilmiş. Intel Core i7-6920HQ işlemci yanında 32GB’a kadar DDR4 RAM bulunuyor. Ekran boyutları 14 inç, 15.6 inç ve 17.3 inç şeklinde. GS serisi 1599$ başlangıç etiketine sahip.

Vortex

Firmanın kompakt yapıdaki oyuncu bilgisayarı Vortex, GTX 1000 serisinin yanı sıra, GTX 1070 SLI yapısını da tüketicilere sunacak. Core i7-6700K modeline kadar Intel işlemciler ve 64GB’a kadar DDR4 RAM desteği mevcut. 

• Kasa çok kalın ve şekilsiz ondan da önemlisi aşırı pahalı Türkiye pazarına 7500'den aşağı giriş yapmaz.
  • Asus daha uygun fiyatlı olabilir diye dusunuyorum . Şimdi fiyatlar kazık da olsa birkaç ay içinde düşecektir . Black friday de de alınabilirlik acısından uygun olanlar olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goenitz117 -- 16 Ağustos 2016; 21:24:43 >
  • Türkiyede çok iş yapmıyor bu ürünler o yüzden gereksiz
  • Aylardır gs73 bekliyorum . 1060mde yeterli lakin almışken 1070 almak istiyordum . Konuda gs serisinde 1060 var sadece deniyor . Kesin bilgi mi?
  • nVidianın dizüstü bilgisayarlar için ürettiği kartların model isimlerinde " M " takısını kaldıracak olmasını "müşteriyi kandırma" gibi yorumlamıştım, yanılmışım. Adamlar devrim yapmış haberim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: emiLL

Aylardır gs73 bekliyorum . 1060mde yeterli lakin almışken 1070 almak istiyordum . Konuda gs serisinde 1060 var sadece deniyor . Kesin bilgi mi?

Şuan yok gibi ama kesin çıkar asus var 15 inc 2 kilo 300g

https://www.asus.com/Notebooks/ROG-GL502VS/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsavar -- 17 Ağustos 2016; 0:06:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • T
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: osdorp

quote:

Orijinalden alıntı: emiLL

Aylardır gs73 bekliyorum . 1060mde yeterli lakin almışken 1070 almak istiyordum . Konuda gs serisinde 1060 var sadece deniyor . Kesin bilgi mi?

Şuan yok gibi ama kesin çıkar asus var 15 inc 2 kilo 300g

https://www.asus.com/Notebooks/ROG-GL502VS/

Bu modeli gsten daha çok beğendim yinede gözle görmek gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emiLL -- 17 Ağustos 2016; 8:19:24 >

• kalın diye eleştiren arkadaşlarım
    oyuncu laptopu bu
    havalandırması nekadar iyi olursa okadar performanslı ve uzun omurlu olur
    incecik laptop arıyorsun bari gaming arama be adam
    ne yapacan ultrabookta 1080 mı bekliyorsun anlamadımki
  • Gtx1000 koyacağız diye bavul gibi yapmışlar canım aleti

• titanın sli 1080 li üst konfigürasyonlu modelleri 25 bin tl yi bulur. bu cihazı alsam soranlara dizüstü bilgisayar demeye utanırım valla.

• Kasa biraz fazla kalın değil mi?

• limoncu7 L kullanıcısına yanıt
    Kasa da kalın fiyat da kalın. :)

Ama kasa fazla kalın değil, sadece kalın. Olması gereken de o, oyuncu bilgisayarı bunlar; yüksek performanslı GPU'lar vs. oldukça fazla ısı üretiyor. İnce kasalar da bunu atmak için yeterli hava akımına izin vermiyor. Ya sıcak sıcak kullanacaksın aleti, ya da helikopter sesi dinleyeceksin. :) Hani bu bilgisayarlar için normal.

Daha ince ve daha az performanslı ürün bekleyenler 1050, 1040 vs. serileri beklesin derim. Asıl alınabilecek modeller bunlar olur zaten fiyat açısından.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.